Ne vend te tymit te bardhe....

 

Mbreme ne darke antare te "Zgjohu" e pane te arsyeshme qe ti ngrinin gjakun njerezve duke i vene zjarrin nje "bunkeri" prej buke peshku ne mes te Tiranes, nje veprim i cuditshem ne nje cast kur nervat ishin te tendosura dhe pritej me ankth rezultati i zgjedhjeve. Fatmirsisht nuk pati demtime dhe zjarri u kontrollua me shpejtesi nga zjarrfikesit.

Foto eshte marre nga faqja ne Flickr e "Little dreams 27"

14 Komente

Fatmirsisht nuk pati demtime dhe zjarri u kontrollua me shpejtesi nga zjarrfikesit.

A lejohet me i arrestu kto piromane, apo vari leshte, leji, se jena merzit shume?!

E kane zanat kete pune keta!

Kush mund ti harroje kohet e lavdishme kur fluturonte dera e vagonit te trenit prej shkelmit te koke-palarit qe tu' i ra me shkelm pasurise publike, i bertiste fatorinos qe i kishte kerku bilete "Ah ta qeefsha Partine e Punes ta qeefsha"?! smiley

 

 

mrroklle, je i modh. Ma hape diten me t'qeshme. Rrofsh. smileysmileysmiley

Donin te degjoheshin dhe keta e hodhen ca shashka... se me ate punen e akuzave ndaj Veliajt nuk qullosen gje...

Po kjo pikë e zezë... të këpusin në kryq qëtë ndezësh një cigare në ambjentet publike dhe lejohen gomarlliqe të tilla... kushedi se ç'mund të kenë menduar obesrvatorët e huaj duke parë tymin në mes të Tiranës: "Ja, plasi prap... nuk ka mundësi që Shqipëria të ngelet pa trapa!" (në fakt, për të plasur nuk plasi, por sa për trapat, ju dhamë të drejtë edhe këtë herë: Ata i kemi gjithmonë mes nesh! smiley )

Këta tipa janë vetëm punëtorë, ndërkohë që shefat e tyre duhet të përfundojnë në burg...

oqi oqi smiley

Paska hedh Altini perfundimisht trute ne ere pra.

  Qyqyr qe s'paska pasur rremuja dhe nderhyrje brutale nga segmente te errta te qeverise. Kur do jepen rezultatet zyrtare.

 A edini qe keto "ngjarje" behen pikerisht per te hapur nje nam,nje jehone qe te ushtoje sa me gjate per shkak se aty ka nje bisnes ne mes? Dhe Altin Gomari i Qut,nuk eshte aq budalla sepse shfrytzon nje sistem budalla,qe e lejon ate te kete perfitime personale! Ja kjo eshte media e Altinit! Cfare ndodhi? Nje zjarr i vene i qellimshem,ne fakt ishte i kushtueshem , u muron disa zjarrefikes te shuanin zjarrin e qellimshem ne mes te qyetit !

U harxhua nje kohe e caktuar ,dhe koha e caktuar eshte para e shpenzuar kot se koti ! Normalisht ne nje vend  demokratik , studiohet hetohet shkaku i zjarrit dhe pergjegjesi vihet perpara pergjegjsise ligjore ose financiare!

U gjobit Altini qe ben cirk ne mes te Tiranes ?

 

 

Ala s'je hudh nga bandwagoni i 99-cave ti ? 1---2---3 opaaaa

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).