Mediu ne Tirane: Qeverisja jone do te zgjidhe pronen

Partia Republikane celi diten e djeshme, fushaten e saj elektorale ne Qarkun e Tiranes. Kryetari i PR, Fatmir Mediu i pranishem ne takim, bashke me te gjithe kandidatet republikane ne kete qark, i ftoi qytetaret te votonin me 28 qershor ne numrin 16 te fletes se votimit qe perkonte me PR-ne. Sipas Mediut, PR se bashku me demokratet do t'i coje shqiptaret drejt Bashkimit Evropian. Kreu i PR-se theksoi se gjate mandatit te dyte qeverises te se djathtes, republikanet do te kerkojne me insistim zgjidhjen perfundimtare te ceshtjes se prones. Sipas Mediut, ky eshte nje detyrim, mbi te gjitha detyrim per republikanet si nje force e djathte. Ai theksoi se republikanet kane perfaqesuar perhere interesat e pronareve dhe ata e dine, se zgjidhja e kesaj ceshtje do t'i jape rruge Shqiperise Evropiane.
 

9 Komente

Unë kam vetem një koment të shkurtër për Mediun e shplarë, i cili në gjithë këtë periudhë 18 vjecare transformimesh në Shqipëri, flet për pronën dhe pronarët vetëm nje herë në katër vjet..

-  Ha Ha Ha, na mbushe mendjen....

 

O Zoti Admin.

Te lutem, kaloje kete shkrim ne rubriken "TALLJE BY... ME ISH-PRONARET"

Tung.

Nuk e kuptoj si vazhdon të zerë në gojë pronarët dhe pronat ky Fatmir Gërdeci...Pfu.... pis milet

Per derisa nuk del ndokush ta qelloje me domate ose veze le te ngopemi akoma me kete gjel maje plehrave.

Paradoksi me i madh shqiptar; pasi je proceduar per vrasje dhe demtim prone masive vazhdon e pellet per pronen, antikorrupsionin e ku di une.

Ai sfidon injorancen e ketij populli. Ndersa vjedh, vret, grabit, ben kontrata me mafjen per llogari te shtetit dhe vehtes, kerkon te jete perseri qe ta beje po ate pune "por me mire".

Nuk e di por sa here qe permendet emri i Fatmir Mediut,me kujtohet Gerdeci dhe 26 te vraret! Me eshte krijuar kjo ndjesi dhe nuk me hiqet! Ky njeri eshte i deshtuar moralisht,por edhe politikisht,si ka mundesi nje person i tille,te beje premtime elektorale,per token,pronen e dengla te tjera,kur ai i hodhi ne ere,dhe nuk ka bere kompesimin e plote fizike te pasurive te pronareve,viktima te gerdecit ,qe ministria e tij shkaktoi!

Nuk e di se si e justifikojne Fatmir Mediun,ata qe i vene nga mbrapa!  Nuk ka PR djal tjeter?

"Ne do te hedhim ne ere kodrat dhe do krijojme fusha te reja...per te kompensuar ish-pronaret smileyppp"!

"Sipas Mediut, PR se bashku me demokratet do t'i coje shqiptaret drejt Bashkimit Evropian."
Nga nje rrakete ne b.the te gjitheve dhe per 24 ore i ke cuar matane BE-se.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).