Korçë, arrestohet mashtruesi me kartat

Nje person ne Korce ka aplikuar me identitet te rreme per karte identiteti.

Rasti eshte zbuluar pasi me nje certifikate me identitet te nje tjeter personi, Edmond Frasheri eshte paraqitur dhe ka realizuar procesin e aplikimit. (Video).

Ai ka perdorur gjeneralitete te nje tjeter personi, duke u paraqitur si Eduart Frasheri, te dhenat personale te te cilit dhe dita e lindjes nuk i perkasin aplikuesit.

Sipas drejtorit te informacionit [ne Bashkine e Korces], Mikel Llogori, qe ka denoncuar kete rast prane policise, aplikuesi e ka marre ne dorezim certifikaten nepermjet nje zyre elektorale.

“Ne jemi interesuar dhe gjate bisedes me te kemi mesuar se ai nuk ishte paraqitur prane sportelit, por ka cuar foton ne nje zyre elektorale te PD ne lagjen 6, ku ka pasur edhe persona te tjere te cileve u nxirreshin certifikata”, ka deklaruar Llogori.

Punonjesja e gjendjes civile qe ka leshuar certifikaten me identitet te rreme eshte pezulluar nga puna. Identiteti ne certifikate i perket nje 32 vjecari me ngjyre qe banon ne lagjen 16 te Korces.

Eduart Frasheri eshte i papune dhe deklaron jashte kameras se nuk ka dijeni per faktin se nje tjeter person ka perdorur gjeneralitetet e tij.

7 Komente

Ja sa gje e mire eshte kur funksionon shteti.

Per cilin shtet e ke fjalen per ate te Gerdos (Gerdecit)?!

Po vazhduan punet keshty do na nxjerrin edhe nga NATO qe kemi vetem 5 dite qe kemi hyre, pa i mbathur mire kepucet do te na i heqin......

Lum o lum o Bedo xhani

me mire syri se nami.....

 

Ja dhe puna e kartave qe ulurime kaq shume\

>Na jepni kartat

Nuk votohet pa karta

Pa karta ka vjedhje vote.

O milet nuk jane kartat. Azgje nuk hyn ne pune kunder vjedhjes se votes dhe fallsifimit te zgjedhjeve. Sikur vete perendia te vij kur ke nje politike qe kekon te vjedh votat ajo do ti vjedhi. Kete pune e zgjidh vetem druri. Ky falsifikatori te varet ne sheshi para ish turizmit ta shikojne te tere dhe le te guxoj nje tjeter te bej ate qe beri ky.

Mirpo........ ah po te drejtat e njeirut, ah po gjynah i shkreti e beri per buken e gojes, dhe pastaj ulurijme se duam zgjdhje te rregullata

Procesi zgjedhor, nje varg melcish te varura ne qafen e Berishes...zot i madh,nje popull i tane ne sherbim te fantazive te tij

Siguria dhe serioziteti i dokumentave personale duket nga procedurat sesi KI prodhohen!Interesant eshte radha qe mbajne shqiptaret!

 

 

Te ishte per kete Artian,Anglia do ishte shteti me pak serioz e kot ne bote.Keni aplikuar te gjithe me identitete te rreme e nuk po ju thote njeri gjysem fjale...Per mua kjo qe thuhet ketu eshte shenje qe shteti funksionon.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).