Diçitura 40

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë të goditur që i përshtatet mirë fotografisë së radhës.

31 Komente

smiley
"made in Albania"

 Nje version i hershem i serise R se mercedezit smiley 

a kane vajt ne shpi shenosh? te tjerat lloqe..

Po shoferi?

...ne preherin e kujt ishte ulur valle? lol

ps: Blendi, vete e ke fotografuar kete?

Jo loni, se kam shprep une kete, dhe fatkeqsisht nuk e di kush eshte fotografi/a..

Mae tabelen siper mer !! Safety #1 priority !!

"Vini re!

Gjetem (sukses, sukses, rroft` zoti, sukses!) me ne fund dhe dy personat e fundit mbetur pa celular ne Tirane, te cilet, meqe donin ta benin turpin e kesaj mynxyre pakez me te lehte, kishin menduar te jetonin perkohesisht, dhe po aq heroikisht, ne prapaniken e nje benci, deklarate kjo, sipas tyre, rhetorhike, e qe i pershtatet statusit dhe klases qe ata ne te vertete ndjejne se u perkasin.

Si deshmi e besnikerise ndaj celulareve, mund te dalloni dhe duart e tyre te vendosura shkujdesshem, por me qellim, prane vesheve perkates.

P.S. - Pranojne donejshens, dhe ndonje ndihmese anesore per ndryshim luku.

ps2 - benci i perket nje biznesmeni te vogel, por me celular, i cili me vetemohim ofroi prapaniken, ate te bencit, per qellimin fisnik te te dy djelmoshave me kusht qe te mbetej anonim.

 Ho re! A t'thash qi ky benxi bohet ene kabriolet, apo jo?!

-Lam nom, Mono, po na bojne fotografi nga autobuzi m'duket. Njelem beqar.

-Mos e vrit menjen, se s'jena njit me kerthize per bagazhi, po hec aty.

 Mooooooooooossss, kush e shtyn dhe njehere!

- fantastike eshte te kesh makine me tre motora.

And you thought riding bitch was bad...

kshu eshte kur ske pare buke rone shalqi xhiro me komardare

Nothing`s impossible in Albania.

The country of highways , and we know how to use them.

Welcome!!! To truly Albania...

Shkon me shume tuj-tuj pulat e detit. smiley

Fotoja eshte mare nga nje klip politik i fushate elektorale i perdorur nga te dy krahet e politikes, Shfaqur ne Top Channel dhe TV shijaku

Ne klipin e PD thuhet

Nen udheheqjen e PD rruga Durres-Kukes Morine eshte aq e rehateshe sa mund te udhetosh edhe ne bagazhin e makines

Ne te njejtin klip te PS  thuhet

PD po rezikon jeten e shqiptareve. Ne rrugen Durres Kukes Morine shqiptaret udhetojne si bagetia ne bagazhin e makines

Per te qene ne teme me fushaten:

"Me keto rruge te shtrume, ke qef me bo muhabet mor plak!"

??????????????????

Edhe ne di citure kulture e kudo po hyn fryma e parti(se)ve..

Na cmendet.. Edhe fasulet po na dalin me fytyre Sal Ram....

Urte o popull..

STOP INJORANCES....!!!!!!!!!

kunder ndotjes se ambjentit "o i zejme gjith vendet e makines o ikim me kom -se me biciklete lejme koqen e namit-"

Kriza ekonomike. Udhetim me gjysem cmimi dhe komod.

Cfare deshironi per te pire?

Paska shkuar te M-ja targa ne Tirane? Heren e fundit qe isha une ishte akoma te C-ja.

  • Shqiptaret shkojne  te aplikojne per kartat e identitetit

Ne jo vetëm që prekim rrezik vdekje me dorë, por prekim edhe vdekjen vetë dhe përsëri jemi gjallë...

 

Militantet e PD-se duke u transportuar per ne mitingun e radhes.

Shyqyr qe do hiqen vizat se u lodhem duke udhetuar keshtu per ne Evrope.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).