Transparenca

shqiptaret abuzojne me termin transparence, sepse e kerkojne ate per gjithcka e  gjithkund. nje shtet nuk ka pse te jete transparent per gjithcka, nuk ka pse te jete gjithmone nen vezhgimin e gjykimin e "popullit".  

Lefty

10 Komente

Ka të drejtë Lefti... ato gjona i din Partia!

Me thene te drejten nuk po e kuptoj se kjo thenie eshte vene ketu per ironi apo per qellime me serioze nga ato qe mund te marre me mend mendja ime prej njeriu jo-politik.

Fat m... thuj!

Gjith ketij fare shteti i qellon ky mistrec milet qe i kerkon nje here ne sene transparence! S'i mjafto gjithe ajo mireqenie? Ja ne kartat qyl po ia nep.

Milet trap fare. Nuk e ka morr vesht qe qeveriut ia ka lone venin (me gjithe dete) me tapi plaka e vet, e s'ka nei borxh me i dhon hesap njeriu.

pertej asaj qe ka thene lefti, qofte kjo dhe e gabuar, apo dhe budallek, por kjo tendenca e admineve per te nxjerr dike tek thenia e dites me qellim per ta injoruar e fyer eshte shume e urryer.  

Ku e pe qellimin per te injoruar apo fyer? Si mund te injorohet dicka qe vleresohet si "thenia e momentit"?

Ju me flamuj Francez paraqisni shpesh pikpamje te ngjashme, duhet te kete dicka ne ujin qe pini atje smiley

...........sjam dakort, uji ktu ke une eshte shum i mire (keshillohet nga mjeku)

yyyyyhhhhhyyyyy... u beme te gjithe si ne shpin e femijes.

sa t'ka njit ky llaf mer Left..

ps: u bon t'shtatat smiley

mire qe e vuri aty si tabele qitjeje, por mesa duket e paska vendosur ti ngrej lapidar Leftiut ky zoti Llë  

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).