Vriten 44 Dasmorë në Turqi

Në Turqi janë vrarë 44 njerëz që po merrnin pjesë në një dasmë. Sulmuesit e maskuar kanë hapur zjarr me automatikë e granata. Arsyeja duket se ka rrënjë në një konflikt pronash nga vitet 1990 dhe ka degjeneruar në gjakmarrje midis klaneve.

8 Komente

Kaper me 65 kg heroine Sekretari i Ambasadesh Shqiptare ne Turqi. : Agim Haxhiu.

Presidenti Topi te investigoje Ambasadorin .

Korrigjim : Sekretari i amabsades Shqiptare ne Maqedoni, Kapet ne Turqi.

e pra se na ngrive gjakun.

Keto po qe perfaqesojne popllin ne vendet e tjera ne forme te denje! Rrofte poplli i droges!

Arrestimi me date 2 Maj.

Presidenti  duhet te investigoje Ambasadorin shqiptar ne Turqi qendron gjithsesi.

Per kete do desha nje koment nga Prof Dok, Artan Fuga me qe i njeh mire sukseset e politikes se Jashtme te Shqiperise. Bile nga Fuga do desha dhe nej koment per sigurine e jetes me rastin e vrasjes se deputetit.

E meqe ka lidhje me metaforat : e dasha nga ushtari Fuga, ose nr 24 si matrikull intelektuali i pavarur.

Tani te shofim se nipi i kujt eshte ky se per ate te parin e morem vesh. smiley

 

Mos nuk ka qene nusja e virgjer?

Jo jo jo  nusja ishte virgjer, por problemi ishte se keta qe sulmuan kishin kerkuar doren e nuses dhe familja nuk ju a kishte dhene.  Kjo i kishte fyer shume e madhe ( ishte "mare" ) per familjen e djalit qe ju refuzua nusja dhe si gjithmon turpi lahet vetem me gjak. Ja gjaku i 44 veteve.

Mortja thuaj...shuajten gjithe fshatin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).