Bahrain njeh Kosovën

Në fundin e ditës kur Ministria e Jashtme e Kosovës konfirmoi se Ishujt Komore e kanë njohur zyrtarisht Kosovën, erdhi edhe një njohje. Bahrain u bë vendi 60-të që njohu shtetin e Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Bahrain News Agency (BNA).

“Duke u bazuar në lidhjet fetare dhe kulturore që i lidhin popullin e Mbretërisë së Bahrainit dhe popullin e Kosovës dhe duke e respektuar dëshiren e tij për pavarësi, Qeveria e Mbretërisë së Bahrainit e njeh Republikën e Kosovës si shtet të pavarur”, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Bahrainit, transmeton BNA.

“Bahrain i uron Qeverisë dhe popullit stabilitet, zhvillim dhe prosperitet”, thuhet më tej.

Mbretëria e Bahrainit është shtet në Lindjen e Mesme, me kryeqytet Manama (Al Manamah)

Gazeta Express

7 Komente

Duket sikur po bën efekt njohja e Arabisë Saudite. Për më tepër ka dalë lajmi se Arabia Saudite do të sponsorizojë një vendim për njohjen e Kosovës tek Konferenca Islamike (ndërkohë Serbia po kërkon ndihmën e Sirisë smiley.

This has made Jeremic upset and has demanded from Syria to use its influence to over rule the religious element in the discussion. This detail is quite astonishing considering that for many years Serbia has tried to persuade the west that if granted independence Kosovo is going to be become the European base of Al Qaeda even though everyone knows that Kosovars are very tolerant and their statehood project is secular.

Obobo çar na gjeti? Po tani si do ja bejne disa qe te çirren kunder anetarsimit te Shqiperise ne kete Konference.

Obobo çar na gjeti? Po tani si do ja bejne disa qe te çirren kunder anetarsimit te Shqiperise ne kete Konference

po avazh mor avazh, sa nga keta muslimanet e njofen kosoven? nja 3-4

dhe nja 50 te tjera nuk e kane njohur ...Ajo konference eshte mbledhje hadudash dhe interesagjish te paturp. Sa ndijmojne muslimanet e tjere ...te themi palestinezet? apo ata te Libanit?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).