Si ju punon PPU me firefox ?

A mu ka coroditur vetem mua PPU kur e shof ne Firefox apo e ka fajin Admini smiley

Banner-i kryesor me mbulohet nga rubrikat, so its hard to get to the Home Page, sepse eshte gati i paklikueshem.

Ndersa kur hap ndonje teme rregullohet, ne ca tema te tjera prape eshte i mbluluar nga emrat e rubrikave.

A ka munci nai sqarim se une e urrej IE dhe Chrome-in sikur spo ma pranon zemra akoma smiley

 

35 Komente

dhe mu me miza ma kap.

Nja 3 dit me ka punuar ashtu, sot me ka dale ne rregull ama. Besoj se problemi qendron te PPU... ose ka bere lobing polici te firefox qe mos ta hapi mire PPU

E kam hasur ate problem edhe ne Firefox, edhe ne Explorer, edhe ne Chrome... keshtuqe nuk e ka browser-i.

mua me IE 7 me punon xixe me sa e kam provu smiley

Kur lexon ndonjë temë të veçantë, nuk mund të klikosh tek logo-ja e Peshkut.... sepse janë ca lidhje me ekonominë dhe botën atje që të degdisin kudo, por jo tek Home

Sot eshte top, se ditet e tjera mendova se mos me kishin vene kufirin ke thana, ngaqe s'punonte mire.  smiley

Provoni te pastroni "cache" (ose "private data&quotsmiley te shfletuesit. Ma ka bere dhe mua te njejtin gabim dy-tre here me pare, dhe nje pastrim i cache e zgjidh.

Nese nuk e zgjidh, me thoni dhe e shof une.

smiley 

ate e di une, por se pastoj dot kashen smiley

se ashtu kam ca gjona qe me duhen ..)

Th'me punon pethku tathti... smiley

ath mu

 edhe me google chrome eshte i njejti problem. penari me duket se po shkel ligjin antitrust, e bo peshkun qe te punoje ne rregull vetem me IE smiley

jo, jo. penari është dhelpër.

Mu me punon mire smiley per vete. Se nuk i punon dezit nuk do te thote qe s'na punon te gjitheve smiley

Problemi me i madh qe ka PPU eshte se eshte shume i ngadalte ne hapje. Une kam linjen 1 mega down dhe 1 mega up dhe e vetmja faqe qe me hapet ngadale (sidomos kur postoj) eshte PPU. Problemi tjeter mesa shoh qenka rregulluar.

 

Update

Problemi seshte rregulluar sepse ketu vazhdon problemi tek logoja e peshku pa uje. (Firefox e kam graduar qe te fshije automatikisht gjithcka kur e mbyll)

up dhe down me te njejten shpejtesi??? :O

erjono po me te njejten. E mar linjen nga nje institucion smiley

e ke te provume ti kyt apo e ke te shkrujtme ke letrat e institucionit ?

smiley

speedtest.net eshte prova ma e mire smiley

po peshko, eshte rregullu lesh smiley

ore, e pastroi njeri cache-n dhe e provoi, apo keni te gjithe gjona te medhoja e shum shum te ren'cishme per te rujt aty si desdemona?

mua faqja me del ne rregull, si ne FF, ashtu dhe ne Safari. Chrome s'kam.

e para mos me shaj nga keshi smiley

e dyta e provova ta zbraz keshin e fajerfoksit ktu ke netbuku dhe po nje mut.

ne home page del ok, pastaj del me hiroglife perciper.

mos duhet zbraz ene keshin e dns-ve ?? smiley smiley  apo nai kesh tjeter ?

me ilumino te lutem....

pmusaraj une e pastroj gjithmone dhe eshte e njejta gje.Faqja ka probleme. Tek temat e reja logoja te del e rregullt kurse tek temat me pak te reja del e njejta logo me probleme.

Edhe për mua vazhdon ai problem (e zbraza edhe kashenë smiley, ja një foto të lidhjes që dha Peshku me ujë më sipër.

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042523 Ubuntu/8.10 (intrepid) Firefox/3.0.10

Hmm...icik e cuditshme. Sidomos kjo qe thote ky peshku me uje, qe te temat e reja del ne rregull, kurse te ato me pak te reja del nje pjese e menuse mbi logo.

Bera ca pastrime te tjera. Mbase eshte rregulluar tani?

Eshte ok tani!

Ju punon mo peshq, ju punon-e?

Emo per firefox e kam llafin, per firefox...

Jashte teme.

A mund te me ndihmoje kush te gjej ne internet poezine e Nolit per karakteret e krahinave te Shqiperise?

Ju falenderoj paraprakisht.

Syribukur, ne internet s'e di nga gjendet, por meqe e kam, shpresoj te te ndihmoj. smiley

Fan Noli

ZGJIDH E MERR

A te duhen luftetare
Gjithe botes ti vesh zjarr
Dhe arratine armiku te marre
Merr nja dhjete Kosovare

Njerez te zgjuar me lezet
Qe i gjen ne cdo ane
Qe te bejne hallve e salep
Keto jane mjeshtrit Dibrane

A do njerez per aheng
Per tryeze e per kuvend
Burra e gra kercejne me loder
Keta i gjen vec ne Shkoder

A te duhen genjeshtare
Matrapaz e kokethare
Qe reren ta shesin per fare
Merr Krutane dhe je i lare

Po qefli a te duhen
qe me jevge dine te kruhen
Zonja qe pjellin cdo vit
vetem Elbasani rrit

Do ministra Kolonjare
Qe mbahen per burra me mend
Duan kudo te jene te pare
Ne mexhlis dhe ne Kuvend

Do budallenj qe vec hane
Hajvane me dy kembe
Pasuri sdijne te vene
Merr shetit gjithe Myzeqene

A do te ruash florine
Katandine e shtepine
Me dy qofte mbushin shtepine
Ec e merr Gjirokastrite

Do te hysh te besh qejf
Sofer shtruar si per mbret
Pasterti per hismet
Te tille gjen vec ne permet

A do male me debore
Trima te forte e malesore
Fort bujare e burrerore
Shko ne Kukes i ke ne dore

Keta Matjane burra te zote
Qe dikur kane bere barot
Sa i njeh gjithe vendi mbare
Jane te afte per xhandare

A do trima sejmene
Kaperdisur kudo vene
Pa i zene gjumi mos flene
Per te tre Mirditore bejne bene

Do dembele per Stamboll
Mos u lodh te bezdisesh dynjane
Ne Tirane rresht tabane
Vetem te zgjatesh nje dore

Do per pune nje Korcar
I ke bujq e ushtare
Te gjithe bashke vene ne are
Koke e kemb si ke te share

Halli madh per Skaparline
Ka rrezik te hedh dhe dru
Dy ministra le te rrine
Se na duhen dhe pa tru

A do urte njerezit te rrine
Ne komande te kesh ushtrine
Ne trabjat te kesh njerezine
Merr gjithe laberine

Or te gjore harruam Vloren
Se kjo pune lahet me gjak
Dy shirit e nje medalje
Kesaj gjeje i ve kapak

A te duhen sharlatane
Qe te lepihen ne cdo ane
Qe te percajne vatane
Ke sa te duash Tropojane !

shyyyyyqyr me ne fund..penaro

epo shyqyr. falimners per testimet dhe raportet. smiley

jo po ta dish, qe ne per te miren e punes e kemi smiley

shyqyr qe u ankova une, qe pshtun te gjithe fajerfoksistat smiley

Jo se është ndonjë problem i madh, por mona më duket se e bëri kastile me këtë artikullin dhe e prishi prap smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).