Si behesh figure Politike!!!

Gjithmone me ka bere pershtypje katapulti politik i Gerti Bogdanit ne PD. Si ka mundesi qe figura te shquara te levizjes studentore viteve 90 jane lene ne harrese, apo ish ministra te qeverise Meksi... qe kane kontribuar ne formimin e PDs ne fillesat e saj i eshte mbyllur dera?

Shumekush e dine qe gjate viteve 2000-2004 Gert Bogdani ishte nji nga militantet e flakt te Edi Rames dhe pas 2005 e shikojm si militantin me te zjarrte te Sali Berishes. Shkurt, per te arritur ne thelb, keto lloj njerezish i kan vene cmim vetes dhe kane flakur tej dinjitetin qe blihen dhe shiten sipas kursit kembimit ne pushtet.

[img] http://img222.imageshack.us/img222/6589/73059739.gif[/img]

[img] http://img410.imageshack.us/img410/3883/76027844.gif [/img]

5 Komente

Genty, keto fotot nuk hapen a ndoshta s'me hapen mua, s'e di...

Por pse shkon aq larg ke Bogdani, vitet '90, 2005-a, lexo "pse lashe Mjaft-in per PS-ne" dhe do ta kuptosh pse te gjithe ata qe duan t'i hyjne politikes, i provojne te gjitha partite nga pak dhe pastaj zgjedhin partine e jetes se tyre. Nuk perjashtohen dhe rastet e shkurorezimit dhe te tradhetise, por gjera qe ndodhin jane, tek e fundit, apo jo?  Rendesi ka ta gjesh veten aty ku te kerkon atdheu dhe te mbushin xhepin, njekohesisht. smiley

Pikerisht ka bere te njejten gje qe kane bere idhujt e tij.

A s'ka qene Sala Sekretar i PPSH-se ne Spital? Pastaj u be anti-komunist smiley

A s'ka qene Edvini kunder PPSH-PS-se dhe Veteraneve? Madje ka edhe liber te botuar per keto. Pastaj u be Kryetar i PPSH-PS-se dhe Veteraneve smiley

Ndaj sa te gjejne "boshtin" dhe "kellqet" te rinjte do te imitojne "Idhujt"

Gert Bogdani nuk asht kan kurr militant i flakte i Edvin Rames.

Gert Bogdani asht shembull per te rijte ne politike se asht i vetmi qe ka kalu n'votim nga populli.

Kqyrni kta te tjeret se si kan kalu nga nji ekstrem ne tjetrin.

paj para se me e cilesu luften e komunisteve lufte civile e djathta, e ka cilsu vet lideri i PS Edvin Rama si te tille.

"Lufte civile, gjak i rreme ne themel te kolltuqeve" jane ne librin e Edvin Rames dhe Ardian Klosit.

Evoluim me te madh politik se ky i Edvinit une nuk kam pa ne jeten teme.

Kta djemt e cikat e Mjaft qe jane bo zarat e Edvin Rames sot, a nuk po i mbani mend se si organizonin manifestime e tubime kunder qeverisjes socialiste me militante te PD dhe sot po dun me na bo politike t're me te njajtet ministra te vjeter qe manifestonin kunder tyne.

Cili ka ma kontribut per PS, nji ai zari i Edvin Rames, i katapultum ne politike, Erion Veliaj apo Rexhep Meidani? Rexhepi nuk asht kun ne listat e PS per deputet.

M'duket se PS-se paska fillu me i hy frika seriozisht prej Gerti Bogdanit... nice nice.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).