Pse nuk kanditon E Rama per deputet dhe pse nuk e viziton rrugen Durres-Morine pse u trembet ketyre dy provave?

Eshte e kuptueshme se qe te kanditoje per deputet duhet te jape dorheqjen nga bashkia,ne se do te ishte i sigurte ne fitore duhet te bente si Olldashi ne 2007-ten.Si lider i opozites duhet te vizitonte rrugen D-Morine,por per kete ai vetem ka hedhur balte.

27 Komente

Anglez, nuk me duhet kush i fiton zgjedhjet, me sinqeritet, dhe shkruaje shqipen si te duash, vetem nje gabim mos e bej (se e ke te perseritur dhe jo gabim shpejtesie): mos thuaj "kanditon". Te lutem. Eshte shume i rende si gabim. Me kujton njerin (konviktor ka pas qene) qe thoshte/shkruante petagok. Cdo gjo tjeter, mbeshtillja si te vije per mbare.

PS ose PD: Rrofte Edi! Rrofte Sala! Per shendetin tone dhe per shendetin e te bukurave sinjorina te PS! (Ore ku jane femnat e PD-se me qe ra llafi te ato debatet televizive dhe si e ka emrin ai drejtuesi pa floke qe flet shpejt?)

Ore ku jane femnat e PD-se me qe ra llafi

PD ka Zanfin sa per 30 mer smiley

Nje, po luan ama!

Aesop  smiley  

PSPD: Fabulen ta thom upon request.  smiley 

Femrat e PD nuk kane kohe te lire se jane ne drejtim te kuvendit e te ministrive. Per 4 vjet femra e PD-se drejtoj 140 burra ne parlament,dhe u takua me poltikane e burra shteti neper bote.(kujdes kur shkruan fjalen femerat jo femnat) Kur te shikosh emisionin Opinion ka te afishuar nje nr telefoni ne ekran dhe pyete ata drejtuesin per emrin

Qe nuk eshte femer Rama dihet publikisht nga fotot e tij nudo.

 

Ajo eshte femer permbi femra.

 

O Ingliz.

Po per Zhozin , nga e di ti me kaq siguri qe eshte femer ?

 

Keta mbeshtetesit e PD-se jane te gjithe debile!

kandidon jo kanditon

E. Rama jo E Rama

pse nuk e viziton rrugen Durres-Morine pse u trembet ketyre - mungon te pakten nje shenje pikesimi 

 

Mos u mer me shnjat e pikesimit, por pergjigju pyetjeve.

o swed1 po ti moj te keqen me dukesh si SESERI smiley

 

p.s debilat e PD  kane per te lene gjith jeten ne Opozite lal.

Per mua eshte e pritshme kjo mi Castor!

P.D. E ke vene re qe nuk para komentoj te temat "shqiptaret jane me te zgjuarit e Europes"? 

Sipas mendimit tim:

1. E. Rama nuk kandidon per deputet per arsye se Parlamenti, nen drejtimin e Josephine de Beauharnais, eshte shnderruar ne "shtepi publike".  Mos harroni fjalet e kryeministrit tone te nderuar, drejtuar deputetit Balla : "Do te vras mor shk.......".

2. Per sa i takon vizites ne rrugen Durres - Morine. Une nuk e quaj ndonje sfide vajtjen atje, per arsye se ai ka qene dy here ne Tropoje, gje qe eshte vertete nje sfide, sidomos per Salen si "trim" Malsije qe eshte... Per mendimin tim , Rama nuk shkon te vizitoje rrugen se ka frike mos rrezon tunelin me koke ngaqe eshte pak i gjate. Ju e dini qe para ca kohesh ai u rrezua vetiu. Po sikur te perplase ballin Rama , e imagjinoni se c'mund te ndodhe ? PAstaj do hidhen e do thone na rrezoi Edvini tunelin , sabotatori , etj. etj.

Ky eshte mendim personal , ndaj mos e merrni shume seriozisht.

Nuk e viziton se i dhemb koka kur mendon se sa borxh tregtar do i duhet te paguaje kur te marre qeverine per te pasuruar qeveritaret e berishes e jo te vetet.

Dhe nuk kandidon per deputet se do qe te mbaje EDHE bashkine e tiranes.

 

Femrat e PD-se te aktivizuara ne debate televizive deri tani:

Jozi Topalli
Majlinda Bregu (yummy yummy)
Zana Guxholli

Priten te dalin ca te tjera edhe me yummy...

Priten te dalin ca te tjera edhe me yummy...

per zotin, mas guxhollit duhen jo yummy po doubleplus yummy

po mesilen e perbindshme ku e le ?

 

Mesila (yummy yummy edhe kjo) eshte jo zyrtarisht. Ka mendimin e vet dhe flet, dhe duhet thene qe flet dhe debaton shume mire. Ndoshta tani del zyrtarisht.

ti paske FETISH te cuditshem scrubs

zoti te rujte

naten e mire smiley

Po ca te bej miss, gjonat e bukura ma heqin petllen fare...

P.S. Anglez, ke te drejte por pyeten ketu se ku jane femrat e PD-se dhe u ndjeme te detyruar te mbrojme gjinine femrore ne partine tone...

Pyetja eshte per Edi Rames, jo per femrat e PD e PS .

Qe nuk eshte femer Rama dihet publikisht nga fotot e tij nudo.

Kesaj radhe do te dali lakuriq edhe nga votat.

Por eshte i zgjuar prandaj e shterngon fort karriken e bashkise

 inglizi shkruka sikur sa te ket dal nga pubi lagjes pas nje maratone pintesh Stelash smiley

O ingliz, 

Se shpejti do dal nje pisllik mbi Ramen qe do tregoje perversitetin e tij burreror po me rr te forte. smiley sdo dish ta shash apo ta admirosh smiley 

Thoni si te doni, po Inglizi , megjithe injorancen e tij gjuhesore dhe mediokritetin politik, e arriti objektivin ne "peshk" 

Ai ka mbledhur deri tani plot 27 komente.

Dhe me sa duket do mbledhe dhe ca te tjera deri ne fund.

Ha ha ha gallatë...

Iglizi shitet lirë, prandaj e blejnë të gjithë. Xhuzepina po mledh kalamajt e gjimnazeve kur shkon në Librazhd për meting, si do lejnë inglizin që e kanë çu deri në Igliterë?

Ka ardh urdhëri nga lart si duket, po bie vlera e stoqeve kshu që: sell, sell, sell.

 

Nuk mer Jozefina pioniere me autobuza si Edi Rama.

Kudo qe shkon e presin krahe hapur vajzat ,grate dhe nenat.

Jozefina flet per nje familje te shendoshe me moral te larte

Jo si E Rama qe edhe gruan e tije nuk eshte i zoti me e mbajt

 

Ca ke o bobs,ca ke o rel,pse na nxefesh.E ke kryetarin te mire o tu befsha.E te keqen vllamu qetesohu.

cuna mos u merzisni se vetem eqerem cabej ka doterate per gjuhen shqipe

BASHKIA NUK MUND TE LESHOHET.NUK E SHIKONI SI E KA BERE TIRANEN ME LEJET E PALLATEVE?KUSH DO TI JAPE LEJET PASTAJ.

RRUGEN NUK E SHEH SEPSE NUK ESHTE PLAZH QE TE SHKOJE LAKURIQ ATJE.KUR TE INAGUROHET NDONJE PLAZH,TE JENI TE SIGURTE SE DO TE SHKOJE TA PROVOJE I PARI LAKURIQ SE BASHKU ME ERIONEN DHE YLBERET E RINJ.

MOS BEJ GABIM TE LESH BASHKINE EDI.MOS O ZOT NA VJEN NDONJE TJETER QE NE VEND TE PALLATEVE NA BEN LULISHTE.

THONI JU,A JETOHET NE TIRANE PASTAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).