Pse gazeta shqipetare nuk i ka publikuar gjithe keto biseda telefonike,keto takime,keto dokumenta,para ngjarjes se Gerdecit?

Ne se ka pas gjithe kete informacion dhe ka heshtur,kjo quhet fshehje krimi ,dhe duhet te denohet penalisht. News24 dhe gazeta shqipetare do ti benin nder vendit duke i denancuar keto afera koruptive ne kohe.

26 Komente

1-Sepse nuk i dinte.

2-Edhe po ta dinte skishit per ta besuar ,sic ishte rasti i shembjes se se mbikalimit tek Zogu i zi qe u prish sepse i bllokonte pamjen pallatit te Rrahmanit mikut te Zenit.Por atehere nuk i besonte njeri ato gjera.

Gazeta Shqiptare per mua eshte si ato telenovelat qe shohim ne televizor. Komplet e pabesueshme.

E pabesueshme kjo gazete mund te jete, por jo te gjithe mendojne keshtu! smiley

Kam degju qe ka fillu me u shit qy pa dale m'pazar kjo gazeta kto ditet e funnit! smiley

Ka fillu me u botu nga dy here m'dite!!

Di gjo ti peshko?

smiley

Eshte shume e thjeshte te kuptohet nga kush eshte blere ajo gazete sot. Eshte nje manover elektorale foshnjore per te thene qe e ka ndaluar qeveria. E para gazeta shqiptare nuk shitet me 100 mije kopje dhe nuk ka fare peshe tek njerezit qe te blihet nga qeveria dhe e dyta e zeme se e blene sot por nuk do ta blejne perdite. Keto jane manovra telenovelash smiley

Sepse atehere nuk kishte asnje perfitim praktik nga kjo histori,tani qe kemi te vdekur kemi edhe krim."Gazeta Shqiptare" eshte ajo,xhaba do punoje??

Right!

Ed Rama e ka bo edhe kte!

Ai munohet me jua fut juve, me c'do gjo, po juve fap, e kapni perihere!

K'shu, nuk ka noi nevoje per evidence, sepse e nigjoj nga t'gjithe juve kete "Eshte shume e thjeshte te kuptohet"!

 

Stu duk evidence ajo qe te thashe une? Apo duhet te jete evidence se sben ajo qe thua ti? smiley

smiley

Ajo qe them une eshte pyetje o vlla, nuk ka si te jete evidence!

Po m'bo shume cudi qe per shume probleme qe mund te mos kete fare gisht ai "miku qe po e morin ne qafe kalamojt", une pres te nigjoj ndonje shpjegim logjik ose qofte edhe ndonje "Nuk e dime"!

Ne vend te kesaj, nga te gjithe "te djathtet", pa perjashtim, si ne TV, ashtu edhe ne shoke e fis, e vetmja gje qe degjoj eshte:

E ka bo Ed Rama! Ed Rama ka pagu me paret e droges, dhe e ka botu kjo gazeta! smiley

Si veshtire me duket mu, qe ky t'i boje t'gjitha!

Kaq plane djallezore, me jete kaq te shkurter! Ja kapin keto te PD-se tak-fak!

Si veshtire!

Si thu ti Peshko?

smiley

Une them qe se ka paguar me paret e droges Edi Rama por me pare pak me te pastra me paret e lejeve te ndertimit smiley. Po ta perseris edhe njehere logjiken time edhe me thuaj nese e kam gabim. Si mund te blesh nje gazete per ta bllokuar kur e di qe nese e bllokon sot sdo mund ta bllokosh dot neser dhe ai informacion do dali se sben. Vetem nese gazeta do blihej perdite deri ne 28 qershor atehere do isha e sigurte se nga kush krah eshte blere. Jemi dakord bashke? smiley

Po ti mer plak lexoje te pakten nji paragraf te vetem qe ka shkrujt gazeta pastaj hidh alibine tende. Keto dokumente kane dale nga investigimet e prokurorise. 20 te pandehur ne kete ceshtje me nga 20 avokate, qe te gjithe kane marre dosjen e akuzes..., hec e gjeje kush ka qene ai kodosh qe ka shit informacionin.

 

 

Ej, se edhe une kam ngec ne pune, edhe ti dukshem ke ngec diku, pranej po i mshojme ketij muhabeti!

Po, te lutem shume, me thuaj se si dicka meqe eshte logjike, eshte edhe e mjaftueshme si evidence? E kam seriozisht kete pyetjen, nuk jam duke u bo sarkastik!

Ti thu qe meqe lajmi do dilte gjithsesi, kjo verteton qe nuk e ka bo qeveria!

Megjithate, une nuk thashe qe e ka bo qeveria! Une thjeshte pyeta!

Ani, ani! smiley

Tani, meqe nuk e ka bo qeveria, ose ato afer qeverise, e ka bo Ed Rama qe t'a boje qeverine te duket sikur po mbyt fjalen e lire? smiley

Ku eshte evidenca per kete?

Vetem se qendron nga ana logjike (me i llaf, eshte racionale si shpjegim, pa UFO, pa greke qe hyjne me nendetese ne Tirone dhe blejne gazetat), pra vetem se eshte e mundur qe kjo te ndodhe... kjo eshte evidence qe keshtu ka ndodhur? 

M'kupto drejt, mu nuk me rroohet fare as per Edin as per ate Salen, por kjo logjika e juaj me fut ne mendime!

 

 

Ai kodosh qe ka shit informacionin po e ben kete pikerisht muajin e zgjedhjeve smiley

Mrroklla as mua nuk me rruhet. Jam duke bere nje pune ketu dhe po bej nje dore muhabet me ty miqesisht smiley Ti nenkuptove qe e ka bere qeveria une po them qe besoj se  e ka bere opozita. Tani si thua ti eshte logjike ajo qe them une apo ajo qe thua ti. Hajd te zihemi pak meqe eshte kohe fushate smiley

Ai kodosh qe ka shit informacionin po e ben kete pikerisht muajin e zgjedhjeve

Edhe cfare?!

hahahahahahahahahaha,

O anglezo tamom humor anglezi po na bo. A e di ti se po e zevendeson bindshem pollon tone, apo policin e PPU-se? Na ka munguar shume keto kohet e fundit, pr shyqyr qe na erdhe ti.   smiley

Te dyja jane logjike, te dyja!

Por eshte ai qe po e morin ne qafe kalamojte qe ka me shume arsye per t'ju turr gazetes!

N'fund t'fundit, eshte shoqnia e cunit t'atij, qe po i lakatredhet emri neper gazete, jo emri i Ed Rames!

Pastaj, Saliu e ka me certifikate kete punen e "dashnorit te lirise se shtypit"!

N'dach me e dit ti se car menoj une, qe'!

Kete pune nuk e ka bo Sala, po noi nga ata morracaket e vegjel qe rrine aty ke lokalet perballe PD-se!

M'koke te vet! Qe ti boje qejfin noi tjetri nga ato te "middle managment"-it te PD-se!

Ajo qe me shqeteson mua eshte se si, PD-ja nuk e denon kete akt, as teorikisht! Nuk thote: eshte e papranueshme qe dikush te mundohet te pengoje informacionin!  Nuk distancohet!

Thote direkt: E ka bo Ed Rama! smiley

Mu m'shqetso shume qe gjymsa e popllit tim nuk ka problem me kete stil! smiley

 

ne fakt ene ajo gjysma tjeter jo se ka problem stilin; asaj thjesht nuk i pelqejn lojtaret. vetem i shtrese e hooolle duhet te jete qe thot "the 10fsha stilin, nona vdiq, baba thyu komen".  smiley 

PS mu nuk m'shqetso hic, mrrok, se jom mpi ene nuk m'dhem mo!

O peshku me uje nuk jane fakte  te gazetes ato qe publikohen, por eshte dosja e prokurorise!!

Qe te mbush edhe kaqolja jote prokuroria mbledh fakte dhe heton, pergjon telefonata nese dyshon se nje krim penal eshte ne kryerje e siper, ose kur nje krim eshte kryer! Duro se ka me shume..

Ka bere gjynahe Sali Berisha, ka marre shume njerez ne qafe! Kane per ti heq kalamaqte e vete fajet e babes. Duro dhe pak duro se s'ka nxjerre ende ambasada amerikane dosjet e ssj..  smiley

Para 2 oresh doli zedhensja e PDs e tha qe gazeta eshte "bllokuar per pune menaxhimi dhe jo politike" dhe se gazeta i ka vajtur "abonenteve" te gazetes.

Keshtu qe Peshku ndrysho agjensi informimi.

Mu m'shqetso shume qe gjymsa e popllit tim nuk ka problem me kete stil!

Edhe mua!

Njerezit vdesin per stile prandaj si kane problem smiley Sala nuk prononcohet dot per cunin sepse mesa nuhas une i ka ngec sharra ne gozhde ja hengren koken kalamajt smiley Fushata eshte dhe ka per te qene  shume me e eger kete vit keshtuqe prit se do jete muaj i gjate do kete shume skandale te verteta e te sajuara e do kenaqemi duke bere teorira e megjithate fundi dihet. PD-ja fiton (nuk e leshon Sala kollaj pushtetin). Edi eshte bir kumbulle e ka nuhatur kete gje dhe nuk shkulet nga bashkia smiley

Po mos u merrni me ket leter higjienike o njerez te mire. Leter ma te ndyte qe botohet dhe ban njerezit me vjell nuk ka.

Edvini dhe mediat e tij te ndyta po ja bojne me keq se Enver Hoxha, kqyrin poshte e perpjete me gjet emnat e shoqnise apo te njohurve dhe meiher e bajn lidhjen, fajin e ka Shkelzen Berisha.

Me hy ne ket menyre me bo biografine e njerzve te gjithe dalim me cen.

Prokuroria e ka hetu hollesisht ket cashtje, ka pas ne dore pergjime e te tjera gjana te vlefshme per ta hetuar ket cashtje, Shkelzen Berisha nuk figuron ne listen e atyne qe eshte thirrur apo akuzuar nga prokuroria.

Tash ka dal nji prokurori besa edhe gjykate popullore, e ka emnin gazeta shqiptare, por ma mire do te ishte gazeta e ndyte.

Kjo asht vetem zhurme edviniste per pike elektorale.  Po ta shiqojme me krye te ftohte dhe pa zjarrmi militantesh,, e kuptojme se kjo asht vetem nji zhurme edviniste.

Sh. Berisha nuk ka asnji lidhje me kompanite dhe bizneset qe u moren me demontimin  e armatimeve.  Asnji per be.  Kjo vertetohet edhe nga hetimet e prokurorise.

Paj edhe ky shoku i tij qe permen gazeta e ndyte ka deklaru ne prokurori se nuk ka asnji lidhje me ate kompanine qe shkrun gazeta e ndyte.

Haj medet kujt ia ka ra n'dor me shtyp gazete dhe me bo me vjell njerezit...

 

 

 Thjesht per kuriozitet: Si shkohet nga Gjermania ne Angli brenda ores?

Noten e mire e bafshi te tane!

Ishte knaqsi e madhe me kene sot mes jush!

Rrofte NATO, rrofte Fushkuqja, Rrofte Shqipria! smiley

Tanna dhaeta!

O Zafa,

Te gjitha gazetat ketu jane te ndyta. Ben perjashtim vetem gazeta 55 se pronar dhe kryeredaktor i saj eshte Fahri Balliu, ish kryeredaktor i gazetes ZP ne kohen e Dulles.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).