Nje qorr nga mendja,godet te verberit si Nazist!

Shikoni kete video http://www.youtube.com/watch?v=hsFtwZHkm4g cdo njeriu normal,ne nje vend normal duhet ti beje pershtypje cmenduria e ketij njeriut. Me e pakta per kete rast duhet te jete arrestimi i tij,dhe futja ne izolim cmendurie sepse ai njeri eshte i rrezikshem ne nje shoqeri normale!!

Ai njeriu i gardes qe ben sehir,dhe nuk nderhyn ndaj ketij akti cmendurie te atij te cmenduri,qe e kishte,sa prane,nuk duhet te punoje ne garde!..bile me pas e puth ate "biznesmenin, qorr nga mendja,te cmendurin!

 

21 Komente

Personi nuk eshte  etj etj ...por eshte i frymezuar nga sukseset e Qeverise berisha dhe zedheneses se saj smiley .Mjere ky femi i ri ne rrol zedhenesje si e perdhunojne intelektualisht . Valle ne nenndergjegjen e saj kete te kete si JUSTIFIKIM ? Duket i ka pelqyer ajo puthja qe ben Gardisti me ate Sumsin e bizneseve . Ne se do kishim Qeveri "te zgjuar e te mencur" flake per flake duhet te kishte proceduar per kallzim penal  te "Bixinesmenit - Berishist". Me ato cquarsit qe e karakterizojne Mixhen do kishte ndikuar qe te "shpetonte" prej te verberve duke ja rrasur nje gjobe atij "te fortit" sa shuma qe duan protestuesit . Ose edhe dicka me pak smiley Po shteti rrumapalles nxorri ne foltore edhe rrumpallezimen e saj .Gjynah se keshtu e filloi dhe ai me Bogdan......

Kjo ishte vertet nje nga ato skena te tmerrshme qe tregojne se c'mund te beje kafsheria e nje njeriu. Eshte nga ato raste qe s'duhet te kalojne pa ngritur zerin dhe ky njeri duhet te behet shembull, pasi ka ushtruar dhune mbi nje grua, mbi nje te moshuar, mbi nje njeri me aftesi te kufizuara fizike, qe s'ka per t'ia pare kurre surratin, por qe do t'i ngelet fort mire ne kujtese fyerja e dinjitetit njerezor qe i beri nje kafshe, qe s'meriton gje tjeter vec kafazin.

une u habita me shume me ate rojen apo bodygardin e kryeministrise qe i rrahu shpatullat ketij trimit qe qelloi gruan duke perqeshur dhe duke u tallur...

cfar fytyre e lige...  e kishte te gdhendur ne fytyre  ligesine dhe injorancen... 

Keto gjera ndodhin ne vendet dhe shtetet qe qeverisen dhe kryesohen nga kurva,  jo burra! 

Po ai tipi doli pastaj lirshem ne televizor sikur nuk kishte ndodhur asgje dhe hiqej si i penduar. Ku eshte shteti, qe e le te lire? Cfare do ishte ne gjendje te bente nje njeri i tille jashte kamerave?

Keta jane thjesht njerezit e Kryeministrit te ekzaltuar nga paprekshmeria qe i garanton ai qe kane ne krye. Mediu me Shkelzenin vrane 26 veta pa iu dredhur qerpiku e jane te paprekshem, pune e madhe per nje shpulle qe dha ky tipi.

boooo....çfarè shkèrdhate!!!!po vetèm njè shkèrdhatè(dhe po tregohem i edukuar) si ty mund tè qèlloj njè tè verbèr,bravo shkèrdhatè...duhet tè jesh ndjehur i fortè dhe i rèndèsishèm nè atè moment....ça tè thuash?? tè lumtè...gjete e bère...shpresoj qè perèndia njè ditè tè ndèroj rolet mes teje e asaj plakès!!!! po ky i ministrisè ... po ça justifikimi idiot èshtè ai... punonjèsit e gardès nuk e kanè pèr detyrè tè ndèrhyjnè...po pse more duhet tè marèsh rrogè qè tè jesh njeri???ka tè bèj me tè qenit njeri kjo...o punonjèsit e gardès sè saliut.....o njerèz pa dinjitet e kafshè ripèrtypse...o copa mishi me dy sy nè ballè!!!po policèt aty hanin miza?? flet edhe pèr shtet ai kapoja i kètyre....do edhe tè votohet????....ik ore vdekshi tè gjithè se nuk jeni njerèz...dhe kafshève ju merni tè keqen!!!

Ashtu si e trajtove ti nje grua te verber dhe te pambrojtur, ashtu kam qejf te te trajtojne femijet e tu kur ti te plakesh. Je thjesht shembelltyra e ketij shteti feudal dhe te prapambetur. 

Nuk eshte per tu habitur, ky veprim banditesk eshte vazhde e kesaj klike ne pushtet. Kur shpertheu Gerdeci, kryeministri yne qe vetem "siguron" dhe "garanton" nuk e dinte se nga binte, ose nuk e dinte se aty punonte baxhanaku i tij. Eshte e njejta histeri per te mohuar vrapthi c'do incident qe iu plas perpara fytyres. I hedhin njerezit ne ere, pastaj i cojne ne spital, i rrahin me cuba, pastaj i ngushellojne per durin qe hengren. Kjo eshte garancia, mbrojtja, dinjiteti qe shteti u jep zgjedhesve te tij.

Per sa kohe tribalizmi, kulti i individit, laperdharja sociale jane kthyer ne normalitet shoqeria ka rene ne koma. I mbyturi nuk do t;ja dije nga e lagura. Keshtu nese kjo shoqeri nuk do te thahet nga igrasia e tmerrshme qe e ka pllakosur, cubat, banditet, ministrat qe i bejne karshilleqe drejtesise dhe kryeministrat zuzare do ta kene te gjithe lenden e pare per te sunduar dhe tallur ne emer te "dashurise per popullin, demokracine, dhe ligjin"

Simbolikisht, ai personi i dhunshem perfaqeson shtetin tone, kurse ata te verberit e goditur jane populli!  

 Atij furrxhiut ti jepet nje mesim i mire.Te veje ne gjukate dhe denimi te jete:

Gjyqtari:Aktin tuaj do ta kishte zili nje kafshe mishngrenese ,ti nuk je i denje te jetosh me ne(njerzit)

DENIM:TI PAGUHET ASAJ NENES SHUMA 100000 EURO SI DEMSHPERBLIM PER DEMTIMIN FIZIK, SHPIRTEROR,STRESIN E KRIJUAR.

VENDIMI HYN NE FUQI MENJEHERE.

C`fare mund te ndodh ne Angli,Gjermani,Itali,France,Hollande,Spanje,etj etj ,ne se nje i cmendur si ai ne Shqiperi do te vepronte ne ate lloje menyre kunder nje grup njerzish me aftesi te kufizuar?

Per mendimin tim ai duhet te futet ne burg dhe te kurohet ne spital psiqiatrik,me parate e tija.,dhe te mos ushtroje me,profesionin e tij.

Nese eshte normal,ai duhet te kerkoje falje publike,ne media.

Shteti perfaqeson nivelin e popullit, ate qe plluskon ne te. Populli shqiptar - mjafton te dalesh te besh nje shetitje neper qytet qe ta kuptosh- bazohet ende mbi ligjin e ekzistences te me te fortit. Berisha eshte nje nga grumbulli me te vetmen diference qe i eshte dhene pushtet. Berisha do zevendesohet me Berisha te tjere e te tjere e serish te tjere derikur koshienca e popullit te ndryshoje. S'jam e mendimit qe do ndryshoje gje as me Ramen me shoke; thjeshte grupime te tjera ujqerish te etur per pushtet, te frustruar nga shtypja ne baze te bindjeve politike, te mbushur me deshire per t'ju kthyer "Berishianeve" ate qe iu be si "Nanoiste/ Ramiste".

Kush i organizon keto prostesta? Ku jane te pergjegjesit per keto njerez me aftesi te kufizuara?

Kush i organizon keto prostesta? Ku jane te pergjegjesit per keto njerez me aftesi te kufizuara?

 

C`rendesi ka kush i organizon,a jane organizuar mire ,ose jane te pa organizuar,ose jane organizuar qellimisht! Kjo eshte nje ceshtje tjeter!

Ceshtja kryesore eshte akti cnjerzor ndaj dy grave te moshuara,dy grave te verbera,nen "security guard"nga nje i cmendur qe hyne ne nje problem,qe nuk i perket atij!

Pse i goditi dy gra te verbera,ai "biznesmeni",dhe pse nuk reagoi "security" te pakten per ti mbrojtur si qenie njerezore,lere pastaj qe nuk beri detyren?

 

 

 

Artian, çeshtja eshte ketu:

  • njerezit nuk duhen hedhur ne rruge per proteste ashtu duke marre parasysh dinamikat e sigurise qe ofrohen atje. Pra s'eshte veprim inteligjent por nje levizje semi-politike e trashe, duke perfshire nje nga shtresat me vulnerabel te popullsise, pa marre parasysh pasojat qe mund te shkaktohen nga militantet e bllokut tjeter partiak.
  • gardistet jane aty per te mbrojtur ministrine, jo popullin. Eshte policia qe merret me ate pune. Gabimi i atij karagjozit ishte qe shkoi dhe u perfshi ne akte majmuno-amoroze me ate kafshen.

La roée

Ti duhet të jesh baxhanaku i atij të "fortit" të kokëministrisë që "kryen" detyrën ndaj njerëzve të cilët protestojnë për të drejtat e tyre.

Jam i bindur që ti nuk jeton në Belgjikë, sepse po të jetoje atje nuk do të shpreheshe me gjuhën e të "fortit" kundër këtyre "kriminelëve" që protestojnë para kokëministrisë. Jam i sigurtë se ti je pjesë përbërëse e atoj sistemi të "fortësh".

Parafytyroni reagimin e njerëzve në Belgjikë ose në cfarëdo shteti demokratik pas videove të tilla të kryera nga kafshë të para erës sonë.

E tmershme... jam pa fjalë...  

Po pate gje konkrete qe te diskutojme, je mese i mirepritur. Spazmat e tua emocionale, bazuar ne nje moskuptim total te asaj qe kam shkruar, s'me interesojne. smiley

Spazmat e tua emocionale!!  hhhaahahaa  C'domethene kjo?   smiley

Kush i organizon keto prostesta? Ku jane te pergjegjesit per keto njerez me aftesi te kufizuara?

Protesta u organizua nga shoqata e te verberve. Pergjegjsit jane ata qe u shtyne dhe u qelluan. Garda ka pergjegjsi ligjore te ruaj ambjentet e kryeministrise. Por ka edhe nje pergjegjsi morale!! Nese ti vete pa qene gardiste do te shihje nje te verber ne rruge te qellohej dhe kercenohej ne ate menyre c'fare do beje?  Do ta puthje dhe perqafoje si Gardisti? smiley

Fakti tjeter eshte se protesta eshte bere me leje dhe konform ligjeve. Eshte detyra e policise ( te cilet ishin te pranishem) te MBROJNE protestuesit nga sulmet me motiv  politik apo mendore!

 

 

Nuk e di nese ka fjale per te komentuar xhestin e ketij gardisti te FUQISHEM i cili me ne fund  j'a doli mbane detyres duke e kryer me sukses.
Problemi qendron se sa mund te peshoje ai ne tru, apo ata qe e kan vendosur ne ate poste, qe te sillet sikur c'do gje te jete nen hyqen e tije/tyre.
Ky eshte fatkeqsishte reliteti shqiptare, pra ligji i kafsheris ne fuqi, me i shpejti dhe me i forti, nga pas pastaj papagallet e stimulimit dhe te arsyetimit, ne funde nje dekorat nderi dhe flet lavderimi per kryerje me sukses se detyres ne kushte teper te veshtira!? smiley

Qe ti behen adetet e duhura atij Sumsit (sic e ka karakterizuar me te drejte  Idrisi me larte).Kjo teme duhet  cliruar nga rregullat e PPU.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).