Kush paguan ?

Sot, në orën 17:15 luhet miqësoria kombëtarja shqiptare -milan FC.

Në lajmet sportive të orës 13  e  Italia Uno-s dëgjova se ekipi i Milanit do i paguheshin 1 milion e 700 mijë euro.

Nuk di në se është një praktikë e zakonshme për ndeshjet miqësore të ekipeve të ndryshme.                       Kur luan kombëtarja do të dëshiroja të dija se kush i paguan këto para.

ps: më bëri përshtypje entuziazmi i kronistit nga Tirana kur përmëndi shifrën.

31 Komente

Ose me sakte, ata qe e blejne benzinen tek Taci Oil smiley

faleminderit Ll.

dukesh ti qe qenke tifoz me interin!

jo, jo por akoma nuk po kuptoj se pse nje privat duhet te paguaj per kombëtaren.

Anch'io tiffo la Vecchia Signora, da quando sono cosciente! smiley

anke ijo smiley

Ju shplaftë panuklla jarebi... shkoni re dreq e thyni qafën e lani leveret...

nuk o sporti për gratë

ene ciau... he ju çaftë kaptina jarebi smiley

He mor kamunist, ti do vetem kuq e zi, he? Forza, Juve! smiley

u vdeksh ishalla mu aty ku je !

qelpsine !

kamionist i qelbet qe vjen era graso

hihihihi

Vetëm n'mos t'kapsha... se pa t'çaplu n'dysh s'kam për t'lën smiley

Bile kjo vle për të dyja juve!

Javës tjetër m'keni poshtë zyrave tu ju prit me mallatare m'dorë (apo janë vezët që kushtojnë më pak? smiley )

po mer po

merr dhe i brisk me vete smiley

.... shume dashuri ke kjo tema smiley

 

Rri Vino, se po ha ene ti noi laprake mrapsht smiley

ooohhh ouiiii, m'gjuj m'gjuj ...ahahhahaha smiley

 

po nuk them kot une qe kte e hudh gruja nga krevati ene fle m'dysheme ,

ene pranej eshte ftof smiley

Shume e qarte: UNE dhe TI

Po do te shohesh nje ndeshje me te bukur qe ky Zoteria Taci ka luajtur me shtetin shqiptar hyr tek QKR dhe kerko "BT INTERNATIONAL & ARUN INSAAT" e ca dhjetra kompani te hapura e te mbyllura nga zoteria ne fjale. Ler menjane te tjerat qe une e ti nuk kemi akses fare.

Ta gezojme edhe kete ndeshje se jane bere shqiptaret si skelleverit neper muret e Koloseut kur argetoheshin me dhimbjen e tyre.

Ta gezojme edhe kete ndeshje se jane bere shqiptaret si skelleverit neper muret e Koloseut kur argetoheshin me dhimbjen e tyre.

Pata te njejten ndjesi dje, kur rastesisht u gjenda prapa stadiumit kombetar, ne perfundim te ndeshjes, kur spektatoret po dilnin.

Nje shfaqje e bukur fishekzjarresh me ne sfond kengen e Milanit...

"Milan, Milan / Solo con te / Milan, Milan / Sempre per te..."

A gjeni ndonje ngjashmeri midis Tacit dhe Berluskonit, mos ndoshta nje dite do te arrij te kete ne dore ate qe ka Berluskoni ne Itali, se si shume po degjohet kohet e fundit. Me falni se nuk e kuptova mbreme, per cfare do sherbenin leket e grumbulluara nga kjo ndeshje?!

milani u pagua mbi 3 milion euro per te dyja heret qe erdhi nga taçi oil, nderkohe, naftetaret qe u hoqen nga puna prej taçit, kane tre muaj pa marre as asistencen. ç'behet ore???!!!

Sa doli ndeshja? Nuk kam degjuar gje per te ketu ku jam.

Jo mor, Ols, fitoi Milani me penallti... Si s'qenke informuar mire? smiley

Sorry! I don't speak very well "Calcio"! smiley

Ndoshta ua lane vete keta tanet qe te benin figure te mire para miqve smiley. Po a lozem mire kete here te pakten?

Dhe ai perfundimi si Alimucha i 96 nuk eshte pa gje smiley.Gjithsesi nje kenaqesi me shume per Shqipot eshte ..nje nate me pije miq e me defrim / me ben te harroj nje vit te tere me hidherim ...Vecse do te ishte keshtu sikur mos te dale ai "budalla" te komentoje ..Nje kenaqesi e madhe ,se une Berluskonin e kam mik ...

mire mor mire, grini sallate ju se jeni xheloza.

Rossonneri siamo noi, ma che cazzo siete voi!!

Perse te jemi xheloze? Per vendin e dyte ne kampionat, 7 pike larg me tre ndeshje per t'u luajtur? Apo jane ne finale te kupes se kampioneve? Sa vite u bene qe s'kane fituar kampionatin?

po ne finale te liges se kampioneve ishin ne 2007 dhe e fituan. jane bere nja 7 champions gjithsej apo jo? interi ka gati 45 a kusur vjet qe sfiton champions.ti rrojne kto kampionatet qe nje ja falen dhe tjetrin e fitoi ngaqe te tjeret ishin te penalizuar. sa per kto 7 piket para, 4 pike i keni nga albitrat, nje fitore me ofside te paster dhe nje fitore me gol me dore!

Une nuk mbeshtes Interin. Nuk ecet me koken pas, por perpara. C'ka fituar Milani kete sezon? Nuk te pyeta sa here e ka fituar kupen e kampioneve, por sa vjet ka pa fituar kampionatin italian.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).