KU ESHTE LISTA E PS.PSE MBAHET SEKRET?

15 Komente

I qafshi hallin Spiropales smiley

Mu ne Tajrone ja kane vu emrin smiley

Me poshte jane fituesit e tenderit, qi ju shtofshin paret jarebi smiley

Qarku TIRANE

1. VASILIKA HYSI
2. BESNIK BARAJ
3. KASTRIOT ISLAMI
4. SAIMIR TAHIRI
5. FATMIR XHAFAJ
6. ANDIS HARASANI
7. DITMIR BUSHATI
8. EGLANTINA GJERMENI
9. NAMIK DOKLE
10. ENKELEJDA SHKRELI
11. EDUARD SHALSI
12. XHEMAL QEFALIA
13. DASHAMIR PEZA
14. ILIR GJONI
15. ARTAN GAÇI
16. AURON TARE
17. ELISA SPIROPALI
18. ARTAN LAME
19 SEFER DERVISHI
20 BLEDAR ÇUÇI
21 IBRAHIM KALEMI
22 SHPËTIM CAMI
23 NAIM ASLLANI
24 MEHMET HASALAMI
25 DIANA NDRENIKA
26 SOKOL KRAJA
27 SULË CARA
28 GERTA VLUBONJA
29 ILIRJAN MIHALI
30 BLEDAR DORACAJ
31 GERT JANAQI
32 ABDYL SARJA

QARKU DURRES

1. BLENDI KLOSI
2. RUDINA SESERI
3. HAZIR GASHI
4. GAZMIR BIZHGA
5. KLODIANA SPAHIU
6. GJON BARDHI
7. EDISON KONOMI
8. ALI DOBROSHI
9. ISMAIL DANI
10. GAZMEND KABASHI
11. ROLANT XHELILAJ
12. LEDION LAKO
13. GËZIM AGASI

QARKU FIER

1. GRAMOZ RUÇI
2. ERMELINDA MEKSI
3. ALBERT ÇAÇI
4. FATOS TUSHE
5. ARMANDO SUBASHI
6. BASHKIM FINO
7. ERVIN KOÇI
8. ARBEN ÇUKO
9. PIRO LUTAJ
10. ARION MUÇAJ
11. ANDUEL FATMIR XHINDI
12. BUJAR AVDULLA ÇELA
13. ALMA IQMET BEJTAJ
14. GENTIAN PTOLEM NUSHI
15. PAJTIM NEKI ISUFAJ
16. FREDI PANDI KOKONESHI

QARKU SHKODER

1. ILIR BEQJA
2. TOM DOSHI
3. NDUE KOLA
4. ASTRIT BECI
5. PAULINA HOXHA
6. HELIDON BELE
7. NIKOLIN DEDVUKAJ
8. FALMA FSHAZI
9. AGIM SHIMAJ
10. LUAN HETA
11. ARTA GJONAJ

QARKU LEZHE

1. GJOK JAKU
2. GJOVALIN KADELI
3. ARMANDO PRENGA
4. NDREC DEDA
5. LUAN DALIPAJ
6. DAVE GJOKA
7. FRAN MARKU

QARKU VLORE

1. ARBEN ISARAJ
2. LUIZA XHUVANI
3. ARBEN MALAJ
4. SHPETIM IDRIZI
5. ELTAR DEDA
6. FATMIR TOÇI
7. KOSTA BARJABA
8. MIRA SHEHU
9. GËZIM TUSHI
10. RAJMONDA GJONI
11. EDMOND LEKA
12. VALBONA DERHEMI

QARKU ELBASAN

1. VALENTINA LESKAJ
2. ILIR BEJTJA
3. SHEGUSH LIGORI
4. TAULANT BALLA
5. DAMIAN GJIKNURI
6. AGIM LEKA
7. SKËNDER HASA
8. KASTRIOT BELSHI
9. ARBEN KAMANI
10. ISA QATJA
11. ASTRIT HALILI
12. BUKUROSH MACI
13. NDRICIM HYSA
14. LULJETA DOLLANI

QARKU KORCE

1. BEN BLUSHI
2. PANDELI MAJKO
3. MIMI KODHELI
4. ALFRED DALIPI
5. ARBEN AHMETAJ
6. OLTA XHACKA
7. IRENA KALLCO
8. ARBEN RROKO
9. DEMIR AGASTRA
10. BASHKIM HAZISLLARI
11. TATIANA SELENICA
12. ILIR XHAKOLLI

QARKU BERAT

1. ERION BRACE
2. FIDEL YLLI
3. ERMONELA VELAJ
4. MARKO BELLO
5. EDUARD BEJKO
6. SELMAN HODAJ
7. ANILA AGALLIU
8. VALBONA ZYLYFTARI

QARKU DIBER

1. SADRI ABAZI
2. QEMAL MINXHOZI
3. YLLI MANJANI
4. ULSI MANJA
5. HAMDIE BEQIRI
6. ADELINA FARRICI

QARKU GJIROKASTER

1. ARTA DADE
2. VANGJEL TAVO
3. ETHEM RUKA
4. ELVIRA SHAPLLO
5. KRISTAQ KRISTANI


QARKU KUKES

1. ASLLAN DOGJANI
2. FATMIR HOXHAJ
3. REXHEP UKPERAJ
4. TATIANA KERXHALIU

Ore, po muadmazel Xoxen s'ma zuri syri mua , apo ka hedh kandidature ne Paris? smiley

nuk lejohet burre ne gru deputete

hihihihi smiley

quhet nepotizem pasanaj smiley

e rendesishme eshte qe njoni te sjelle leket  m'shpi! smiley

hajt ju qofte per hajer! smiley

p.s.ama tek lista e 100 pa nje me zuri syni ca Xoxa...

Eh, c'te bo hoxha nates! smiley

 

 

KU I KA 30% TE FEMRAVE KJO LISTE?

RAMA MBURRT SHUME QE DO TI JAPE VENDIN QE I TAKON FEMRAVE...................

APO NDOFTA PER KETE LISTE KA VEND SHPREHJA E FATOS NANOS MBREME : "NE PS KA DHE GRUA DJE GRA......."

22%, te vendosura ne pjesen me te madhe shume poshte ne liste.  

Edhe te lista e PD-se nga 30 e ca gra, vetem 9 ishin te sigurta dhe dy borderline. Te tjerat ishin "M'ka çu nona me la gojen, A do bohesh deputete"

Sa per Xoxen, o Nejse, mos ja qaj hallin se i kone propozu me u bo nderi kombit dhe deputete me medalje ari ne Paris.

Kurse Elisa, kot e paska djeg veten qe kaq e re se ne ate pozicion qe eshte nuk ka shpresa me u bo deputete.

A ma shpjego dot njeri se si do funksionoje puna e aleancave se une nuk po nok gjo. Ne fillim menova se koalicionet do bonin lista te perbashketa po tani s'po mor mo vesh se si do e hajne ene i mandat Gjinushrat, Milot, Xhuvelet (iiii vetem emri te ndjell neveri) dhe "one-man" partite e tjera.

edhe une them se Elisa s'ka shpresa.

me ate model flokesh si gru, jo i her! smiley (model argite, bubi kacurrel, mi ka bo!)

 

 

Edhe te lista e PD-se nga 30 e ca gra, vetem 9 ishin te sigurta dhe dy borderline

Po Guxholli mer amon, si ka mungu kshu smiley

Sipas gazetes "merru me Baze se mishi u maru", Guxholli paska pervesh monget e po boka hidrocentral.

 

Politike e re me xhaketa te vjetra.

Mis xhaketa Dashamir Peza

Po ta bente Berisha kete do ishin leshuar te gjithe si hiena, kur e ben Rama rrine si te dhjere. Ku jane anal-istet e famshem? Pse nuk e ngre njeri zerin? Po jeni per te qare hallin thuaj...

Femna deputete te ardhshme ne PS ato me pikepytje jane me pikepytje edhe te madhe smiley 

Arta Dade

Ermonela Velaj

MIMI KODHELI
OLTA XHACKA
IRENA KALLCO???

VALENTINA LESKAJ
SHEGUSH LIGORI

 LUIZA XHUVANI

PAULINA HOXHA???

ERMELINDA MEKSI

VASILIKA HYSI

EGLANTINA GJERMENI

Enkelejda Shkreli

Elisa Spiropali ????

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).