Berisha on DRUGS ???

Duke nejt e duke pa opionion e te enjtes se kaluar ke Tv Klan (http://www.tvklan.tv/emisioni.php?id=428) , si cdo here qe Berisha kacafytet me, me nder jush, gazetaret shqiptare, ngela pa goje nga energjia apo cmenduria e tij.

Perbindesh, me gojen qe si pushon, imponues, i palodhur, gam gam gam, me syte qe sa nuk i dalin vendit nga grinta.

Dhe kshu natyrshem, per te disaten here, me lindi ne vetvete pyetja e mundimshe : A terheq nai vize "te bardhe" ky rob ??? 

Se ska mundesi, per zotin ska mundesi qe te boje robi normal ashtu.

Tashti me thone te drejten, ca llafe rrugesh thone, qe bon vaki me teremend qe ai e terheq i fije mall.

Juve si e menoni ket pune ? 

smiley

Pa shaka ee ....

39 Komente

Dez, jane 178 minuta e 6 sekonda. Kur mendoj qe ka njerez qe i shofin keto gjera fillim-fund, nuk di c'me thon. Me sinqeritet e ndala videon ne 4 minuta e 52 sekonda. Nje gjo du me thon: m'vje keq. Me mbeti nje shije kafeneje dhe toni kafeneje (per te bere nje ldihje intra-temore me kafen e Enit).

Whatever! Jam nja 10 mije km larg asaj studioje (hey by the way, a ka njeri ti thote atij drejtuesit, si e qujne, atij pa floke, qe munet edhe ai me e ul numrin e llafeve per minute mer. As ashtu nuk fol burri; plus, ata pedagoget qe u paraqiten dukej sikur ishin nen mosh ligjore te gjithe, o Dez)

 mua me duket se problemi berisha duket aq energjim,ngaqe gazetaret,  jane te 'dembelosur' si nga na trunore dhe fizike.

prandaj dhe berisha duket sikur cfare energjish ka.

 

 

Eshte nje lider i vertete dhe lideri vertete duket ne debat. Eshte imponues,di te luaje shume mire me fjalet, te dredhoje dhe te dali pikerisht aty ku i intereson te dali. Eshte shume i pergatitur per cdo fushe qe e pyet dhe nuk ka ngerce ne bisede. Arrin te zoteroje panelin e gazetareve dhe sallen dhe kush e ka provuar qe te flasi para nje salle me njerez e kupton shume mire se cdo te thote te zoterosh sallen per 3 ore rresht. Mendimi im eshte qe ai e ka drogen e lindur e ska nevoje ta mari ne forma te tjera.  smiley

...po po, ne debat te lajn e te lyjn te gjithe, sikur lider-lliku te varej nga llafollogjija, do jetonim ne nje bote heronjsh sot.

Liderlleku varet shume nga llafollogjia dhe nga autoriteti qe duhet te kesh. Te komandosh nje parti te madhe me shume ujqer brenda dhe shume interesa seshte gje e lehte.

gjithshka varet se per ça po flasim, per lidera qe jane burra shteti apo per lidera qe jane delenxhinj ....
dhe per sa i perket SB nuk jam e bindur qe komandon ne baze te legjitimitetit apo zgjedhjes, por ne baze te eleminimit te gjithe atyre qe mund te benin probleme ne rrugen e tija.

 

Sigurisht qe ne baze te eliminimit do veproje SB jo per gje por edhe po te ishin te tjeret ne vend te tij ne baze te eliminimit do vepronin. Eshte dicka normale ne luften politike dhe e has tek te gjitha partite.

Eshte imponues,di te luaje shume mire me fjalet, te dredhoje dhe te dali pikerisht aty ku i intereson te dali. Eshte shume i pergatitur per cdo fushe qe e pyet dhe nuk ka ngerce ne bisede. Arrin te zoteroje panelin e gazetareve dhe sallen (...) Mendimi im eshte qe ai e ka drogen e lindur e ska nevoje ta mari ne forma te tjera.

Shume e vertete! Por a mjaftojne vetem keto karakteristika per ta bere Berishen nje lider te vertete?

Mua personalisht me duket nje njeri karizmatik. Por sa i suksesshem eshte ai, jo vetem per veten e tij, por edhe per mua, per ty dhe per te gjithe ne si qytetare te ketij vendi te drejtuar prej tij?

Karizmatik SB??? :O

Seriozisht do shof dhe iher ne fjalor kuptimin e kesaj fjale.

Kur i ben nje pyetje dhe pergjigjet tjeter per tjeter mua sme duket dredhi dhe as zgjuarsi, me duket hi syve atyre qe e degjojne te mrekulluar, dhe thjesht idiot pjeses tjeter e degjon objektivisht dhe qe munden me e analizu!!!

Ata te PD-se sjane ujqer, jane hiena qe kenaqen me 1 kocke qe i le SB, te ishin ujqer do e kishin marre me kohe partine, ujqerit e marrin pushtetin kur kryetari eshte plakur shume. Gjithashtu vrasin cdo pjestar kopeje qe sillet jasht normave dhe ne menyre te cudicme.

Nuk te le me bo dialog ai,ai eshte i fort ne monolog,ti boj qefin vetes,nuk te le mer,sa te filloj e ka hallin po filloj nuk pushon.Ai eshte nevrik.,bohet muabet me nje nevrik?

Eshte nen  drog Berisha?

..do te ishte mire,por se besoj,e kane lene pa droge,pa ilace,qe te mund te flas sic flet,se droga te  jep mundesi te ulesh,te shtrohesh ne muabet.,te jesh i urte,dhe i arsyeshem.,me fol pa nerva.

Ai aty flet me nerva,me ze te larte,eshte imponues.gje qe tregon te kunderten,mungesen e droges,ilaceve.

Ai doktori qe e ka nen patronazh  doktorin ,e ka bere qellimisht!

Karizmatik SB???

Nga Wikipedia italiane:

Il termine carisma denota, in psicologia, la capacità di esercitare una forte influenza su altre persone.

Definicioni yt seshte i plote. Ndikim tek persona te tjere ke dhe me dhune fizike. Ose nqs sdo te perdoresh dhunen, ndikim ke dhe duke dhene para. Shko ne nje lagjje te nje qyteti, shperndaj leke her pas here. Cdo njeri qe e ben do kete ndikim tek ata njerez, kjo sdmth qe ka karizem.

Wikipedia anglisht:

The word charisma (Greek "kharisma," meaning "gift," "of/from/favored_by God/the_divine&quotsmiley refers to a trait found in persons with a facile personality, characterized by personal charm and magnetism (attractiveness), along with innate and powerfully sophisticated abilities of interpersonal communication and persuasion.

Dua te theksoj edhe nje here fjalen "sophisticated".

Gazetaret inexistente!!

Mu duken sikur kishin frike te debatonin. I pashe te emocionuar. Po ajo gazetarja ishte per zbukurim? (nuk arrita te shikoja me shume se 30 min. )

Eshte e mahnitshme se si mundet nje rob te kete gjithe ate energji. Sikur ta perdorte per mire..

Mgjt duhet pranuar qe ndoshta deri ne nje fare pike korrupsioni i 200 leksheve neper zyra eshte ulur, por ne nivelet me te larta institucionale behet qejf, dhe jo me 200 lekshe...  Kete korrupsion mendoj qe ai e mbron dhe kultivon.

 

 

Nuk eshte e mundur Desdemona qe e merr,se me ato energji qe ka Berisha nuk behet fjale per vize por per autostrade dhe over doza te vdes,keshtu qe e ka dhunti nga zoti.Kurse sa per ate tjetren qe merr ti nuk po bej koment se ka dale nga moda.

Pse cuditesh,Berluskoni e thith drogen,me vrimen e djathte te hundes,kurse ky i ini,nuk eshte aq modern,me thithjen, i merr ne form hapje,tabletash,ne menyren klasike,tradicionale.!!

Pa ato,ate e ze gjumi..,ose e humbet fillin e muabetit,dhe per kete nuk le radhe ne muabet,se i harron pastaj,dhe nuk eshte ne krye,"debatit"!

Ceno temes se leshit duhet ti pergjigjesh me lesh muhabeti.

Kam pare aq shume Portokalli_n saqe nuk e marr vesh se SB ne lajme eshte ai i verteti apo ai i portokallise?!

Berisha on dollars (minimum nga 1miljon dollare/ pjestar familjet)! Ka motivacion te forte ai.

O Enea çar thu me? Pse nuk o Sala prej verteti ai i Portokallise?

O Tushe per menimin tim nuk ka lidhje me te bardhen "grinta" e Sales. Ai thjesht ka arrit graden mo te ronde te mashtrusit. Ate grade qe e ben t'i besoje edhe vete ato qe thote.

Grade te cilen Rama nuk e ka arrit prandaj dhe o mo i qete pavaresisht se i lu fene prej vitesh te bardhes.

Nga ona tjeter osht ene çeshtje robi. Sala duket qe i ka me me shume pasion ato qe bo e thote, kurse ky tjetri duket sikur tall bythen. Dhe nuk ka faj se ne fund te fundit, ai ka arrit shume per nivelin qe ka. Di nai piktor te deshtuar ti qe te kete arrit aq sa ai? (perjashto ate psikopatin austriak qe i q.. nonen dynjollikut)

Dhe e funit, a ka burre none qe arri me rujt qetesine me ket nivel gazetaresh qe kena ne?

SB me gjithe ER bashke. e blejne nga i njejti person.

Idhtari yne ka perfeksionuar mashtrimin duke e kthyer ne art me vete. Po mo e bukra eshte qe ky aty te prrallos , aty ja fut edhe nji te qeshme dhe hec e merre vesh se per cfare flitet per bisede politike serioze apo "futja pordhes, gri sallate sa te iki dhe kjo nate". Mo e keqja eshte se nuk ka hik vetem nji nat, keshtu kan ik 18 vjet, dhe nga prrallat qe tregon nji pjese te mire te njerezve i ka vene ne gjum, disa te tjere jane pergjumesh kurse ato qe jane akoma me sy hapur i qun komunista.

ajo qe pash ne kete emision eshte pa-aftesia e debatuesve te tjere. Mu duken te gjithe te papergatitur... pa ethos, pa logos, pa pathos. Per aq sa pash, askush nuk mund ti futej SB mbrapa mburojes se tij retorike. Dhe KJO eshte shume AMUSING per SB... eshte aq amusing sa ai s'mundet ti permbahet gezimit, te qeshures e euforise qe i shkaktojne adrenalina e dopamina etj etje etj... kshtu qe ne nje fare menyre ai eshte ne droge, por jo ne kokaine.

Kjo eshte e gjitha ne "te qenurit karizmatik"... nuk ka ndonje marifet... he is on top of his game.... he KNOWS that and he knows that being on top of your game is a dynamic between you and the others... and all the time that you are on top of your game.... you are charismatic without even knowing about it.

Beritha on Drugs?

Yeth!

It'th called FOPIOA (Fear of Pridhon in Old Age)!!

It'th new!  smiley 

Aha, nuk i nigjoj mo kto!

M'kujtojne kohe t'dhime shum!

U kpuste shiriti i manjetofonit, t'chatte bythen!

Le qe tani, si dime edhe amerikonche, ja morim vesh tekstin!

Puu ca zhgenjimi!! smiley

P.S.

N'koncert shkoj me i pa, per hater t'kohve t'shkume! Po m'hypen i' trishtim i modh, se m'duket sikur jom duke rrojt jeten e babes tem, jo jeten teme!

Hajt mo! smiley

 

aj ëgri. as un si njigjoj.

kohë të 10me fukaralluku smiley

T'a hongsha e-ne me dy pika ciper! smiley

Diftoja dhe lales qysh e ban? Njashtu pa ojna amo'! smiley

uff na mytet , skeni pike fantazie smiley

ok then, scroll down to the bottom of the f..cking PPU page.There you have a kind of a footer "Peshku pa ujë është një blog kolektiv shqiptar. Lexo më shumë mbi Peshkun. Materialet e publikuara tek kjo faqe mund t'i kopjoni dhe vendosni gjetkë. Ama, ju lutemi t'i jepni kredit Peshkut kur ripublikoni."

Select one of the "ë"-s there, and type Ctrl+C.

Then Scroll up to the comment box and type Ctrl+V

smiley

Se ato shortkatet me numra une si maj mend smiley

smiley smiley :

smileysmiley

 

Iu kon pas thon "bobina" atyne. E di per cer e ke llafin. Me t'u bo magnetofoni si hidrocentral.   smiley   Per at trishtimin qe thu ke te drejte mer... po nuk njisin mer t'tjeret, nuk njisin hic hic hic... habitem kur shof rob qe majn men melodite e ktyne kongve te tanishme. I them, po mir mer, si munet me u majt men kjo...  smiley    S'di pse dulem ktu... pa hajt mo...  smiley 

Des & mrrok,

shpari lexova ca komente te ksaj; shif:

>>  why does people like an fuking drinking and drugging people ??? why?
lol

>> Cus drugzzz make em better Maaen, the drugz is tha shiiit maaaaaan.
....
Nah but what tha fuck.   

  smiley    smiley   

kush osht kjo qi i ka thone kto ?

 Eshte shume i pergatitur per cdo fushe qe e pyet dhe nuk ka ngerce ne bisede.....Ketyre ne kohe tone u thoshim "klusha kurve" ...sipas peshkut me uje ketyre sot u thone K/ministra smiley. Cfare s'bo vaki!!!

Grundig eshte emer legjendar. Supercilesor. Kur kom dal per here te pare jasht (Austri), kishte nji dyqon fshati me produkte elektronike. Aty kom kalu ca ore te mira. Emri Grundig shoqnohej me nji cerritje zemre. Shkova te miqt e mij, iu kerkova nje album te beatles (le it be), vuna kufjet ene iu thashe me leni vetem ju lutem.

Tani per ca po bisedojme ketu: Berisha on drugs. E di si o puna? Ky njeri e do ate qe bon. Ca lesh mjeku e doktori thoni... ky njeri ka lind per t'u mor me politike shqiptare (vini re mbiemrin, e? "shqiptare&quotsmiley. Pike. Nuk osht as pune paresh, as lavdi e perjetesim emri e ku di une. Plaste ai qe s'i do kto! Nuk i do vetem Sala kto gjona. Por ai e do punen qe bo. Do komandimin, duket, hyqmin si me thon. Si shumica e shqiptareve kontinentale, por 100 fish mbi mesataren e tyre. Politiken masanej e do per rrjedhoje, ngaqe i siguro hyqmin. Osht me qejf cdo gjo. Kur puna bohet me qejf, nuk ni as lodhje, as moshe, as pleqni, asgjo!!! Mu nga ana njerzore me vje keq me e pa ne pension Salen (ia uroj pensionin nje ore e me pare, te kuptohemi, per shume arsye qe nuk lidhen fare me Ed Ramen). S'besoj se do gezoj pension ky njeri. A ka njeri ne bote qe s'do merzitej per vdekje nga vetja te fliste me butaforine e Sales per 20 vjet rresht???  Thojne qe Sala ka pas nejt nga 15 ore ne zyre. Edhe tani mase rri. Nuk e di. Ky osht ne nj fare menyre workoholizem, si me thon.

emigrant, Grundigu thuhej Gruding. Ene Blaupunkti nuk ishte keq. Me 4 gjela u blente nji 19 polsh tv ke valuta.

E ke qa analizen per Salen.

Si ka munsi qe peshku nuk zin me muhabet tabulantesh... ??? I drogum s'është ai po shqypot... 

 

Mo kollaj

ë e vogla Alt 137  (të gjitha priher&eumlsmiley

Ë e modhja Alt 0203  

ç e vogla Alt 135

Ç e modhja Alt 128 

Rrofsh Kraste! smiley

Sa per tabulantet, a ca quhen, s'ke ca t'thush o vlla! S'habitet njeri!

Atij ju vra bazhanoku, qe shiste fara lule dilli ke dera e repartit, i dul emri i cunit neper fakse e neper intervista, s'e rrujti njeri!

Poplli e do Salen!

E tha edhe ai Patozi mrame! Kto llafe tha, nuk kane efekt ne popull! Kishte te drejte! Nuk kane! Keshtu qe "short of a videotape" ku te duket Saliu duke u puth ne buze me Delijorgjin, nuk besoj se ka ndonje gje tjeter qe t'habisi me ket popull (dhe ti ndryshoje mendjen)

Ma thuj ke veshi Lala Kros, tha... qe t'a shikojne keta se m'ke mi!

U afru Lala Krosi, dhe i tha "Ta qeefsha nonen"! smiley

Qeshi ky, qeshi Lala Krosi, te tjeret u bone jeshil nga inoti!

Kshu paskena qellu neve si popull!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).