Analiza psikologjike e Sali Berishes dhe Edi Rames

Jam kurioz te di mendimin tuaj per keto dy personazhe te politikes shqiptare. Si ju duken te dy ne rrafshin psikologjik? Cfare ngjashmerishe kane? Cfare diferencash? Etj etj etj......

16 Komente

Ndryshimi dhe diferencat? merrni një M. të madh, ndajeni përgjysëm dhe më thoni se cila pjesë është më e mirë dhe cila është më e keqja...

smiley   smiley   ec folklori aty. ne origjinal kjo ka qene lidh me permbajtjen e lageshtise ne fakt... Ah mer Ed, cer te bo kjo kriza e perbotshme ty...  smiley  smiley 

PS me ke kujtu nje personazh shqipnie me ket, tipike fare.... sidoqofte je jasht teme. duhet me ta thon ket. une jom kurioz per profilin psikologjik te ed rames. du me dit cer pasojash ka pushteti mbi nje cun te dikurshem tirone.

o Ed, o trim

leje mer Edin se po flet Moza per Zotin ke top chanel smiley

Moza jote pra, ajo poetja.

po boka dhe si serioze sonte hihihihi

Ketu ke nje analize psikologjike qe i ka bo Kac Myftaraj (rekordmeni i arrestimit te vetem post-komunist per agjitacion)

Zaten budallejte ja nga kjo dallojne ..gjerat e thjeshta i bejne lemsh e lene nje fill qe te luajne macet ose kalamaqrit... Po ku eshte analiza o Qafo? Deri aty ku thote gjith ato llafe mbrin ne nje perfundim qe i dihet fillimi qe me Makarenkon...Nuk behet me kulture ai qe lexon libra pas moshes 14 vjech .Sala e ka pas ndjenjen e grupit (bajrakut) edhe ne konvikt jo vetem ne Parti smileyvjech...Ca budallalleqe te ketij lloi solli dikur edhe nje tjeter

Sala e ka pas ndjenjen e grupit (bajrakut) edhe ne konvikt jo vetem ne Parti

Epo atehere qenka cmimi qe duhet te pagujn  partizanet per 'fitoren' e Luftes Civile.

Doli po me qeka mshi sa gjymsa.. smiley...Bohej fjale per perlen e perlave te thene nga Namik Fadil e Vehbi HOTI. Dhe ajo i perfshin gjF maloket !Gjoja me bukur per ta tipizuar ate eshte parazgjedhjet e 2005 ...kur e veshen me kemishe me menge te shkurtra ..e cune ne grup ke Kodrat e Liqenit dhe e vune me knu kongen korcare "O vemi- o s'vemi " smiley Leni mo kto krahasime me Edin ?! Ju bofshin kalamajte se jane QYTETARE te lindur pa vete Ai .....e zu koha e te marreve per te dale ne krye "KUSH BERTET me SHUME "...Thjesht e VUNE!

Sali Berisha eshte i pari intelektual qe kundershtoj R Aline,dhe doli ne perkrahje te studenteve,me gjithe se kishte nje kohe te gjate si anetar i PPSH-se ,u hodh shpejt ne krahe te progresisteve .Pas rebelimit komunist te 97-tes qendroj fort ne politike dhe fitoj perseri besimin e popullit dhe te nderkombetareve,eshte politikan i qendrushem dhe me pervoje.Sigurisht qe do te fitoje perballe Rames.

Edi Rama me nje rini skandaloze ,me karakter jo te paster dhe te qendrueshem,kur qe minister kulture e tregoj kuturen e tij preverse nudo

ne plazhet e botes.Nje njeri qe nuk krijon nje familje te regullt per vete mos prit te drejtoje nje qeveri.Flet per politike te re me politikane te vjeter si,G Ruci ,N Dokle, S Gjinushi P Milo etj....etj.

 

Pergezime per gjuhen shqipe, e fliske shume mire per me qene anglez. Te ishe pak me i informuar per situaten politike ne Shqiperi gati gati do thoja qe je shqiptar

Erioni faleminderit per komplimentin,por dua te korigjoj pak,ti ke lexuar shkrimin tim dhe nuk ke degjuar zerin tim qe te me vleresosh se si flas shqip.

Situaten politike e njoh shume mire.Jam plotesisht shqipetar ,dhe si i tille u ndjeva pak keq kur gazeta shqipetare shkruajti lajmin anti shqipetar, se ne

Shqiperi i vjedhen oren Bushit.

Meqe jemi tek korrigjimet... Vodhen oren, veta e trete shumes, koha e shkuar smiley

Gazeta shqiptare te hap barkun me lajmet e veta, duhet ta hedhin ne gjygj sa here shkruan nje shpifje per te cilen ska fakte... edhe une u ndjeva keq kur e kam lexuar punen e ores. 

Do shkruaja dicka te gjate kundra Berishes po varja, lexova dhe 1 here ate qe kishe shkruar per te dhe mendova sia vlen te harxhoj kohen.

Edi Rama me nje rini skandaloze ,me karakter jo te paster dhe te qendrueshem,kur qe minister kulture e tregoj kuturen e tij preverse nudo

Duke lexu nickun,anglezi,nuk eshte e veshtire te kuptosh psikologjine e "anglezit"(psikologjia e tjetersimit,me u duke anglez,me demek).

C`do me thone "Rini skandaloze"?

Po," karakter jo i paster"?

Lexo dhe meso me shume o Artian,qe ti kuptoshe ato dy pyetjet qe ben.

E di mire rinine e Rames se kam lindur para tije sigurisht mendoj edhe me para se ti.

Dmth jasht parametrave te caktuara nga anglezi.

Kot po e zgjas,me anglezin,

Lexo dhe meso me shume o Artian,qe ti kuptoshe ato dy pyetjet qe ben.

Po shpjegohu mer anglez,se kur thua rinia skandaloze e Edi,dikush mund te kuptoje,se Edi ka jetu shume keq,pa none e pa babe,pa buke,pa shkolle,pa kulture,pa shpi,pa pune..pa shoqni...skandal mo,skandal fare! Per kete e ke fjalen?

Cer kupto ti me rinine skandaloze te nje personi atehere!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).