Plazhet

Plazhet shqiptare jane te lodhshme, jane me plehra, jane me beton, jane te shtrenjta, te derrmohen kockat gjersa te shkosh, jane te pasigurta, jane te pakontrolluara, jane pa piken e infrastruktures.  Me Jale, Dhermi, Velipoje, shengjin e Hamallaj, lesh e presh, per mua hiq detin qe ka fal zoti, asgje tjeter sja vlen. Por te berit plazh dhe pushim, smund te kufizohet tek deti. Jo per mua te pakten.

desdemona

85 Komente

Ndjese Tushe, por ketu s'ndajme te njejtin opinion ... smiley

Sic thashe tek tema tjeter, komplekset turistike s'jane sipas midese sime, megjithate shije shije kjo dynja.  Plus qe "a little adventure is good for the soul" lol.  Po edhe nje perveshje e tille e plazheve ne Shqiperi ...

Kisha ndermend te rrija nje jave ne Dhermi ne vere, do i bej dy per inat te Tushes smiley.

admin

sa here duhet me jua thone qe mos mi qisni menimet ne thenie dite. Sdu mer yahoo, a hani shqip ju a jo ?   smiley  smiley

Monda, aventure ndakort, po aventurat jane per rinine. Mu per vete me dhamin kockat eri goce ene skam fuqi me mu bo veshkat dhe brinjet cope.

Jo eri te keqen, sido qe te jete, per mua eshte JO !

Uff aman, boll kemi vujt gjithe jeten pa kushte. Madje vujme akoma.

Pushime me vujtje dhe me siklete nuk du une.

Pastaj, tju boj i pyetje te gjitheve : Supozoni se ju vjen mysafir nje i mik nga jashte, qe ka jetu apo lind andej, me familjen, psh me kalamaj. A ka nonji ketu qe nuk e kap i cike ankth nese ato do mund te kthehen mbrapsh shendoshe e mire si molla pasi ti keni cu ne plazhe ne shqiperi.

Mua s'me kap ankth hiç. Kane ardhur dhe jane kenaqur madje smiley

O Tushe, seriozisht e ke per Zotin?  Me fal pak, po kane ardhur plot "mysafire" te huaj dhe kane lene mendte e krese per plazhet nga Vlora e poshte (per Vlore e larte s'mbaj pergjegjesi lol.) 

Cfare ka Dhermiu manget?  Drimades ishte plazh shume i paster.  Dushin e kishe, restorantin aty, mengjesin e haje nen hijen e ullinjve.  Kafen e pije te Havana per qejf, ne darke te Luciano, naten ne disko. 

Di gje une, mbase kenaqem me pak. 

mos na kujto kto gjojna se mbehet mishi gjemba gjemba!!:{)

shume seriozisht monda.

nqs gjithcka shkon vaj, ok mund te lejne mendte e krese.

mendo i cike sikur miqve apo dhe ty vete, ti ndodhi ndonje problem sado i vogel shendetesor, ndonje urgjence, ndonje problem me ushqimin, ndonje problem me makinen etj.

Une spo them se nuk shkon mire, por qe te kap ankthi gjersa ti kesh percjell per ne rinas, te kap moj zemer.

Shif Tushe (se ke te besh edhe me emigrante ketu lol, keshtu qe kemi ca simptoma, plus qe ke te besh edhe me Monden, qe s'i vete mendja per keq, dmth te urgjenca, probleme shendetsore a di gje une etj.) 

Vajten ca miqte e mi amrikon ne Mikonos.  Dy cifte.  Burrit te njeres, i ra infrakt.  "Spitali" ne Mikonos gje e vogel, se edhe ishulli i vogel, duhet ta conin me helikopter ne Athine.  U kthyen ne US e s'lane me pa share ishullin.  Tani, si eshte turizmi ne Mikonos?!   Une kam qene ne shtator, dhe duhet te shtyje njerezit neper rrugicat e "qytetit" ne 5 te mengjesit te dilje matane. 

Nje shoku im vajti ne Argjentine se e dashura e tij ishte aty per nje simester.  Se c'hengri, se c'piu, kur u kthye kaloi nje jave ne spital me sorume.  Megjithate ky tha qe ishte kenaqur.

E plot histori te tjera, taksixhinj qe te vjedhin si ne Itali apo ne Paris etj etj etj. 

Ta kam fjalen, "gjys plot" e dashur, "gjys plot" sidomos per vendin tone. Se dreqi ta marre, njecke kemi, s'kemi tjeter smiley

 

Monda,

Mendt e krese i leme edhe vete ne per ato ujrat e Jonit prandaj duam s'duam bejme ate rrugen cope cope ne Drimadhe, futemi ne ate "turizmin" familjar te Dhermiut ku uji eshte me pikatore, bejme fotografi ne Llogora duke u perpjekur te shmangim plehrat, veme ne Ksamil ku kur ka stuhi behet deti i kuq (nga dheu qe kane hedhur ne gji per te ngritur lokale), apo ku te qellon ndonjehere qe te te nxihen kembet nga mbetjet e naftes te anijeve greke qe zbrasin hambaret ne kanal te Korfuzit (kur e dine qe rryma e sjell kendej). E keqja eshte se mungon siguria, mungon standardizimi dhe njeriu nuk kerkon gjithnje aventure; shumicen e kohes do rehatllek.

 

Pavarsisht kesaj me lart une do vete prape ne vere ne Jug por sa per siguri do perpiqem te le edhe ca kohe per jashte. Sa per siguri, kuptohet smiley

Llukan, secili/a shkon ku te kete qejf, zemer smiley  Jo thjesht per siguri, por edhe per qejf, dilet nga kufijte e shkohet andej ketej. 

Thjesht desha te thosha, qe s'eshte dhe "aq keq" nga anet tona.  Kaq. smiley

...po te jete ashtu, i bje mos me bo asigjo, me u mbyll n shpi se mund te ndodhi naj gjo smiley

une kam te pakten nja 10-15 shoke e shoqe ketu qe me shurdhun duke me thone: kur do na çosh ne shqiperi ...
....kur u mbush kupa, e m kaloi faza diplomatike i here, i thashe qe ne shqiperi mund te shkosh por nuk kthehesh mo dot smiley ...se t morin peng, t detyrojne me u martu me zore per letra, ju shesin per mish te jashtem ....etc etc....
vetem nji do ta sjell, per ti mbush menjen qe ke eshte civilizim, se eshte e bindur qe ka vetem lope rruges dhe se udhetojme me karroca me kal akoma smiley ...

sille pra ate shkretin nji, se na lodhe smiley

te gezohet dhe nene e babe, fare e fis dhe shoqnija

deso, ...te shkretën nji thashe..... mos na fut neper rrugica qorre qe sduam te futemi, se do thyejm qafen  smiley

 

po mire mi,

ske vlla ti  ? Cun xhaje, cun halle, cun tezje, cun daje, cun komshije ?

..ah po, e pare keshtu po....e lexova me paranoja smiley ....

vetem nji do ta sjell,

po nji boll o. se mos je taksi ti.

ahahahhahhaha...po, angazhim i madhe gia smiley

 

mire mire,

une nuk thashe te mbyllesh ne shtepi,

por qe ne rast se ndodh ndonje gje, te dish se ku te drejtohesh. ose ose me mire me thone : te kesh ku te drejtohesh !!!!!!

Spo thona qe ne vende te tjera eshte perfekt. Une kam pare zi e me zi se shqiperia.  Puna eshte se ne shqiperi edhe kundrejt pageses me te larte ti smund te gjesh kushtet e merituara. Shko fli ke Rrapo ne Himare, uh aman, goxha hotel. Per te dale ne plazh duhet te kalosh neper ferra dhe plehra dhe plazhi krejt gure qe te therin kembet e ska asnje platforme per te dale ne te. E po te provosh te notosh andej nga ta ka qejfi, qe naihere nuk eshte me larg se 20m nga bregu, po  mos ta dish mire se ku ka shkembinj ne uje , mund te derrmosh ndonje kembe qe mos behesh me per gjithe jeten.

turizem i eger o rob zoti. Turizem i eger eshte ne shqiperi. Natyre e bukur dhe here ushqim bio i hatashem. Kaq dhe vetem kaq.  Mund tja kalosh mire dhe me keto te dyja, nqs ndihmon dhe zoti.

Kush do i cike me shume se keto te dyja, dhe nuk ka kuriozitet per shqiperine, ma ha mendja se me 2 leke me teper do zgjidhte tjeterkund per te shkuar.

Une ngelem per here Jo dhe Jo per plazhet tona smiley

 

 

Bo si ganisterre kjo, e për vete shko e bo plazhin n'breg t'lumit... i bohet qejfi se t'gjith qi jan atje e shikojn sikur dun me e hongër... ene i thirrasin gaxhije smiley

Tushe, ta tha Liqeni qe ne vlonjatet marrim dynjane peng smiley.  Do te te marr peng per Zotin nja nje jave ne vere te te ndryshoj mendte e krese smiley

Po dhe me shkembinjte ne det po hahesh?  I ka bere Zoti qe i ka vene me dore mi gru, aq mire i ka vene.  Po ne shyqyr na e ka bere perendia Jonin kristal, edhe shifen te shkretet ku i ka vene dhe sa ka vene. 

Po s'pertove kliko ketu, plazhi Akrotiri ne Santorini.  Eshte me nam, se sic e shef eshte i kuq.  Ne Santorini, mos t'i biem n'qafe eshte edhe Kamari, qe i ka te gjitha salltanetet, por dhe ndryshe se eshte plazh i zi (rera eshte e zeze).  Qe te vesh ne Akrotiri, kalon neper ca shtigje, si me shku per hiking e jo per plazh, e ta dija, do kisha vesh atlete e jo shapka, dhe vallai, po thosha me vete ose do bie ketu, ose atje.  Gje tjeter s'ka aty, edhe nje si gjoja "banjo" qe per ibret.  Ama shkulet dynjaja me kyc e mac per te vajtur e per ta pare.  And of course, I loved it smiley

Do biem dakort, I guess, te mos biem dakort, ne fund te fundit eshte dhe ceshtje shijesh. 

PS: Per ushqimin, prape "gjys plot" thom une, me damar vlonjat smiley

 

oj monde,

inshalla nderroj menje mi, une ate du....smiley

po prape po te thomi dhe i here, ato plazhet e santorinit qe thu ti, mund te jene ashtu sic thu ti smiley  Por ceshtja eshte qe andej ka ALTERNATIVE !!!

Cer ALTERNATIVE ka ne Shqiperi per robt si puna ime, qe dun plazh normal, apo ata qe duan plazh familiar.

P.S .Do hahem ere me shkembinjte, se osht turp te kesh hotele me 5 yje 100m larg dhe mos ti njoftosh ato qe pagujne sa frengu pulen naten, qe bregu nuk eshte aq safe, qe ato si puna ime qe kane qejf me notu i cike kunderrrymes smiley  te bejne kujdes se ka shkembinj me cepa te PADUKSHEM. Ej oj goce, ishte gjuri im ai qe u vra smiley   smiley  Nejse, une fjetjen e kisha qyl dhe jo ke Hoteli me 5 yje xhanem .....

Ke fjet ene qyl ene ankohesh? smiley

Tushe, me Greqine s'do hahemi se ata kane 2000 ishuj lol, dhe vijen bregdetare ne "top 10" ne rang boteror per nga permasat.  Helbete ka dhe alternativa.  Por une jam rrit me plazh me shkembinj me cepa, dhe s'para e kam qejf plazhin me rere.  Ai i hotelit psh, te me kishte njoftu qe bregu "s'eshte aq safe" nuk i rrija asnje min, se me kishte share dëtin smiley (ok, j/k)

Ne Dhermi, parvjet, nuk gjeje hotel.  Ndenjem ne nje shtepi qe jepte dhoma me qira.  25 mije ishte nata.  Po ne te njejten shtepi ishte dhe nje familje, qe sic me tha plaka shkojne vit per vit.  Ata, edhe hanin jashte por edhe gatuanin.  Dmth, ka mundesi te tilla.  Nuk e di nese per ty eshte plazh normal apo familiar, dmth nese te pershtatet ky variacion, por per ta ia vlente smiley

On a second thought, mos shkoni hic smiley, se te zite e ullirit hoqem per te gjet nje vend lol.

Ke fjet ene qyl ene ankohesh?

mire qe e the, se s'di si po durojsha...  smiley 

 

isha dakort me desin deri tek shkembinjte nen uje. Desmdemona, mos noto me sy mbyllur se te ha peshkaqeni...

Per te tjerat nuk kam ca te them Monda, eshte per te ardhur turp. Atje ku bera une plazhin vjet dy jave rresht ishte njeri qe e perdorte detin per banjo publike cdo dite ne oren 3:20 dhe rryma e sillte ketej nga ana jone smiley

rruget copa, kur u kerkoje ndonje sherbim minimal atyre te hoteleve cuditeshin njehere dhe ngeleshin nja ca sekonda (te dukej sikur thoni " ca eshte ky dhe nga vjen qe kerkon kete apo ate&quotsmiley pastaj reagonin dhe te ndihmonin smiley

frika e helmimeve per femijet e vegjel ishte gje me vete pastaj...

per ato diskot e Mondes, nje gje me beri pershtypje. Tek Vefa, duke filluar nga ora 9, hapte njeri diskon verore dhe nuk flinte me njeri gjume as nga hotelet perreth, por as banoret qe jetonin perreth.

po hajde se me mire do behet smiley

mos u tall me peshkaqenin se ngelen tuj dale neper brigjet tona.

mire qe ska qellu naihere kur ka pas plazhiste se do ta shifnim mire ..........

Ok, e fundit nga une, se per Zotin ju te beni me depresion me zor smiley (ose po me duket vetja "incurable optimist" ne kufijte e marrezise lol.)

Gre, diskot s'jane te miat mer lal, se s'i gjeta ne bahce.  Te Havana ne Dhermi nuk "ia ngrinin" aq shume zonin, se ishin ankuar ata te fshatit, dmth per hir te pushuesve.  Ne Vlore, shume afer me pallatit tim, eshte ai restoranti "Mustafa" a si ia thone qe bente dasma 7 dite ne jave nga korriku e gjithe gushtin.  Une gjumin top e beja.  Motra ime ankohej ca, por edhe ate e zinte gjumi.  Tani, mos te martohet dynjaja thoni ju?  smiley 

Po mire mer, hec e shkojme te gjithe jashte shtetit, ene i bojme naften ketij tonit.

ok ,

kjo e fundit pranohet. e qepa dhe une.

admin o kaqol, me hiq nga shprehja dites po t'thomi dhe i here....se ta boj peshkun corap

Atje ku bera une plazhin vjet dy jave rresht ishte njeri qe e perdorte detin per banjo publike cdo dite ne oren 3:20 dhe rryma e sillte ketej nga ana jone Smile

Hilarious!   smiley   and a great metabolism, that fella.... 

PS Hasheku po qesh rendshem gjithashtu atje ku eshte....

hihih tamom,

cer metabolizmi.

perfekt perfekt, si sahat zvicerian smiley

oooo dezi, pervec faktit qe ne plazhet shqiptare nuk behet party sic duhet, ato jane si rrush, si kumbull, si pjeshka gjys e pjekme. 'ushqimi i mire' eshte koncept borgjez. buke, uje, det, muzike and a blanket of stars.

ppl just need more weed, more booze, or more love for each other, excuse my english. ne plazh e kisha fjalen.

ti hyn ke rinia e trebume mi zogu qi fle me cadra smiley

normal qe per ty eshte yll, dhe per gjithe te rinjte qe kane takat dhe kocka.

god bless you !

A ka munci nai plazh te rehatshem per mu please ?

smiley

naten e mire !

A ka munci nai plazh te rehatshem per mu please ? smiley

come to yt lala. smiley

u t'keqen e mullës !

smiley

Nji kshu e kom qejf unë smiley

smiley

vallaj o dez cope i kam edhe une kockat, po ka gjithmone nje kosto oportune. jeta e hotelit eshte jete konferencieresh smiley po ti thjesht ke ra n'shoqni t'gabume se edhe ti vlo permrena (i think) smiley

naten naten

des po futu ne vasken e banjos te lagesh e pastaj merr diell ne ballkon, se keshtu ja vlen smiley

ps. kam nja 10 vjet qe si bej pushimet ne Shqiperi , kushedi pse 8| 8-| :rolleyes:

A ka munci nai plazh te rehatshem per mu please ?

Pa problem! Me teper se nje!

Mjafton te shkosh ne Sarande... e prej andej te marresh tragetin per ne Korfuz.

Apo, mjafton te shkosh ne Vlore... e prej andej te marresh tragetin per ne Puglia.

Apo, mjafton te shkosh ne Shkoder... e prej andej te marresh rrugen per ne Kroaci.

Do me?!

O Ols, o tradhtar i dëshirave t'rinis shqiptare... po edhe ato dy plaka qëkan ngel n'Shqipri (dhe Dezi usht njona prej tyne smiley ) ju rekomando me shku me bo plazh jashtë? Turp vallahi! smiley

Shoku nuk e di ti qe te gjithe ato qe kane deformime ne trup shkojne jashte shtetit me pushime?

Jo mer, se e deformume osht vetëm n'tru ajo... se ka anët e tjera osht m'rregëll smiley

Do me?!

du du

vallai une kam merak at rivieren franceze smiley

Kisha parasysh ndonje zgjidhje ketu afer, se perndryshe une (dhe Berluskoni) do te te keshillonim "Costa Smeralda"-n ne Sardenje, nje nga vendet me te bukura ku mund te kem beshe plazh... dhe qejf. Nje kenaqesi e vertete per trupin dhe shpirtin.

Olso je tu gjujt Desdemonen me duket,po deshe me e taku shko tek Sheratoni se aty e ke ne rreze te diellit duke komentuar.

Jam tu e gjujt, por s'ma var fare dreqi.

I pelqejne kamionistat!

Durim! Shpresa vdes e fundit! smiley

Kishe gjë me detin tija?? smiley

Po ti pëlqejnë kamionistat, kemi nga të tëra  kemismiley

Uh... harrova, (kam pare fotot e tua ne Flickr)!

Sidoqofte, dy eshte me mire se nje.

Ne te kundert... na pret dueli! smiley

Olso une e nisa pak me Aiden por u bo Llukani xheloz dhe filloi censuren keshtu qe nuk u morem vesht.

E paske kap seriozisht me duket.

Alamet kamionistash se. Des, komplimente per shijen.

Ene i gjo Des: s'me pelqen fare ky versioni yt serioz qe ke kap keto kohe. : P

asaj n'fakt i pilqejn pulitikant, po ata jan t'xon me zgjidhjet ene s'ja kan var hiç kto kohnat e funit smiley

Kurre me pulitikane, Des-o, go green, go for kamionistat!

Edo, ndaj e kam pa si t'tensionume kete keto kohe ene hiperaktive. : P

mu me pelqejne buldozeristat dhe kjo i ve piken muhabetit tani.

MJAFT ! se e tepruat smiley

C'taksirat kane peshkataret e hajrit qe te lexojne traplliqet e juaja smiley

 

Po ne qe kemi shume vjet qe degjojme te tuat cfare duhet te bejme?

a i kam njeriu leke borxh une ktu  ?

Po i pata, le te dali ne shesh dhe flasim.

Perndryshe se TM fare per ankesat e asnjonit, e aq me pak te Mjaltit...se nuk i kam bo gjo njeriu smiley

ajt shnet !

Ku merren patenta për buldozjerist?

Jam shumëi interesum smiley

M'marsh t'keqen... se patentën e traktorit e kam që prej shkollës së mesme (se e' una questione di esperienza... hai perso gia' in partenza smiley )

Ndihme! Kerkoj pune si buldozierist!

Nuk kam shume eksperience ne kete fushe, por kam nje deshire te madhe per te mesuar.

Kam qene ne mars ne Sharm el Sheikh 9 dite, 1390 euro, 3 vete, hotel me 5 yje, all inclusive. Ne Shqiperi po kaq dite sa mund te shkoje?!

P.s: Pushime me te vertete te mrekullueshme.

3 vete????!!! S'ka mundesi. Keni fjetur gjithe ne nje dhome? Biles nese keni fjetur ne ballkon se tre vete, 9 dite ne nje hotel 5* s'ka mundesi.

Ne Shqiperi 10 dite/ 900-1000 euro vetem hotel (per dhome çifti)

Burre e grua dhe femija, hoteli sealife!

Ore, pse s'thua ti qe paskam lene leshte duke paguar sahere qe shkoj ne Shqiperi?! smiley

Ne Shqiperi 10 dite/ 900-1000 euro vetem hotel (per dhome çifti)

Ta paskan fut!  smiley ,ne Sarand,me 20$ nata,nje dhome cift,per 10 nete,200 dolar, dhe nje breakfast falas,kafe,dy feta te thekme me gjalp e recel!

Vizat dhe parkimi per 8 net diku afer Malpenses, included!

Hidhi nje sy sitit te lets.it dhe vizat nuk i merr ne ambasade por direkt ne aeroport kur te zbresesh.

Heres te fundit qe isha ne Egjypt isha ne kuadrin e punes ndaj pagesa s'ishte per mua por mbaj mend qe fatura ka qene katerfishi i asaj qe permendi Enea. Por ishte udhetim historik ( pra llogarit hotele te ndryshme, bileta te muzeumeve me te rendesishme, guida turistike, fjetje nje nate ne nje fshat, transport privat, demonstrime mumifikimesh,...)dhe plazhin e kemi bere ne crociera ne Nil.

La rosee, nga Italia ne Sharm ka gjithnje oferta te tilla ne periudhe qe s'eshte sezon i pushimeve ne Europe. Mars, Prill, Maj, pastaj fillojne tarifa me te larta. Nje shoqja ime me burrin gjeten ne nentor nje jave me 150 euro personi , hotel 4 yje, gjithe paketa.Me gjithe ekskursionet qe kishin bere harxhuan 600 euro te dy.

Dicka tjeter qe me impresionoi ishte udhetimi qe bera ne Kairo, 500 km larg nga Sharm_i me autobuz, vajtje ardhje dreke ne nje restorant buze Nilit, biletat per muzeun e Egjiptit dhe hyrjen tek piramidat = 40 euro.

Dhermi da ida_mishu.

kliko mbi figurë.

Pikë e zezë... edhe unë deri më sot mendoja se "sharja e detit" ishte barcaletë për vlonjatët. Kta e paskan me tërë mend mer zot.

O Tusheeeeee! Nuk shkon dot në plazh mi të marrtë lumi qy ankimohesh në peshk? Hidhu në Shkumbi e të çon ai rehat rehat si kanoçe birre drejt ke vendi. smiley

 

ke deti ku bon cicin ti e kishe llafin ?

smiley

KAq shume u cqetsut ju nga ankesat e mija ?

Po tema per at pune mre ishte, plazhet mo te pastra shqiptare.

oj kta smiley 

smiley

ncncncn!! Sikur ta dijsha e ta kisha rujt si fishek! Mos bëni çiçin në det e ua garantoj unë se pas kësaj do u duket më i pastër smiley smiley

 

eh, cer ti bojsh, une jam perhere nji hap perpara  smiley

smiley

 

Ça hap përpara mi, ça thua? Je shumë e parashikushme, shumë transparente, ty të dallohet çeluliti në çdo rresht. smiley

hihihi

tul kam, por celulit asi fije, me merr te keqen smiley 

Mish safi smiley

Po shume mire qe jam e parashikueshme, pse ca te keqje ka ?

Pse per te surnprinzu kam dale une ktu ?

Le qe , ke me surnprinzu i here ?? Ty dhe peshqit e mbytur ?

smiley

bah.......

smiley

Te pjekshin ne vaj celuliti inshalla smiley

Ai nuk eshte celulit, ato jane aberracione kromatike mekatare, perthyerje genjeshtare te drites mbi pikat e ujit qe rreshkasin mbi lekuren tanned, J. Thjesht ceshtje optike, me nje llaf.

PS Korrigjo lentet, bro....  smiley  smiley 

Të keqen e okulistit o Emo. I pashë i pashë... smiley ashtu nuk ishin në fakt. Ashtu DUHET të ishin. 

I paç me nder tulet mi Nexh. Go for rating në plazh po ta majti. Në peshk i tundim të gjithë ne. smiley

 

 

mir mer, ti mahesh pri atij variantit perception is reality.... po ti sikur je ene materialist i thek mer... ti sikur ke le m'oborr t'Feuerbach-ut...  smiley  smiley  

Po më thuj nji gjo materialisht të kapshme te peshku o Em. Kshu që bohena hegelianë nga halli... smiley

Imagine ka thënë një i madh... veç jo utopikisht rrumbullake. smiley

 

 

ET po pse mer lal sjell ato foto?  Vend i qelbt shume, shume shtrenjte, deti i flliqte me lloj lloj gjonash, shkembinj me vend e pa vend, bohesh copa, ushqimi t'helmo, nje kafe t'hajrit s'dine t'benin ...... etj etj etj 

U lutem peshqve t'i marrin observimet tekstualisht (se n'fakt foto e vjeter ajo e ET, eshte bo keq shume tani) e t'shkoni te gjeni ndonje cep tjeter smiley

PS: Jo per gje, po jena katandis ne t'zotet e vendit me kerku cepa neper Sarande, se na kane pushtu Vloren smiley. Edhe s'kemi c'tu bejme ketyre tanve, se t'huajve ua kemi kallxu vendin me apo pa guna permbi tela smiley

 c fare me beri pershtypje ne plazh ne shqiperi ishte se 

1)nuk kishte banja ,e vetmja banje qe ishte  ishte njera nja 1,5km edhe kur vajta atje m... notonte ne banje.

2)zhapa shalqiri,lekura banane

3)always-it e femrave ishin te pranishem poshte gureve te zallit te fshehura me delkatese,me nje finese per tu patur zili.

4)diten e pare te plazhit e mbylla me infeksion te lehte ne lekure ,edhe me nje barke te lehte qe kuptohet naten e kalova ne banje me breke ne dore 

MEGJITHATE KEMI NJE NATYRE EDHE PLAZHE FANTASTIKE ,EDHE MOS HARRONI FAJIN NA E KA GREKU APA PA C ESHTE AI ,GREKUN ME TE MIRE TA VARRESH NE SHESH TE FLAMURIT

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).