Nga Big Brother në politikë

Qetsori, fitues i Big Brother, i bashkohet PDK-së së Ndokës, ndërsa Adi ndodhet në listën e G99.

Dy prej personazheve më të njohur të edicionit të dytë të “Big Brother” përfshihen në politikë, duke u angazhuar në fushatën e zgjedhjeve të 28 qershorit.
Bëhet fjalë për Qetsorin, konkurrentin që fitoi këtë edicion të këtij spektakli dhe finalistin tjetër Adi. Pas publikimit të lajmit pak ditë më parë, se Partia Demokristiane do të përfshinte në listën e saj për në qarkun e Vlorës edhe Qetsorin, pas daljes së tij nga “Big Brother” është bërë e mundur edhe arritja e marrëveshjes mes tij dhe PDK-së.

Dje në mesditë fituesi i “Big Brother” ishte në selinë e demokristianëve, ku pas një takimi me kreun e PDK-së, Nard Ndoka, nënshkroi edhe marrëveshjen ku pranon të jetë në listën e kësaj partie. “Një nga personazhet më të njohur për publikun, falë edhe spektaklit televiziv ‘Big Brother’, Qetsor Feruni, ka zgjedhur PDK-në për të kandiduar si deputet për Qarkun e Vlorës. Vendimi i Qetsorit u bë zyrtarisht publik pas një takimi që ai zhvilloi me kryetarin e PDK-së, Nard Ndoka, menjëherë pas mbylljes së spektaklit televiziv ‘Big Brother’”, thuhet në njoftimin për shtyp. Sipas zyrës së Ndokës, kandidimi i tij për deputet në zgjedhjet e 28 qershorit mbështetet nga strukturat drejtuese të saj, teksa shton se vendosja e emrit të tij në listë përbën një përpjekje për të marrë tashmë përgjegjësi jo vetëm në spektakël, por edhe në politikë.

“Partia Demokristiane dhe e gjithë anëtarësia e saj mbështesin këtë kandidaturë, e cila edhe gjatë spektaklit prezantoi vlerat më të mira të qytetarisë shqiptare. PDK vlerëson se sfida e tij për të përfaqësuar në Parlament zgjedhësit e qarkut të Vlorës përbën një përpjekje dinjitoze për të marrë përsipër përgjegjësi, tashmë jo si lojtar spektakli, por një lojtar i fortë politik”, thuhet në njoftimin e PDK-së në përfundim të nënshkrimit të marrëveshjes me Qetsor Ferunin. Më pas Qetsori është nisur për në Itali dhe pritet të kthehet gjatë ditës së sotme. Burime pranë kësaj partie bëjnë të ditur për gazetën se Qetsori do të jetë i dyti në listën e PDK-së për qarkun e Vlorës. Por megjithëse listat janë të mbyllura, pra që nuk mund të ndryshohen, mësohet se tre kandidatët e parë të PDK-së do të jenë në garë me njëri-tjetrin. Kjo do të thotë që për qarkun e Vlorës, nëse PDK merr numrin e nevojshëm të votave për deputet dhe nëse Qetsori, i cili do të bëjë fushatë në zonat përreth qytetit, Dukat, Dhërmi, Himarë, merr më shumë vota se Baki Jaze, i cili renditet i pari në listë, ky i fundit do të tërhiqet dhe do t’i hapë rrugën Qetsorit për t’u bërë deputet. Kjo marrëveshje e noterizuar mësohet të jetë nënshkruar në zyrat e PDK-së.

Sipas kësaj skeme shtohet mundësia që kjo forcë të nxjerrë deputet, për shkak se kandidatët vihen në garë me njëri-tjetrin për të marrë më shumë vota. Në qarkun e Vlorës do të jenë 12 deputetë, çka kërkon që PDK-ja të marrë 8.5% të votave për të nxjerrë një deputet. Por nuk është vetëm Qetsori, personazhi i “Big Brother”, i cili do të kandidojë në zgjedhjet e 28 qershorit.

Një tjetër finalist i këtij spektakli, Ardian Pojana, i njohur si Adi, do të jetë në listën e G99 në kryeqytet. Ai renditet në këtë listë i pesti. Lëvizja G99 prezantoi dje listën e 32 kandidatëve për deputetë për qarkun e Tiranës. Erion Veliaj, kreu i G99, kryeson listën për gjithë vendin, kurse Arbi Mazniku pason emrin e Veliaj në Tiranë. Në 5 emrat e parë të kandidatëve për deputetë për Tiranën, G99 ka përzgjedhur edhe një tetraplegjike. Veliaj theksoi se ekipi që partia që ai kryeson do të ofrojë është më i miri. “Më në fund, pas 18 vitesh kemi sot mundësinë t’i ofrojmë shqiptarëve një nga ekipet më të mira që është ofruar ndonjëherë në shërbim të çështjeve publike në Shqipëri, dhe unë jam krenarë për të gjithë ata që nuk kanë pranuar të bëhen deputetë, por t’i shërbejnë Shqipërisë”, u shpreh Veliaj. “Këta njerëz që kanë marrë përsipër të kandidojnë për G99 në qarkun e Tiranës dhe të gjithë bashkëpunëtorët tanë në të gjithë Shqipërinë nuk janë njerëz të papunë dhe që e shohin politikën si të vetmin vend ku mund të punësohen”, deklaroi Veliaj, teksa u shpreh se rrugëtimi i gjatë do të përfundojë pas 40 ditësh.

Në krye të qarqeve në listat e G99 dallohen të rinj, por dhe intelektualë të njohur. Një nga këto, Milva Ikonomi, ish-drejtoresha e INSTAT, e cila drejton listën e kandidatëve të G99 për qarkun e Durrësit. Sipas Veliajt, “ka akoma një lajm të mirë; kësaj qeverie i kanë mbetur vetëm 40 ditë, ndaj sot na duhen dhe vetëm 40 ditë kurajo, 40 ditë shprese dhe 40 ditë durimi, deri në momentin e ndryshimit të madh për Shqipërinë”.

Shenim i Peshkut: Lista e G99 ndodhet ne nje koment me poshte nga klajdi.

92 Komente

Te pakten ata te dy jane transparente smiley

U bera kurioze per listen e G99-es ne Tirane. Gjeta nje deklarate per shtyp ku thuhej se nga 32 kandidatet per qarkun e Tiranes 11 ishin femra, dmth sa gjysma e numrit te meshkujve, nje hap 'gjigand' nga 30%-shi i detyruar per te 34%-shi. Kjo s'me la shije hic te mire nga progresiste-perendimoret e politikes, po ndoshta kjo flet me teper per pritshmerite e mia.

Keto listat largqofte se publikohen icik me heret se afati perfundimtar i caktuar nga ligji. Po ashtu, turp paste ajo parti qe i publikon listat e kandidateve te vet tek website i vet.

'building hype' pra penar, kandidatet si reklama e ujit bureto qe tregonte nje thes misterioz per muaj me rradhe (ti s'ke qene ne atdhe, po gjej vete ndonje krahasim te ngjashem).

edhe une them asnje liste ne internet. le te jete surprize deri diten e fundit. dhe si surprize surprize fare marrim nje random mp generator, se mund edhe te bente pune te mire smiley

 

Vallaj, kam gjithe mbasditen qe mendoj te njejten gje.

Jam kurioz te di sesi i ndane listat perfundimisht, po mazallah!

Po shetis nga Peshku te Gazeta Shqiptare, e neper blogosfere po a-ha!, hic me hic!

Biles Balkanweb-i nuk po e azhornon as GSH ne pdf, pikerisht per kete punen e listave (se ata kane botuar sot nje liste provizore).

Po kjo ceshtje meriton edhe nje analize te shkurter:

shiko ne cfare klime po ngjizet parlamenti i ri, fiks nen frymen e transparences dhe te mirebesimit...

Vetem Veliaj, nga keto partite qe flasin ne media, i prezantoi qe dje kandidatet:

kishte nje rom, nje tetraplegjik, Adin e Big Brotherit, etj...

 

Ke inat ti? smiley Nuk i publikojne hic ne website sikur kaq ta besh dhembin ( he, duket qe aty? : P)

Ti kujton se partite tona s'kane tjeter pune, po do publikojne emrat ne internet para kohe? Po kulisat kur do i bejne? Po pazaret, mbushjet e zbrazjet e mendjeve, ngjitjen e zbritjen nga klasifikimi, vajtjet e ardhjet nga aeroporti, kur do i bejne?

Rri o Penar, shih kur do te vije posta ne shtepi te thuash fjalen tende per Montrealin ti, pa ketu kujdesemi vete ne smiley

Une prita te fusnin Aiden ne liste. Ose Anjezen. Po edhe Mimozes mund t'i kishin kerkuar, se e ben shpejt e shpejt transferimin ne Tirane ajo. Me kete rast, fitonte edhe te gjitha votat e atyre qe duan te shonin me shume femra ne parlament.

une u bera kurioze kush do jete nga g99 kandidat tek lagjja ime, kam thene qe do votoj g99  smiley ( edhe po te jete tropizma smiley

Po Luan Xhegu dhe ai i Fiksit do jene te lista e PS dhe k`te vit?

Ore se keni marre vesh ju qe Edi Rama ka marre Alban Rexhen badigard dhe Benin e kafazit si perkthys nga shqipja ne anglisht te vepres 1000 faqeshe te programit elektoral te PS smiley

Jemi kthyer ne komb majmunesh, cdo tip qe del nga reality show vene dhe i japin tesera partish.Po me keta politikane qe kemi ata meritojne,eshte per te ardhur keq kur shikon karagjozlleqe te tilla.Njerez te dale nga programe idiote,te pavlera te cilat nuk paraqesin asnje vlere intelektuale.Injoranca eshte shkaterruesi me i madh i shoqerise Shqiptare,me i madh se vete korrupsjoni.

Kushe e ka radhen tani per politike?.. Ciljeta?

Ciljeta e ka thene me kohe qe aspiron politiken, pranej dhe vazhdo studimet e larta per shkenca politike.

Ajo po qe do japi nje hop cilesor ne politiken shqiptare!!

shum dakort me ty....sa vjen e me poshte po biem.....ehhh si do na veje filli thuaj....smileySS

Cke me Ciljeten ti mer. Po te hyje ajo ne parlament e mbush sallen plot e nuk iken mo grupi partise socialiste. Sdo kete ligj te pamiratu pastaj smiley

Do doja te sqaroja per te gjithe lexuesit ketu se ka nje pasaktesi te ky lajm.

Adi i Big Brother nuk eshte ne listen e G99 per Qarkun e Tiranes. Per ceshtje minutash, une do mund tju ve ne dispozicion listen jo vetem te Tiranes, por te te gjitha qarqeve. Do jete e aksesueshme dhe ne webin e g99 (www.g99.org)

K. Pinderi

 

 

Klajd, bujrum. Se edhe Shekulli (linku) thote qe Adi eshte pjese e listes se G99.

Haha.... te drejte ke.Do kemi dhe Berluskonin ketej cdo jave,do behet mik me Berishen se i ka ca per qejf ai politikanet femra.Para dy javesh zgjodhi per Eurodeputete te Italise ne PE tre is-modele te Playboy dhe ish porn-stare.

smiley

"Një tjetër finalist i këtij spektakli, Ardian Pojana, i njohur si Adi, do të jetë në listën e G99 në kryeqytet" - e njef njeri Adin ose "pabuksin" si i thonim dikur? C'lidhje ka pabuksi me politiken? G99 dashka me tall trapin me at milet.

Ju lutemi, gjeni me poshte listat e kandidateve per deputete te G99 ne te 12 qarqet e vendit.

Tirane

1          Erion Veliaj
2          Arbjan Mazniku
3          Juliana Hoxha
4          Bardhylka Kospiri
5          Jetona Myteveli
6          Ols Abazi
7          Mentor Mosho
8          Ened Mato
9          Silvana Xheka
10        Gjergji Trola
11        Taulant Tusha
12        Alketa Berzani
13        Dritan Subashi
14        Gjergji Gace
15        Astrit Alushi
16        Alban Bengasi
17        Leonard Bishtaja
18        Kostandina Keruti
19        Artan Greva
20        Sokol Xhunga
21        Erion Kurti
22        Andi Pogaçi
23        Denis Prifti
24        Enejda Sheku
25        Migena Jance
26        Jola Foto
27        Rudina Berani
28        Joniada Hito
29        Saimir Qejalliu
30        Remir Gjoligaj
31        Qemal Saraci
32        Endri Gjata

Berat 

1          Erion Veliaj
2          Pilo Keri
3          Alba Cela
4          Gezim Plaku
5          Mirela Tushaj
6          Zoi Bardhi
7          Teuta Shkembi
8          Blenard Spaho

Diber

1          Erion Veliaj
2          Sakip Lata
3          Artemisa Thaci
4          Anila Gani Shehu
5          Ermal Cara
6          Alfred Grosha

Durres
1          Erion Veliaj
2          Milva Ekonomi
3          Etjen Xhafaj
4          Eduart Shota
5          Arlind Vata
6          Marsida Virioni
7          Klodjan Kapiti
8          Valmira Greca
9          Dorian Hatibi
10        Leka Filto
11        Eftali Koci
12        Anisa Rrutja
13        Clirim Duro

Elbasan
1          Erion Veliaj
2          Genti Elezi
3          Bujar Alliu
4          Adela Kocaj
5          Alfons Mata
6          Dritan Pisha
7          Benita Kereku
8          Rozeta Haxhiymeri
9          Enkeleda Kollarja
10        Marsela Kurila
11        Julian Senija
12        Elton Elezi
13        Adi Cepa
14        Lorenc Zani

Fier
1          Erion Veliaj
2          Eduart Hashorva
3          Denis Xoxa
4          Erinda Shah
5          Valbona Seranaj
6          Xhevaire Dulja
7          Eriselda Rista
8          Ervin Prifti
9          Viola Pogace
10        Thanas Dinaku
11        Urjona Gallani
12        Saimir Osmani
13        Gertan Bilero
14        Oltion Koreshi
15        Artian Kocaj
16        Gentian Lengu

Gjirokaster    
1          Erion Veliaj
2          Orgen Hasanbega
3          Alketa Qendro Skendaj
4          Bagent Bega
5          Suela Rizaj

Korce
1          Erion Veliaj
2          Maklen Misha
3          Matilda Manellari
4          Marsela Gozhdari
5          Jofiel Koco
6          Edvin Lamce
7          Eriona Lale
8          Llamvi Stavre
9          Klodis Ikonomi
10        Elizeta Vando
11        Enlen Grazhdani
12        Zhenika Loli

Kukes

1          Erion Veliaj
2          Ukshin Morina
3          Trendafile Rada
4          Agron Lleshi

Lezhe
1          Erion Veliaj
2          Plarent Ndreca
3          Altin Jaku
4          Besarta Dika
5          Ardiana Huba
6          Atlant Picaku
7          Aisel Shelegu

Shkoder         

1          Erion Veliaj
2          Roland Ilia
3          Marinela Lika
4          Besmir Vukaj
5          Diana Marku
6          Egesta Kavaja
7          Elvis Shimaj
8          Arbis Vjerdha
9          Beta Sokoli
10        Fatjon Nikolli
11        Everest Kapllaj

Vlora 

1          Erion Veliaj
2          Genci Kojdheli
3          Florjana Koka
4          Armando Lagji
5          Romina Sopiqoti
6          Eglantina Ajdini
7          Edi Tozaj
8          Silvana Islamaj
9          Altin Ballaj
10        Valvona Kordha
11        Nevila Xoxa
12        Bledar Vrushi
 

Mos ka harruar ndonje zone keshtu padashje pa e vene emrin Erion Veliaj?

M'a paske marre nga goja. Sic duket po meson edhe ky nga "Big Brother" Rama qe do mbaje disa poste njekohesisht.

Dmth po te fitoje Erjon djali ne disa zona, do perfaqsoje disa zona njekohesisht ne Kuvend, dhe Kuvendi do kete me pak antare? te dh...fsha ligjin e mazhorances!

Erion Velia, Kandidate ne tere Shqiperine ! Bravo ! Ky po e tregon me fakte se eshte pretendent per Kreminister : kerkon voten e tere Shqiperise  -- me shprese qe te ngeci gjekundi    smiley

Keta kandidatet e G99-es e dine edhe vete se jane vetem per te mos lene bosh vendin ne formular se deputete asnje nuk behet. Edhe po futen nje ne ndonje qark, e merr Erioni se eshte i pari ne cdo zone.

Po sikur G99 te fitoje nga 1 deputet ne disa qarqe ? Erioni e ka futur vehten ne cdo qark per ti dhene frymezim simpatizanteve te tij dhe te G99 ne te gjithe vendin. 

PD, ja lista e kandidateve sipas qarqeve
19/05/2009 20:40

Kryeministri Sali Berisha ka publikuar listen e plote te emrave me kandidatet per deputete te Partise Demokratike te zgjedhjeve te 28 qershorit, e cila vijon si me poshte.

Qarku Tirane
Sali Berisha, Aldo Bumci, Rajmonda Bulku, Bujar Nishani, Gerti Bogdani, Genti Strazimiri, Florian Mima, Ilir Rusmajli, Eqerem Tafaj, Luan Skuqi, Tritan Shehu, Viktor Gumi, Arben Imami, Lajla Pernaska, Vath Tabaku, Jorida Tabaku, Edit Harxhi, Altin Ndroqi, Kastriot Sulfo, Gani Pramolli, Taulant Bino, Ermal Dobi, Gjergji Bojaxhi, Indrit Fortuzi, Arben Qirjako, Jena Kruja, Arta Sakja, Migena Lleshi, Klevis Kruja.

Qarku Lezhe
Edi Paloka, Mark Marku, Pavlina Hoti, Gjok Buksani, Gjovalin Prenga, Margarita Tashaj.

Qarku Vlore
Astrit Patozi, Ardian Kollozi, Leonard Demi, Kreshnik Cipi, Kosta Barka, Laureta Bejkosala, Bujar Leskaj, Glori Huse, Nexhime Xhuveli, Agro Shehu, Elsa Gjini, Lorena Imeri.

Qarku Gjirokaster
Genc Ruli, Spiro Ksera, Arben Culli, Teuta Kalemi, Pellumb Pecani.

Qarku Berat
Genc Pollo, Mehmet Xheka, Lefter Maliqi, Thoma Nomici, Bujar Hoxha, Miranda Haxhia, Dhori Kule.

Qarku Diber
Jemin Gjana, Shrefedin Shehu, Bendi Hodo, Selami Xhepa, Mirjana Bulku, Idriz Xhumaha.

Qarku Kukes
Flamur Noka, Besnik Dusha, Fatos Hoxha, Evelina Koldashi.

Qarku Durres
Ferdinand Xhaferri, Albana Vokshi, Gazmend Oketa, Ylli Lama, Osman Metalla, Eduard Halili, Igli Cara, Ndricim Babasi, Sami Gjergji, Liljana Kola, Eglantina Bekteshi, Dardan Domi, Besa Qesja.

Qarku Fier
Sokol Olldashi, Ilir Bano, Mesila Doda, Enkelejd Alibeaj, Vasillaq Ngreci, Fatos Beja, Eno Bozgo, Blerim Koreshi, Ramadan Krasniqi, Ferdinand Murati, Vasilika Hysi, Majlinda Verriaj, Stavri Ristani, Nevila Bami.

Qarku Korce
Ridvan Bode, Gjergji Papa, Ledina Aliolli, Edmond Spaho, Fatbardh Kadiu, Ismail Hoxha, Elfida Zefi, Jonela Spaho, Eduard Ypi, Alfred Gega, Niko Dudo, Zinet Shaholli.

Qarku Elbasan
Lulzim Basha, Ardian Turku, Adriana Gjoni, RaimTota, Dashnor Sulaj, Luciano Boci, Aurel Bylykbashi, Bexhet Uruci, Mimoza Asekiu, Erind Bakalli, Valdete Kongoli, Qamil Dika,

Qarku Shkoder
Jozefina Topalli, Astrit Bushati, Arenca Trashani, Gezim Dibra, Gjok Uldedaj, Paulin Sterkaj, Ndue Paluca, Ramiz Cobaj, Shpresa Tepelia, Fatbardh Spahia.

O zot cfar gallate e shpifur...Si nuk keni aq mend sa te keni turp qe i postoni kto idiotizma?

Shihni Fatos Nanon te Klani se filloi. Degjoni koken me te zgjuar me te degjeneruar dhe me kopil te politikes shqiptare.

Edhe lista e LSI-së (marre nga Top-i)

Levizja Socialiste per Integrim ka publikuar listen e plote te kandidateve per deputete ne 12 qarqet e vendit e cila vijon si me poshte.

Qarku Tirane
Ilir Meta, Pellumb Xhufi, Erisa Xhixho, Ilir Dashi, Roland Celmeta, Shezai Rokaj, Luan Rama, Idajet Xeka, Matilda Merxhani, Sokol Dervishaj, Hasan Hoxha, Viron Bezhani, Pellumb Pipero, Edmond Hoxha, Pjeter Dema, Flamur Hysi, Alma Dyrmishi, Fatos Xhediku, Vjollca Lubonja, Alfred Bakalli, Mira Hoxha, Arben Terpollari, Endrit Braimllari, Agim Picaku, Saimir Ivziku, Ana Misha, Lutfi Lami, Maksim Lulo, Elona Guri, Kozeta Bracja, Rasim Allushi, Anila Feka.

Qarku Vlore
Shkelqim  Selami, Besjan Pesha, Gjergji Mano, Besnik Elezi, Harilla Thanasko, Valbona Anagnosti, Entela Rushiti, Pellumb Jaupaj, Pullum Qerimi, Natasha Koka, Bujar Allushi, Diana Murati.

Qarku Kukes
Zef Cupi, Qemal Elezi, Erina Palushi, Hydajet Ponari.

Qarku Shkoder
Sokol Axhemi, Sait Fishta, Nora Malaj, Sajmira Laci, Sytki Ndrecaj, Ndrek Rukaj, Vjollca Vucini, Bledar Bashi, Merion Rexha, Ylljon Hasanaj, Mark Ndou.

Qarku Korce
Petrit Vasili, Mishel Papakozma, Ilir Medini, Zamir Demiraj, Tomor Azis, Mirjeta Shkullaku, Jorida Romacka, Sami Muka, Robert Cekici, Mirela Kinolli, Ilir Palla, Aurora Bica.

Qarku Elbasan
Bujar Kllogjri, Pjerin Xhuvani, Enver Roshi, Rexhep Bica, Hamit Cota, Mimoza Trimi, Astrit Xhelili, Zenun Bullari, Dashamir Xhika, Zhaneta Cerma, Bledi Koci, Ardiana Kasa, Rovena Domi, Suela Sulkja.

Qarku Diber
Monika Kryemadhi, Agim Hysa, Ilir Balla, Bajram Krashi, Nazmi Kaja, Lutfije Meta.

Qarku Fier
Dritan Prifti, Spartak Braho, Bujar Hasaj, Rudina Jupe, Angjelina Kola, Frederik Cuko, Vladimir Hajdari, Ervin Muskaj, Gezim Shahin, Luljeta Bregasi, Bahrie Cela, Bardhyl Faskaj, Etleva Haka, Nikollaq Lena, Ysni Bogdani, Agim Maci.

Qarku Berat
Nasip Naco, Gledjon Rehovica, Valbona Papa, Tomor Kapllani, Sadik Muka, Abdulla Xhemo, Kujtim Pelivani, Taulant Brehamaj.

Qarku Durres
Lefter Koka, Artur Zheji, Agim Xheka, Bujar Dhima, Edlira Shemsi, Flutura Kona, Ermion Arapi, Andi Shahini, Kontjana Kuci, Adelina Hysa, Edmond Isaku, Adriatik Mukaj, Ilir Memko.

Qarku Lezhe
Gjovalin Bushi, Pashko Smaci, Sabaete Hidri, Aleksander Perkeqi, Loreta Pali, Anita Jaku, Drane Kola.

Qarku Gjirokaster
Luan Memushi, Genci Sinojmeri, Mirela Meko, Aleksandri Pesha, Dritan Shehaj.

qyqja edhe ky emri i fundit eshte nga big brother me duket smiley

ai dritani nga gjirokastra smiley

prandaj e mbyllen me zor dhe si para kohe te shtunen big bradherin ata mo..

smiley

ka dhe alamet trupi,

jo nordhalaq si puna jote smiley

smiley

Robert Camcakizi po nxjerr vetem vrerr per Edi Ramen. Dhe nuk duket i pire. Qenka i mirepaguar kesaj radhe.

e pra,

si esell duket smiley

osht vape dhe do e kete shpla vetem me nai birre smiley

i modh eshte i modh, me lliu fare smiley

Po flet vetem brockulla nisur nga parimi qe llap llap se dicka ngelet. Mjere njerzit e shkrete ke te qajne me pare. Hahahahahahahaha, mburet se dorezoje kariken ne menyre paqesore ne 2005. Hajde hajde sa mbrapa ka ngele i shkreti.

Hahahahahaha Sala nuk ka me nevoje te merret me Edin, ket gjo e boka shume mire Camcakizi. Paska mor shume nga huqet e Sales. Epo te dy anetar te PPSH-se kane qene.

Berber ka bere aleance Rama tha me Edin deri me 2011!   smiley

Ky dashka ti pajtoje me zore..  hhahahaah 

Ahh mor Fatos je katandis si kendezi pa pende! Ngelet duke pare tekstet e mesazheve ne celulare..

 

po ngeli tuj percmuar dhe Seserin dhe gjithe te rinjte e tjere mer yahoo

boboo sa i keq,

ehe pa brume gjer tani, mbush e zbraz.

megjithate prape osht i modh smiley

Ka nje logjike pse Veliaj eshte i pari ne cdo qark: G99 eshte shume e re dhe brenda kesaj kohe ska mundur te brandoje sic duhet logon e saj. Ne komuna te thella, ne fshatra e zona larg qendrave urbane eshte shume e qarte qe emri i Veliajt identifikohet me G99.

Ne nje kohe, kur G99 nuk i lejohet te beje qofte dhe nje spot televiziv, eshte mese normale qe permes emrit te kryetarit, qe njihet me shume se logoja, ngaqe kaq pak kohe ka qene ne dispozicion, te promovohen kandidatet e rinj edhe atje ku ska mundesi te lexohet peshku pa uje smiley

Po te pakten, ky veprim plotesisht transparent (dhe ligjor), ka sinqeritet, ndryshe nga rastet e kryetareve e pronareve te vjeter te partive qe jane te paret vetem ne qarqet ku mendojne se mund te kene ndonje deputet...

 

Ne nje kohe, kur G99 nuk i lejohet te beje qofte dhe nje spot televiziv

Pse nuk i lejohet?

Lista e PënDësë  ( e llime fare kjo e tirones..ohohoh sa veta pasken ngel me gjisht ne goje smiley )

TIRANE
1. Sali Berisha
2. Aldo Bumci
3. Rajmonda Bulku
4. Majlinda Bregu
5. Gerti Bogdani
6. Bujar Nishani
7. Gent Strazimiri
8. Florion Mima
9. Ilir Rusali
10. Myqerem Tafaj
11. Luan Skuqi
12. Tritan Shehu
13. Viktotr Gumi
14. Arben Imami
15. Lajla Pernaska
16. Vath Tabaku
17. Jorida Tabaku
18. Edit Harxhi
19. Altin Nfroqi
20. Kastriot Sulko
21. Galip Ramadhi
22. Taulant Bino
23. Ermal Domi
24. Gjergj Bojaxhi
25. Indrit Fortuzi
26 Arben Qirjako
27. Ferdnand Shehu
28. Jera Kruja
29. Arta Sakja
30. Migena Reci
31. Keltis Kruja
32. Ylber Vata

LEZHE
1. Edi Paloka
2. Mark Marku
3. Paulina Hoti
4. Gjoke Vuksani
5. Gjovalin Prenga
6. Zef Gjoka
7. Margarita Trashaj

VLORE
1. Astrit Patozi
2. Ardian Kollozi
3. Leonard Demi
4. Kreshnik Cipi
5. Kosta Barka
6. Lauretea Bejkosala
7. Bujar Leskaj
8. Glori Husi
9. Nexhmije Xhuveli
10. Agro Gjini
11. Elsa Gjini
12. Lorena Imeri

GJROKASTER
1. Genc Ruli
2. Spiro Ksera
3. Arben Culli
4. Teuta Kalemi
5. Pellumb Pecani

BERAT
1. Genc Pollo
2. Mehmet Xheka
3. Lefter Maliqi
4. Thoma Rumnici
5. Bujar Hoxha
6. Miranda Haxhia
7. Dhori Kule
8. Edi Poni

DIBER
1. Jemin Gjana
2. Sherefedin Shehu
3. Bedri Hoxha
4. Selami Xhepa
5. Mirjana Bulku
6. Idriz Xhumara

KUKES
1. Flamur Noka
2. Besnik Dusha
3. Fatos Hoxha
4. Evelina Koldashi

DURRES
1. Ferdinand Xhaferri
2. Albana Vokshi
3. Gazmend Oketa
4. Ylli Lama
5. Osman Metalla
6. Eduart Halimi
7. Igli Cara
8. Ndricim Babasi
9. Sami Gjergji
10. Liljana Kola
11. Eglantina Bekteshi
12. Dardan Domi
13. Besa Qesja

FIER
1. Sokol Olldashi
2. Ilir Bano
3. Mesila Doda
4. Enkeljd Alibeaj
5. Vasillaq Ngresi
6. Fatos Beja
7. Eno Bosdo
8 Blerim Koreshi
9. Ramadan Krasniqi
10. Ferdinand Murati
11. Daut Sulaj
12. Vasilika Hysi
13. Majlinda Verria
14. Stravri Ristani
15. Nevila Bami
16. Suzana Numani

KORCE
1. Ridvan Bode
2. Gjergji Papa
3. Ledina Ajolli
4. Edmond Spaho
5. Fatbardh Kadilli
6. Ismail Hoxha
7. Elfrida Zefi
8. Jonela Spaho
9. Eduart Ypi
10. Alfred Gega
11. Niko Dudo
12. Zinet Shaholli

ELBASAN
1. Lulzim Basha
2. Ardian Turku
3. Adriana Gjoni
4. Rrahim Cota
5. Dashnor Sula
6. Luciano Boci
7. Sybi Hida
8. Aurel Bylykbashi
9. Bexhet Uruci
10. Mimoza Hasekiu
11. Blerina Copja
12. Erind Bakalli
13. Valdete Kongoli
14. Qamil Dika

SHKODER
1. Jozefina Topalli
2. Astrit Bushati
3. Arenca Trashani
4. Gezim Dibra
5. Gjok Uldedaj
6. Paulin Sterkaj
7. Ndue Paluca
8. Xhovalin Cuni
9. Ramiz Cobaj
10. Shpresa Tepelia
11. Fatbardh Spahia

Po ti moj nuk po na i ben pak publicitet Mesiles se perbindshme, eshte e treta ne liste ne Qarkun e Fierit?

fieri osht 100% komunist dhe mesila jote e perbindshme fiton trapin !

smiley

Jo e ke gabim, e para Fieri ka numer te madh deputetesh dhe PD-ja te pakten ka mundesi te marre 7 deputete, 3 te paret jane te sigurte, e dyta, Qarku i Fierit ka ne perberje edhe Lushnjen, Divjaken etj. qe e perziejne shume ngjyren e kuqe me baze me Mbrostar.

epo mire,

dhe ne fitofte, nje kucke me shume, nje kucke me pak, nuk ka qeder smiley

ORE , MEQE RA LLAFI, PO GUXHOLLI KU OSHT ???   SPO MA KAP SYNI NE LISTE...

???!!!!

Po hajt mire pra, te fitoje Edi Rama e ta beje prape Andis Harasanin drejtor KESH-i. Mire puna at'here...

Po krejt femrat e PD-se s'bohen dot deputete, kshu qe Guxholli s'eshte ne liste.

Cne Rajmonda Bulku ketu? Apo ka kohe qe i eshte futur politikes e s'e kam haberin fare une...

Kushedi sa rob ka rrejt deri minuten e fundit Sala. 

Gabim fotokoje, po s'e ndryshojm dot. smiley

tamom tamom

nja dy rrena i kapa une qi tashti me nje sy te shpejte listes smiley

ah sale te hangsha zemren,

njish je njish smiley

Une dua te votoj Adelen, yllin e shndritshem te Kavajes.

ADELA FOR PRESIDENT!

Sa kandidate behen te gjithe bashke, gjithe partite them. Jam kureshtar me dit sa banore ka per kandidat?

boooooooooo

e dhiu fare

PS-ja sot tha , eshte bo 1 gra, 1 gru

travestite politike

qesh dhe publiku ne studiu

ohh tosi boll tosi

Eshte me e rende.. Erdhi pas lajmit qe ne krye te listes se Tiranes eshte nje GRUA!

 

Ore Sala s'ia paska fut aq kot. Ky i trolli fare rozet.

kjo rradhitja tregon rradhen sipas te ciles behen deputet??

Nano, sonte ose fundosi socilaistet me gjithsej ose i siguroi fitoren. Eshte pak te thuash e trishtueshme cfare krijesash kurva dhe pa kurrfare morali tallin trapin si to doje qejfi. Duke degjuar Nanon, jam gati te them Sala eshte vertet yll. Bah, cfare ndohti.

Bobo, cfare profi, cfare mashtruesi pa skrupull, nga ka dale ky kopil? allah-allah.

ajo me Valin ishte e modhe smiley

Vali ne fakt osht grup fare, lol lol

 

Rama, eshte i keput fare. Ju lutemi hapim ndonje teme tjeter per Nanon . ketu jemi per Big Brother edhe listat. Edhe Dritani ishte mangut smiley

 

 

Kush ka ngel tjeter ju lutem. Kot po pyes po Bika, ku do te shkoje?

 

 

p.s na kenaqi ky Nano , eshte i modh eshte modh.

si nga Las Lazarati qe osht, Bikes i takon te shkoje me Salen smiley

o Des o ylle,, ku je ti . Po Po bikja do te konkuroj per LZHK , me nje kualicion me Qetesorin smiley

"Mos e leviz shume prapanicen se mund te besh edhe dem" - Nano per Ramen.

Kopili mo i modh nga te gjithe eshte vete Fevziu. Bravo.

Dhe vazhdimi : Rama e leviz mbrapsh ...

oh tosi, boll tosi, se na turperove, nuk po degjojme dot, me vjen zor nga plaka me gjithe keto llafe turpi ne interviste...

 

Fevziu, po qe i modh, le te boj i emision Nano-Rama.

Dhe ta transmetoje me pay-per-view.

Robo, Fevziu i sherben nje ane te caktuar dhe e ben ne menyre perfekte.

i sherben posi,

por nuk eshte ajo ana e caktuar qe kujton ti.

Fevzijet, Bejtjet, Bushaterit e Frangajt jane historikisht sherbetore te vegjel te komunsiteve te se majtes dhe se djathtes, te pjeses me te lidhur me nomenklaturen.

E nxorri Koken Nano !!!

C'fare mund te thuash, kur Lideri Historik i PS-se  e denigron deri ne ekstrem partine e tij, 1 muaj para zgjedhjeve ?

Gezohem qe disave ju hapen syte, dhe e pane se Berisha nuk krahasohet me Nanon,  eshte si Dita me Naten ! Je i madh Bace Sali ! I bere "Lesh Arapi" kete te Opozites ! Edhe sot, ja u nderzeve Nanon si kurre ndonje here !!!

Kujt i plasi kujt i sherbe.

Si byproduct po i del boja zagarve te politikes shqiptare. Pervec gallates pa pare.

Rob, po e shof si entertainment ket teme (during conf. call on mute). Vetem se nji gjo: edhe une qe jam komplet jashte cdo emocioni politik, kur shoh perndezjen e simpatizanteve te partise tjeter oponente (PD-se) nga koment/batutat e ketij ekzemplari, vertet ndjej neveri se deri ku mund te shkoje nje njeri. Inteligjenca nuk perben asnje siguri per integritet. Percaktimi qe M. Nano i ka bere ketij njeriu si "germadhe morale" eshte nje percaktim klasik! Ndersa ineresi qe ai arrin te ngjalle ne shoqnin shqiptare, tregon inercine dhe apatine e tmerrshme te kesaj shoqnie.

Emo, inteligjenca ka shume plane. Dhe mbase me kryesori eshte ai moral.

Keto jane te gjithe hale. Po eshte shume gallate kur i heqin kapakun njeri-tjetrit.

Njekohesisht eshte fatkeqesi per shqiptaret se kush i ka mbreteruar, po, apo do t'i mbreteroje.

Po ato listat e Ps kur do dalin se u errrrr !!!!

PS-ja eshte e humbur ne zgjedhje, kete e di edhe vete Rama me kohe qe nuk pranoi te kandidonte per deputet.

Kur lideri historik i PS ka keto kritika dhe akuza te forta per Ramen dhe PS-ne e tij, qe nga ato se ka futur duart ne parate e publikut dhe se nuk di te drejtoje partine, atehere cfare mund te pritet?

Shikoni se edhe kush kryeson listen e deputeteve te PS ne Tirane, nje anonime qe ka qene ne prapavijen socialiste me Komitetin e Helsinkut, Vasilika Hysi. Cfare motivimi mund ti jape kjo elektoratit te majte? Asgje.

Scrubs,

ke te drejte ! Kam frike se Politika e Re e Rames dhe Erion Veliajt nuk dallon shume nga Big Brother, ku ANONIMET mundohen qe t'i nxjerrin ne skene

Me anonime te tille apo me shkollare te sapo diplomuar, s'ka ku shkon PS-ja

ska lista sonte, flini gjume.

nuk ja dha Edi kenaqesine Tosit qe ti komentoje live listat smiley

 

 Edhe sot, ja u nderzeve Nanon si kurre ndonje here !!!...keshtu thote mor qe mos i ndrofte kurre ...YYYYYYYYYY - ja ne fund smiley . Dhe mu me merzitet trandafilja per banalitete smiley Ti ke te paren e shpures qe s'di shqip ose e di sipas fjalorit Mixhist ...cdo gje e ka zanafillen ose te Nderzimi ose tek Tredhja... smiley A te nderzefte Nanua smiley digjove apo jo ,  qe na je bere si iluminal para gjumit . 

Ne komuna te thella, ne fshatra e zona larg qendrave urbane eshte shume e qarte qe emri i Veliajt identifikohet me G99.

 

Do te pys edhe njehere...keni aq mend ju qe te keni turp qe shkruani kto budalleqe?? Kujt i plasi b*** ne zonat e thella...per Erjon Velian!! heheh

Cfar karagjozlleqesh...

Ka nje logjike pse Veliaj eshte i pari ne cdo qark: G99 eshte shume e re dhe brenda kesaj kohe ska mundur te brandoje sic duhet logon e saj. Ne komuna te thella, ne fshatra e zona larg qendrave urbane eshte shume e qarte qe emri i Veliajt identifikohet me G99.

Ndryshe nga keta "progresisto-perendimoret" -- ne kuptimin, ndoshta, qe i ka dhene Fatos Nano "progresizmit" shqiptar nder vite -- ata me te vjetren nuk mendonin kaq hapur se elektorati eshte kope qe ha sapunin per djathe. Ata te vjetrit shkonin/shkojne neper qytete e fshatra me thase, para, premtime postesh ne administrate, rregullim farefisi neper punera, etj. Keta shkojne me logo te pabranduar, çperkthime amerikanizmash, me Obamen, me diplomat perendimore e duart e lemuara. Mirepo nese duan qe votuesit te logjikojne, duhet te fillojne te logjikojne vete.

 C'fare mund te thuash, kur Lideri Historik i PS-se  e denigron deri ne ekstrem partine e tij, 1 muaj para zgjedhjeve ?"

 

I gjo nuk meret vesh.. a ishte faktor Takimi Nano-Berisha dhe zhurma per homoseksualizmin dhe fotot nudo qe i dhane 24 mije vota plus Rames ne Tirane para ca kohesh... 

Keta s'te lene as nje suprize per ne fund... Berisha pas 12 vjetesh qe perballet me Ramen, nuk gjeti i gjo tjeter me e sha... smileysmiley

I njejti skenar si ne zgjedhjet lokale, i njejti deshtim (pak me i rende) si ne zgjedhjet lokale.. Vec gjynaf qe nuk do kemi shanc me votu per ide dhe programe (Kush kishte shpresa?!) smiley

 

 

  

Ne fakt b....ne zonat e largeta nuk mund  ose edhe mund te plase  plase per karagjoze te tjere ....gjithnje sipas teorise s plasjes se b.... smiley

Cfare karagjozlleqesh . Po s' the ku i ke bere pushimet , nga keto fraza do biesh tere kohen . Hapju shoqerise ! smiley

Amon o Grup kujt po i jep pergjigje e me llafet e kujt po merresh!

 

Si gjithmon...mire e ke ti.

Pse nuk vure Microsoft Sam (voice) qe ti lexonte per ty smiley

E kisha me qe perdor b.. per tu marre vesh me ata qe te kuptojne dhe i mirkupton smiley . Ne te tilla raste as mos dysho qe une e kam mire smiley

S'ishte pergjigje per ty jo...

PS: Ne zgjedhjet e kaluara PKSH-ja dhe PPSH-ja morren se bashku 1.33% te votave ne Shqiperi smiley Te shohim nese ksaj rradhe "turinjt e rinj" do arrine aq mire sa gjyshrit e tyre.

Orree ky pakti 'historik' per sundim Rama-Meta qe mbaron ne 2011 mos ka te beje me 100 vjetorin e Al-Bananes apo me Kalendarin e Majave (jo te birrave)

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).