Listat e kandidatëve të partive kryesore

PS, lista zyrtare e kandidatëve (marrë nga Shekulli)

Qarku TIRANE

1. VASILIKA HYSI
2. BESNIK BARAJ
3. KASTRIOT ISLAMI
4. SAIMIR TAHIRI
5. FATMIR XHAFAJ
6. ANDIS HARASANI
7. DITMIR BUSHATI
8. EGLANTINA GJERMENI
9. NAMIK DOKLE
10. ENKELEJDA SHKRELI
11. EDUARD SHALSI
12. XHEMAL QEFALIA
13. DASHAMIR PEZA
14. ILIR GJONI
15. ARTAN GAÇI
16. AURON TARE
17. ELISA SPIROPALI
18. ARTAN LAME
19 SEFER DERVISHI
20 BLEDAR ÇUÇI
21 IBRAHIM KALEMI
22 SHPËTIM CAMI
23 NAIM ASLLANI
24 MEHMET HASALAMI
25 DIANA NDRENIKA
26 SOKOL KRAJA
27 SULË CARA
28 GERTA VLUBONJA
29 ILIRJAN MIHALI
30 BLEDAR DORACAJ
31 GERT JANAQI
32 ABDYL SARJA

QARKU DURRES

1. BLENDI KLOSI
2. RUDINA SESERI
3. HAZIR GASHI
4. GAZMIR BIZHGA
5. KLODIANA SPAHIU
6. GJON BARDHI
7. EDISON KONOMI
8. ALI DOBROSHI
9. ISMAIL DANI
10. GAZMEND KABASHI
11. ROLANT XHELILAJ
12. LEDION LAKO
13. GËZIM AGASI

QARKU FIER

1. GRAMOZ RUÇI
2. ERMELINDA MEKSI
3. ALBERT ÇAÇI
4. FATOS TUSHE
5. ARMANDO SUBASHI
6. BASHKIM FINO
7. ERVIN KOÇI
8. ARBEN ÇUKO
9. PIRO LUTAJ
10. ARION MUÇAJ
11. ANDUEL FATMIR XHINDI
12. BUJAR AVDULLA ÇELA
13. ALMA IQMET BEJTAJ
14. GENTIAN PTOLEM NUSHI
15. PAJTIM NEKI ISUFAJ
16. FREDI PANDI KOKONESHI

QARKU SHKODER

1. ILIR BEQJA
2. TOM DOSHI
3. NDUE KOLA
4. ASTRIT BECI
5. PAULINA HOXHA
6. HELIDON BELE
7. NIKOLIN DEDVUKAJ
8. FALMA FSHAZI
9. AGIM SHIMAJ
10. LUAN HETA
11. ARTA GJONAJ

QARKU LEZHE

1. GJOK JAKU
2. GJOVALIN KADELI
3. ARMANDO PRENGA
4. NDREC DEDA
5. LUAN DALIPAJ
6. DAVE GJOKA
7. FRAN MARKU

QARKU VLORE

1. ARBEN ISARAJ
2. LUIZA XHUVANI
3. ARBEN MALAJ
4. SHPETIM IDRIZI
5. ELTAR DEDA
6. FATMIR TOÇI
7. KOSTA BARJABA
8. MIRA SHEHU
9. GËZIM TUSHI
10. RAJMONDA GJONI
11. EDMOND LEKA
12. VALBONA DERHEMI

QARKU ELBASAN

1. VALENTINA LESKAJ
2. ILIR BEJTJA
3. SHEGUSH LIGORI
4. TAULANT BALLA
5. DAMIAN GJIKNURI
6. AGIM LEKA
7. SKËNDER HASA
8. KASTRIOT BELSHI
9. ARBEN KAMANI
10. ISA QATJA
11. ASTRIT HALILI
12. BUKUROSH MACI
13. NDRICIM HYSA
14. LULJETA DOLLANI

QARKU KORCE

1. BEN BLUSHI
2. PANDELI MAJKO
3. MIMI KODHELI
4. ALFRED DALIPI
5. ARBEN AHMETAJ
6. OLTA XHACKA
7. IRENA KALLCO
8. ARBEN RROKO
9. DEMIR AGASTRA
10. BASHKIM HAZISLLARI
11. TATIANA SELENICA
12. ILIR XHAKOLLI

QARKU BERAT

1. ERION BRACE
2. FIDEL YLLI
3. ERMONELA VELAJ
4. MARKO BELLO
5. EDUARD BEJKO
6. SELMAN HODAJ
7. ANILA AGALLIU
8. VALBONA ZYLYFTARI

QARKU DIBER

1. SADRI ABAZI
2. QEMAL MINXHOZI
3. YLLI MANJANI
4. ULSI MANJA
5. HAMDIE BEQIRI
6. ADELINA FARRICI

QARKU GJIROKASTER

1. ARTA DADE
2. VANGJEL TAVO
3. ETHEM RUKA
4. ELVIRA SHAPLLO
5. KRISTAQ KRISTANI


QARKU KUKES

1. ASLLAN DOGJANI
2. FATMIR HOXHAJ
3. REXHEP UKPERAJ
4. TATIANA KERXHALIU

 

PD, lista e kandidateve sipas qarqeve

19/05/2009 20:40

Kryeministri Sali Berisha ka publikuar listen e plote te emrave me kandidatet per deputete te Partise Demokratike te zgjedhjeve te 28 qershorit, e cila vijon si me poshte.

Qarku Tirane
Sali Berisha, Aldo Bumci, Rajmonda Bulku, Bujar Nishani, Gerti Bogdani, Genti Strazimiri, Florian Mima, Ilir Rusmajli, Eqerem Tafaj, Luan Skuqi, Tritan Shehu, Viktor Gumi, Arben Imami, Lajla Pernaska, Vath Tabaku, Jorida Tabaku, Edit Harxhi, Altin Ndroqi, Kastriot Sulfo, Gani Pramolli, Taulant Bino, Ermal Dobi, Gjergji Bojaxhi, Indrit Fortuzi, Arben Qirjako, Jena Kruja, Arta Sakja, Migena Lleshi, Klevis Kruja.

Qarku Lezhe
Edi Paloka, Mark Marku, Pavlina Hoti, Gjok Buksani, Gjovalin Prenga, Margarita Tashaj.

Qarku Vlore
Astrit Patozi, Ardian Kollozi, Leonard Demi, Kreshnik Cipi, Kosta Barka, Laureta Bejkosala, Bujar Leskaj, Glori Huse, Nexhime Xhuveli, Agro Shehu, Elsa Gjini, Lorena Imeri.

Qarku Gjirokaster
Genc Ruli, Spiro Ksera, Arben Culli, Teuta Kalemi, Pellumb Pecani.

Qarku Berat
Genc Pollo, Mehmet Xheka, Lefter Maliqi, Thoma Nomici, Bujar Hoxha, Miranda Haxhia, Dhori Kule.

Qarku Diber
Jemin Gjana, Shrefedin Shehu, Bendi Hodo, Selami Xhepa, Mirjana Bulku, Idriz Xhumaha.

Qarku Kukes
Flamur Noka, Besnik Dusha, Fatos Hoxha, Evelina Koldashi.

Qarku Durres
Ferdinand Xhaferri, Albana Vokshi, Gazmend Oketa, Ylli Lama, Osman Metalla, Eduard Halili, Igli Cara, Ndricim Babasi, Sami Gjergji, Liljana Kola, Eglantina Bekteshi, Dardan Domi, Besa Qesja.

Qarku Fier
Sokol Olldashi, Ilir Bano, Mesila Doda, Enkelejd Alibeaj, Vasillaq Ngreci, Fatos Beja, Eno Bozgo, Blerim Koreshi, Ramadan Krasniqi, Ferdinand Murati, Vasilika Hysi, Majlinda Verriaj, Stavri Ristani, Nevila Bami.

Qarku Korce
Ridvan Bode, Gjergji Papa, Ledina Aliolli, Edmond Spaho, Fatbardh Kadiu, Ismail Hoxha, Elfida Zefi, Jonela Spaho, Eduard Ypi, Alfred Gega, Niko Dudo, Zinet Shaholli.

Qarku Elbasan
Lulzim Basha, Ardian Turku, Adriana Gjoni, RaimTota, Dashnor Sulaj, Luciano Boci, Aurel Bylykbashi, Bexhet Uruci, Mimoza Asekiu, Erind Bakalli, Valdete Kongoli, Qamil Dika,

Qarku Shkoder
Jozefina Topalli, Astrit Bushati, Arenca Trashani, Gezim Dibra, Gjok Uldedaj, Paulin Sterkaj, Ndue Paluca, Ramiz Cobaj, Shpresa Tepelia, Fatbardh Spahia.

G99, lista e kandidateve

Tirane

1          Erion Veliaj
2          Arbjan Mazniku
3          Juliana Hoxha
4          Bardhylka Kospiri
5          Jetona Myteveli
6          Ols Abazi
7          Mentor Mosho
8          Ened Mato
9          Silvana Xheka
10        Gjergji Trola
11        Taulant Tusha
12        Alketa Berzani
13        Dritan Subashi
14        Gjergji Gace
15        Astrit Alushi
16        Alban Bengasi
17        Leonard Bishtaja
18        Kostandina Keruti
19        Artan Greva
20        Sokol Xhunga
21        Erion Kurti
22        Andi Pogaçi
23        Denis Prifti
24        Enejda Sheku
25        Migena Jance
26        Jola Foto
27        Rudina Berani
28        Joniada Hito
29        Saimir Qejalliu
30        Remir Gjoligaj
31        Qemal Saraci
32        Endri Gjata

Berat 

1          Erion Veliaj
2          Pilo Keri
3          Alba Cela
4          Gezim Plaku
5          Mirela Tushaj
6          Zoi Bardhi
7          Teuta Shkembi
8          Blenard Spaho

Diber

1          Erion Veliaj
2          Sakip Lata
3          Artemisa Thaci
4          Anila Gani Shehu
5          Ermal Cara
6          Alfred Grosha

Durres
1          Erion Veliaj
2          Milva Ekonomi
3          Etjen Xhafaj
4          Eduart Shota
5          Arlind Vata
6          Marsida Virioni
7          Klodjan Kapiti
8          Valmira Greca
9          Dorian Hatibi
10        Leka Filto
11        Eftali Koci
12        Anisa Rrutja
13        Clirim Duro

Elbasan
1          Erion Veliaj
2          Genti Elezi
3          Bujar Alliu
4          Adela Kocaj
5          Alfons Mata
6          Dritan Pisha
7          Benita Kereku
8          Rozeta Haxhiymeri
9          Enkeleda Kollarja
10        Marsela Kurila
11        Julian Senija
12        Elton Elezi
13        Adi Cepa
14        Lorenc Zani

Fier
1          Erion Veliaj
2          Eduart Hashorva
3          Denis Xoxa
4          Erinda Shah
5          Valbona Seranaj
6          Xhevaire Dulja
7          Eriselda Rista
8          Ervin Prifti
9          Viola Pogace
10        Thanas Dinaku
11        Urjona Gallani
12        Saimir Osmani
13        Gertan Bilero
14        Oltion Koreshi
15        Artian Kocaj
16        Gentian Lengu

Gjirokaster    
1          Erion Veliaj
2          Orgen Hasanbega
3          Alketa Qendro Skendaj
4          Bagent Bega
5          Suela Rizaj

Korce
1          Erion Veliaj
2          Maklen Misha
3          Matilda Manellari
4          Marsela Gozhdari
5          Jofiel Koco
6          Edvin Lamce
7          Eriona Lale
8          Llamvi Stavre
9          Klodis Ikonomi
10        Elizeta Vando
11        Enlen Grazhdani
12        Zhenika Loli

Kukes

1          Erion Veliaj
2          Ukshin Morina
3          Trendafile Rada
4          Agron Lleshi

Lezhe
1          Erion Veliaj
2          Plarent Ndreca
3          Altin Jaku
4          Besarta Dika
5          Ardiana Huba
6          Atlant Picaku
7          Aisel Shelegu

Shkoder         

1          Erion Veliaj
2          Roland Ilia
3          Marinela Lika
4          Besmir Vukaj
5          Diana Marku
6          Egesta Kavaja
7          Elvis Shimaj
8          Arbis Vjerdha
9          Beta Sokoli
10        Fatjon Nikolli
11        Everest Kapllaj

Vlora 

1          Erion Veliaj
2          Genci Kojdheli
3          Florjana Koka
4          Armando Lagji
5          Romina Sopiqoti
6          Eglantina Ajdini
7          Edi Tozaj
8          Silvana Islamaj
9          Altin Ballaj
10        Valvona Kordha
11        Nevila Xoxa
12        Bledar Vrushi

LSI, lista e kandidateve

Qarku Tirane
Ilir Meta, Pellumb Xhufi, Erisa Xhixho, Ilir Dashi, Roland Celmeta, Shezai Rokaj, Luan Rama, Idajet Xeka, Matilda Merxhani, Sokol Dervishaj, Hasan Hoxha, Viron Bezhani, Pellumb Pipero, Edmond Hoxha, Pjeter Dema, Flamur Hysi, Alma Dyrmishi, Fatos Xhediku, Vjollca Lubonja, Alfred Bakalli, Mira Hoxha, Arben Terpollari, Endrit Braimllari, Agim Picaku, Saimir Ivziku, Ana Misha, Lutfi Lami, Maksim Lulo, Elona Guri, Kozeta Bracja, Rasim Allushi, Anila Feka.

Qarku Vlore
Shkelqim  Selami, Besjan Pesha, Gjergji Mano, Besnik Elezi, Harilla Thanasko, Valbona Anagnosti, Entela Rushiti, Pellumb Jaupaj, Pullum Qerimi, Natasha Koka, Bujar Allushi, Diana Murati.

Qarku Kukes
Zef Cupi, Qemal Elezi, Erina Palushi, Hydajet Ponari.

Qarku Shkoder
Sokol Axhemi, Sait Fishta, Nora Malaj, Sajmira Laci, Sytki Ndrecaj, Ndrek Rukaj, Vjollca Vucini, Bledar Bashi, Merion Rexha, Ylljon Hasanaj, Mark Ndou.

Qarku Korce
Petrit Vasili, Mishel Papakozma, Ilir Medini, Zamir Demiraj, Tomor Azis, Mirjeta Shkullaku, Jorida Romacka, Sami Muka, Robert Cekici, Mirela Kinolli, Ilir Palla, Aurora Bica.

Qarku Elbasan
Bujar Kllogjri, Pjerin Xhuvani, Enver Roshi, Rexhep Bica, Hamit Cota, Mimoza Trimi, Astrit Xhelili, Zenun Bullari, Dashamir Xhika, Zhaneta Cerma, Bledi Koci, Ardiana Kasa, Rovena Domi, Suela Sulkja.

Qarku Diber
Monika Kryemadhi, Agim Hysa, Ilir Balla, Bajram Krashi, Nazmi Kaja, Lutfije Meta.

Qarku Fier
Dritan Prifti, Spartak Braho, Bujar Hasaj, Rudina Jupe, Angjelina Kola, Frederik Cuko, Vladimir Hajdari, Ervin Muskaj, Gezim Shahin, Luljeta Bregasi, Bahrie Cela, Bardhyl Faskaj, Etleva Haka, Nikollaq Lena, Ysni Bogdani, Agim Maci.

Qarku Berat
Nasip Naco, Gledjon Rehovica, Valbona Papa, Tomor Kapllani, Sadik Muka, Abdulla Xhemo, Kujtim Pelivani, Taulant Brehamaj.

Qarku Durres
Lefter Koka, Artur Zheji, Agim Xheka, Bujar Dhima, Edlira Shemsi, Flutura Kona, Ermion Arapi, Andi Shahini, Kontjana Kuci, Adelina Hysa, Edmond Isaku, Adriatik Mukaj, Ilir Memko.

Qarku Lezhe
Gjovalin Bushi, Pashko Smaci, Sabaete Hidri, Aleksander Perkeqi, Loreta Pali, Anita Jaku, Drane Kola.

Qarku Gjirokaster
Luan Memushi, Genci Sinojmeri, Mirela Meko, Aleksandri Pesha, Dritan Shehaj.

10 Komente

Jam kurioz te shof dhe listen e partise se Ngjeles, po ata ne Internet jane te padukshem dhe gazetat nuk iu a varin shume. Nqs dikush e gjen, mire do ishte.

po ata ne Internet jane te padukshem

Penaro, shko ke tools, zgjidh "party options", dhe mark "show hidden parties" smiley

gallate fare; lista e G99 si votimet e frontit dikur; E.V. ne krye ne cdo qark

Mos harroni te votoni ju demokratet edhe per Paulin Sterkajn ne Shkoder nese su kujtohet eshte ai boksieri qe shau Berishen nga gruja dhe goca ne parlament .

Tju roje dhe e paci me jete.

bolshevikt jon karaktere sferike mer ti, nuk kon cepa, ata ecin vetem perpara drejt fitorjeve te reja

po kjo kryeredaktorja e ZP ca kishte bo qe i kerkun dorheqje?

Listat e kandidatëve të partive kryesore

G99?!

:?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).