“Japim gjithshka që të rrisim kërkesën”

 

Reklama më sipër nga firma prodhuese e të brendëshmeve Bruno Banani lexon: “Japim gjithshka që të rrisim kërkesën”.  Përveç Kancelares Merkel në reklamë paraqiten edhe politikanë të tjerë si Guido Westerwelle, kreu i Partisë Demokratike të Lirë (Freie Demokratische Partei).

Teksti i reklamës është një lojë fjalësh me përpjekjet e Qeverisë Gjermane për të ndalur rënien ekonomike.

Fotografia është marrë nga gazeta Gjermane Die Welt e cila në shkrimin e saj mbi këtë reklamë shprehet se "paraqitja e politikanëve në formë më të mirë fizike sesa realiteti ja heq reklamës ironinë dhe satirën kështu që më mirë të ishin përdorur modele të vërteta".
 

4 Komente

Kush e ka botue pa marr leje te qeveria më "demokratike" në botë qeveria e PD-së, në Shqipëri...

".......më mirë të ishin përdorur modele të vërteta"."

...po pak meshire per shikimin e konsumatoreve skane ???

 Me ngelen syte tek "trupi" i Merkelit. Ajo ia kaloka dhe Klaudia Shiferit, qe e ka trupin si karakatine, 30 kile femer.

Ue sa me zhgenjyte!

Une prisja qe ketu te kishin glu adaptimet me qeveriun shqiptar. Ka ca ketu qe jone te papame per kshu gjojnash pranej luni duret e na "tremni" pak se ka material pa fun politika shqiptare per tu adaptu me ket .

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).