Erion Veliaj denoncohet në polici për vjedhjen e 300 mijë eurove

Avokati Altin Goxhaj ka paraqitur në polici faktet e grumbulluara prej tij që përfshijnë Veliajn në vjedhjen e 300 mijë eurove të fondacionit “Mjaft”. G99 nuk pranon të bëjë transparente transaksionet apo të ballafaqohet me dokumentet e servirura nga Goxhaj

Zhdukja misterioze e fondacionit “Mjaft”, së bashku me 300 mijë euro donacione, duket se do ta çojnë përpara dyerve të policisë drejtuesin e grupimit G99, Erion Veliaj. Abuzimi me këtë fond është denoncuar dje në Drejtorinë e Krimit Financiar për përvetësimin e 300 mijë eurove gjatë periudhës që ishte drejtues i lëvizjes “Mjaft”. Ky fond u sigurua nëpërmjet donatorëve të huaj për dhënien e mikro-kredive për sipërmarrësit e rinj, por u zhduk së bashku me fondacionin.

“Të dhëna të plota të investiguara u denoncuan pranë Drejtorisë Kundër Krimit Financiar në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit si fazë e parë e denoncimit. Në ditët në vazhdim denoncimi do të shtrihet edhe në struktura të tjera të specializuara përfshi edhe Prokurorinë”, – deklaroi avokati Altin Goxhaj, pas paraqitjes së dokumenteve.

Në investigimin e kryer nga lëvizja “Zgjohu” dhe avokati Goxhaj rezulton se shuma e dhënë nga donatorët e huaj ka përfunduar në një llogari bankare në San Francisko të Shteteve të Bashkuara, pronar i së cilës është pikërisht Erion Veliaj.

Burime pranë G99-s dhe “Mjaft” nuk pranojnë të deklarohen publikisht, por mohojnë të gjitha akuzat e kryera në drejtim të Veliajt, duke i cilësuar ato tendencioze. Këto burime deklarojnë se donacionet janë marrë në emër të fondacionit “Mjaft” nga një institut i drejtuar nga Marti Ahtisari, ndërsa për zhdukjen e fondeve nuk ka pasur komente.

“Këto para që thithi fondacioni “Mjaft” në emër të mbështetjes së vetëpunësimit rinor nëpërmjet kreditimit, u zhdukën një ditë të bukur dhe ndërkohë lindën biznese të reja private që implikojnë Erion Veliajn, Arbër Veliajn, Arbër Maznikun, Endri Fugën. Skema e thithjes dhe transferimit të këtyre parave implikon shkeljen e një numri të madh nenesh të legjislacionit shqiptar, çka i jep një përmasë reale një krimi penal që përfshin shumë persona, të cilët sot janë drejtuesit kryesorë të grupimit politik G99 dhe të lëvizjes “Mjaft”, – deklaroi Goxhaj.

Sipas tij, në Drejtorinë e Krimit Financiar u paraqitën të dhëna për llogarinë bankare që kontrollon Veliaj në San Francisko dhe zhdukjen e këtyre të dhënave. Burimet pranë këtyre subjekteve deklarojnë se nuk është dhënë asnjëherë kredi për vëllain e Erion Veliajt, por nuk pranuan të ballafaqohen me faktet. Kjo, pasi, në një faksimile tjetër të paraqitur nga Goxhaj tregohej një pamje fotografike e vëllait të Erion Veliajt duke marrë kredinë që i kishte dhënë i vëllai. Në një dokument tjetër demaskohej skema e "kontratës së konfidencialitetit" që ishin detyruar të firmosnin anëtarët e stafit të fondacionit “Mjaft” që zotoheshin se do të ruanin në mënyrë sekrete të gjitha të dhënat financiare të fondacionit.

“Natyrisht që denoncimi është vonuar për arsye objektive, pasi vetëm 3 ditë më parë kanë mbërritur të dhëna të tjera të investiguara në SHBA mbi numrin e llogarisë bankare në San Francisko dhe adresën që është përdorur për këtë qëllim”, – bëri të ditur Goxhaj. Tashmë, avokat Altin Goxhaj kalon nga denoncimet mediatike dhe publike nëpërmjet protestave drejt një stadi të ri për të dekonstruktuar këtë skemë korruptive që ka funksionuar prej vitesh në shoqërinë civile, duke shkretuar të gjithë sektorin joqeveritar për qëllime të mirëfillta politike.

Goxhaj akuzoi dje se 300 mijë eurot që ai kishte arritur të faktonte, janë vetëm një pjesë e shumës së grabitur. “Shuma që ka gllabëruar Erion Veliaj në shoqërinë civile, është 5.4 milionë euro, të cilat iu hoqën zhvillimit të sektorit rinor joqeveritar me qëllim për lançimin dhe mediatizimin e tij në politikë si instrument në duart e Edi Ramës”, – tha Goxhaj, duke paralajmëruar se në ditët në vazhdim, lëvizja “Zgjohu”, e cila synon rizgjimin e shoqërisë civile të shkretuar nga cikloni sorosian i “Mjaft”-it dhe G99-s, do të bëjë denoncime të reja në bazë të një dosieri të investiguar prej vitesh”.

Përballë këtyre akuzave të drejtpërdrejta e të dokumentuara, lëvizja G99, Erion Veliaj dhe organizata “Mjaft” nuk kanë reaguar ende. Në mjedise jopublike ata mohojnë të gjitha akuzat, por nuk pranojnë të ballafaqohen me dokumentet e servirura nga avokati Altin Goxhaj. Transparenca të cilën “Mjaft”, G99, e subjekte të tjera kërkojnë në çdo çast ndaj çdo institucioni, duket se nuk vlen në rastet kur këto subjekte vendosen në bankën e të akuzuarve.

192 Komente

hajt per hajer ishalla!

amin

Pa lexuar fare artikullin... gjeja e pare qe me erdhi ndermend ishte ajo qe, t'i beja pyetjen standart qe Altini ju ka bere gjithmone Mjaftit: Na trego se nga i vijne burimet financiare Zgjohu-t, Sa jane dhe se si perdoren?... do te ishte interesante te dija nese do te gjente ndonje pergjigje qe do te kenaqte "altinet" e Peshkut smiley

P.s: Si qytetar, me shume se fondet qe te huajte i kane dhuruar ndonje subjekti, mua me interesojne parate e shqiptarve qe hidhen ne ere me lehtesine me te madhe... por sic duket, avvokati i konsumatoreve ne ato kohe ishte i impenjuar me oturaket smiley

P.s: Si qytetar, me shume se fondet qe te huajte i kane dhuruar ndonje subjekti, mua me interesojne parate e shqiptarve qe hidhen ne ere me lehtesine me te madhe... por sic duket, avvokati i konsumatoreve ne ato kohe ishte i impenjuar me oturaket

E,

Edhe mua me dhimsen me teper parate e Shqiptareve, sepse jane parate tona, sesa ato te te huajve; POR, nuk mund te rri i pa-shqetesuar, kur marre vesh se te huajt investojne direkt apo indirekt ne organizata qe ngrihen nga hiçi dhe qe duan "cope" politiko-mediatike ne vendin tim. Nuk mund te rri i pa-shqetesuar, kur dyshoj qe ata qe i financojne keta, mund t'i bejne per qellimet e tyre perfituese ne radhe te pare, jo se ju hap barku per "rinine" Shqiptare, e cila s'ka rene aq poshte sa te perqafesohet nga Mjaftistat.

Prandaj eshte e rendesishme te dihet se nga i marrin leket keta, ne menyre qe te dime se ç'fare qillimesh mund te kene ata qe i financojne

E ndritet me Fazllicin (financimet dhe fitimet e tij) dhe ju ngelen ato te hollandezeve... U pika shqetesimeve te Avokatit te konsumatoreve smiley

P.s: Kur erdha ne Shqiperi kisha 20 euro ne karten e celularit tim... megjithse e kam perdorur si karten time (operator italian) ashtu edhe ate te AMC, ne te njejten kohe kam harxhuar 10 euro nga skeda ime... dhe 4000 leke me AMC (duke folur vetem ne Shqiperi) AVOKATI I KONSUMATOREVE te shqetesohet per keto tarifa qe e shkaterrojne konsumatorin... sepse konsumatorit nuk i behet vone as se sa fiton Fazllici apo Argjita dhe as se si i ka perdorur fondet e dhuruar Veliaj... prandaj me ngre nervat Altini me keto fushata qe vijne era propogande elektorale... zakonisht, kur fillon e mbytet anija, te gjithe minjte fillojne dhe "arratisen", por sic duket, paska edhe minj qorra smiley

Pse s'provon dhe me karte vodafone e eagle, se mbase mbetesh i kenaqur nga rrjepja... smiley

Burime pranë G99-s dhe “Mjaft” nuk pranojnë të deklarohen publikisht, por mohojnë të gjitha akuzat e kryera në drejtim të Veliajt, duke i cilësuar ato tendencioze. Këto burime deklarojnë se donacionet janë marrë në emër të fondacionit “Mjaft” nga një institut i drejtuar nga Marti Ahtisari, ndërsa për zhdukjen e fondeve nuk ka pasur komente.

Kjo pra eshte dhe reagimi i MJAFT ! Nuk pranojne te dalin publikisht dhe te kunderpergjigjen ne media, sepse kane frike nga publiciteti negativ qe mund t'u behet, duke dhene ze kesaj meseleje e cila mund t'ju prishe gjasme "reputacionin" e mire qe kane tek disa.

Meqenese akuza ishte direkte, madje Goxhaj pati dhe kurajon qe te beje denoncim, duhet qe MJAFT apo G-99 (s'arrij dot te beje dallimin), te japin pergjigje zyrtare.

Duan apo s'duan ata, llogari kane per te dhene se s'ben sepse denoncimi ka vajtur ne polici; Goxhaj me kete akt rrezikon sepse nese akuzat jane "koti", e "ha" per kallzim te rreme apo per shpifje, etj etj ...

Mesa duket, perderisa Goxhaj ka marre guximin per te bere nje denoncim te tille, ai duhet te kete patjete diçka konkrete ne duar, sepse nuk po mjaftohet te beje denoncime thjesht mediatike, te tipit "MERO/GERDECI"

 

Akuza te argumentuara - thote artikulli. Dhe argumenti qe eshte perseritur disa here eshte: "numuri i llogarise bankare ne San Francisko". Eshte njesoj sikur te thuash "numri i llogarise bankare ne Tirane", ose " reklama e coca coles ne New York". E cfare do me thone kjo? A ka njeri te ma shpjegoje se jom pak i trashe, po jo aq sa ky goxhaj!

Akuza te renda jane. Nese jane te verteta ai me bashkepunetoret e tije duhen te gjykohen para drejtesise.

Berbero, fondet e levizjeve si Mjaft, G99 etj. nuk mund te hidhen ne llogari bankare me emra individesh (ne kete rast te drejtuesit te saje) por llogarine e levizjes. Nese ai nr. llogarie vertete eshte i Veliaj dhe nese destinacioni i atyre fondeve ka qene tjeter nga ai privat atehere...gjerat jane te qarta. Sdq, ngelim perhere tek "nese".

Vesa, hapja e nje llogarie bankare ne radhe te pare kerkon nje banke e cila ka emer, adrese etj etj., dhe jo San Francisko, apo Tirona apo ............. E dyta, numri i llogarise ne nje banke me emer, shoqerohet edhe me nje emer subjekti (qofte individ apo institucion) si dhe me depozitimin e disa dokumentave kur eshte institucion, si dhe me emrin/at e individit/eve dhe firmat e tyre. Me nje fjale te thuash si argument te forte "nje llogari bankare ne San Francisko" nuk ke thene asnje gje vetem  sa gre kot ujin perpjete. Nuk e di nese ma kuptove mendimin.

Natyrisht, ndaj dhe thashe qe nese vertetohen keto akuza sepse do ishte mekat te demtohej nje njeri i pafajshem. Sdq, mua sikur te me dilte njefare avokati me emrin Berberi dhe te pohonte gabimisht qe une kam llogari ne nje institucion bankar, une si individ do e kisha shume te lehte te provoja te kunderten me nje deklarate te institucionit ne fjale. Hapi tjeter i natyrshem do kishte qene denoncimi per shpifje. Kush nuk ka c'fsheh e ka shume te lehte te provoje pafajesine e tije. Ku jane keto veprime te Veliaj? Ai ka detyrime transparence ndaj popullit!

Pastaj s'besoj qe ky tipi mesiper ben akuza pa pasur emra institucionesh bankare, nr. llogarie etj. S'do ishte aq i trashe...

kur marre vesh se te huajt investojne direkt apo indirekt ne organizata qe ngrihen nga hiçi dhe qe duan "cope" politiko-mediatike ne vendin tim. Nuk mund te rri i pa-shqetesuar, kur dyshoj qe ata qe i financojne keta, mund t'i bejne per qellimet e tyre perfituese ne radhe te pare

Kush e financoi PD-ne ne '91?

Sa shoqata fantazme ka aty ne Shqiperi vetem per te RRJEPUR e per te mbushur xhepat e drejtuesve te ketyre fondacioneve dhe pasi mbushen mire e mire krijojne bashkime politike qe i quajne me pas Parti... epo kot nuk e quajten partia G99 se kishin bere te 99-tat ke Mjafti.....

Moj kasolle ku na mblodhe

Moj kasolle cfare polle....

Kush e financoi Skenderbeun kunder turqve ?

Aman se late nam. Financat e PD-se ne 91 apo te fondacionit Zgjohu nuk kane asnje lidhje me G99. Nqs dikush ka prova qe implikojne kto te fundit ne vjedhje fondesh le te shkojne ne polici dhe te bejne denoncimin perkates. Ktu ne Amerike thone " Two wrongs dont make a right".

Kini kurajon te thoni qe Veliaj apo kushdo tjeter te shporret nga arena politike nqs vertetohet vjedhja e ktyre fondeve. 

Une nuk e kuptoj se perse nuk i bejne transparente keta te Mjaftit keto shifrat dhe ta mbyllin kete muhabet.

Ky Goxhaj, - ndoshta nga pamja (surrati), keshtu, - nuk me frymezon ndonje besim kushedi se ce, po prape, po behet pain in the ass per G99, pikerisht sepse nuk del ta kundershtoje njeri. 

Ne dialektiken politike bashkekohore, te akuzuarit kane detyre te pergenjeshtrojne keto deklarata, nese jane shpifje dhe ta hedhin ne gjyq nga ana e tyre.

Pastaj ceshtja eshte kjo, G99-a eshte partia me e re dhe me e fresket e politikes Shqiptare, nga e cila (une vete te pakten) pres nje sjellje sa me konforme ndaj rregullave te lojes. 

Ne kete drejtim nuk shoh asgje te keqe qe ata te dalin e te deklarojne bilancet: sa hyrje dhe sa dalje kane si parti dhe nga kush.

 

 

 

 

 

 

Une nuk e kuptoj se perse nuk i bejne transparente keta te Mjaftit keto shifrat dhe ta mbyllin kete muhabet.

  smiley

ja me, se sju ka dale koha, kane qene te zene smiley

Kini kurajon te thoni qe Veliaj apo kushdo tjeter te shporret nga arena politike nqs vertetohet vjedhja e ktyre fondeve.

Fjala "te shporret" tradheton llogjiken tende. Do te thote se ti dhe shume te tjere, perfshire edhe artikull-shkruesin, e keni gjykuar tashme Veliaj.

 

Vertetimi i vjedhjes eshte vecse nje formalitet i parendesishem.

 

Veliaj, G99, fonde, llogari bankare, San Francisco... kaq mjafton per te bere gati litarin.

Në investigimin e kryer nga lëvizja “Zgjohu” dhe avokati Goxhaj rezulton se shuma e dhënë nga donatorët e huaj ka përfunduar në një llogari bankare në San Francisko të Shteteve të Bashkuara, pronar i së cilës është pikërisht Erion Veliaj.

“Natyrisht që denoncimi është vonuar për arsye objektive, pasi vetëm 3 ditë më parë kanë mbërritur të dhëna të tjera të investiguara në SHBA mbi numrin e llogarisë bankare në San Francisko dhe adresën që është përdorur për këtë qëllim”,

Si ka mundur Goxhaj te siguroje te dhenat per nje llogari bankare ne Amerike? Edhe ne Shqiperi duhet urdher prokurorie qe banka t'i jape Prokurorise te dhenat bankare per nje person. Po Goxhaj si i mori te dhenat?

Ta hedh une nje ide ?

Nqs te dhenat mujore te llogarise bankare jane hedhur ne plehra ato nuk jane prone a askujt dhe mund te perdoren si prove materiale kundrejt ksaj llogarie bankare. Dmth ndoshta ky zoteria ka pagu nai plenaxhi per ti bere nje filtrim plenave ne adresen e Velise ne SF.

Morali i fabules: ruani plehret, burra (bashke me ato paper shredders ne zyre)! smiley

Sir,

Ne albani nuk ka sekrete, te gjithe dine gjithçka.

Kini kurajon te thoni qe Veliaj apo kushdo tjeter te shporret nga arena politike nqs vertetohet vjedhja e ktyre fondeve.

LoL kam pare marrje te fjalive apo ideve jashte konkekstit, por qe te marresh nje fjale dhe te permbledhesh komplet nje ide eshte me te vertete qesharake.

Fjala shporret eshte perdorur per te treguar peshtiren qe kam per njerez qe vjedhin, qofshin ata Mediu, Basha,Rama apo Veliaj. Te gjithe te shporren nqs vertetohet qe kane vjedhur.

Nxjerrja jashte kontekstit, nuk e ndryshon aspak kuptimin e saj.

Nuk ka pse te justifikohesh.

Kush po mundohet tja ndryshoj kuptimin ? Nuk po justifikohem, por po thjeshtoj biseden meqenese e ke te veshtire te kuptosh argumentat ashtu si duhet.

Nqs te dhenat mujore te llogarise bankare jane hedhur ne plehra ato nuk jane prone a askujt dhe mund te perdoren si prove materiale kundrejt ksaj llogarie bankare.

Edhe nje prove tjeter qe ti e ke te ndertuar prekonceptin tend.

Tani perpiqesh te gjeshe te gjitha eskamotazhet e mundshme per ta ilustruar.

Prit te gjykohet pra!

Ti qeke me te vertet ekzemplar.

Ta hedh une nje ide ?

Ca do me thene kjo sipas teje qe une pretendoj se ajo qe thashe eshte prove absolute ? Lmao

Po pra, ide per te provuar prekonceptin tend.

Pse qenkam ekzemplar une?! Ma ilustro nje cike edhe kete prekoncept!

Jo. Ide per te treguar anen teknike te sigurimit te provave materiale ne menyre te ligjshme ( e vetmja menyre per tu bere te pranueshme ne gjyq ).

Ku kane shkuar milionat e $$$$$$ qe Gonxhja Altin ka marre kur drejtonte Keshillin Rinor Shqiptar???!!! Apo kane kaluar shuem vite nag atehere dhe i ka kaluar "afati" i investigimit???!! Dhe sidomos parate e shumta qe iu dhane ne ndihme te vellezerve kosovare qe erdhen ketu nga genocidi serb???!!! Ben mire qe ky zoteria te filloi te "rrefehet" ....!!!

Merru, nje here tjeter me te ndjerin....

Jam dakord me olsib, kur te gjykohet ceshtja atehere mund te flasim, perndryshe po bejme vetem thashetheme si rezultat i te cilave te dyja palet dalin te perbaltura.

Shume dakort. Po per kta qe sperdridhen per fondet e PD ne 91 apo te "Zgjohu" ne lidhje me 300mishin e Veliajt a ke gjo ?

I njejti rregull vlen per te gjithe Dejon! Perndryshe humbet sensi i orientimit ...

Me nje fjale "keta" po sperdridhem si ty?!

Fjalet e tua vazhdojne te te tradhetojne qellimet qe ne fakt mund te ishin edhe fisnike, por ne kete menyre jane vecse prekoncepte tifozash.

Une jam tifoz i lojes dhe rrespektoj rregullat e saj. Nuk e ndjej nevojen ta tangentoj biseden sa me larg aktuales me analogji te gabuara. Eshte pikerisht ky tifozllek politik qe po mundohem te denoncoj.

Kësaj pune i thonë: Dridhe Like, se na fike, boj naj' trike, lesh fabrike! Vetëm një gjë nuk e kuptoj, përse ma keni mbushur Peshkun me materialet e mia, si «Artin e të gënjyerit» apo ndonjë art tjetër....

Përzemërsisht, Ba Bái.

...kur te gjykohet ceshtja atehere mund te flasim, perndryshe po bejme vetem thashetheme si rezultat i te cilave te dyja palet dalin te perbaltura.

...mbi te gjitha kur asnjera nga palet nuk eshte engjell dhe teorikisht nuk duhet te kete fytyre qe t'i jap mesime pales tjeter.

Se pastaj ceshtja nuk do te ishte me, kush ka vjedhur, por kush ka vjedhur me shume.

Pastaj "vjedhja" ne kontekstin e financimit te partive eshte pak me e komplikuar dhe shpesh here mund te vije si rrjedhoje e nje mungese transparence qe ne legjislacionin perkates.

Kujtoj se financimi i partive hodhi ne ere nje sistem politik 45-vjecar ne Italine e tanxhentopolit.

Sigurisht e dhe ne kete rast Amerika mbetet nje shembull i vertete i transparences ne mbledhjen e fondeve.

Per te bere fushate duhen shume leke! Pike! Mjafton vetem ky fakt per te kuptuar se si financohen pompozitetet e kushteshme te politikes shqiptare.

mse, mse, ta them une? ky eshte komplet hajvan ne formen me te perkryer. ore, ai qe i ka dhene keto 300.000 euro a eshte ankuar gje apo vari trapin atij, rendesi ka qe eshte gjalle nastradini se e mbulon ai kete fushe?

lisi pyet ku i ka gjet te dhenat altini? po c'te dhena mor lis, nuk e merr vesh qe ky eshte klloun qe pret shperblimin pas zgjedhjeve po fitoje sala, ne mos para?

fol pra fol se mu ma mshine para ca ditesh, kur thashe qe te huajt nuk jane aq koqe kanari sa te lejne morrat si erioni te vjedhin qindra mijera euro apo akoma me keq, miliona euro te tyret.

nqs jane vjedh, i kane vjedh vete kurse erjonkes i kane dhone ca  sa per te fshi prapanicen.

jo me kot ju ka qep san franciscos avukati.

nuk thote ne usa, por e specifikon me shume intensitet dhe se KU ne USA smiley

fakti qe ka denoncim nuk dmth qe do kete gjygj  smiley

 

cfaredo qe te jete, shqyrtim apo hetim apo konkluzion zyrtar ... vetem mos te jene llafe kafenesh

  • Po ku i beri Velia 300 000 euro? Sa paguhet ne muaj? Sa jane te ardhurat e deklaruara vjetore?
  • Pse ne nje llogari te jashtme parate, aq me teper ne San Fransisco?
  • Pse nuk reagon zoteria? Ai ka detyrimin e transparences ndaj popullit.

Veliajn nuk po e gjykon kush por Velia dhe duhet te kuptoje qe kur s'jep prova per te kunderten...dyshime mbjell. Tani per ato qe kane komshi Veliajn, punedhenes apo punegjetes kuptoj qe Veliajn me shoke mund ta mbrojne por popullit qe si ka hyre ne xhep nga prezenca e Veliaj meriton qartesime.

Dihet qe pikerisht tani para zgjedhjeve me ceshtje te tilla duan te demtojne dhe politikisht por nese ato vertete kane ceshtje me te cilat te demtohen, atehere koken e njeri-tjetrit te hane.

Mire e ben qe heton miku por pyetjet jane:

1)si ka mundesi qe keto hetime dalin pikerisht tani prane zgjedhjeve?

2) ky mbrojtes i konsumatoreve, qe eshte i paguar nga qeveria, si ka mundesi qe ska mborjtur te miren e konsumatoreve ne ato qindra e mijera raste kur qeveria/shteti e ka neperkembur?(apo qeni nuk mund te kafshoje ate qe i jep per te ngrene....

 

nese eshte e vertete kjo mesele ky erjoni e paska mesuar para kohe punen e politikanit

1) ky fakt thjesht perligj qellimin e denoncuesit, por nuk do te thote qe dicka eshte apo jo e vertet. Pesha e fajit te supozuar mbetet e njejte.

2) kjo eshte problem tjeter, qe kerkon trajtim te vecante dhe te ndare. Po t'i pergjigjesh akuzes me akuze nuk ke vertetuar asnje gje mbi problemin fillestar.

Veliajn nuk po e gjykon kush por Velia dhe duhet te kuptoje qe kur s'jep prova per te kunderten...dyshime mbjell. Tani per ato qe kane komshi Veliajn, punedhenes apo punegjetes kuptoj qe Veliajn me shoke mund ta mbrojne por popullit qe si ka hyre ne xhep nga prezenca e Veliaj meriton qartesime.

Populli i peshkut pa uje?!

Ambienti mediatik ne Shqiperi eshte aq i saturuar me akuza e kunder-akuza vjedhjesh e korrupsioni sa qe njerezit e kane mbyllur ate porte.

Keshtu qe, me mire qe nuk jep sqarime sepse vecse i jep rendesi akuzes.

Duke e injoruar i ul rendesine. Si per te thene... nuk ja vlen as te te pergjigjem!

Duke e injoruar i ul rendesine. Si per te thene... nuk ja vlen as te te pergjigjem!

Po rri er daje, rri se s'hane me njerezit bar!

Ti mjaftohesh me nje spjegim aq te 'mire-menduar' filozofik. Une jo. Une besoj ne pafajesine e nje njeriu qe ka seder, aq me teper kur akuzohet per vjedhje. Nje njeri qe me nje deklarate te thjeshte te institucionit bankar mund te shkaterroje kredibilitetin e ketij avokatit, vijuar dhe me nje denoncim tek organet ligjore per shpifje.

Kjo eshte rruga qe ndjek nje njeri i ndershem! Aq me teper kur eshte ngritur nje re e madhe pluhuri ne media rreth kesaj ceshtjes.

 

Nuk eshte filozofike, perkundrazi.

Ne Shqiperi, e verteta dhe genjeshtra jane te perziera keqaz me njera-tjetren dhe prandaj njerezit kane krijuar imunitet ndaj faktit dhe objektivitetit. Prandaj ka edhe kaq shume tifozllek.

Perseris se nje pergjigje e Veliaj ndaj ketyre e akuzave, (te pakten ne kete faze) thjesht do t'i rrisnin rendesine akuzes.

Nqs. akuza vazhdon perpjekjet e saj dhe ekspozohet ne media (ate me shikueshmeri te larte smiley ), atehere nje pergjigje edhe mund te justifikohej.

Si ishte ajo puna e prekoncepteve se s'e mora vesh ? smiley

Populli i peshkut pa uje?!

Ambienti mediatik ne Shqiperi eshte aq i saturuar me akuza e kunder-akuza vjedhjesh e korrupsioni sa qe njerezit e kane mbyllur ate porte.

Keshtu qe, me mire qe nuk jep sqarime sepse vecse i jep rendesi akuzes.

Duke e injoruar i ul rendesine. Si per te thene... nuk ja vlen as te te pergjigjem!

1-0 per skuadren tate.

 

Dejon, une nuk kam asnje skuader.

Thjesht, po perpiqem te llogjikoj.

E shof e shof llogjiken tende. E paske prekonceptuar qendrimin e Veliajt me kohe. Dhe si per rastesi qendrimi i tij natyrisht merr nuancat e kaloresit ne pedestal, gjithmone me "moral high ground".

I dashur, ne rastin ne fjale, ka dy tipe qendrimesh. Njeri, pro akuzave. Tjetri kundra akuzave.

Ti ke zgjedhur ate te parin. Une te dytin. Kaq. Eshte thjesht nje teme, ku diskutohet. E rendesishme eshte qe te mos futen prekoncepte pa pike lidhje.

Tifozlliqet politike jane dicka tjeter

Kjo pune eshte lehte fare:

Altin, ( se ketu je e di smiley )

meqe je si shpie nga qeveriu,  eshte nje zyre ne te cilen raportohet cdo dite ne mbarim te dites se punes per te gjitha transferat bankare qe behen kur shumat jane "interesante" dhe eshte zyre survejuese per pastrimin e parave. Eshte ne varesi te qeveriut.

Qe te mos na tregosh me perralla e qe te mos u japesh me shkak copave te mishit per thashetheme shko merri te dhenat atje ( si i brendshem qe je me qeveriun qe lufton korrupsionin )

Jane te dhena edhe per banken ku transfrohen fondet sepse detajet jane bankare fije per fije . Natyrisht qe jane konfidenciale te dhenat, por ben vaki dhe i gjen ti se je djale i zoti.

DHe mos harro : te dhenat e bankes nuk tjetersohen qe mos thush qe kane korruptu dhe sistemin bankar e kam fjalen . smiley

P.S. Llukan te shau swedi ! smiley

 pse fut sherr mer, ku e shava? smiley

E shave mer, po e fshiu admini . Kam shahit perendine. !

 Ja ne aty me poshte po e shan i tjeter . smiley

 Hehehe, Llukan ti e kupto qe ky rre se vet ka thone qe osht ateist smiley

Erioni e merito kete, edepsezi, i co leket n'amrik per te pagu taksat e dynjase knej, dhe s'i co ne ndonje shtet tjeter bananesh a shegesh, ku jo taksa po as vula s'u gjendet smiley.

Mire mer Altin mire, pune te mbare. 

Kur te mbarosh me kete pune, mundesisht se po vjen behari, dhe shkojne cmimet ne kurriz te konsumatoreve saranda-fiu, a ka mundesi me harxhu do dakika per kete pune?!  Flm paraprakisht. 

lëvizja “Zgjohu”, e cila synon....... rizgjimin e shoqërisë civile të shkretuar nga cikloni sorosian... Ja dhe koka e muhabetit  smiley . Ky do bente mire qe te formonte nje levizje , me qe eshte i profesionit , te sillte nje risi ne Memdhembje...Duke filluar me investigimet per parate e PD ne 91 , parate e pervetsuara te ish PP , parate e pervetsuara nga lloj lloj matrapazesh me emra sugjestionues si Shoqata civile apo fetare ,grash apo burrash , rinije apo feminore , kulturore apo artistike etj etj qe jane cfaqur ne Memmedhembje ne kohen e MURTAJES prej vitit 90 e deri me sot.....personalisht do bente nje nga veprat me te dobishme per pastrimin e grupimeve politike dhe dhenien e nje morali te RI Politikes. Ky do ishte nje GUR THEMELI . Te gjithe te shporren nqs vertetohet qe kane vjedhur...me kete shprehje te thene nga Dejoni besoj kemi qene dhe jemi te gjithe...por radha e do qe te shporret i PARI Mixhizmi !

Ne fakt me paraqitjet qe ka bere tek PPU ky (AG ) eshte cfaqur nje lloj SURROGATO dhe pa piken e NIVELIT kulturor . Nje hakmarres i rendomte me delire madheshtie ,me gjeneze perjashtimin nga Parate e Sorosit smiley .Me qe ne shume komente e nderhyrje alucinante te tij shpesh SOROS e barazonte me levizje te MAJTA ky ne kete prag fushate po del edhe i KEQPERDORUR nga kushedi se kush pasi ne popull thuhet " nje vrime e mesuar eshte veshtire te heqe dore" Mgj ate edhe teknikisht ,shume argumente si te berberit ,lis , olsib , etj rrezojne POSHT kete njoftim  Jam i bindur qe e gjithe kjo eshte nje nulitet  i nxitur nga nje NUL POLITIK ose Karierist i deshtuar!

Ore Koth!

Po perse nuk te vendos ty g99 si zedhenes!

Po e ben kete pune vullnetar more djale,je qe je shko atje dhe ben edhe ca pare,sepse atyre ju ka ikur edhe zeri edhe figura.Nuk po ndihen fare.Perse kaq budallenje te jene sa te mos ja thone keto atoj Altin Goxhajt?

Shko ore dhe beje publike keto qe thua se ata te g99 nuk i dine.

Qe Erion Veliaj eshte nje Edi Rama ne miniature kjo as qe vihej ne dyshim,por kam frike se nese denoncohet apo arrestohet do te kthehet ne hero te Kothit apo majtisteve te tjeter ketu qe po bejne namin qe ta mbrojne.C'keni ore nese ai ka vjedhur nuk duhet te quhet hajdut sipas jush vetem se eshte i juaji?Edhe Nano nuk ishte hajdut se u fut ne burg nga Berisha dhe ju falen te gjitha.Ohhhh u be edhe per nja 8 vjet kryeminister,deri sa dolet juve te PS te na thoni te njejten gje qe ne te tjeret kishim nja 10 vjet qe po e thoshim.

OK per ceshtjen ne fjale,le te lihet menjane pasioni politik dhe te gjykohet me gjakftohtesi.Keshtu gjykohet edhe me drejtesi.

Mua m`u drejtove mer ? Apo lujte karambol  ? smiley

Po une po e ndihmoj avokatin te jete i sakte fare, fare dmth te shkoje t`i gjeje te dhenat tek ajo zyra sepse duhet te jene aty nese keto qe thote jane te verteta.

Une vete duke dit rradhen e punes nuk e besoj shkrimin pa me ardh kjo e dhene qe eshte e pakontestueshme. ( e kam fjalen per pune llogarish bankare neper glob, pa pjesa tjeter as qe me intereson se nuk e di , po qe dhe as qe dua ta di )

Kaq eshte kjo. Ajo pjesa tjeter pastaj Rama e me rradhe pune per ty e per te tjere. Desha me i dhan diskutimit nji cike seriozitet teknik une, pa keshtu me t`qafsha e te qifsha e di une mer si shkojne punet. smiley

Desha me pyt : e kuptove se si funksionon ajo zyra e shtetit qe merret me pastrimin e parave apo dhe me transferimin e parave te"pambeshtetura" me fatura* ose parafatura ? ( se pak fjale thashe une atje duke mendu qe avokati e kupton se atij iu drejtova ne fakt keshtu holle holle )

* Se po ka te tilla transferta dhe fatura gjithashtu duhet te vetdenacohet avokati per shpifje, si mbrojtes i interesave te popullit qe konsumon jo vetem ushqim por dhe informacion. smiley

Qe Erion Veliaj eshte nje Edi Rama ne miniature..Mire EDIT  qe ja kini pare se ka nxjerre vet perjashta po ERIONIT ku ja ke pare smiley . Po qe se ke ndonje foto na i trego dhe neve qe ti njohim edhe ne raportet . E me Left me ....YYYYYYY ne fund  , po pse me keta solidaret do futesh ne gare elektorale ti ?

Swed, nuk e kam mesuar akoma se si behet “reply” ketu, ndaj po pergjigjem me poshte.>>

> >> >

Pa dashur te bej avokatin mbrojtes te askujt, se as qe e kam per zanat, une vete e kam shume te qarte se cfare e motivon Altinin. Madje jam e prirur te besoj se e ben dhe falas kete pune (pa prit shperblim pas zgjedhjeve) se Goxhaj ka qene nje nga thithesit me te medhenj te fondeve te Sorosit, si i emeruari i perhershem i shoqerise civile ne Shqiperi, deri sa pati ca konkurence serioze nga “Mjafti!” >>

> >

Po e gjitha kjo nuk eshte thelbesore. Gjithe robte kur degjojne nje histori, nje muhabet apo nje thashethem, gjeja e pare qe pyesin  (per te vleresuar sa e vertete eshte e sa seriozisht ta marrin apo qofte edhe per kuriozitet te paster) eshte “Si e more vesh?”.>>

> >

Tani une nuk kam si ta marr seriozisht kete tipin, kur ky thote qe ka gjet llogarine ne San Francisco, kur pak a shume edhe bufi e di qe te dhenat bankare jane sekrete. Si ja doli ky ti siguroje?? (duke lene menjane ate teorine e plehrave)

> >

Per mua kjo eshte ceshtje krejt tjeter nga diskutimi si i beri E.V. leket apo si e financon G99. Ketu as une nuk bej perjashtim nga gjithe shqiptaret e tjere qe kane nje doze te shendetshme skepticizmi qe eshte kultivuar me kalimin e kohes dhe te entuziazmit nga shumeee e shummee risi te vjetra.

P.S. Llukan te shau swedi !..Bashkoi dhe sharjen time smiley 

Lis, ate qe te thashe ne lidhje me dokumentat ta thashe duke lexuar vetem paragrafin e pare (akoma se kam lexuar c'shkruhet me siper, dhe as e kam nder mend. Problemi eshte ketu, nuk ka nevoje per dokumenta, qofshin te verteta qofshin fallco, sepse kjo eshte nje bufonate klasike. Nuk kam ndermend fare te mbroj as veliajn as g99, po fakti eshte qe kjo ceshtje nuk do shkoje dot ne gjykate, thjesht dhe vetem sepse nuk ka te demtuar, pra ata te cileve presupozohet se u jane vjedhur leket, nuk jane ankuar. Ata qe nisin kete kamikazin me dokumenta ne dore te dera e policise, e dine mire kete, po nuk ju intereson fare, duan vetem qe me nje gur te vrasin dy zogj tani qe eshte fushate, veliajn duke bere zhurme qe ka vjedh, dhe Ina Ramen duke e akuzuar qe s'hap dosjet e korrupsionit te g99.

PD. A i mban mend gomarlliqet per nje dardhe 15000 Euro dhe nje ndricues 25000 Euro? Ku u zhduken? Puf, humben ne ere, u harruan. Keshtu do kaloje dhe kjo.

 

a menoni ene ju se valiaj e goxhaj duhet te bojn nai test adn-je me sqaru i her e mir dyshimet e myftarajt se kush osh cuni ilegal i ahmedinexhadit ne shqipri?

mendoj, qe nje nga te keqijat e shoqerise shqiptare eshte, qe i ka mbushur mendjen top vetes, qe politika ne vetvete eshte kurve. Dhe si pasoje, cdo bukurosh si ky Altin Goxhaj, i cili do te futet ne politike mendon, qe te jesh politikan, duhet pikesepari qe te jesh kurve ose pusht.

Kerkova fillimisht nepermjet internetit te informohem rreth kesaj levizjeje "qytetare", se cfare eshte kjo, cfare qellimi ka dhe cfare perfaqeson ne vetvete, dhe kush jane drejtuesit e saj, por nuk gjeta gje. E vetmja levizje "Zgjohu" e perfaqesuar ne internet ishte nje levizje e shqiptareve te Maqedonise.

Ose keta te levizjes qytetare "Zgjohu" te Goxhajt po flejne akoma gjume, ose qellimisht duan ta lejne publikun ose qytetaret ne erresire.

Nuk dua te komentoj fare nese Veliaj eshte perfshire ne ndonje afere korruptive, por i gjithe konstrukti i paraqitur nga Goxhaj me duket shume i dyshimte dhe i pabazuar juridikisht. Behet fjale per hetime te tij ne bankat e Amerikes rreth kontove bankare dhe per fotografime personash ne momente marrje kredish. Dude, take a break! A mos valle mendon ky qe te gjithe shqiptaret te jene aq tyryfyle, sa te mos e dine qe per nje person ne Amerike as i vellai apo nena dhe babai nuk kane te drejte te terheqin informacion mbi gjendjen dhe fluksin e kontove bankare, lere pastaj tu shkoje nje avokatuc nga Tirana?

Nese shqiptaret jane kaq naive dhe mendjelehte sa te besojne ne dashamiresine e Altin Goxhajt, atehere do te thosha qe shoqeria shqiptare ka me te vertete nje problem serioz.

Pika tjeter eshte, sa eshte ne kompetencen e Altin Goxhajt, thjesht si person fizik, te denoncoje keqmenaxhimin e fondeve te dikujt, i cili nuk eshte ankuar asnjehere. Sepse nese do te ishin ankuar donatoret e ketyre fondeve, atehere bujrum, drejtesia te beje punen e tij. Po ja tani po i futem edhe une dhe po denoncoj ish zevendespresidentin amerikan, sepse ka keqmenaxhuar buxhetin e shtetit amerikan per perfitime vetjake. Do thuash ti, se c´pune ke ti me leket e amerikoneve. Got the point?

kush jeton ne tirane, e di mire kush eshte goxhaj, dhe ska nevoje me per komente. por per ata jashte shtetit, ky informacion me rezulton mbas nje searchi ne internet mbi programin ne fjale, per te cilin pretendohen qe jane vjedhur fondet. duket se programi ka qene rreth 55000$, te pakten per vitin e pare. nese donatoret nuk jane ankuar per "shperdorim" por perkundrazi e lavderojne implementimin, nuk e kuptoj pse duhet ta beje goxhaj.

http://www.iyfnet.org/uploads/BCYFupdate.pdf

 

merre me leng tani se mishi mbaroi,   keshtu eshte edhe puna e drejtesise tone.Jane bere te gjithe si ato grate llapaqene , cdo nate ne tv, me politikane, me gazetare, ma nanaliste, ... hidhe edhe prit vrerin e njeri tjetrit, harrojne qe jane te gjithe ne  nje kusi, po nga ato me fund te nxire qe te vjen neveri kur i sheh, nuk shohin me  larg se hunda  e tyre.

cirk, ore cirk , ta marrsha te keqen, finalen e ke ne 28 qershor, ku do fitoj ose arrixhiu ose arusha.

cirk, ore cirk , ta marrsha te keqen, finalen e ke ne 28 qershor, ku do fitoj ose arrixhiu ose arusha.

    smiley

eT , ur precious help is needed to properly ilustrate this

hahahahhahahhahah, pa ndale akoma te qeshuren nga fotoja e emos, nxore xhevahirin tjeter ti smiley

o Monda, mo ngatërro xhevahirin tim me arrixhiun e Krastës a tu bëfsha.

rrofsh zemer smiley

e ke bo si burrat smiley

Meqe Drejtori i MJAFT Llukan Tako dhe kontribuesi me i ri i G99 Blendi Salaj me kane hequr te drejten e perdorimit te emrit tim jam i detyruar te futem ketu duke i shtuar fjalen Avokat emrit!

Sic dihet e drejta e futjes te peshkupauje me emrin tim (dhe une nuk futem kurre pa u prezantuar me emrin tim te vertete) mu hoq pasi denoncova pjese nga pislleqet e Veliajt dhe rrjetit sorosian te Tiranes.

Meqe ketu ska shume info dhe shkrimi i zgjedhur nuk jep info te plota po ju jap denoncimin tim mediatik (se ai ligjr eshte ca edhe me i plote por jo te gjitha kam ndermend ti bej publike pasi rendesi ka qe disa te dhena ti sherbejne sekretit hetimor) po jua paraqes te plote:

http://www.facebook.com/album.php?aid=25...

 

Si u mbyll dhe u zhduk pa lënë gjurmë zyra e Fondacionit MJAFT ditën që duhej të raportonte se çfarë po bëheshin me paratë e vetpunësimit të të rinjve shqiptarë 1 vit më parë

Erion Veliaj zhduk bashke me të vëllanë 300 mijë euro kredi per biznesin rinor

“Fondacioni MJAFT qenka si i Sudes? Nuk e dija qe Maarti Ahtisaari themelon të tilla fondacione, po do sigurohem që t'ia them tani që e kemi më shpesh në rajon.”

Erion Veliaj (Marrë nga shkrimi i Erion Velias “Mero Baze, me ne fund dhe PD-ja e ka gjetur Xhoanën e vet” botuar në gazetën Koha Jonë në 28 Tetor 2005,)

Erion Veliajt prej vitesh i është kërkuar të bëjë transparente paratë që ka përfituar nga donatorët ndërkombëtarë të destinuara për shoqërinë civile rinore shqiptare, por ai ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë. Arsyetimi i tij karakteristik spërdredhës ka qenë se ai i jep llogari donatorëve të huaj dhe jo shqiptarëve. Prej një viti, kërkesa për transparencë është përsëritur me tone më të forta pas angazhimit të hapur politik të Veliajt me G99 si provë integriteti pasi ai po i kërkon shqiptarëve që të bëhet administrator i taksave të tyre. Si mund t’i besohet dikujt të administrojë taksat e shqiptarëve që refuzon hapur të bëjë transparente sa para ka marrë dhe si i ka harxhuar fondet që burojnë nga taksapaguesit e huaj?

Në fakt arsyeja pse Veliaj refuzon të tregojë sa para ka marrë dhe si i ka shpenzuar ato lidhet me 3 arsye të forta:

E para, Veliaj nuk tregon dot se ka përfituar mbi 5.4 milionë euro nga komuniteti ndërkombëtar, kontribute këto për shoqërinë civile shqiptare sepse të gjithë do të kuptonin se pse sot në Shqipëri nuk ka më asnjë qendër rinore që të ofrojë shërbime për rininë.

E dyta, Veliaj nuk tregon dot se si 5.4 milionë euro janë grabitur drejtpërdrejt nëpërmjet bizneseve familjare të klanit Veliaj (Grafik Propaganda, C&PR Production, ACG shpk, etj).

Dhe e fundit, sepse me një pjesë të këtyre parave të dhëna nga donatorët për të mbështetur shoqërinë civile shqiptare janë kanalizuar për të financuar në mënyrë të paligjshme Partinë private të tipit OJF G99.

Por një nga rastet më të papreçedente në shoqërinë civile shqiptare është pikërisht mënyra se si Erion Veliaj në konflikt të pastër interesi përfitoi 300 mijë euro që duhej të ofroheshin si kredi të buta për rininë shqiptare i ndau dhe zhduku me të vëllanë e tij Arbër Veliaj dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë Mazniku dhe Fuga.

E gjithë kjo grabitje ka ndodhur nëpërmjet vrimës së zezë të Fondacionit MJAFT, i cili u zhduk para 1 viti nga qarkullimi (u mbyllën dhe u zhduk kompjuteri i financave dhe të gjitha dosjet financiare) nga Erion Veliaj për të fshehur gjurmët e korrupsionit galopant me donacionet ndërkombëtare të destinuara për shoqërinë civile shqiptare. Një ndër pikat më të errëta të këtij Fondacioni është “zhdukja” pa lënë gjurmë e vet Fondacionit bashkë me qindra mijë eurot e tij, të cilat mund të kenë fluturuar një ditë të bukur në numrin që kontrollon Erion Veliaj në San Francisko, “145 Sëiss Ave., San Francisco, CA 94131 (Payable to BYL, memo Mjaft)”.

Një ndër arsyet kryesore që ky Fondacion u zhduk një ditë të bukur pa lënë gjurmë, është edhe se Fondacioni MJAFT ka gëlltitur një shumë të pallogaritshme parash (nga të dhënat paraprake rezultojnë 300 mijë euro) nga Balkan Children and Youth Foundation (BCYF), (fondacion i themeluar edhe me mbështetjen e Fondacionit Soros), International Youth Foundation (IYF), Youth Business International (YBI), The Prince of Ëales International Business Leaders Forum (Fondacioni i themeluar nga familja mbretërore angleze).

Parimi i konfliktit të interesit si mekanizëm korrupsioni për mbështetjen e Politikanit Erion Veliaj

Në 2004, Erion Veliaj zgjidhet si anëtar i Bordit të Balkan Youth Children Foundation, një Fondacion ndërkombëtar që u krijua me qëllim mbështetjen e iniciativave rinore në Ballkanin e pasluftës së Kosovës dhe ku President Nderi u zgjodh personaliteti i shquar Maarti Ahtisaari. Propozimi për zgjedhjen e Velisë si përfaqësues i Shqipërisë në krye të këtij Fondacioni, erdhi në 2004 nga themeluesi i Fondacionit Soros në Shqipëri, shqiptaroamerikani Fron Nazi, i cili njihet si një ndër ekspertët kryesorë të Sorosit në Ballkan. Ky është njeriu që zgjodhi celulën e parë të Soros në Tiranë në 1992.

Në vitin 2004, sapo Erion Veliaj bëhet anëtar Bordi, një lumë donacionesh të destinuara për shoqatat rinore në Shqipëri të cilat aplikonin më kot për fonde, shkuan për MJAFTËT e Velisë. Për këtë arsye po atë vit, u regjistrua në Gjykatën e Tiranës Fondacioni MJAFT, një organizatë e cila kërkonte të diversifikonte politikën e fund raising (mbledhje fondesh) nga donatorë të ndryshëm për MJAFT, pasi shumë donatorë e kuptonin se po thyenin çdo barazi financimesh duke i derdhur mbi 1 milionë euro në numrin e llogarisë së Lëvizjes MJAFT megjithëse kishte vetëm 1 vit jetë. Fondacioni MJAFT u prezantua në nivelin ekzekutiv me 2 emra vajzash të reja: Jona Repishti dhe Anisa Kaltanji, dy nga aktivistet kryesore të MJAFT në atë kohë, të cilat Veliaj i kishte nën kontroll, pasi ato nënshkruan një deklaratë konfidencialiteti që nuk i lejon të flasin për fondet e fondacionit (deklaratë që nuk njihet nga ligji shqiptar). Ndërkohë sot për tiu përgjigjur ndonjë e-maili për ndonjë donacion të ri përgjegjës është caktuar koordinatorja e MJAFT Anisa Kaltanji e cila në fakt do të ishte edhe personi që do të thirrej e treta si dëshmitare në gjykatë për të deklaruar se ku ndodhet kompjuteri i financave por që sicc ka deklaruar dhe vetë as që e ka idenë e financave të vjetra.

Ajo që të bën më shumë përshtypje në qarkullimin e qindra mijë eurove të Fondacionit MJAFT, është loja e pokerit financiar të Velisë me shokë e shoqe, të cilën do e kenë mësuar nga Kryetarja e Bordit të Fondacionit MJAFT, Milva Ekonomi, (maestro e të gjithë parave dhe spinoffeve të George Soros që qarkullojnë në Shqipëri dhe Kosov&eumlsmiley

Sipas të dhënave, rezulton se Erion Veliaj i zgjedhur në vitin 2004 si anëtar i Bordit të Balkan Children and Youth Foundation, në krye të të cilit ishte zgjedhur personaliteti i shquar Maarti Ahtisaari, në konflikt të pastër interesi propozon, mbron dhe voton projektin e paraqitur nga Fondacioni MJAFT: “Youth Business Albania (YBA)” (“Biznesi Rinor Shqiptar&rdquosmiley. Duke shkelur çdo parim të konkurrimit të barabartë për projektpropozime (pasi ishte jashtë çdo lloj kriteri të aplikimeve), i gjithë fondi i BCYF shkretoi të gjithë buxhetin bazë të këtij fondacioni për Shqipërinë.

Problemi bazë i pakënaqësisë ballkanike me emrin Veliaj, ishte konflikti i hapur i interesit që kishte një anëtar Bordi me mbështetjen e strukturës së tij. Sipas CV së Erion Velisë në Bordin e BCYF, ai prezantohet edhe si Drejtor Ekzekutiv i Balkans YouthLink, e cila kontrollon edhe numrat bankar të Fondacionit MJAFT në San Francisko (e cila sipas të dhënave të ëebsitit të zhdukur të fondacionit MJAFT është më e rekomandueshmja për çdo transfertë donacionesh pasi është “pa taksa&rdquosmiley.

Problemi më i madh që kishte projekti i “Biznesi Rinor Shqiptar” ishte mënyra e harxhimit të parave. Ky projekt synonte dhënien e mikrokredive për të rinjtë, para të cilat do tu jepeshin me grante deri në 4000 Euro për çdo biznes të ri dhe më pas me paratë që do të kthenin së bashku me përqindjet e të kredituarve të parë do të kreditoheshin të tjerë të rinj dhe kështu me radhë do të krijohej një Bankë Rinore e cila do të vazhdonte të funksiononte si subjekt i shoqërive të mikrokreditit. Kjo fushë përcaktohet si dhënie kredish dhe fondacionet që japin para me përqindje klasifikohen nga ligji shqiptar si piramida nëse nuk kanë një licencë të dhënë nga Banka e Shqipërisë.

Paratë e donatorëve më të rëndësishëm në botë, përfshirë Familjen Mbretërore Angleze, International Youth Foundation (IYF), Youth Business International (YBI), të cilat njihen botërisht për mbështetjen që i japin bizneseve dhe vetëpunësimit të të rinjve nëpërmjet fondeve të mikrokreditit, iu dhanë një organizate pas asnjë lloj eksperience në këtë fushë, pa asnjë lloj ekspertize të domosdoshme dhe të detyrueshme që kërkon fusha e mikrokreditit. Fondacioni MJAFT rezulton nga të dhënat e dokumentuara se nuk ka plotësuar asnjë kërkesë për t’iu njohur e drejta e dhënies së mikrokrediteve pranë Bordit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, as sipas ligjeve të para shkurtit 2007 dhe as ato pas shkurtit 2007. Fondacioni Mjaft nuk është licencuar nga Banka e Shqipërisë për të dhënë mikrokredi. Ndaj dhe për këtë qëllim këto fonde iu duheshin besuar një institucioni të liçensuar por Veliaj nuk mund të pranonte që ti ikte nga dora që thelë kaq e majmë që më pas do ta ndante me të vëllanë, Maznikun dhe Fugën.

Në vitin e parë, shuma prej 55,800 dollarësh amerikanë, iu dha 15 të rinjve, të cilat duhej ta kthenin me përqindje më të lartë për të shërbyer si kreditim i besueshëm dhe jashtë çdo risku për të tjerë të rinj. Personat që morën shumën ishin anëtarët e Lëvizjes MJAFT të cilët në kundërshtim me ligjin për OJF-të, e kthyen organizatën e tyre në një organizatë që ndan fitime. Por ajo që përcaktoi konfliktin më tipik të interesit, ishte kreditimi nga Erion Veliaj, i vëllait të vet Arbër Veliaj 18vjeçar i cili edhe mori që në fillim grantin maksimal që lejohej prej 4000 eurosh. Ky operacion i paligjshëm financiar dhe i dënueshëm nga legjislacioni shqiptar, ndodhi nën hundën e Bankës së Shqipërisë, Ministrisë së Financave duke përfshirë në shkeljen e ligjit mbi piramidat e ‘97 edhe zyrtarë të lartë të kohës.

Problemi kryesor që pati granti i parë i mikrokreditit, ishte zhdukja pa lënë gjurmë një ditë të bukur e të gjithë fondit të mikrokredit rinor prej 300 mijë eurosh, fakt që ka implikuar në këtë lojë të shëmtuar vetë zyrtarët e BCYF. Këta zyrtarë janë vënë në siklet të madh këto ditë se nuk po dinë si të raportojnë dështimin e tyre dhe vrimën financiare me emrin Fondacioni MJAFT që zhduku një ditë të bukur 300 mijë euro të Familjes Mbretërore Angleze dhe të disa donatorëve të tjerë, para që u dhanë për të mbështetur punësimin rinor në Shqipëri. Në vetë faqen e tyre zyrtare rezluton paraqitja e të dhënave komprometuese se kush kontribuoi për paratë e mikrokreditit të paligjshëm rinor në Shqipëri, kush i mori dhe mbi të gjitha në formë spektakolare, tregohet Arbër Veliaj duke marrë paratë në një ceremoni zyrtare nga vetë i vëllai Erion Veliaj (siç shihet edhe në foton bashkëngjitur).

Qindra mijë euro të kontribuara për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar dhe të zhdukura nën hijen e rëndë të personalitetit Marti Ahtisaari, janë një nga rastet që tregon se si kanë abuzuar këta pionerë të politikës së re të korrupsionit galopant. Erion Veliaj tre vjet më parë i kujtoi Mero Bazes që e kishtre akuzuar Fondacionin MJAFT si Fondacioni i Sudes, se po akuzonte Fondacionin që e paska krijuar Marti Ahtisaari. Tashmë i ngelet Ahtisarit ti përgjigjet pyetjes: a është ai krijues i fondacionit të Sudes në Shqipëri me emrin Fondacioni MJAFT numrin e llogarisë bankare në San Francisko të të cilit e kontrollon Erion Veliaj? Dhe Ahtisari që nuk ka ansjë dijeni për këtë histori, edhe sepse nuk është ai që e ka krijuar kurrë Fondacionin MJAFT, është pikërisht modeli se si Veliaj shpik çdo lloj historie mbi mbështetje ndërkombëtare për të fshehur vjedhjet e tij mbi paratë e rinisë shqiptare. Mënyra se si Veliaj ka keqpërdorur emrin e Ahtisarit është tipike si përralla e Velisë që gëzonte mbështetjen e Obamës (një përrallë që spo përmendet më prej javësh pasi i ka dalë boja në mënyrë qesharake).

Ajo që ka rëndësi sot është pikërisht që një nga elementet bazë të gjoja programit të G99 bazohet te punësimi i rinisë nëpërmjet fondeve të mikrokreditit. Pyetjeve që duhet tiu përgjigjet Veliaj tashmë është se para se të përrallisë mbi punësimin e të rinjve shqiptarë nëpërmjet mikrokredive, më parë duhet të deklarojë ku janë 300 mijë euro të zhdukura të Fondacionit MJAFT, një pjesë të dhuruara nga Familja Mbretërore Angleze, që duhet të qarkullonin si mbështetje kreditimi për biznesin rinor shqiptar?

Përse Fondacioni MJAFT është shpallur i mbyllur në marëdhënie ndërkombëtare dhe përse nuk raporton se ku janë 300 mijë eurot e kreditimit rinor?

Përse Fondacioni MJAFT ka fshirë faqen e vet online (duhej të ishte aktiv në faqen ëëë.mjaftfoundation.org) dhe përse u zhduk logoja e Fondacionit MJAFT nga faqja zyrtare e Lëvizjes MJAFT (ëëë.mjaft.org) kur gazeta Sot denoncoi zhdukjen e parave të Fondacionit MJAFT? Ku ndodhet kompjuteri apo beckaup-i i financave të Fondacionit MJAFT apo do të vazhdohet se qenka fshirë pa dashje dhe zyrat gjoja qënkan grabitur me të gjithë dokumentacionin (ndërkohë që pranë Drejtorisë së Policisë Tiranë nuk ka ardhur kurrë ndonjë denoncim i till&eumlsmiley?

A është kryer proçedura ligjore e mbylljes së Fondacionit MJAFT në Gjykatë duke bërë edhe likujdimet e nevojshme (kthimit të fondit prej 300 mijë eurosh në BCYF)?

Sot 300 mijë euro duhej të ishin ricikluar duke shtuar përqindjet e mikrokredive rinore duke u shpërndarë vazhdimisht të rinjve shqiptarë. Sa është përqindja që mungon?

Ç’lidhje kanë 300 mijë euro-t e zhdukura pa lënë gjurmë me krijimin e biznesit të paligjshëm Grafik Propaganda (biznes i paligjshëm dhe pa numër liçense) që drejtohet nga vëllai i Erion Velisë i cili ka mbi 80 klientë duke qarkulluar deri tani mbi 500 milionë lekë?

A i ka paguar ndonjëherë taksat vëllai i Velisë për llgari të Grafik Propagandës që u krijua me kapitale fillestare nga fondi i mikrokreditit?

Sa qindra mijëra euro të MJAFT ka faturuar vëllai i Erion Velisë që në atë kohë?

Po Arbjan Mazniku dhe Endri Fuga ku i gjetën 111 milionë lekë kapital në kohën kur zhduket fondi prej 300 mijë i kreditit rinor, për të themeluar biznesin e tyre ortakëror ACG shpk (Albanian Communication Group shpk me numër nipti K62225006P ku 30% të aksioneve i ka Arbjan Mazniku dhe 70% benjamini i Ramës Endri Fuga) i specializuar për import – eksport dhe publikimin e revistës MAPO e cila tashmë njihet si organi zyrtar i G99?

Përse Erion Veliaj i ka deklaruar donatorëve se ai s’ka asnjë lidhje me Fondacionin MJAFT kur dihet shumë mirë se është ai një ndër themeluesit dhe drejtuesit kryesorë ku dhe numri i llogarisë ndërkombëtare të Fondacionit që ndodhet në San Françisko kontrollohet drejtpërdrejtë nga ai vetë?

Ja pra këto janë pyetjet që Erion Veliaj duhet tiu përgjigjet në prezantimin e sotëm zyrtar të programit të G99 nnë Pallatin e Sportit Asllan Rusi. Ai sot, bashkë me bashkëpunëtorët kryesorë të zhdukjes së 300 mijë eurove të kreditimit të biznesit rinor do të prezantojë përballë disa dhjetra të rinjve (që vijnë për të parë Alban Skënderajn), platformën e re por njëkohësisht të vjetër të punësimit të të rinjve shqiptarë nëpërmjet kreditimit të biznesit rinor. Por ai duhet të tregojë sot se çfarë bëri me 300 mijë eurot që iu besuan për kreditimin e biznesit rinor në 2004 dhe në vazhdim. A po mos plani i Veliajt është që siç i zhduku bashkë me të vëllanë, Maznikun, Milvën 300 mijë eurot plus përqindjet e vetpunësimit të të rinjve do të bëjë edhe me dhjetra miliona eurot e Qeverisë Shqiptare për punësimin e të rinjve nesër në rast se larg qoftë xhepistët e shoqërisë civile do të vijnë në pushtet?

Avokat Altin Goxhaj
Lëvizja Qytetare ZGJOHU
(“Zgjohu” është Lëvizja më e re Qytetare në Tiranë dhe drejtohet nga Avokat Altin Goxhaj)

Per cdo informacion te dhene mban pergjegjesi te drejtperdrejte Avokat Altin Goxhaj

Po mire mer,

po ca prej nesh jane ne moshe madhore dhe nuk dun te lexojne kesisoj gjerash si kjo :

(se ai ligjr eshte ca edhe me i plote por jo te gjitha kam ndermend ti bej publike pasi rendesi ka qe disa te dhena ti sherbejne sekretit hetimor)

Tani ti thu besoni kaq sa them une mediatikisht ( e qe s`na the gje ne fakt ) se te tjerat nuk ja u them se ashtu a puna. He me thuj ti mu tani e ha njeri ket ? smiley

 

Para se avokatet e Velise ne Peshkunpauje te ngrejne pretendime te lexojne njehere pastaj te flasin.

Sa per milionat e dollareve qe kam fituar une ne shoqerine civile mos u beni qesharak se une jam nga te paktet drejtus te shoqerise civile ne Shqiperi qe ne cdo organizate qe kam punuar kam bere transparence financiare.

Sa per Keshillin Rinor Shqiptar, kjo organizate ku une kam pasur role te ndryshme drejtues ne vite (1994-2005) ka bere rregulisht transparence financiare dhe ne vitin 2005 bilanci financiar i 11 vjet jete, ka pasur nje buxhet nen 500 mije euro gjithsej! Gjithsej! Dhe kjo eshte organizata qe eshte vleresuar nga qeveria amerikane ne 2000 me Cmimin "NGO Civil Socitety Award" pas nje vleresimi shumevjecar (jo si MJAFT qe vetem me 1 vit jete u vleresua me cmim nderkombetar pavaresisht se smund ti jepte kurkuj mundesi qe te monitorohej sepse ne 1 vit ske cfare te monitorosh kur mendon se ke shpenzuar 1 milione euro dhe ke pasur luksin unikal te superreklames tv).

Ndersa ZMK ka nje bilanc financiar prej rreth 50 mije dollaresh donacione gjithsej ne 4 vjet jete.

Levizja Zgjohu nuk ka ende shpenzime sepse kostot jane minimale edhe pse mjetet qe perdoren nuk jane te blera por merren vazhdimisht ne perdorim nga ZMK, disa OJF dhe disa subjekte botuese.

Sa per te tjerat se kush jam une mund te lexoni ne:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1...

Koth ti e di qe une skam asnje kenaqesi te te pergjigjem ty. E besove ti apo se besove kjo nuk ka qene kurre pjese e angazhimit te ndonje qelize neuronesh ne trurin tim!!!

Ndersa per te tjeret, materiali mediatik ka te dhena te mjaftueshme per te ngrit ndonje pyetje konkrete dhe une mund te jap pergjigjet perkatese.

Avokat,

e pranoj qe je idhnu me mu dhe mund te ta kem dhene une shkakun , por a nuk me thua si po ja ben per t`ju pergjigjur sqarimit tim per zyren e pastrimit te parave atje diku me siper ?

Se per fat e di mire se si funksionon dhe them qe nuk vaporizohen parate pa lene gjurme , ta ngas llafen . smiley

Per disa pretendime se pse une i bej tani me dije keto pune, i bie qe kjo pyetje behet nga ndonje person qe se ka idene se kush jam dhe cfare bej dhe eshte normale. Per info, kam vite qe i ngre keto pretendime, dhe para 1 viti ky material eshte ne Gazeten Sot:

http://s677.photobucket.com/albums/vv135...

O Altin (qe me at mbiemer rrezik te kom dhe patriot un ty), nji llaf vetem prej meje: sensin e mases mer... ku e ke. Po ene Watergate te kishe zbulu... kupton? Lej pak hapesire edhe per gjona me te medhaja ne t'ardhmen! Ca do bosh ti kur te bish ne afera ministrash per shemull....

smiley Qe te te habis me handikapin tim te lindur per sensin e mases ne shkrimet e mia shih pak ketu:

http://s677.photobucket.com/albums/vv135...

smiley)))

30 numra gazete cdo dite nga nje faqe per skandalin sorosian te Velisesmiley)))

Te njejten gje kam bere per skandalin sorosian te spekulacionit me 228 milione dollare te Geroge Soros ne Shqiperi me Fondacionin BESA (shih kur ta fshijnesmiley))

KUSH I JEP TE DREJTEN MJAFT!-IT TE KERKOJE SHKARKIME, NGARKIME MINISTRASH, SHEFASH, QEVERISH?

Qeveria, se paku ka te drejten ligjore te vendose, sepse eshte shtet legjitim, i zgjedhur mbi bazen e VOTES - themlelit te demokracise. Por MJAFT!?

Ndonjeri prej nesh ka votuar per MJAFT!? A ka MJAFT votat tona, besimin, mbeshtetjen tone?
Une nuk i njoh fare se kush jane. C'ju jep te drejte te flasin ne emrin tim? Te sulmojne voten time?

Dy probeleme kam me Mjaft!:

MJAFT! pretendon se nuk eshte organizem politik,por qartesisht merret me politike dhe kerkon te ushtroje presion politik.

MJAFT! nuk ka bere asgje konkrete pervec propagandes dhe te qaraviturit trotuareve.

Autor i ketyre fjaleve eshte mbeshtetesi kryesor i G99 dhe MJAFT

Blendi Salaj

 

marre nga AlbForumi viti 2004

 

Sa shpejt ndryshojne njerezit?!

 

Vlora, po i kam shkruar une keto. Ka qene ne nje kontekst tjeter kur eshte shkruar kjo. Mjaft! me provoi qe e kisha gabim, i kisha paragjykuar.  Kane kaluar 5 vjete e kusur qysh atehere dhe kam ndryshuar mendim se coku edhe piqemi me vitet.

Tani, qe ta dish edhe ti se te paska hyre krimbi - une nuk kam asnje mardhenie financiare pervecse respekt dhe kontribut vullnetar si tek Mjaft! (me nje program modest ne radio) ashtu dhe te G99 qe i mbeshtes deri ne fund.

Njeriu qe mendon, edhe ndryshom mendje.

Hajvanet mbeten hajvane.

Ja qofsh shendosh edhe ti qe paske germuar Albforumin.

Se pari une nuk ofendova njeri, por thjesht citova disa fraza.

 

Por kultura nuk blihet dhe as shitet.

Po njerezit me kulture si ti, si i therrasin hajvanet?

PS. hajvani keshtu i do drute. Ty nuk ka pse te djeg. Ti thjesht citove (ashtu kot) nje gje qe pata thene une ne nje forum para 5 1/2 vjetesh. Dhe erdhe ta postoje ketu (po aq rastesisht).

O Goxhaj, mos e permend emrin tim here pas here se nuk me pelqen ngaqe ke nje zakon m. qe te shpifesh. S'ta ka ndaluar kush hyrjen ketu, sic po e veren dhe vete. Sa per ke kontribuoj e si kontribuoj une kjo eshte e drejta ime si qytetar i lire dhe s'te marr as mend as doren ty prandaj mos i lesho keshtu si skupe se me shpeton ndonje p. dhe turperohem ketu. hajde befsh naten e mire dhe pune te mbare dhe suksese ne jete. Sinqerisht, te duhen ca.

Blendo si admin qe je duhet pakez ndershmeri te politiken e amdinistrimit te nje faqe online. Adminet kane hequr emrin dhe logimin tim ne kete faqe! Ky eshte nje fakt qe une e kam denoncuar disa here derisa ju slejonit qe emri im te perdorej me nga une. Ti i ke aty mrrokllat qe te mos lejosh robte qe te futen dhe mos bej sikur skupton se te kam cuar ty dhe 2 admineve mesazh privat ne mars 2008 kur me hoqet te drejten e perdorimit te emrit dhe ju keni qene vete qe e keni pranuar por keni pasur arsye! Keni fshire te gjithe postimet e mia dhe disa shkrime (mbase si keni fshire por thjesht i keni bllokuar dhe te beni ate lojen qe pasi bllokoni dicka dhe kjo mban ere e cbllokoni dhe thoni se aty ishte!!!).

Sa per emrin tat kam te drejte ta perdor per aq kohe sa ne faqen tate perdret emri im!

Sa per pordhet une kur del te Zone e Lire dhe ben si profeti i mendimit superprofesional supershkencor era ashtu me mban TVja dhe kjo do te thote se eshte ceshtje zakoni.

Sa per sukseset, jemi vite drite larg bashke dhe as qe krahasohemi! Une jam dikushi (i kam arritur vete te gjitha: referenca Cvja lart ) por ti kush je? Cfare ke bere ne jete? Cfare ke bere per shqiptaret? Peshkun????

Jo, jo nuk ke te drejte ta perdoresh pasi ti e ben vete veten rezil kurse une nuk merrem fare me personin tend.

Sa per bllokimin e llogarise tende tek peshku kjo ka ndodhur sepse ke abuzuar plotesisht me mirepritjen. Je bere i bezdisshem per dhjetra vizitore te kesaj faqeje me ate avazin tend te zakonshem, qe dhunon tolerancen e shumekujt. Ti nuk kishe qellim te merrje pjese tek Peshku, por ta perdorje Peshkun per te perhapur nje axhende patetike dhe bere keshtu pa asnje sens mase dhe teprie.

Erdhi nje moment ku prezenca jote ketu u be e padurueshme per njerez qe kane dhene dhe japin kontribut real per kete faqe. Nese me lejon, prezenca jote i ngjante nje kanceri qe pushton te gjitha hapsirat dhe vdes debatin. Per kete arsye, e pame te udhes te te tregonim deren. Dhe une sot e kesaj dite nuk jam bere pishman aspak per kete vendim qe morem.

Blendo si admin qe je duhet pakez ndershmeri te politiken e amdinistrimit te nje faqe online. Adminet kane hequr emrin dhe logimin tim ne kete faqe!

Per cfare ndershmerie flet ti mer plak? Kjo faqe s'ka marre persiper te duroje pislliqet dhe shpifjet e tua, perkundrazi.

Dhe kur perballemi me njerez si puna jote qe s'kane respekti per faqen, iua bllokojme llogarite qe c'ke me te. Ti dhe ata si ty kane 2 jave qe postojne budallalliqe vend e pa vend, pa respektin minimal per kete komunitet. 20 here e keni nisur kete postimin per denoncimin tend, a thua se eshte ndonje gje e madhe. A e ka ne dore gjykata tani? Po. Atehere, prit vendimin e gjykates. Pse ben zhurme kot lart e poshte?

Sa per sukseset, jemi vite drite larg bashke dhe as qe krahasohemi

Po, po. Ti je perri. Je shpetimtar i popullit shqiptar. E rregullove kete faqen qe e ke nis ne 2007-en, avokat? Se aty tek forumi, mua akoma error kritik me thote...

marre nga AlbForumi viti 2004

 

Sa shpejt ndryshojne njerezit?!

 

1 pesë vjet nuk janë pak !

komshiu im, burrë i pjekur, sekretar i organizatës bazë të partisë së punës, brënda 24 orëve u gdhi kryedemokrat.

2 ( por kryesorja ) sa kollaj me u deklarue 100 vjet koherent kur ke vesh nickun...

keto dite, si cmendine me ngjan kjo faqe mua, çmendine me vetëadministrim smiley

 

sikur jane arratis nga psikiatria smiley

ne e dime nga jane arratis. zyrtarisht nuk quhet psikiatri, por mund te jete edhe me keq smiley

"sa shpejt ndryshojne njerzit"

E pte sonte.Ne 91 ishte demokrat Edi.Nuk i dhane post e iku emogrant.

E mori Nano e Beri minister dhe u gdhi socialist.

Pas ca kohesh u be as i majte e as i djathte.

Edhe kameleon te kishte qene nuk do ti kish ndrruar kaq shpejt ngjyrat.

Blu,e kuqe e tani qe eshte i ylberte nuk ka nevoje me se i ka te gjitha brenda e i nderron sipas pazarit.

Eshte nje film, "Perralle nga e kaluara", qe andej nga fundi, nje nuse e hijshme (me pelqen shume ajo nusja !), me nje te qeshur po aq te hijshme, thote :

O C'U KENAQEM !

E kam fjalen qe kyltyra jone eshte bllok betoni, can bllokaden ne cdo kohe, te rinjte tane jane te kyltyruarit e mevetesishem qe nuk ua ben terr syri per brekegrisurit qe jemi ne, kllasa e thjeshte.

Po fergelloj nga emocionet, mezi po pres emisionin "opinion", "debat", "top ashtu", "top keshtu", te kyltyrohem pak dhe une nga kokat e medha.

mezi po pres emisionin "opinion", "debat", "top ashtu", "top keshtu", te kyltyrohem pak dhe une nga kokat e medha.

ke harru at paralajmerimin e klikut mbi figure ktu... mos e boj mo!   smiley 

pyeta 10 koleget e mi te jepnin pershtypjen e tyre mbi njeriun ne foto me nje fjale ose nje togfjalesh. Reagimet si me posht:

1 wtf?

2 who the hell is that

3 photoshop?

4 ugly mofo

5 dictator?

6 deff mad 

7 photoshop?

8 scary

9 prim min, really?

10 photoshop?

provojeni dhe ju..

 

Se pari une nuk ofendova njeri, por thjesht citova disa fraza.

Engjelli i vogel... Kaq i pafajshem!

Kush te rref ty?

Te rinj, gre, te rinj, te fryre me kyltyre oksidontale.

Une per vete jam i mahnitur nga gjithe kjo energji kyltyrore qe paskeshim pase fshehur ne gjinjte tane, qe mezi priste te shperthente ne gjokse djaloshare dhe vajzerore, per te miren (oh sa vetemohues qe jane !) e te gjitheve ne, te perjashtuarve njehere e pergjithmone nga tempulli i Kyltyres.

Plasi. Kesaj rradhe, eshte fundi. Internacionalja nuk eshte larg : te gjithe bashke : te dehur me kyltyre. Le te kapemi dore per dore dhe te bejme shenjen e paqes, parajsa na pret, rinia e perjetshme na pershendet. Amen.

Perserite edhe nje here se nuk e morem vesh!

Eh mor Ols ta merrje vesh ti cdo te thote ai...nuk do vije ktu te na tregoje per "paragjykime" e te merreshe me hajdutat e xhepave...apo me ata dhe ato qe "kan ndru mendjen dhe tashme s'kan asnje lidhje financiare me 99 Tullumbackat e Kuqe por i mbeshtesin 100% me pune vullnetaro-artistike! Parti! Enver! Jemi Gati Kurdohere!"

Hubirnek te lumte goja...vetem per kte tenden ja vlente me lexu kto komente idote.

Nuk e kisha fjalen per permbajtjen.

Sdq. cdo njeri eshte i lire qe te komentoje apo te mos komentoje.

Le te mos ta marrim peshkun kaq seriozisht.

Jeta e vertete behet pertej kompjuterit.

Nje pyetje kam per Avokat Altin Goxhaj :

Keni bere nje denoncim mediatik dhe publik ne lidhje me çeshtjen e fondeve te Mjaft dhe te G-99 (per mua, jane e njejta gje, ndaj, nuk i dalloj dot).

Keni bere gjithashtu edhe nje denoncim ne polici per çeshtjen e 300.000 eurove te Mjaftit

Keni shprese se Polica do te marre ne pyetje njerez te caktuar lidhur me denoncimin tuaj ? Keni shprese qe Prokuroria te hape nje hetim ne lidhje me kete ?

Flm !

Pune hadut xhepash thuj...pune karagjozesh.

Sa seriozisht e marrin veten...parazitet e "shoqerise" Arnaute.

Une nuk mund te nis nje ceshtje kaq delikate si kjo me shpresa! Une kam nje procedure qe po ndjek qe do ta shihni edhe ne ditet ne vazhdim ku nuk beht fjale vetem per 300 mije euro te zhdukura, por per gjera qe as ju kap mendja sa skandaloze jane! Prisni dhe pak dhe do te shihni qe sjam fare tip harakiri apo kamikaz (keshtu do te isha po te nisja kete ceshtje pa pasur provat e mjaftueshme)

 Prisni dhe pak dhe do te shihni qe sjam fare tip harakiri apo kamikaz (keshtu do te isha po te nisja kete ceshtje pa pasur provat e mjaftueshme)

Kur shkruan kete fjali me tone kercenues i humbet vlera cdo lloj akuze qe ngre! Nuk dua te hyj ne detajet e tua apo provat. Perderisa akuzat i ka paraqit ne prokurori eshte mire qe prokuroria te bej detyren.

Por nese shkruan neper media apo ne web duke hedh akuzat ( pa u provuar ende ne salle gjyqi) i humbet shume vlera dhe kthehen ne thashetheme. Kjo gje do te demtoje personalisht ty dhe ceshtjes tende ne gjykate.

Vete fakti qe sillesh ne kete menyre me ben te jem shume mosbesues ne te dhenet e tua.

 

 

Per €T

Une kam targetin tim! Te tjere merren me ate target! Cdokush sipas mundesise dhe aftesise! Une jam i zoti ne disa fusha perfshi edhe ceshtjet e shoqerise civile. Cdokush te beje ate qe eshte me i zoti dhe puna ti jape kenaqesi. Pa qejf nuk punohetsmiley

Avokat Goxhaj po vepron ne menyre krejt te paster dhe transperente, ndersa E Veliaj si gjithmone vetem fshihet ,por t"mos harroje se drejtesise nuk mund ti shpetoje gjate.

A ka ndonjè veprim ..deklarim..denoncim...ngritje zèri...nga ata qè janè vjedhur??...

Faleminderit per pergjigjen Altin Goxhaj. Mesa kam lexuar nga shkrimet tuaja per kete çeshtje ne media, behet fjale per nje shume prej afro 5 milione Eurosh (apo dollaresh);

Megjithate, shqetesimi im lidhet me faktin se per çeshtjet "delikate" politiko-mediatike, policia apo aq me keq, Prokuroria, e marrin njiçikes punen lenté-lenté ... dhe kam frike se mos organet shteterore s'do t'a vene aq sa duhet ujin ne zjarr. 

Gjithsesi, ju mbeshtes plotesisht ne aksionin tuaj dhe shpresoj qe kjo çeshtje te shkoje deri ne fund.

PS : Erion Veliaj eshte teper i shkathet per t'u pergjigjur ne vend te Edi Rames, kur flet Fatos Nano apo kur flet Ilir Meta; Cuditerisht per çeshtjet qe i perkasin organizatave te tija, Erionit nuk po i degjohet zeri ... Bizarre, apo jo ?  

smiley

...o avokat,

gjithe kjo me duket si nje inat apo xhelozi, me teper se nje ndershmeri avokati te larte....

.....me gjith mend e kam...te duket kjo si vjedhja apo mekati me i madh qe po behet keto kohe atje, apo vetem ti do dhe i qepesh dikujt qe te doli para syve....

...nuk ma ni as per erjonin, as per ramen as per mediun apo salen....vetem per obamen....

Une kam nje ceshtje ne dore me shume kapituj. Une kam nje ceshtje!!! Kete ceshtje i bie qe sduhet ta ngej pasi ka ceshtje te tjera me te renda???? Meqe ka vrasje duhet te dale jashte ligjit krimi i vjedhjes sepse nje vrasje nuk krahasohet me nje vjedhje! Me kete logjike nuk e di se si mund te funksionjne gjerat por une mendoj se e kam mire!

Sa per inat dhe xhelozi te garantoj se kam shume inat dhe jam xheloz per Sorossmiley)))

Une kam vite qe e denoncoj kete te keqe me emrin rrjeti sorosain i Tiranes dhe Veliaj si nje nenprodukt njeperdorimesh eshte pjese e skemes sime te dekonstruksionit te kesaj mafie qe pasi kapi shoqerine civile, median, think tankun, disa universitete private, pastaj sektorin bankar dhe fiannciar, opoziten, tashme synon te kape edhe shtetin. Veliaj eshte nje ushtar por loja e shahut keshtu e ka! Ne fillim do te haet ushtari qe ben levizjen e pare! Ne fillim ushtari! Dmth Veliaj!

A eshte pune inati??? Absolutisht jo! Eshte pune qejfismiley)))

Lefty faleminderit per mbeshtetjen. Jane shume njerez si puna jote qe me kane telefonuar keto dite dhe me kane inkurajuar te vazhdoj kete beteje ligjore pasi nje pjese e medias elektronike dhe e shkruar po kerkon te mbuloje ngjarjen me cdo kusht sic ka bere per vite me radhe pasi eshte e veshtire te cenosh interesat e Soros ne Tirane! Por me e bukura eshte qe kam marre shume telefonata nga anetare te G99 qe me kane shprehur simpatine me te madhe sepse e verteta e anetaresise se G99 nuk eshte ajo qe prezantohet! Ju as qe e dini se sa mbeshtetes te G99 jane aty nga halli dhe jo nga qejfi! Jane sepse ashtu u eshte kerkuar nga disa pale te treta te cilet i kane detyruar per hir pushtetit okult qe kane ne shoqerine civile nepermjet fuqise tek donacionet e huaja per Shqiperine!

..dy gjera thjesht....

...edhe une te mbeshtes gjithashtu per kete, por e di si edhe burra me te mire se ty nuk kane bere me shume se kaq e pastaj me disa $ te qelbta i kane mbyll keto muhabete...uroj tja dalesh per te verteten...por do ngelesh broke...

...sa per Sorosin, je komplet gabim....une kam punuar si "pune zari" dhe nga Soros ne kemi pas thjesht vetem te mira....tingellon pak i majte pasi te majtet i duken me  njerezor e te zgjuar....

....me dashamiresi nje sugjerim = mos e krruj me TE se AI nuk pjerdh shume....

 Une nuk e kuptoj pse ju kerkoni mbeshtetje popullore nderkohe qe denoncimi eshte bere dhe me sa thoni ka dhe fakte; cfare vlere ka atehere? Si mund ta pengoje media nje proces ligjor - mos valle beteja ligjore duhet bere ne media dhe jo ne institucionet perkatese? Nqs keni denoncuar vjedhje te 300.000 eurove pse duhet komplikuar me histori te tjera - Soros, etc... - nqs ato nuk jane pjese e ceshtjes per te cilen flitet? Cfare kuptimi ka te diskutohet ceshtja kur ju nuk mund te jepni provat qe jane te nevojshme sepse jane pjese e sekretit hetimor?

 

nuk ka tendence ne pyetjet qe shtroj, thjesht nevoje per qartesi.

Media ne nje hetim mund te ndikoje dhe shume. Sidomos mediat qe jane financuar nga Veliaj apo i perkasin krahut te tij politik. Shumica e analisteve qe shkruajne ne faqet e shtypit te shkruar, dikush me shume dikush me pak kane qene te punesur te Soros.

Mbeshtetja e publikut eshte e domosdoshme qe edhe institucionet ligjore mos ta fusin ne sirtar ku ta mbuloje pluhuri ceshtjen.

Faktet jane dhene me siper dhe keto fakte kerkojne patjeter hetim profesional dhe te hollesishem nga organet ligjore.

 e para, media nuk mund/duhet te kete asnje ndikim te asnje lloji tek nje institucion drejtesie. Ne asnje menyre.  E njejta gje vlen dhe per analistet.

 

e dyta, mbeshtetja ekziston apriori perderisa eshte institucion i shtetit shqiptar, nuk ka nevoje per mbeshtetje ekstra - ne kete menyre procesi mund te ndikohet-paragjykohet. 

 

e treta, fakte nuk pashe, vetem hamendje dhe tone emocionale, akuza personale dhe insinuata politike. Nqs keto quhen fakte ... boh!

Une kam vite qe e denoncoj kete te keqe me emrin rrjeti sorosain

Pershendetje Altin!

Kur thua "e keqja" Soros per cfare e ke fjalen, shkurtimisht?

Altino, ti daje paske hap deren e ballkonit. Qeke rehat, vazhdo fluturimin. Edhe hiqe ate "Avokat" para emrit se na 10ve tuj qesh. Nuk je ne zyre ketu.

Ju as qe e dini se sa mbeshtetes te G99 jane aty nga halli dhe jo nga qejfi! Jane sepse ashtu u eshte kerkuar nga disa pale te treta te cilet i kane detyruar per hir pushtetit okult qe kane ne shoqerine civile nepermjet fuqise tek donacionet e huaja per Shqiperine!

cfare i ben keta me te mire se Erioni ne kete rast??

Kac Myftari ishte mo interesant te pakten.

Ishte dhe mo sexy ashtu si bob smiley

Z GOXHAJ vazhdo me guximin dh kurajon qe te karekterizon e drejta fiton gjithmone,mos ushqeteso se te bllokojne keta peshqit pa uje,se nuk jane zoter te internetit,pa uje dote jene gjithmone keto lloje peshqish.

mos ushqeteso se te bllokojne keta peshqit pa uje,se nuk jane zoter te internetit,pa uje dote jene gjithmone keto lloje peshqish.

lum si ju qi u ujit sula..

ca pika sh...rr... ranë mbi peshk

dhe unë për dreq u ndjeva në hall.

Pse nuk hap Sala një fermë,

e të gjithë gomerët t'i mbajë në stallë?

 

e kisha me te degjuar, por tani po e vertetoj personalisht se te peshku "levrika" ne sensin e gjere te fjales! imagjino kur edhe krijuesi dhe administratori i blogut, vihen me shpatlla pas murit.

eshte nje shprehje qe thote, drejtesia vonon por nuk harron. mjaftin asnjehere se kam pas perzemer sepse ishte thengjill i mbuluar. 999 si shof dot me sy!

sa per avokat goxhaj me duket bindes ne argumentat e tija dhe po e perseris dhe njehere si ne fillim, hajt per hajer!

Nje pyetje naive kisha une:

Thoni te kete vjedhur vertet Erjoni?

 

Them qi po. Duket qe nga syte qe i levizin "shifty eyes" qe eshte tu bo nji maskarallik. Mire qe nuk kemi ligj islamik se do ja kishin pre te dy duret tashi.

eshte nje shprehje qe thote, drejtesia vonon por nuk harron

vonimi i tepruar harrim është or mik ( po te kemi parasysh jeten mesatare te robit)

probleme te pazgjidhura( harruara tashme) nga 20 vjet demokrature

1- demshperblimi i te perndjekurve

2- kthimi pronave

3- hapja dosjeve

etj,

etj,

Z.Goxhaj pervec ketij skandali i cili eshte shume i madhe(sipas mendimit tim), mund te na thoni se c'fare skandali tjeter keni denoncuar ne polici? Apo ky ishte i pari.?

 ka mesu dhe genja dhe ne te tjeret mos me harxhu me 0s dhe 1s kot.. smiley 

ose ja ka zhyt me vodka pa kafeine smiley

 

 

BIIIIIR SELMAN I NENES KE TE SHAJ ME PARE!!!!!!!!!

 

Z. Goxhaj pas ketij skandali do zbuloje Gerdecin me siguri! Do na i sqaroje si dante paret Mehdiu me kunotin e Sales, tu shit fusheket e dulles...

Z.Goxhaj meqe dhe profesioni juaj ka te beje me drejtesine, cilat jane akuzat konkrete qe mund te ngrihen kunder EV ? Cfare denimi parashikon ligji per to ?

 Kjo teme me mori gati 1 ore, dhe te them te drejten nuk di ke te besoj, se une i respektoj te dy (dhe avokat Altinin dhe kryetarin e G99 Erionin) dhe me vjen keq e hidhur per te dy, per avokatin qe e ka kap me shum seriozitet sepse 300 mij euro nuk eshte ndonje shume kushedi, dhe per Erionin qe i ka ul piket vetes nese ka abuzuar me fondet e te huajve. 

O i nderuari Pjer,

Me beri pershtypje qe thua se 300 mij euro nuk eshte ndonje shume kushedi se ca. Une kam dhjete vjet qe punoj ne emgiracion dhe mezi paguaj faturat. Cili eshte sekreti yt qe fiton kaq shume dhe nuk te impresionojne keto 300 mije euro? Jam gati te vij te punoj per ty me Bachelor of Science dhe Master of Business...

Ah, se harrova, me vjen mire qe administratoret e Peshkut e kane lene avokatin te shprehet ketu ne sitin e diaspores, gje qe tregon demokracine e ketij sajti, dhe njekohesisht rrezon zerat se adminet jane te ketij krahu apo atij krahu. Me vjen mire me gjith mend. 

O Pjer

dhe me vjen keq e hidhur per te dy, per avokatin qe e ka kap me shum seriozitet sepse 300 mij euro nuk eshte ndonje shume kushed

Per avokatin ska pse te te vij keq. Avokati a ka ne terezi dhe po ben punen qe i takon. Nuk eshte ai ne qender te kti skandali pavaresisht se zarat e EVs mundohen ta fusin brenda. Sa per 300 mijshen, meqe ste duket shume, ishte parashikuar tu shperndahej minimumi 75 te rinjve shqiptare ( nga 4 mije secili ) qe per mendimin tim nuk eshte pak. Megjithate avokati tha qe behet fjale per 5 milione euro gjithsej.

 

Kjo tjetra eshte me u shkri fare:

_________________________________________

Nga Koha Jone:

"Soros"-i do te zbardhe financimin e partive politike, ne fushaten zgjedhore
E Merkure, 27 Maj 2009

Partite politike do te jene nen monitorim te rrepte, se cfare do te shpenzojne gjate fushates elektorale per zgjedhjet e 28 qershorit. Pervec llogarive qe te gjitha forcat politike por edhe kandidatet do te japin ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve, per parate qe do te shpenzojne ne fushate, ato do te jene dhe nen "lupen" e vezhguesve te tjere. Qeveria amerikane, ka marre persiper qe te mbeshtese nje investigim te detajuar qe do te kryhet per shpenzimet qe partite do te bejne. Ashtu sic tha dhe ambasadori amerikan ne vendin tone, Xhon Uithers dy dite me pare, se qeveria amerikane eshte e interesuar per mbarevajtjen e ketyre zgjedhjeve, duket se ata do te vezhgojne me kujdes nje nga pikat me problematike, shpenzimet elektorale. Per here te pare nepermjet projektit te posacem te qeverise amerikane, i prezantuar dje nga Fondacioni "Soros", fushata elektorale e forcave politike dhe kandidateve, nga pikepamja e shpenzimeve do te monitorohet. Kontrolli qe do te kryeje ky projekt, do te shoqerohet me monitorimin ne cdo qindarke te shpenzimeve qe do te behen pergjate fushates, me qellimin e vetem per te zbuluar se sa eshte shkalla e informalitetit ne financimin e forcave politike ne Shqiperi. Ne raporte te shumta nderkombetare, eshte vene ne dukje se partite politike dhe kandidatet, shpenzojne shume para per zgjedhje, me teper nga sa jane fondet e caktuara nga Kuvendi, si dhe dhuratat e ndryshme qe mund t'u behen nga biznese te ndryshme, mbeshtetes te forcave politike. Ndonese ne zgjedhjet e fundit u caktua nje monitorim nga KQZ, serish qarkullimi i parave ne fushate, mbeti i dyshimte.

Kodi parashikon qe shpenzimet e partive, te kontrollohen nga KQZ

Ne Kodin Zgjedhor eshte percaktuar se shpenzimet e partive politike dhe kandidateve ne fushate elektorale, do te kontrollohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Eksperte kontabel, te punesuar nga KQZ, do te merren me perllogaritjen e shpenzimeve qe partite dhe kandidatet do te kryejne, dhuratave qe marrin si dhe te fondeve qe shteti u ve ne dispozicion per zgjedhjet, ne baze te votave te marra.
--------------------------------------------------------------------------------
 

 nje lutje debatuesve,

duket se shumica e dyfekve mbi kete teme po shkrepen brenda nenedheut. Besoj se prezantuesit e Mjaft! nuk i kane vene limite kohore fteses se tyre  te meparshme per ti vizituar dhe per tu njohur me financat e tyre, ne zyrat e tyre. Besoj se personi G. dhe flamurkuq te tjere dyshues, nese deshirojne, mund ta testojne edhe kete premtim te drejtuesve te Mjaft!

Mundesisht, nese do tjua dinim per nder nese do dilnit ne nje deklarate te perbashket ku te tregonit se shoqeria civile eshte ne fakt civile.

Sa per sukseset, jemi vite drite larg bashke dhe as qe krahasohemi! Une jam dikushi (i kam arritur vete te gjitha: referenca Cvja lart ) por ti kush je? Cfare ke bere ne jete? Cfare ke bere per shqiptaret? Peshkun????

Sa bukur flasin keto kokat e medha.

€T, kjo ka nevoje per ilustrim. Please!!!!

 ani, 

ne kete akuarium gjen koka te medha, peshq, bishta, koka peshku, peshq qe merren me koka peshku, koka te medha qe merren me koka peshku etj etj

cfare je, dhe me cfare merresh?

edhe une jam dikushja hihihihi

smiley

 pa dal noi kok e modhe me te akuzu se sa lek ke pervetsu ne ate oaz oportunitetesh qe quhet Shqypni, ti desi je askushja! smiley 

ca thu mre smiley

po mu mi pervetson batutat portokallia mer.

tani skam pike dyshimi, se ket radhe me kishin vjedh batuten e persheshit me viagra qe i them atij maskarait Idrisit une.

une asikushja ???

Mos ma shani me kaq shume erionin se e kam ne fis.................eshte cun i mir......................

Gjithe kjo zhurme po behen nen pandehmen qe Veliaj eshte "me faj". Jam i sigurte qe sikur ai te dali "pa faj" zhurma nuk do jete as sa 1/10 e kesaj qe po degjome sot. Dukuri interesante kjo, me nje baze numerike. Kur je psh 25 njesi dhe shkon 100, ke nje rritje bucko prej 300%. Kur zbret pastaj prape ku ishte, te 25, ke "vetem" nje renie prej 75%. Pune dreqi kjo e tam-tameve. E bukura eshte se tani pak rendesi ka ne ka vjedh apo jo ky Veliu. Folja "me rrubat" dhe emri Erion u vune aq shpesh ne nje fjali, sa vertetesia e foljes gjithesesi behet pak e tejkaluar.

Election state of mind! 

Prandaj dhe behet zhurma. Tashi, a quhet normal nje njeri me "election state of mind", kjo eshte pyetja. smiley

Gjithe kjo zhurme po behen nen pandehmen qe Veliaj eshte "me faj".

Ah c'kam heq me e gjet ekuivalentin e atij llafit qe ti e paske pas n'xhep gjithe kohen!  smiley

Bej te iki tutje se eshte bere Peshku "dec me shalabrane" po ce do! smiley

Me behet sikur humbas gjekafshe si  puna e ketij llafit siper

Nani nje per relax: Kenge e dyte eshte thagme!

http://www.zahobalili.com/multimedia.php

Altin Goxhaj

Suksese në misionin tënd të duarve të pastra. Jam i bindur se shpejt do të bëhesh një Di Pietro i dytë. Suksese!

Ti qofsh  o Goxhaj.... Po ti e di shprehjen qe ..."Qeni qe leh NUK te HA " Edhe Lefty e mbante ....YYYYYYY ne fund dhe te /a hante  ......po qe kur doli me kulture dhe me ......YYYYYY ne mes , u shndrua ne nje , qe s'ta ha . Je nje alucinant i nje kohe te VDEKUR , karierist i rendomte por edhe gjynah kur thua "avokat" pa piken e kultures edhe te vetpermbajtjes kur bashkebisedon . Nje si "garip" Lagjjeje nga ata badiguardet e Berishes . Hipoteza me nentekste si te N/toger Dubit nuk jane argumente . Nje lajm i tille si i JUAJI dhe jo me Akuze do kishte gjetur vend shpejt ne PROKURORI dhe do te kishte flet-thirrje edhe per Sorosin . Por si duket atje ua kane mare doren " akuzave Berishiste" si thashethe ordineresh dhe prandaj ulerin mavria "Prokuroria fle mbi dosjet e krimit " smiley . Pa kur merr guximin dhe thua" Ju Pyetmeni , se une do Pergjigjem"  smiley. Te shkakton nje ndjenje ngazellimi te brendshem per te kuptuar ne se e ke megjithe mend qe ka njeri, pervec idioteve te shpures solidare te Left me ..yyyyyy ne fund ,qe te beson TY !? ! ?  Jam i bindur qe edhe ata po te perdorin per tespije deri sa tu kputet " spangoja " Gjithsesi te tille te marre / qe luftojne me mpleksen me Radare...s'paskan pase te sosur . Edhe plepisteve te Sales do u vinte turp te thonin qe jemi te nje zanati me Goxhajn smiley

kapterr ke pas punu ti plak?!

I bukur , ky artikulli.

E falenderoj per guximin, por nga sa rezulton, rezultati do te jete i njejte me ................... etj.

Çudi, e kam vertetuar se ne Shqiperi te gjithe ato qe merren me "kundershtarin" dhe parate e tij, perfundojne si Don Kishoti. ...... pozitivisht.

Dje kur u futa ne kete faqe pasi ishte publikuar nje material qe kishte lidhje me mua, pata rastin te rivertetoja per te 99en here se cfare modeli censure maftistog99e kishte administrimi i faqes. Pasi ne fillim adminet ben sikur nuk kutonin dhe pastaj me akuzuan se po shpifja qe i akuzoja per bllokim te logimit tim, e pranuan dhe cm me poshtesmiley qe me kishin bllokuar se disa usera nuk me duronin dot, dhe njeri shkoi deri aty sa me krahasoi me kancerin e debatit te liresmiley))))

Te gjithe mund te shohin nderhyrjet e mia te djeshme dhe i kerkoj ndjese qe nuk iu pergjigja dot shume komenteve dhe pyetjeve sepse 3 adminet me bllokuan perseri postimin smiley))

Ja ce cfare shkruan lart ne koke faqja kur e hapa:

"Një admnistrator i faqes ka cilësuar llogarinë tuaj si llogari abuzive, me shumë gjasa si rezultat i komenteve tuaja. Si rrjedhim, sistemi ju ka caktuar një limit prej 10 komentesh në ditë. Statusi si përdorues abuziv mund të hiqet nga një administrator."

Po a mund te mbulohet dielli me shoshen e admineve???

E verteta e faktuar e abuzimeve te Velise & Co eshte njepretendim i vjeter i Admineve te cilet kur me bllokuan logimin pretednuan se une shpifjasmiley

Ne fakt akuza qe une kam ngritur tregon nga numri i postimeve se sa interes ka por ka shume teknika per ta nxjerre jashte agende. Vete njeri nder adminet thote lart qe ky shkrim eshte kerkuar te postohet mbi 20 here por ne se kemi lene derisa duket i kishte zene gjumi adminet dhe njeri ketu pati fatin ta postonte. Une vete skam lidhje se e gjeta kete postim me google search!

Gjithsesi 5.4 milione eurove te Velise kam ndermend ti nxjerr fundin sic kam ndermend te bej edhe me 300 milione dollare te Soros ne Shqiperi!

altin nje pyetje nga salla ( pyetje e paanshme) smiley

pash ne nje stacion televiziv qe do krijosh nje fondacion apo shoqate nuk e mbaj mend mire...  pyetja ime eshte kjo ; e ndjen se je mjaftueshem i imunizuar sa te mos korruptohesh dhe ti si erioni ? smiley

Te falenderoj per pyetjen (kete shprehje e vodha nga Veliajsmiley.

Une skam ndermend te krijoj asnje shoqate e me keq akoma ndonje fondacion. Levizja eshte levizje, buron nga shoqatat dhe subjektet qe e ndermarrin. Sa per imunizimin, une kam 17 vjet qe punoj ne sektorin joqeveritar. Jam i paster sepse jam korrekt dhe kam shume te zhvilluar sensin e pergjegjshmerise. Sic e ke kuptuar i perkas asaj ultraminorance qe ka bere gjithmone transparence me fondet! Nese do te isha bere pis nuk do te guxoja te akuzoja dike tjeter pasi do tee me nxirrnin te gjithe te palarat! Ka kohe qe Veliaj po perpiqet te me beje presion dhe ka kohe qe po perpiqet te fabrikoje akuza ndaj meje dhe me kane bere "pazar" online qe une te hesht se ndryshe do te me nxjerrin kete apo ate dhe une u kam thene se ne fushen e provave jam ca me i forte se ata! Cdo prove qe une nxjerr eshte e mbrojtur nga disa burime kurse provat qe perpiqet te shpike Veliaj ndaj meje jane si kala rere, me nje argument te vetem kthehen perseri ne rere!!!!

Une i plotesoj te gjitha standartet dhe kushtet e te qenit: AVOKATI QE DO JA NXJERRE FUNDIN KETIJ MUHABETITsmiley))

PSe 5.4 milion euro paska marr Velia pupupupupup jan shume leke mer burre, edhe e ben me qejfe te madh nje Parti me kaq leke. dalin edhe teprojn, per ndonje shoqate plus.

 

5.4 milion euro = 1 Parti ( te shtrir ne gjith Shqiperine )+ 1OJQ + ca vila per kryetarin. smiley

 

Rroft rinia, se ky te pakten ska vjedhur popullin shqiptare po Sorrosin!

a te jete kaq palle ky Sorrosi thua valle?!?

Sorrosi ja ka fut gjith botes, spekulator ne kulm, po ja na doli nje sypetrit nga anet tona. Nga ai vend shqiponjash, qe tia fusi vete Sorrosit.

 

kapterr ke pas punu ti plak?!... smileyKa kene titull i nerum po s'pata fatin...ku te linin Obllomovet ..... Akoma ke rreshti  tre je smiley . Nga nje rresht ne vit je i afte te kulturohesh me shume me shkrimet e Altinit !Megjithse ai reali per tere jeten i kishte booll 16 faqe per terejeten..Tjetren e kishte dicka si midis Gromesimave dhe Gogesimave  nga njehere mernin  ngjasime edhe me muallisjet . Mos i merr si personale megjithse nga pyetja i ngjan shume smiley

falmeinderit dhe ty per pergjigjen smiley ( ti qenke si katani)

ja te thom njecike mendimin time une... ka dicka qe nuk me mbush mendjen ne kete ndermarrje tenden... ja mire, po  e besoj kete, ti po i nxjerr te palarat erionit, ne emer te se drejtes etje .... po me urën(blendin) c'pate? smiley menyra se si je shprehur me lart per daljet e tij tek cani me le te kuptoj dicka tjeter mua (popullit te thjeshte smiley ), qe ti nuk je ftuar aq shpesh tek cani... smiley

 

p.s

nejse se bera njecike avokatin e  djallit, mua cani nuk me pelqen fare nuk ke humbur ndonje gje te madhe qe nuk je ftuar...

Jo mor burre se nuk ia fut Veliaj Sorosit jo! Soros ka ndihmuar Veliajn qe tu marri leket te tjereve dhe me fuqine perkatese te mbroje interesat e Soros ne Shqiperi. Sa per parate e G99 ato vijne me shumice nga Edi Rama nepermjet disa biznesmeneve te tij qe ia sjellin me zarfa te medhenj. Stafi i G99 paguhet me 1 milione leke cdo muaj nderkohe qe kostot e tjera jane te papame. Keto leke nuk i nxjerr Veliaj nga xhepi se eshte nje koprac i papame si me qene nga Gjirokastrasmiley))) (pa te keq per Gjirokastritetsmiley

5.4 milione euro jane rreth 7 miliarde leke qe nee vend qe te shkonin per rinine shqiptare dhe per krijimin e qendrave rinore qe do te ofronin sherbime per rinine shqiptare shkuan diku tjetersmiley

 

me poshte po postoj 1 shkrim te Standard sot dhe nje shkrim qe sapo e sheprndava ne media! Po i fus ketu qe te kursej 10 postimet limit qe kane lene Adminet qe te ruaj ndonje postim per pergjigje se kush pret 24 ore sa te me kaloje coprifuocosmiley))))

 

Gazeta Standard, 29 Maj:

Veliaj ende fsheh enigmën rreth fondacionit “Mjaft”

Leart Kola: Unë nuk kam qenë në dijeni të mënyrës se si vepronte fondacioni, pasi siç thashë, nuk kam pasur lidhje direkte me të, por kanë qenë persona të tjerë që e drejtonin”

Vazhdon të mbetet ende enigmë çështja e mbylljes së fondacionit “Mjaft”, ndërkaq ish-drejtuesit e tij ende nuk janë shprehur rreth akuzave të ngritura nga lëvizja “Zgjohu” mbi mundësinë e zhdukjes së 300 mijë dollarëve. Erion Veliaj vazhdon të shmanget nga debati për këtë problem.

Ndërsa një prej drejtuesve të “Majft”-it tha se fondacioni nuk është zhdukur, por u mbyll pasi nuk përmbushi objektivat. Një prej drejtuesve aktual të lëvizjes “Mjaft”, Leart Kola, tha dje për gazetën “standard”: “Nuk kam pasur lidhje me fondacionin, pasi ai fondacion kishte një bord të veçantë drejtues dhe vendimet nuk merreshin nga bordi drejtues i lëvizjes Mjaft”, – tha Kola, por shtoi se ishte në dijeni të kontrollit të rreptë që ushtronin donatorët ndaj fondacionit.

“Fondacioni u krijua me qëllim që përveç lëvizjes “Mjaft” të kishte edhe një subjekt filantropik, i cili do të ndihmonte disa fusha, ku qytetarët kishin nevojë”. Por ky projekt fillestar i fondacionit nuk u realizua, pasi nuk u gjet mbështetja e nevojshme e biznesit.

“Ne kishim menduar që të kërkonim donacione nga biznesi, në mënyrë që të mund të organizonim këtë aspekt filantropik, por biznesi nuk kontribuoi duke detyruar fondacionin që të aplikonte për projekte, në të njëjtën mënyrë si lëvizja “Mjaft”, duke krijuar një mbivendosje”, – tha Kola.

Kola nuk hedh poshtë akuzat e bëra, por jep shpjegimet e tij lidhur me çfarë ka pasë mësuar rreth këtij fondacioni. Në dijeninë e tij fondacioni “Mjaft” ka menaxhuar një sasi të vogël të ardhurash, duke e bërë të pamundur realizimin e objektivit. Për denoncimin e avokatit Altin Goxhaj Kola tha: “Unë nuk kam qenë në dijeni të mënyrës se si vepronte fondacioni, pasi siç thashë, nuk kam pasur lidhje direkte me të, por kanë qenë persona të tjerë që e drejtonin”.

Veliaj akuzohet për përvetësimin e 300 mijë eurove gjatë periudhës që ishte drejtues i lëvizjes “Mjaft”, nga avokati Altin Goxhaj. Ky fond u sigurua nëpërmjet donatorëve të huaj për dhënien e mikro-kredive për sipërmarrësit e rinj, por u zhduk së bashku me fondacionin, sipas Goxhajt.

Në investigimin e kryer nga lëvizja “Zgjohu” dhe avokati Goxhaj rezulton se shuma e dhënë nga donatorët e huaj ka përfunduar në një llogari bankare në San Francisko të Shteteve të Bashkuara, pronar i së cilës është pikërisht Erion Veliaj. Deri tani, Veliaj nuk i është përgjigjur këtyre akuzave duke mos bërë transparente mënyrën e mbylljes së fondacionit dhe xhirimin e parave.

 

Dhe nga Avokat Altin Goxhaj

Normal
0
14
unctuationKerning />

aveIfXMLInvalid>falseaveIfXMLInvalid>
false
false

napToGridInCell />

ontGrowAutofit />

MicrosoftInternetExplorer4

ingle;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
{colorsmileyurple;
text-decoration:underline;
text-underlinesmileyingle;}
@page Section1
{size:595.3pt 841.9pt;
margin:70.85pt 2.0cm 2.0cm 2.0cm;
mso-header-margin:35.4pt;
mso-footer-margin:35.4pt;
mso-paper-source:0;}
div.Section1
{pagesmileyection1;}
-->

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Përse hesht Veliaj për 300 mijë eurot e Fondacionit MJAFT?>>

>>Sepse Veliaj ka frikë se çdo fjalë që do të thotë, do të implikojë më rëndë penalisht atë dhe të vëllanë e vet, Arbijan Maznikun & Co ndaj dhe sipas porosisë së avokatëve të vet është mëmirë të heshtë!>>

Sepse Valiaj ka frikë se mos institucionet ligjore të shtetit dërgojnë një kërkesë në çdo Bankë mbi gjëndjet e llogarive bankare dhe gjithë dynjaja do të tmerrohet mbi miliarda lekë të abuzuara nga ky klan pionerësh të trainuar nga maestrot e korrupsionit të shoqërisë civile të rrjetit sorosian në Tiranë.>>

Sepse Veliaj nuk mund të korruptojë donatorët e Balkan Children Youth Foundation (BCYF) (disa institucione ndërkombëtare të nivelit të lart&eumlsmiley të cilët nuk është kollaj të implikohen sepse nuk janë të gjithë si Agon Demjaha dhe Fron Nazi, dy njerëzit e Soros që ndihmuan Erion Velinë Brenda BCYF në skemën e tij të korrupsionit me paratë e destinuara për rininë shqiptare.>>

Sepse Veliaj ka frikë se do të hapet tema e Maarti Ahtisaarit, emri i të cilit është përdorur nga Erioni për të mbuluar pisllëqet e tij dhe dihet se kjo përbën një skandal ndërkombëtar.>>

Sepse Veliaj e di shumë mirë se implikimi i Familjes Mbretërore Angleze ka pasoja të parikuperueshme në marëdhëniet e tij me donatorë anglezë.>>

Sepse Veliaj e di shumë mirë se provat që disponohen kundër tij në SHBA, përfshi edhe emrat e personave të implikuar në Fondacion, pronat atje tashmë disponohen në një dosje të plotë çka implikimi i Velisë shkon përtej oqeanit dhe Jonas Rolet i Soros nuk mund të falsifikojë do t të dhënat e Public Record të Shteteve të Bashkuara.>>

Sepse Veliaj e di shumë mirë se implikimi i tij dhe i bashkëpunëtorit të tij më të ngushtë, Arbër Veliaj në grabitjen e parave të rinisë shqiptare nëpërmjet biznesit të paligjshëm Grafik Propaganda implikon në një çështje penale që ligji parashikon jo vetëm ndëshkime financiare.>>

Sepse Veliajt, Maznikët, Fuga, meqë tashmë janë politikanë të rinj kanë më shumë shpenzime se sa deklarimi i të ardhurave çka i bën subjekte krejtësisht të dyshimta për krimin ekonomik dhe fiskal.>>

Sepse Veliaj e di shumë mirë se denoncimi i tij për Fondacionin MJAFT është vetëm fillimi i dekonstruksionit të një skeme të mbi 5.4 milionë euro, të cilat iu hoqën rinisë shqiptare për tu faturuar në mënyrë fiktive nga biznese fiktive dhe të paligjshme të klanit të Erionit dhe kjo do të thotë edhe fundi i turpshëm i karrierës së këtyre xhepistave të vegjël të shoqërisë civile.>>

Sepse Veliaj e di shumë mirë se kjo botë kështu e ka, çdo kush nga njerëzit e implikuar në këtë skemë do të kujdeset për veten e vet dhe Veliaj pak nga pak do të mbetet zbuluar.>>

Këto ditë, pasi gazetarët sapo kanë filluar të kërkojnë zbardhjen e korrupsionit në shoqërinë civile, në zyrat e MJAFT Tiranë ka plasur kriza. Emrat e personave të mplikuar në skemë ndodhen në faqen prezantuese të Lëvizjes MJAFT dhe njëri ndër personat që Veliaj e ka prezantuar edhe si një ndër vazhduesit e Fondacionit MJAFT, Leart Kola deklaroi se ai sdi gjë pasi persona të tjerë janë marrë me këtë punë. Në fakt të gjithë në MJAFT e dinë këtë histori por askush nuk i del dot për zot. Problemi është që institucionet ligjore do të merren me të gjithë emrat e implikuar dhe duke qenë se kjo çështje ka sensibilitet edhe elektoral, duket se ditë të turbullta do të vijnë për njerëzit e Velisë të cilët janë nën presion që të heshtin, pavarësisht se nuk ka rëndësi më se kush flet e kush jo, pasi faktet tashmë janë dokumentare.>>

>
>Avokat Altin Goxhaj>>

>
>Bashkangjitur në një faksimile eshte deklarimi i Levizjes MJAFT i marrë sot në websitin www.mjaft.org se Antuen Skenderi, qe nga viti 2007 mbulon maredheniet nderkombetare te Fondacionit MJAFT, fakt i cili kundershton deklarimet e Leart Koles se Fondacioni MJAFT eshte mbyllur pasi ka perfunduar misionin e vet. Nese Fondacioni MJAFT eshte mbyllur, perse duhej qe Antuen Skenderi te vazhdoje te punoje per Fondacionin MJAFT? Po Antuen Skenderi e di qe eshte i pari person që do të thërritet për të dhënë sqarime? Mbi të gjitha, kush e paguan dhe kush e financon rrogën e Antuen Skënderit?>>

 

 

O Altin Goxhaj, ti je cuni i atij ish-sigurimsit, qe merret me tregeti, ortakut te Gentit?

Beme baba te te ngjaj.

Plako jam gati ta hap lojen... lol.

Ej, po si nuk ke turp qe nuk kthen kredinte tek Banka Credins mer pis. Erdhe si burre i mire po na dole legen.

Po gjykata me sa leke demshperblim per shpifje te denoi ne rastin e Gert Shelles?

Si njeri publik dhe autoritet (m)oral qe e mban veten na i ke borxh ca pergjigje.

O Goxhaj e paske marre si shume seriozisht kete teme ti . Po me dukesh si Mero Baze por nga krahu tejter smiley

 

Por sinqerisht te pershendes edhe te jap zemer qe ti shkosh deri ne fund. Erjoni nuk flet, se po zuri karrigne e parlamentit, behet me imunitet, edhe pastaj me pak fjale me shume kuptime, i rruan trapin. Por do e hajne keto zaret e vegjel smiley

 

Normal qe Sorrosi do kerkoje pjesen e investimit te vet, por ai pret, qe me keto 5 milion qe ka investuar, te marri 50 milion euro me vone. Edhe me shume per keto fakte, te pergezoj edhe uroj qe ti shkosh deri ne fund. Shpartalloji keto kelushe hajdute te rinj, qe do na pijne gjakun me keq, se keto qe po bejn tani. Keto po na vrasin edhe shpresen.

 

 

p.s mos e perdor shume kete fjalen Avokat sa andej ketej, se nuk eshte naj titull i madh, me 5 mij euro te vjen diplloma ne shtepi smiley Me mire dil me emer vetem,se cub lagje, se ben me name smiley

Ej njerez a e pate ne TV Vizion + te Zone e Lire burrnine e Blendi Salaj???

Ky mori persiper te hidhte balte per mua duke mos qene une prezent ne emision pavaresisht se ja dhjeu Arber Zaimi ne menyren me korrekte dhe profesionale. Kjo eshte burrnia e amdinistratoreve te Peshkut pa Uje! Blendo ti del aty si perfaqesues i Universitetit Marin Barleti apo e kam gabim? Ti del aty si pjese e marketingut legal te nje universiteti privat dhe hedh balte mbi mua si drejtues i subjektit tjeter Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve???? Ok! Nuk e dija qe Universiteti Marin Barleti paska probleme me Zyren time dhe me statusin tim ne krye te Zyres dhe reputacionin qe kam apo skam une te konsumatoret! Hajt se folim! Burrnia juj! Eh sa ka ra pazari

eh, cna ka gjet,

na ka myt burrnia , e spo dime ka ta cojme smiley

bir nona vet......

smiley

Altin shpresoj ti shkosh deri ne fund kesaj qe ke nisur dhe mos jete vetem nje shashke ne kete fushate elektorale.

llogari ne san francisco (smiley), public record i SHBA-se (lol), familja mbreterore ne angli, ish presidenti finlandez....e paska bo si film me 007 ky avokadhi

Hajde komisar katani hajde. Se per ty kishim nevoje . smiley

 

 

p.s se mos na del si Silvia Konti , per te bere model pastaj smiley

 

Ku mund ti shikojme keto videot e vizion + , kete zone e lire.Pse nuk te ftojne edhe ty, qe te besh replika. apo ti nuk perfaqeson universitet privat. Kap mer edhe ti nje Univesitet, pak ka aty smiley

Ej njerez! Ma kapni pak Blendi Salajn nen pseudonimin outliner! Unre i dhashe pergjigje per tepavertetat e pretendimeve per babane tim, per kredine "e pakthyer" dhe per gjyqin "e humbur" me Gert Shellen! Ky Blendi Salaj e mori pergjigjen si nga une dhe nga Olsib dhe ngaqe doli bllof fshiu te gjithe postimet. Ja modeli burnor i administratoreve te peshkut! Postojme shpifje, fshijne pergjigjet qe i nxjerrin shpifarak, keta jane administratoret e peshkut!

Turpi i te gjithe faqeve online! Administatore qe shpifin per userat dhe fshijne pergjigjet e te vertetave te userave te faqes! PPU = MJAFT = G99! Nje model, nje qendrim!

Ore ti je i shkare? Te jam drejtuar edhe ne privat, po ti nuk paske as turp as namuz. Te kam thene qe nuk te kam asnje borxh qe te shpifshe ne emrin tim oOOO c'te te quaj une ty? Ti qenke i semure. Po sigurisht qe do t'i fshi ato qe shkruan or toc kuklle pasi une nuk kam qene fare ne Peshk mbreme dhe ti paske bere muhabet me mua gjithe naten. A e kupton qe je ne deluzion? ...hmmm?

Pse u dashka te toleroj nje tip si ti ne kete faqe kur ti nuk ke as minimumin e vetekontrollit? S'kam asnje arsye per te toleruar nje letyre njerezore si ti.Te porta ime do vish te dhjesesh ti dhe une te te duroj? Keput qafen.

Nje cudi me vjen,qe si Blendi dhe Altini, ne mentalitet,ndonse "brezi i ri",nuk kane ndonje ndryshim,nga ngrindjet dhe sharjet e parlamentareve, ne Kuvend ,me bindje te ndryshme,dhe ide te ndryshme,kur preken tek "leku" .. "portofoli" ia thone te gjitha njeri tjetrit me nje fjale "cfare ka barku,i nxjerr bardhaku"!

Mmmmm...eshte nje fjale e popullit shqiptar,ne qoftese do te provosh,te gjitha virtytet e njeriut,si sillet,dhe si eshte ne realitet,shikoje tek "paraja,kuleta"!

Kur cenohet ajo dalin te gjitha "virtytet" njerezore! 

Altin, the "cockroach theory" e zbatume ketu me thote qe nqse ja ke keput kot ketij muhabeti me "outliner" dje, cfare na siguron qe ato muhabetet me san francisko jan sagllom?

Te thashe dje: me mase mer burre i dheut!  Se kane efekt bumerang ca gjona. Edhe po ti kesh 100% te sigurta hipotezat, "me teskere" si i thon, permbahu. Trego "grace". Se nuk je vetem per dy dite! Per nje tam-tam. Je per jete profesionale. Edhe ate prefiksin "avokat" hiqe, se nuk le pershtypje per mire.

Nuk jam me asnje pale, dhe per ket dua te me besosh! Ket koment ta kom lon vetem i nis nga mbiemri! Nqse je nga Goxhajt qe njof une, gjithnji. Po nuk qe nga Skrapari, harroji keto dhe dite te mire te kesh.

mos mer cuna mos e prishni muhabetin kot se sja vlen. ju po ziheni per mustaqet e celos ktu.s'eshte peshku as per te bere pleduarira e per te dhene gjykime. ishte shoku drizzz me zzzzz ne fund qe i bente te dyja n'koh t'vet! po tjeter muhabet ky.

po hee ca na thoni noi gjo t'bukur. mire koha aty, diell, shi? edhe mu m'kane shkurtuar postimet po sbej as sherr as shamata!

ecc aty altino, mos e rruj hic vetem hudh noi lek andej nga prokuroria se jane komuniste andej, i mbyllin dosjet e tyre shume kollaj.

Edhe ate prefiksin "avokat" hiqe, se nuk le pershtypje per mire.

Aha,ky prefiksi,eshte nje mentalitet i vjeter tek ne,qe ne kohen kur Turqia,jepte ofiqe dhe grada!Ka rendesi shume,bo karrier!Osht sfondi!

Me u dukme,mo! ..me profilizu veten,se ka rondsi sfondi me pra!

Shif rrushi rrushin dhe "piqet"

Eh surrat i qelbur surrat i qelbur !

Z.Goxhaj=Fahri Balliu(ndryshim mosha)

Edhe sikur te ishe(nuk e di)nga Skrapari nuk do i sherbeje me kaq zell kreplakut te LSI-se z.Ilir Meta.

BEJ AVOKATIN E KONSUMATOREVE JO AVOKATIN E PARTISE PRIVATE lsi.

Do apo sdo ti G-99 eshte parti e trete dhe te hedhesh balte mbi rinine e G-99 dhe ERJONIN tregon harbuterine tende FARILLIANE.

Si thote Muc Nano;Mos u trego harbut bre djale behu pak erzeli.

Pallavrave te tua populli do thoshtesmileyo u besojme kur te qethen vicat.

Don't mess with BLENDI beacause he is bright lad.

You are fa fa away from it......................................................................

ajo e freshs-it si e ka emrin ajo, ka nai lidhje me sorosin?

Cbeni dhe ju keshtu per 300 mije euro . Pastaj erjoni eshte cun i mire dhe i duhen 300 mije euro .

s'e di pse u shujt vet ajo pytja qe i kisha bo avokatit, po desha me dit a ka nai tjeter nxhep sorosi vec rames, veliajt dhe uidhersit. se per kta e ka pranu dhe zoni popllit. po dum me dit gjith falangen

(uroj mos tjet vetshujtse dhe kjo pytja. po shof ktu ke redaktori, po s'e kom zgjedh me nai ven opsionin "te vetshuhet&quotsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).