Diçitura 38

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës.

Foto nga blerimi-prizren.

23 Komente

Peshk i certifikuar me ISO: VL 3147 B

"Ta shohesh e te ferkosh barkun!"

"shofer, sa e ke kilen ?"

"Pa uje qe pa uje ngelen keta peshqit. Krapi krap mbetet."

smiley

ps: sa du shkrusha diçka  t'ngjashme

N°2 :

"Ejani tek furgoni Peshku pa uje : krap me shumice"

N°3 :

"Nuk ua kemi hequr kokat, keta jane peshq qe nuk qelben : nuk kane asgje brenda."

"varet nga veshja". Eshte peshk me shije te vecante.

Edhe Qetesori nga ky lloj peshku ha

"Nje kile peshk admine te lutem!"

Keta te tjeret s'me duken gje.

E lirë është kripa në Vlorë, por të ha qeraja rrugës.

- gruaja: A i ke te fresket peshqit?

- burri prane peshores: dje i kam kap

- burri me dore ne bark (duke menduar me vete): varja peshqve, ato karkalecat po ma bekan me sy!

ajo nruja o adminellesha e peshkut qe menon :  kujt tja kpus koken sot prej ktyre ?  smiley

Ato 2 meshkujt qe shofin si kaqola jane blendi dhe llukani.

Penari nuk duket, se eshte ne ajer fare si perhere smiley

Eshte edhe desi aty por s'duket se eshte mbrenda te peshorja. Shyqyr qe u gjet nje bleres smiley

Shih me sy e plas me zemer... eshte bo peshku si "molle e nalueme"... smiley

"Peshqe te fresket"   Ironia e fotografise eshte mese e dukeshme per ne.smiley(peshqit e" fresket"dua te them)

Deri ketu erdhi era e dyqanit... Bllah...

Hajde vlla peshk me pakice dhe me shumice ka ketu sa te dhjese qeni....

Blini o popull se ju zuri barku ndryshk.... smiley

ky sikur po shet droge jo peshk

Shesim peshk me kanar,te fresket!.,,cirongat,free fare!

Po tek peshku pa uje kush shkruan???

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).