Diçitura 37

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës.

Foto nga juliella.

10 Komente

SH AL  PAIDHAQE.

Kjo s'me duket ndonje foto kushedi ca per diciture, apo duhej vene nje cfaredo per te spostuar ate te programit te PS ne kamjon? smiley

kamionin e ps qe per me teper e kisha fotografu une o gjib  smiley

na myten kamunistet mre smiley

Megjithate dhe paidhaqet jane te mira smiley

Legjenda mendoj se duhet të jetë:

3 herë AL (sikur nuk mjafton 1) me targa SH 9098 C duke pritur në radhë për për të ngrënë një qebab turk të greqizuar në paidhaqe. 

Brinje te coptuara qengji ose keci te pjekura.

Liqeni

Paidhaqe është përkthimi në greqisht i fjalës qebab. Pyetja tjetër është se cfarë do të thotë qebab. Ti jeton në Britani apo jo. Atje ka sa të duash mongolë (turqit janë mongol&eumlsmiley. Ata duhet ta dinë më mirë................................

Thank's peshkaqeni dhe Skerdi.

E di se c'domethene qebap sa ka Anglia me shume se Turqia dhe Greqia bashke.   smiley

Vecse nuk e dija per PAIDHAQE !

Nuk e di por ne shqiperi duhet te kene kujdes duke perdorur fjalet e huaja vende e pa vende.

Ne kete rast per nje A qe ti se ve ,  reklama PAIDHAQE ERA kthehet ne ........... 

Paidhaqe drive-through te kafja modhe !

Parking "Paidhaqja"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).