Diçitura 35

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës.

28 Komente

Ishalla te kullufit ndonje nga ato *gojet * qe ke mbi koke...

PO NDRYSHON????

Kryeministri ndryshon Shqiperine,Kryetari Bashkise jep leje pallatesh

Shqiperia po ndryshon, megjithe germadhat e "politikes se re".

sal berisha heu tungjatjeta.

sa k'to male, heu sa kto shkrepa.

zanin shqipes nalt ja ngrite.

gjith ket popull në B-ë e Q-ve.

ne s'kemi frike te themi se ka ende shume per te bere. por mund te themi krenare se shqiperia po ndryshon.

Pa dritare/Pa ballkon/Shqiperia po "ndryshon"

Me duar të pastra, e xhepa të pisët

Kamarja e Saliut eshte me e madhe dhe me e qelbur se ato "KAMARET" qe bene horrat e Saliut ne ate ndertesen ne sfond.....

Vertet po ndryshon po behet me e shkaterruar.....

Eh ç'është kjo? Ky paska qenë sekreti që do vidhnin ata të PD-së? Mirë që s'i kishte vajtur në mend PD-së të ofrojë arsim-punësim-mirëqënie.

Për më tepër më duket se mirëqënie nënkupton punësim. Në fakt, përderisa garantokan mirëqënien, s'kanë ç'vendosin tjetër pasi mirëqënia është subjektive. Dikush që do arsim ose punësim, do t'i ketë si kushte për mirëqënie. I vetmi problem është nëse mirëqënia e dikujt nënkupton keqqënie për dikë tjetër...

Eh ç'është kjo?

osh maunja ke pallati im smiley

Ta gezosh apartamentin e ri me kalamojt burrin dhe dashnoret!

jo jo

kyt e kam vetem per dashnoret smiley

dhe pastaj do ja lej dhondrrit smiley

E kuptova qeka garsoniere.   smiley

jo jo osht e madhe, se do e boj o si kuplara o si salle vallximi smiley

Pse mi kush je tina motra e Balles qe ...... moteleve?

t'ka Mona cun

gushen si pellum smiley

 ket apartamentin po ja ble dhondrit me duket smiley 

:-D

ajo zbritja e nuances nga e kuqja ne te verdhe eshte e bere vete apo efekt i shiut e diellit?

 Per ke pallati e ke fjalen? smiley 

O Sali o turi spec

Me ty Shqiperia bohet Gerdec

Maletë me gurë,

fushat me bar shumë,

aratë me grurë,

më tutje një lumë.

Sala për karshi

me këmishë dhe kollare

seç po mban fjalim

poshtë një dritareje.

Tullat përmbi kokë

o sa mirë i rrinë

posi 15kaç

e bëri shqipninë.

***

Nuk hidhet suvaja,
pa fituar Sala.

 

Sala ylli jone.  Na ndrite jeten

Shqiperia do te rregullohet nga kati i pare deri ne te fundin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).