Diçitura 34

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës.

Fotografia tregon një parullë të shkruar në rrugën që të çon në gjirin e Lalzit. Rruga është duke u rindërtuar dhe në murin e betonit lexohet "Sami Gjergji ylli jonë na i ndrite jetën"

Z. Gjergji është deputeti i zonës.

21 Komente

Lavdi Humpty Dumpty-it, te botes se cudirave..shqiptare!

mbetet vetem dikush te fus nje 3 nga ana e kundert ne fund te -, qe te funksionoj parulla

Nga kenget per E.Hoxhen,PPSH-n,Rapushin,Nato-n etj-,te parullat adhuruese per ata qe bejne ate per te cilen jane zgjedhur,dhe ate per te cilen paguhen !!  Une do ta quaja ,"NE FILLIM TE DEL SHPIRTI,PASTAJ HUQI".S'behemi njerez ne,ose te pakten ne te cilet jemi rritur me buke me sheqer.

"Sami Gjergji deputet,eshte messiah!"

Të fotografosh nga një Porsche Charrera (duke parë hijen e makinës smiley ) do të thotë që vërtet paska bërë diçka për katunarët e Lalzës smiley

duhet ti gjejmë një foto diçiturës ?! smiley

GJERGJI YLLI YNE NA NDRITE JETEN-VALLE MENDON PER NE APO PER KULETEN!

Po Kastriot Skenderbeun ku e ka ? Shmidi me Klosin ndikojne dhe tek parrullat smiley

..imagjino te besh ndonje gje tjeter ça te bojna ata smiley ....lapidare lapidar smiley

diçitura : tabele nderi e bome vete

Ujku qimen e nderron, por zakonin s'e harron!

Faleminderit faleminderit , jeni ju pa jemi ne ..smileysmiley:tongue:

Njeri bie qindra "Ngrihen" !!!smiley
 

Nese jane keta yjet qe na ndrisin, o zot, te lutem na ler ne erresire

I mjere je kur te duket balta me e embel se mjalta!

(sigurisht me kusht qe te krahasoh balten dhe mjalten e vendit se mjolti jashtem te ngec m'fyt)

Deputetet shqiptare - " Xhindet " qe e mbushin me rruge jeten e "Aladineve" shqiptare...

Sami Gjergji eshte Muhameti yne

Shqipëria, nëna e gjirit.

të uron ty jetë të gjatë.

dhe kur thotë : dita njëmijë.

nënës prap i duket pakë.

eh mer Sami,

poplli te do , po Sala ta ngopi smiley

Ah, sale te hangsha zemren smiley 

!!! smiley

asht gjeloz m¥ti, asht gjeloz.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).