38 Komente

Admino,me duket se ke harru pa dashje ato 200 telefonatat qe ka bere Edi Rama me Delijorgjin,mbase per mungese vendi ne faqe.

Nuk ta vura ne dukje se kam ndonje problem me kete por eshte pjese e replikes se Topallit me Ballen. Je i nderum.

Me vjen cudi se si Jozefi keshillon...( packa se cfare keshillon)  zakonisht t'kap per zhelesh ene t'flutro... E paska bo nje t'mire futja ne NATO, me duket... smiley

Nuk e ka keshilluar mi goc por e ka uruar,se cfare kuptimi do kishte hyrja ne NATO per Taulant Ballen pa marre dhe motren me vete.

Kjo nuk mund te jete e vertete!

Cannot be true!

Das darf doch nicht wahr sein!....

 

Ah, me fal, s'jam aq e mencur sa ti, qe te lexoj permes rreshtave... smiley Rrofsh qe me iluminove...o Mjalt...

Une nuk ta kisha me ironi,po ska gje vazhdo...

As une. Te falenderoj sinqerisht

Nato për të tërë !

dhe

Motrat të tërëve !

Kjo Jozefina te ngop me benefitet e NATO ....kjo eshte e cmendur,kur flet ne kete lloje menyre,"uroj qe edhe motren tende te marre benefitet e te qenurit ne Nato!!!!"

Si pas shpjegimit te Zhozefines ,NATO osht si nje hallv!!

Keshtu si Jozefina te jene katandisur kryetaret e parlamentit te vendeve te NATO-os?

A do te kete ndonji kryetare parlametit si kjo Jozefine ne Europ,Azi,Amerike,Afrike ?

hej, vertet e  ka thene ate shprehjen ajo"ty dhe motrees tate" !!!!!!!

Kuku mja cisha motren

Mir o admina, mos u kapni vetem tek kjo teme, PSe nuk keni paqyruar edhe ate punen e 200 Telefonatave Rama - Delijorgji? ( bo sa shume qenkan,as me te dashuren une nuk flas kaq shume )

 

 

p.s perseri mbetem i mendimit qe ky Delijorgji paska qene , Cosa Nostra Shqiptare.

Po admin, mire e ka qy me siper. Po per vajzen e Faros pse s'thuhet gje aty?

Po pse c` lidhje ka vajza e Faros ,me Deliun e Jorgos?

Vertete qekan te barazvlefshem djali i kryeministrit me motren  nje deputeti?!! Sa here permendet njeri, me siguri do degjosh per tjetren........... 

Meco,

gjithmone sipas llogjikes se Jozefina Topallit, te gjitha motrat e deputeteve,pa perjashtim te majte dhe te djathte,edhe ajo e vete kryeministrit,(nuk e di ka moter ai apo jo.po ska rendesi )do te marrin benefice nga te qenurit ne NATO..PA DISKUTIM KETO !

Po vellezerit pse nuk i permendi Jozefina?

Si duket me "motrat" e ka kunjen qe kur ky llaf u permend ne parlament,nga kryeministri,pikerisht me Taulant Ballen,cer koincidence,kjo puna e "motres" !!!  smiley

Ore per kryezitet, ca e ka motren ky Taulant Balla?

 

sikur ta kete shoqeruesja e pare  e MISSit.

Dmth ngaqe Balla "shau" berishen nga cuni, Topalli shan Ballen nga motra. Jozi m'kujto kur ishim t'vegjel dhe nuk durojshim dot me na sha shoqnine. Sherri vazhdonte me "Si sha motren", "Fjalet mrapc", "Celsi kopil" etj. Jozi vazhdon te jetoje ate kohe..... Hajde robt a shpis ku ti kete.

Ca thu ti mer plak, kur ishim ne te vegjel sia permendnim ndonjehere motren asnjeriut se ishte kunder moralit tone 5 vjecar.

E kam thene gjithmone, duhet nje grua ne krye te parlamentit se na e shpifen burrat (me floke e pa floke) kane 19 vjet

Kjo eshte rrugaçe ordinere.

Per mendimin tim modest, mire ja ka bere Topallja ketij. Jozefin vazhdo keshtu oj burrneshe se na kenaqe, ti paske pas me shume t** se keta burrecat e parlamentit. 

Vetem nuk po e kuptoj pse eshte sjelle ky shkrim ketu ..... mos duhet qe tani peshqit ti dalin ne mbrojtje Balles pse e ka share nje grua ?! Sinqerisht po te isha ne vend te tij s'dilja me nga shtepia per 2-3 muaj. 

Dhe nje pyetje kisha, te njejten me disa komentues te tjere  : 

Si ishte ajo puna e telefonatave te Rames me Delijorgjin, pse eshte censuruar kjo pjese e fjaleve te Topalles ? 

"Te gabelt" e ka rezidencen kjo mo?

Po jete ashtu ta heqin shpejt nga lagjja para se te bohet nomi e ta mori vesh gjithe bota ku kena perfundu.

No way, degjenerim total i poltikes. U dashka transferu parlamenti te "bregu lumit".

 Mendoj se kur fillojne sulmet personale dhe familjare, humbet argumenti, humbet llogjika. 

po dhe ata te bregu lumit kane me shume moral se kjo "grua"

E bukura eshte qe militantinzi e shikon politiken vetem nga njera ane

I bir Sali Berishes dhe Delijorgji plus Edi Rama dhe Delijorgji baraz politika shqiptare dhe Gerdeci.

Mirpo militantizmi shikon vetem te birin e Saliut dhe Delijorgjin ose vetem Edi Rama dhe Delijorgji. Sikur ana tjeter te mos egzistoj fare. Ne fakt keshtu militatet genjejne veten, se njerezit me sy ne balle e shikojne qe 2 plus 2 bejne 4 dhe jo 2

 

 

Nuk ka gje me te sikletshme per veshet e degjuesve apo per syte e lexuesve, se sa nje grua e cila... praktikisht... shan nga familja koleget e saj. Nuk ka arsye qe te justifikoje kete sado e drejte qe ajo te mund te duket.

Nje prove tjeter kjo, e "nivelit te larte" te politikaneve qe sot kane mare persiper te drejtojne vendin tone. Per te qene korrekt (dhe jo per te qene patjeter i paanshem), keta njerez nuk gjenden vetem djathtas, por le te themi qe aktualisht, per arsye lidershipi, aty jane me me shumice.

Mbetet nje detyre paresore e talenteve te rinj, majtas e djathtas, qe me zotesi, zgjuaresi, durim, respekt dhe besim te patundur jo vetem tek vetja, por mbi te gjitha tek vlerat e verteta dhe respekti per njeriun, te nxjerrin nje here e mire jashte loje kete klase te vjeter drejtuese qe si nje tumor i rrezikshem po konsumon energjine e ketij kombi dhe qe cdo dite e me shume vazhdon te shkaktoje metaztaza te paparashikueshme, viktima te se cilave jemi te gjithe ne.

Kete fitore te rinjte do ta arrijne jo domosdoshmerisht duke e perballuar "kalane" nga jashte, por duke e marre ate nga brenda, pak e nga pak, cdo dite e me shume, pa humbur ne rruge e siper integritetin tyre.

Njesoj Olsi sa edhe nga burre qe shan koleget nga familja.

 Kemi emancipim apo jo? Barazia e burrit me gruan. Kujdes se do te akuzohesh per patriarkal antifeminist. Njesoj vella njesoj. Ja qe ajo Topalli rastisi grua, pse Balla nuk eshte burre? 

Jo, jo i dashur! Per fat te mire Zoti ka bere burrin dhe gruan dhe kjo e fundit per fat te mire ka (pervec te tjerave) dhe pakez delikatese me teper se i pari. Sado qe feminizmi dhe modernizmi kerkon t'i perziej keto dy sekse duke i kthyer ne nje surrogat te cuditshem, realiteti i tradheton, pervec disa perjashtimeve.

 

toko jane te gjithe bashke, nje m. jane te gjithe

 

Konfliktet PS-PD jane vetem per show, pasi populli nuk perfiton asgje!

Sa neveri e kam kete jozin!!!

Mire ket, po me ka mbi dhe Mimi Kodheli para syve keto kohe. Mu kane bo si velinat e fiksit. Zhozi brune dhe Zhozi bjonde. 

Ishalla s'e bo Rama, Kodhelin krietare parlamenti po fitoi!!!!

Si duket me "motrat" e ka kunjen ...ha haha.... smileyKot po te pys Artiano , sa per te shujt kuriozitetin . Mos ka nonje te dhene per Jozin : mos e ka edhe me Behar Meren qe luan rrolin e "motrave" ? Shume "burneshe" duket !

Topalli+Balla+Berisha+Rama+i gjithë parlamenti, e gjithë qeveria, e gjithë opozita= degjenerim, korrupsion, krim ekonomik e politik.........................

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).