Shqiperia dhe Skenderbeu ne cracked.com

Ne nje artikull te postuar tek cracked.com, faqe humori amerikane, Shqiperia cilesohet si i vetmi shtet ballkanas qe i beri qendrese pushtimit Osman.

Shteti yne i vogel me ne krye Skenderbeun, kundra te gjitha gjasave, ne njeren prej betejave vrau 22.000 turq dhe humbi gjithsej 2000 ushtare. Skenderbeu quhet si lideri i pare guerrilas ne bote, ne saje te taktikave qe perdorte ne beteja. Artikulli i plote me poshte:

p.s. E thashe qe eshte faqe humori??? smiley

6 Komente

Vete fakti qe ne peshku tani vijne shkrime te tilla tregon sa ka rene niveli i peshkut. Eshte bere shtyp shqiptar.

Te kategoria "shkurt" e ke mo Toko. Kur ka vetem politike ankohen njerezit, 1 kshu jasht teme me fut fillojn prap ankesat se ska seriozitet.

Erjon nese ti e kuptonn se kjo eshte humor dhe azgje per tu mare seriozisht kjo eshte mire, por kam frike qe do te vij Ardian Klosi apo Lubonja e te fillojne  ta nxjerin kete web page si dokument historik per c'mitizimin  e Skenderbeut duke thene "Ja e kishte dhe  Peshku pa uje" tek enciklopedia "shkurt"  Se po te ishte tek 24 karat hajde de por tek shkurt meret si gje serioze

Dhe ky eshte edhe shtypi shqiptar

Gazeta Shqiptare nxjer se Bushi do te ndahet me Laran dhe i ka dhene $X mijon , dhe kjo tek pjesa kryesore e nje gazete te quajtur seiorze ne shqiperi, jo tek ndonje magazine thashethemesh

Shekulli nxjer qe Ollbrajt bente dashuri me nje komand te UCK-se prandaj dhe ja dha pavarsine Kosoves Amerika. Kjo tek faqet kryesore e prape nje gazete kryesore jo tek Magazinat free te supermarkatove

Klosi ky "shkencetar me emer "meret me nje web side te nje individi pa asnje vlere te njohur ne bote  dhe shtjellon argumentin se Skenderbeu ishte Serb dhe Grek.

"Lubonja" ky anal-ist  me emer mer nje teme nga nje web side tjeter surugato  dhe thote se Skenderbeu beri me shume dem se te mire shqiperise

Besoj se me kupton. Ne si popull dhe "shkencetaret tane " nuk  arijme te kuptojme se ne bote ka shume gjera, sidmos tani me moshen e internetit ka shume informacion. Se cila duhet mare seriorzisht dhe cilat duhen hedhur ne kosh te plehrave si pa rendesi kete ne shqipot nuk e ndajme dot Jemi akoma me mentaliten se "Po te jete e Jashteme" ( pra e ardhur nga jashte shtetit) eshte me vlere

"Edhe m...ti i jashtem mban ere ndryshe nga ai vendit tone"

Fute tek 24 karat dhe te mos meret seriozisht

Sa qeke lodh me shkrujt gjith kete mer smiley

Une cracked.com e lexoj shpesh. Dje kur e hapa pashe qe permendej shqiperia, mu duk gallate dhe e postova ketu. KAQ. Studjuesit me emer dhe gazetat e tjera shqiptare i diskutojme me teme tjeter.

p.s.Eshte tek shkurt/24 karat

 çmitizimi i Skenderbeut i sherben nje strategjie te caktuar: azerojme te gjithe historine shqiptare dhe marrim Gjergjin rob. Po te doni te rivejme Skenderbeun ne vendin qe i takon duhet te pranoni ringritjen e Enverit, Saliut etj.

A ke keni degjuar ndonjehere Qeveriun? Une i korruptuar? Ti, ai, ajo, ju, ata,ato...te korruptuar. Rri urte se te nxjerr dosjen. Medemek: une nuk ngrihem dot lart por kam pushtetin ne dore dhe barazohem me te tjeret thjesht duke i ulur ata ne balte.

Shtypi nuk eshte ne doren e Skenderbeut, eshte ne doren e ...PPSH-se qe solli Saliun dhe Edin ne krie.

 

 

cracked.com eshte nje faqe qe ka nje audience te caktuar. Per t'ju dhene te njejtin mesazh audiencave te ndryshme perdoren forma te ndryshme. Kjo eshte shkruar ne nje forme qe do ta kuptojne dhe mesojne the crachheads at crack.com.

Tani, pervec fjalorit, a mund te me thote ndonjeri se si eshte kjo e ndryshme nga historia qe kemi mesuar ne ne shkolle ne Shqiperi?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).