Reportazh video mbi Bollanon dhe marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

Kanali televiziv Russia Today (ekuivalenti i CNN për Rusin&eumlsmiley ka bërë një reportazh të shkurtër (në anglisht) mbi çështjen Bollano dhe afrimin e Shqipërisë me BE-në. Reportazhi është relativisht i balancuar dhe përfshin disa perspektiva në pak minuta, përfshi dhe perspektivën e himariotëve.

 

12 Komente

Vasil Ballano eshte karte e djegur.E perdoren greket sa deshen dhe tani e shiten.Natyrisht qe ky eshte fundi i te gjithe tradhetareve!

Ballano kujton se ka ne dore Shqiperine dhe sot i kerkoi kryeministrit grek te anulloje viziten ne Shqiperi!!!!

Me te njejtat argumente ky gjakprishur i kerkoi parlamentit grek te mos votoje MSA dhe anetaresimin e Shqiperise ne NATO.Mos ndoshta kujton se eshte akoma viti 1993?Sot u nenshkrua marreveshja e kufijve detare midis Shqiperise dhe Greqise dhe nuk e pyeti njeri Ballanon se ku te vihen kufijte.Greqia ka probleme te tjera ku nje Shqiperi mike e saj eshte me mire se nje Shqiperi ne anen tjeter.Sic duhet me ne fund kete e kane kuptuar politikanet bizantine te Greqise qe me ne fund dejuan te flene nje nate ne token shqiptare.Me mire vone se kurre.

Por per Ballano dhe Ballanovicat duhet te zbatohet ligji.Personalisht nuk jam per ta futur kete qelbesire ne burg, pasi atje do te kthehet ne hero.Por nje gjobe e mire dhe heqja nga posti jane te mjaftueshme qe ky gjakprishur te levize dhe te jetoje ne Athine ne pension.

Ky do te jete edhe nje mesim per himariotet qe te vene mend ne koke dhe ta kuptojne se Himara eshte Shqiperi, dhe biznesin duan apo nuk duan ata do ta bejne me shqiptaret.Se nuk ka grek qe te lere ishujt e tyre qe te veje pushime ne Himare,ku njerezit lahen 3 here ne vit.

 

Po per shtyrjen e kufirit shqiptar, cfare do te thoshe Solidarnosc? S'ka asgje te vertete ne te apo shashke mediatike?! Mos ndoshta ua bleme grekerve koken e Bollanos pikerisht me kete?

Bollano jo vetem qe nuk eshte karte e djegur, por do vazhdoje te djege si eshke nen ze. Greket kane investuar shume tek ai dhe tek Dule dhe vetem fakti qe keta persona tashme jane bere popullore ne jug, qofte per mire a per keq, jane e do te jene perfaqesimi dhe stresa e pseudoshqiptareve deri dhe pas vdekjes se tyre.

"The man him self has greek origins"

... Bollanot jane nga Nivica!

Qafir, mbaj gojen te lutem shume smiley

Himarjot kudo qe jini Himarjot kudo qe jini
Himarjot kudo që jini
Himarjotë

Krenarinë në zemër kini
Lavdi plot

Ti je Zot nga lashtësia
në këtë tokë

Për ty shkruan historia
dije dhe sotid

Stuhitë nuk ju nënshtruan
në ç'do kohë

Si shkëmbinj në mal qëndruan
Himarjote

Se ç'do breg e ka një emër krenari
Guri i rëndë në vend të vetë rri atje

Sjemi rërë nën këmbë
po Shqiponja mbi shkëmbënjë

 

Ja keshtu smiley.  Ke ka marre malli per kenge polifonike, ua ve dhe videon lol.

Ore po ajo ikona ortodokse c'donte te Bashkia e Tiranes sot per viziten e Dores dhe Karamanlisit

shsht..

Mos ndoshta ka te beje me zanatin qe ka ushtruar Rama ketu ne greqi.Nga sa di une ka punuar ikonograf ne nje kishe.

Nuk du me shshhhh fare smiley
Une jam ndier shume i poshteruar sot megjithese jom gjys ortodoksi

Ta shikosh kete video te vjen keqe per Himaren!

C'fare i ka bere ky IDIOTI Bollano e ka shkateruar komplet! Eshte kthyer Himara si Bathore..  Sa keqe!

Liqen, do rrosh me shume ...

Ate po mendoja dhe une kur pashe videon ... smiley

duket  qe bollane eshte shqiptar  shi si e ka bo  Himaren, me keq se Tironen

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).