Pleqtë romë në festë: Rrofte Sali Berisha!

Lajmi per pajisjen me karta falas i ka gezuar te gjithe. "Te na rroje Sali Berisha!", shprehen dy te moshuar qe jane te shtrire ne oborr. "Ai eshte burre qe mendoi per ne. Ndryshe nuk mund te merrnim karta e te votonim. Tani e dime mire se per ke do te votojme", vijojne ata. Romet kane shpresa te medha ne qeveri. Ata mendojne se me ne fund dikush u kujtua per kete shtrese. "Askush nuk na kishte ne defter me pare", shprehet Sabriu, nje i moshuar i lagjes "Rrapishte". "Por me duket se tani u kujtuan edhe per ne. Kemi nevoja te madha dhe vetem shteti mund te na ndihmoje. Sepse te gjithe ne dhe femijet tane, jane te shtetit. Le t'i marre, ja ku i kane. Na duhen rruge, drita, uje, shtepi, pune, pse jo dhe nje pension. E filluan me kartat, le ta vazhdojne me te tjerat", reagojne ata per situaten. Gazeta: Koha Jonë

11 Komente

E papame do te thoja! Ta ben mishin, puckuriza, puckuriza!

Nje pyetje kisha une.Si do ti dallojne romet ?Pervec pigmentit te tepert kane ndonje mjet tjeter identifikimi?

Kur do i lej keto patetizma ky njeri mor .

Pu tomen e somes kur nuk lindem arrxhinj, sa me fat qe jane.

Jane dhe te zgjut,propozimin e boni Edi Rama,RRofte Sali Berisha.

Mbreti Sul Rom Berisha premton genjeshtren e radhes dhe fut ne ngrindje 2 komunitete; ate Rom me ate Egjyptian (jevgjitet).

Po si mund te aplikojne per ID Romet kur ata figurojne te pa regjistruar ne regjistrat e gjendjes civile?

Rrofte Mbreti dhe mbreteria e Genjeshtres!

smiley   smiley   smiley

Si i tha romja burit kur degjoji vendimin e Sales..Hasano,lluku babashta do na e japi ID pa lek.Edhe mua ma plasi *rapi ja kthen ai,po te doji te me japi 100 europa qe te vete ta mare.

të rrojë berisha

të rrojë saliu

vijon

Shyqyr qe vijne dhe lajme per te qeshur, qe na heqin stresin e dites. 

Kush e mban mend ate thenien e arixhinjeve"rroft partia rroft enveri se memeti desh na theri"Kjo ishte gjeja e pare qe me erdhi ne mendie sa lexova titullin smileysmiley

Ne Korce kenohej...biles ca kohe e dha edhe radio Tirona.. smiley Te rroje Enveri , te rroje partia / qe na beri ne me shpia.... Dine Jevgjit te ngjasojne !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).