Kufizohet koha mediatike e Sarkozy-së

Koha e fjales ne media e Presidentit Francez, Nicolas Sarkozy do te jete tanime e matur, e kontrolluar dhe e balancuar! Keshilli Audio Televisiv Francez nuk do te lejoje me qe Presidenti Sarkozy te shfaqet pa limit dhe kurdohere ne mediat franceze. Mbi te gjitha, keto kufizime do te aplikohen jo vetem ne kohe zgjedhjesh, por edhe ne kohe normale.

 

3 Komente

Imagjinoni "varfërinë" e mediave shqiptare sikur t'i kufizohej koha e daljes edhe politikanëve shqiptarë smiley

Imagjino me te veshtiren, sikur koha e Berishes e Rames te ishte e kontrolluar smiley E pamundur! Me e bukura eshte se tek ky opinioni i gazetes Le Monde thuhet se ne fund te fundit i ben mire Sarkozise pasi keshtu do flase me pak e do me bej me pak gafa :o

Do te ishte me shume vlere te aplikohej edhe tek ne nje ligj i tille. hartimi i nje projektligji te tille i duhet futur ne vesh fituesve te zgjedhjeve.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).