"I had a thoroughly splendid time in a fascinating country"

John Carter i seksionit te turizmit tek Daily Mail shkruan nje artikull pozitiv per eksperiencen e kaluar pergjate bregut shqiptar. "Shqiperia e Nates se Dymbedhjete" e ka habitur me bukurine dhe mikpritjen turistin Shekspirian qe ka ardhur te zbuloje token qe koha kish harruar: Lexoje ketu ne anglisht.

 

2 Komente

Per cdo A A Gill paska dhe John Carter ne Mbreteri smiley

Me pelqeu artikulli, jo vetem per nga toni miqesor (ne krahasim me "vezhgues" te tjere), por dhe per verejtjet/konstatimet me vend. 

Nuk ka ndonje ta perkthente, per ne qe dime vetem 20 fjale anglisht. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).