David Clark i The Guardian mbi 10-vjetorin e luftës në Kosovë

Kosova është një shembull i mirë i një ndërhyrjeje ushtarake nga vende të fuqishme perëndimore. Ndryshe nga Iraku, thotë David Clark në një shkrim të sotëm, Kosova po rehabilitohet dalëngadalë dhe 10 vjet pas ndërhyrjes së NATOs, Kosova po vërtetohet si një sukses. Lexo artikullin (dhe diskutimet) në anglisht.

 

1 Komente

Sado qe Guardian mundohet te paraqese realitetin nuk mund te shkeputet dote nga "anesia e majte" qe e krahason! Mos te harrojme qe The Guardian kane qene kritike te nderhyrjes se NATO ne Kosove per arsye qe nuk kishin asnje lidhje me Kosoven.

Mediat angleze i ka kap nje mani me Shqiptaret keto kohet e fundit!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).