SOS... letersia...

Djema ( admine ), shoh qe tek rubrika letersia, krijimet rrine me dite te tera, me pare i hiqnin nga qarkullimi pa i mbushur 24 oret. Nese nuk keni materiale nga anetaret qe bejne letersi, ju sugjeroj te postoni copeza proze apo poemash nga shkrimtare te ndryshem...

Pse jo edhe ndonje kritike letrare te ndonje romani te njohur...  Ose hapni ndonje rubrike ku mund te diskutohet per letersine, siç rreth nje tavoline te rrumbullaket... ku asnjeri nuk ia nderpret fjalen tjetrit , por e pret me durim deria sa ta mbaroje...

Mire do qe, sikur t'i kushtonit letersise cerekun e vemendjes qe i kushtoni politikes...

Kaq.

"mo u inatosni"

4 Komente

Pse nuk organizohet ndonje konkurs per krijimet qe mund te dergohen nga pjesmaresit ne kete forum.Do te ishte shume bukur

Vetem per konkurs mos fol se plas sherri.

Po po, flokenaja ka te drejte.

Po mire eshte te organizohej nje konkurse per letersin dhe gjuhen ne ket forum se dihet se gjuha shqipe po varferohet cdo dite

Ideja eshte shume e bukur. Mund te vendosen psh. tregime ose poezi nga shkrimtaret e rinj shqiptare qe ia vlen vertet t'i lexosh. Ose mund te hapet dhe nje kend perkthimi... ( kjo eshte ideja e edrusit, ne fakt) por mua do te me pelqente shume qe te "ndesheshim" ne fusha kaq te bukura.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).