Pyes te gjithe ju qe shkruni te kjo faqe:A duhet te puplikohen fjalet e pista dhe banale?

Ka pak kohe qe shkruaj ne kete faqe, dhe me keqardhje konstatoj

qe nje pjese a atyre qe komentojne ne kete faqe shkruajne fjale te pista

banale,qe nuk kane asnje vlere te vertete njerzore.Nuk mund te krahasohet

ndonje gabim ortografik me fjalet ofenduese dhe amorale.Mendoj qe duhet te komentohen

pyetjet ose artikujt qe postohen jo personi qe pyet ose poston ato.Te gjithe redaktoret

ose administratoret duhet te jene me serioz per puplikimet qe bejne,sepse kjo eshte faqe interneti

dhe lexohet ne gjithe boten,nuk e meritojne intelektualet e mirefillte te lexojne shkrimet e ca imjoranteve

 

25 Komente

Per mua duhet te botohen Mati, pse jo! Gjithmone, natyrisht, me nje fare ekuilibri.

Mendoj se nuk eshte ceshtja te botohen apo jo , ceshtja shtrohet pse duhet te perdorin fjale banale.

Mati, kur flet Kryeministri me "te shkerdhej" e Josi "nxirre jashte prej zhelesh" e ku ta di une ne Paralament, kaq pershtypje te ben fjalori i Peshkut?

Dergo me mire ne fillim ndonje mesazh ne KM ose Parlament e pastaj "peshkut", kete sugjerim kam ndaj keshilles tende.

Me dukesh pak absurd ne keto konstatime.

O SELIM edhe parlamenti duhet pastruar nga rrugace te tille si T Balla e Erion Brace

Ti selim akoma me zhurmues je qe nuk i degjon ato te Rames ? Apo nuk ndjek mediat e lira  ?! smiley

sepse kjo eshte faqe interneti

dhe lexohet ne gjithe boten,nuk e meritojne intelektualet e mirefillte te lexojne shkrimet e ca imjoranteve

hihihih hihihihi

kush jane kta intelektualet e mirefillte mer yahoo ti njofim dhe ne injorantet ????

smiley

 tushe ti je imjorante smiley

por eshte e vertete qe fjalet e ndyra nuk i sjellin gje diskutimeve, dhe vetem sa bezdisin e trembin mendimet interesante.

ata qe arrijne te shprehen pa share nga nena, baba dhe komshiu marrin nje birre nga qeveriu.

Mati korigjohu:

Publikim;  jo puplikim;

injorant; jo imjorant;

Ne m'thote mu qe si lej robt te shprehen smiley

jo er daje,

te ishte ashtu ishte mire, se ca eshte me mire mos shprehen fare.

ti e bon mo keq. ti i nxit te shprehin vetem gomarlliqe smiley

manipulator !!

smiley

smiley

 

MATI, te lutna shume, mso i here shkrim e knim te gjuhes shqipe, si dhe te rradhitesh ne kompjuter, e pastaj na mbaj ligjerata dhe boj pyetje qe te lene pa goje  smiley

Nje ne fjala Gamorlliqe aty ku thote Mati hy... smiley Pse mi si te dukmi na intelektualet ty ?  Apo me qe ti je e mirefillte na nenvlereso neve smiley S'te hykan ne pune ty kafshet e ngarkeses kshu ? smiley

qyshkur u bone kapterrat 'ntelektuale mre ?  smiley hihih

apo qyshkurse kane lexu librat e Mata Harit dhe spiunazhit te L2B ?

Mato - sa te mesohesh edhe nuk do te bej me shume pershtypje... Ketu psh adm te thote idiot (Ll. psh i kthente pergjigje njerit ke nje postim qe lexova sot), ca pret nga te tjeret..... Marredheniet ketu te ky blog jane shume fluide... mos i merr personalisht ofendimet.

Nuk e di kush te paska marre ne qafe e thene se ketu mblidhen intelektualet...

Jam shume dakort me ty me pjesen kur duhet te merren me shkrimin/ceshtjen dhe jo autorin... po nuk dalim dot nga natyra jone gjaknxehte ballkane (ketu perfshihesh edhe ti kur lexova ca postime te tuat teper i nxehur).....

Gaia,

Do te kishe miresine te me tregoje edhe mua se ku kisha cilesuar ndokend si "idiot" sot (aq me teper sot qe s'kam shkruar shume) smiley

Ll.

Nuk keni pasur kohe besoj , sepse keni qene te angazhuar me veprimtari kunder antaresimit ne Nato , ashtu sic bete para 1 viti , kur Bushi vizitoi Shqiperine .

 LL-ja gjithashtu ka edhe gisht ne mospranimin e Shqiperise ne BE, ngrohjen e pershpejtuar te tokes, zhdukjen e species se Kembemadhit, si edhe shuarjen e Galaksise AlfaBetaTau54.

ke faj e Loni ke faj!

E rendesishme eshte pyetja qe eshte shtruar (jo se eshte aq e rendesishme) dhe jo gabimet ortografike qe besoj qe MATI i shkruan sic i shpreh ne dialekt ose nga shpejtesia.

Por sic shikoj me siper edhe disa nga ju kane nevoje te ushtrohen dhe te mesojne me mire shqip.

Pa lexoje Lumasiun..Me ngatro me kapter Vangjelin . Une Tushemishti e kam lastin po te parin e kam QERAMUDRIN ...dhe jom zgjedhe nga me intelektualet  e fshatit per tu vesh kapter smiley Qe me ate vakt e kam fitu kulturen dhe nuk perdor fjale te pista . Para se me e postu fjalen e laj ne DRIN i here.! S'te pelqeka ty kshu e ? smiley

hajt te diel tegezuar..Ika smiley RrofshMato! Gezum ne ti te djelen! smiley

pse nuk e bejme me te share..dmth, rrobt ku ti kete atij qe permend fjale te ndyra ne kete blog! edhe zgjidhet problemi/

Ops.

Arsyeja pse quhet " Drini i Zi" !!!!!!

Mati ,une kam idene se ne vend te fjaleve te "pista" te vendosim emrat e frutave,ose perimeve!

Je dakort ti ?

 

 

Mati shum mire e ka, ka disa qe shperthejne si vullkan kur dikush i cenon idealet e partis!?  smiley  Pale po ta komentojn si individ behet nami, nje mendim dha Mati dhe shih te tere jeni duke dhen teza te ndryshme, po mire ju e dini se peshku eshte nje Blog, ju pelqen s'ju pelqen jeni on line tere kohen dhe e preferoni keshtu s'ka  pse te perdoren fjale te pista apo ofendime te renda, ne fund te fundit ketu nuk cahtohet por komentohet dhe jep gjithe se kush mendimin e tij, pvarsishte forces politike qe mund ti perkasi. smiley 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).