Pse opozita nuk i do kartat e identitetit?

Ka shume dit qe opozita kerkon te pengoje aplikimin per karta idntiteti me pretekstin

qe duhen dhene falas.E nisen prodhimin e tyre kur ishin ne pushtet vodhen 8milion dollar

dhe ato karta fallco qe prodhuan i hidhen ne lane...............

24 Komente

kjo puna e kartav po behet qesharake

me duket se opozita po ben gabim kur nuk nxit njerzit te aplikojne per karta sepse keshtu ajo ul numrin e njerze qe votojne per te per tu pajisur me karta dhe per rrjedhoje ulje votash

Po ti Mati pse nuk e do NATO-n?

Ku e din ti Ll qe nuk e dua naton ?une ka vite qe jam anetar i natos jam nen shtetas angles bredh pa vize gjithe boten.......

Mati,

jo ne te gjithe boten. Te duhet vize per ne Indi, Kine, Rusi (edhe per vizita te shkurtra), edhe disa vende afrikane si Zambia, etj. Ne disa vende e merr vizen ne aeroport ose ne portin e hyrjes.

Prandaj pra nuk e do NATO-n, ti Mat se je bërë nënshtetas anglez me kombësi kosovare. Kosovar nga MATI që ka mangësi në përdorimin e drejtë të akronimeve, pikës, presjes, gërmës së madhe në fillim të fjalisë, ndarjen e fjalive, cungimin e prapashtesave, mospërputhjen e trajtave, lakimin e emrave dhe zgjedhimin e foljeve.

Nejse, falë nënshtetësisë që ke marrë ti dhe kosovarët e tjerë nga Mati, Shkodra e Malësia e Madhe, shqiptarët e tjerë trajtohen si njerëz me bisht; sepse besimi tek vërtetësia e thënieve që dalin nga gojët e shqiptarëve nuk pi më ujë. Lum Anglia që të ka bërë nënshtetas.

Mati mos genje, dihet boterisht qe ti je kundra NATOs dhe qe e ke share jo me larg se dy dite me pare tek klubi i lagjes. Misteri ngelet se perse je kundra NATOs!!!

e pra e

 

pse?

 

edhe mua me kane thene se e ka share te klubi i lagjes

 

ca ke me naton ti?!

Te cila lagje e Londres me paske degjuar o Ll?

O Mati,

Po pse ore edhe adresen e shtepise tende duhet te nxjerr ne internet une? Po boll nxorra faktin qe je kundra NATOs, c'me duhet te vazhdoj te flas me teper per ty smiley

Mos u mer me thashetheme ,te pershendes per postimin Une dhe Kosova por ruaju prej komunisteve se vetem atyre nuk do tu pelqeje

Titulli eshte shkruar gabim, eshte mazhoranca qe nuk i do kartat e identitetit per nje seri arsyesh, ndermjet tyre do te vecoja nje deshire deri diku perverse te Z. Kryeminister per te perseritur dhe njehere zgjedhjet, jo vetem te kunderligjshme por edhe te turpshme (me kete te fundit i referohem shumices me te cilen u pretendua se u fituan zgjedhjet ne ate kohe) te vitit 1996. Eshte me teper se naive te pretendosh qe opozita po perpiqet te ndaloje shperndarjen e kartave, pervec militanteve te PD-se nuk besoj se do kete ndonje shqiptar tjeter te te votoje per te, kesaj mazhorance iu dha mundesia dhe ajo e tregoi se cfare mund te beje, nje rrugetim mbrapa te Shqiperise me pasoja shume te renda dhe me nje shpejtesi per tu patur zili.

Mati, po me solle se çfare duan keto te opozites, mbase e gjejme pse nuk duan kartat e indentitetit.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opozita do nenen e saje qe ka vdek qe ne 22 Mars 1992 <Nenen parti>per te cilen qajne nate e dite                      

nuk e dime se nena e kujt ka qene Partia e Punes, duke qene se nje nga te ashtuquajturit "themelues" te PD-se, Z. Berisha eshte nje nga bijte e saj me te dashur.....mos e harroni kete smiley

Cok,cok.

Berisha per zanat kishte doktorin, per mbijetes komunist.

Mos i ngaterro me qellim, nuk sjell asgje te re.

Ky nuk eshte fakt, eshte alibi!

Persa i perket retorikes, mua me duket se eshte pozita qe i referohet me shume nenes parti. Me kujtohet pershembull Zedhendesja e kryeministrit tek "Te rinjte dhe politika" e Opinionit. Dukej se donte me teper nenen parti se vete nenen e saj.

Mos harro edhe gjithe propaganden e paguar qe po behet ne media (shume kohe para se te fillonte fushata elektorale) qe eshte nje praktike e denje vetem e sistemeve diktatoriale. Te pakten ketu ne Europe.

Pastaj... brendimi (me rastin e hyrjes ne NATO), te gjysmes se Shqiperise jo vetem me flamujt Shqiperise dhe Natos, por mbi te gjitha me citimin e liderit suprem, "This is a miracle of freedom!"
 

Dhe se fundi... Kush ka qene komunist me teser? Rama apo Berisha?

Nuk t'i shkruaj keto per te ofenduar simpatite e tua politike, por thjesht dua te kuptoj se mbi cfare bazohesh kur pohon se"Opozita do nenen e saje qe ka vdek qe ne 22 Mars 1992 "Nenen parti" per te cilen qajne nate e dite", kur faktet flasin ndryshe. Faktet e mija, te pakten.

Ne fakt une kam degjuar qe i gjithe Mati nuk e do NATO-n nen arsyetimin qe aty jane edhe armiqte tane histerike si Greqia, keshtu qe s'eshte cudi te nxjerrin nje tjeter Ahmet Zogu ne skene per te marshuar mbi Tiranen smiley

O Ll po te ekziztonte NATO ne kohen e Zogut do pranoheshim para grekut,megjithate Zogu i paisi shqipetaret me pashporta qe te shkonin kudo ne bote dhe ne Matjanet jemi krenare per ket mbret qe i dhane kombit  te paret tane

Eh mor Lum, mendon qe ne ate kohe Berisha mund te bente ndarjen midis zanatit dhe mbijeteses?!?!?! Regjimi i partise se punes e nxiti, formoi dhe i vuri vulen mentalitetit te shokut Sali, mentalitet i cili i ka rezistuar ne menyre shembullore "eres se ndryshimeve" e cila ka nja 17 vjet qe ka filluar te fryje. Megjithate s'ke shume faj ti, historikisht populli yne s'eshte marre ndonjehere me ate qe i ofrohet por me individin....s'eshte kollaj t'i shpetosh kultit te individit aq me teper kur ky kult ka qene endrra e vazhdueshme e Berishes i cili duhet t'i jete mirenjohes deri ne vdekje Ramizit, ashtu sikunder eshte realisht.

Cok, o ben o je !!!!!!!!!!!!!!!

Te jesh komunist, nuk do thote se je patjeter edhe doktor, inxhinjer, farmcist, profesor etj.

Shqiperia ka pasur udheheqes qe nuk kane pasur profesion, Enveri, pa shkolle(  ky idot as shkolle partie s'ka pasur), Ramizi shkolle partie, Fatosi shkolle partie, Berisha ka qene doktor, ka kryer shkolle per doktor.

Olsi thote nuk eshte fakt por alibi.

Cila nuk eshte fakt???????????

Qe Berisha eshte doktor, nuk eshte fakt, po alibi.

Edhe pyesin poetet tane" Shqiperi o e mjera Shqiperi, kush te ka qite me krey ne hi"?

Kaq e veshtire ta kuptosh se kush????

Bah!!!!!!!!!!!!!

Wow, sa shume me "ndricove" mor Lum..... sa shume paskam humbur.....ku kam qene me pare.....ku?!?!?! Gjithsesi i kthehemi temes sone te dashur, fakti qe berisha na paska profesion, c'do te thote per ty, qe duhet shumezuar me zero fakti i te qenit komunist, sekretar partie, apo veprimtaria e "shkelqyer" tiij si sekretar partie (duke ua bere ferr spitalin gjithe njerezve qe punonin aty), mentaliteti i tij qe s'eshte gje tjeter vecse nje forme e shartuar e atij bajraktar me ate enverist????????

Per me teper Lum, doktoret (flas per ata qe kane jetuar ne Perendim se keta si puna e Berishes nuk i llogaris fare) nuk kane treguar ndonjehere aftesi shtetformuese, nuk i ndihmon profesioni ne raste te tilla per te mos thene qe profesionin me teper e kane pengese.... apo per ty mjafton qe dikush te kete nje shkolle.....kuptohet jo shkolle partie, por ti harron mor Lum qe Partia depertonte ne gjak atehere dhe e di se si, pikerisht nepermjet tentakulave si puna e berishes me shoke..... lexo pak me teper mbi historine e vendit tend te dashur (kuptohet nese ke akses ne arkiva) dhe mbase mund te ndryshosh mendim per doktorin tend te dashur qe ne rradhe te pare nuk eshte njeri e jo me nje udheheqes shteti.

 

Kam dyshime se nuk kupton, jo se ben.

Berisha jeten e vet e nderton si doktor, jo si partiak.

Me perpara eshte bere doktor pastaj komunist.

 Berisha,shoqeris Shqiptare, mire keq, i sherben ne radhe te pare si doktor, jo si komunist.

Kush ka pasur nevoje per Berishen, nuk ka shkuar te bej vizite se eshte komunist, por doktor.

Pse u be, ta pyesim.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).