Pse nuk lajmeroi peshku per xhevahir spahiun

Me kane bere syte mua, apo peshku ska nxjerre asnje lajm qe poeti (i dashur dhe per peshkataret) Xh.Spahiu eshte shume i semure ??

Madje familja kerkon ndihma monetare per kurimin e tij jashte dhe per ta shpetuar. Kane nxjerre dhe numrin e llogarise bankare ku mund te hedhe ndonje lek kushdo qe deshiron.

Mbase nuk i dihet, ndonjeri ketu deshiron vertet te dhuroje ndonje gje.

Por dhe nqs jo, te pakten te kishim lajmin.

7 Komente

a ka admin perqark apo kot u lodha une ?

... ka pas qene nje kohe ti tushe nga fillimi i vitit atehere kur pergjithesisht vdesin te gjithe, qe peshku u mbush vetem me lajmerime vdekjesh dhe vetvrasjesh...

po te jete per at pune une kam sugjeruar nje rubrike obituary , dhe  se kam pas dhe aq me shaka.

shpesh, mesohet me shume nga vdekja sesa nga jeta.

nejse, une nji pyetje te sinqerte bera

 jo me, nuk e kisha fare si verejtje.. dakord do isha une. une per vete kam nje adhurim te madh per semundjen, vdekjen dhe per varret: te lutem ta marresh ne kuptimin me filozofik qe mundesh.  Dua te them, rreziku per jeten  te ben ta duash  ate me fort (sipas takatit perkates, fortesia.)

 

smiley mire mire

por mos vazhdo me te na i permendesh kto adhurimet e tuja, se do flejme gjume dhe na dalin lugeter ne enderr smiley

 

 Tushe, pashe njoftimin tend dhe po kerkoja te gjeja ndonje gje ne gazeta, por nuk munda. A mund te me tregosh ku te gjej pak me shume informacion per gjendjen e tij shendetesore, si dhe numurin e llogarise bankare?

Thanks!

Ashtu eshte PF, gazetat kane vetem lajmin e semundjes dhe jo ate te kerkeses per ndihme. une e kapa shkarazi mbreme ne TV dhe nuk pata mundesi te kap numer llogarie bankare.

Nqs nuk e kujtoj gabim llogaria ishte ne emer te te birit Orges Spahiu ne Banken Credins  http://www.bankacredins.com/

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).