Kush heton me mire News 24 apo prokuroria? Apo jane bashkepunetor?

Po thuaj se cdo dite News24 publikon llojlloj dokumentash,si dokumenta zyrtare,vendime gjykatash,

letra e deponime te ndryshme ,urdhera etj etj.Gjithmone thuhet smileyiguruam ne mnyre kofideciale kete dokument

apo vendim.Ne shume raste pasi publikon thote qe smileyas publikimit nga Nw24 prokuroria nisi hetimet,etj etj

Lajmi me i sukseshem ishte ai i vjedhjes se ores se Bushit ne F Kruje.

8 Komente

Pyetje interesante ! Jam i tentuar te them News 24 (por dua t'i shtoj edhe Vizion Plus), sepse ato nuk ka dite qe te mos nxjerrin ne media "dokumenta zyrtare" ku faktohen skandalet qe vete kane stisur ...

Por ne realitet besoj se jane Bashkepunetor : kjo eshte e qarte ! S'ka sesi te jete ndryshe, kur dokumentet zyrtare te hetimit, prsh te Gerdecit, dalin sheshit e publikohen te nesermen te tere gazetat e Edi Rames (Shqip, Shqiptare, Shekulli, Albania, Korrieri, etj etj).

Fakti se keto dokumenta zyrtare qe per me teper jane TOP-SEKRET sepse jane pjese e hetimit, po publikohen dita dites per konsum mediatiko-politik, tregojne se Prokuroria eshte lidhur bythe e kemishe me ato media dhe njerezit qe i kane keto media ne dore.

Ne nje vend normal, SKANDAL i vertete do te ishte publikimi i dokumnetave sekrete, sepse ajo tregon se ai organ shteteror prej nga ato dalin ne shesh, nuk respekton SEKRETIN PROFESIONAL. Ne rastin e SEKRETIT TE HETIMEVE, prokuroret qe nxjerrin ne shesh me DASHJE tere ato indiskrecione, duhet t'i presi burgu ... por tek ne çdo gje behet me bythe

Pse nuk flisni ne telefon ju te 2?

Po pse budallenj jane ato qe te harxhojne leket ne telefon.

...vetem leximin e gazetave bene mire ky tv News 24.............

Ore se nuk ma kap News 24,

I lexon me te vertete te gjithe gazetat ? Jo, sepse kam marre vesh se ne shume medja, Gazeta "SOT", Gazeta "55" apo ndonje tjeter, jane te "çensuruara" nga leximi ... kete gje e verej personalisht tek Alsat dhe Vizion Plus, por nuk di gje ç'fare ben News 24

Edhe une jam shume i shqetesuar, perse gazeta "Sot", gazeta "55" ose ndonje tjeter jane "te censuruar" nga leximi (whatever it means)

Une propozoj qe me vendim qeverie te vendoset leximi i detyrueshem i ketyre gazetave nga ora 07.00 deri ne 08.00 dhe pas berjes se konspekteve te diskutohet ne fryme revolucionare permbajtja e tyre nga ora 09.00 deri ne12.00. Pjesa tjeter e dites te kalohet me aktivitete propagande revolucionare ne sherbim te partise

ky eshte vertet skandal por nuk jam i qarte news24 i blen keto dokumente apo ps apo prokuroret paguajne vetem per ti nxjerre ne news 24         qeveria duhet te ngreje nje task force per te hetuar keta prokurore qe bejne keto allishverishe sepse keta duan qe te kthehet edhe nje here 97 qe te marrin para nga kriminelet

As njera,as tjetra or mik...Po do te informohesh sakte per ato qe ndodhin sot ne Shqiperi(dmth 41-91) lexo RD.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).