Dini gje mbi adsenset ne google?

si dhe sa paguhen, per cdo link qe vijet ne blog?

Mua me kane bere disa here kerkese por nuk e kam shume haberinsmiley dhe deri me sot s`kam dash me e qelb blogunsmiley

20 Komente

Pyet eT... ai ma ka bo kokën dhallë një herë për 1.12 euro...në muaj smiley

Kapitalistsmiley

he pra ET na ftillo iciksmiley

e pashe ate por s`mu duk shume informuse.

thx anyways

enk, albtranslator ka pagerank 3, do te ishte sh mire nqs vendosje ads se ti shkruan dhe ne anglisht. Ne fillim nuk do kesh ndonje fitim kushedi se ca, por me vone (flasim per 4 5 muaj) rritet. Normalisht qe te duhet dhe pak pune per te marre sa me shume trafik, se ma ha mendja shqiptaret apo kontaktet qe ke ke oeshku nuk klikojne neper reklama. Edhe ndrro layoutin.

flm per pergjigjen.edhe une po mendoja se duhet te rivija layoutin e vjeter apo joi?

me vjen keq se ky i riu me terheq , pervec faktit qe ato gjonat e tjera (linqe etj) mi ve poshte .po do e nderroj me sa duketsmiley

Enka, mendoj qe layout i vjeter ishte me prezantues. Por, fare mire mund te besh dicka te re dhe me krijuese. Plus, ty s'te mungon kreativiteti sepse je artiste ne shpirt! smiley

p.s. me thuaj nese do ndonje sugjerim!

Belle flm e dashur per fjalet e mira je e embel si perhere.

ne fakt mua layouti i ri me pelqen me shume por nese do marr adsense do e ndryshoj me shume mundesi.

Enka,

Une e perdor ne disa vende adsense dhe me thene te drejten, per nje blog me trafik relativisht te ulet, s'ka shume leverdi.

Adsense te paguan per dy gjera: klike tek reklamat e adsense dhe per impresione te reklamave. Cmimi varet gjithmone.

Po une do habitesha shume nqs nje faqe qe ka per shembull 200-300 vizitore ne dite te beje para me adsense. Do besh 10-15 cent ne dite, maksimumi.

E kam provuar ketu tek peshku, dhe megjithese ka trafik, fakti qe eshte ne shqip i ben reklamat te mos kushtojne shume. Per peshkun s'ka leverdi.

e marr vesh flm per infonsmiley

enka, nqs ti vendos qe te vesh reklama atehere po te premtoj qe do merrem une me layoutin tend, duke pas parasysh qe dhe une merrem me fotografi, piktura e kshu sojit, dhe kam pasur here pas here blogs te tille.

 

@Admin, nuk e mbaj mend mire, por a keni vene ndonje mesazh psh ne cdo faqe tip html widget per te dhe 'donations' duke klikuar neper ads?

te falenderoj shume per gadishmerine kamomil smiley

fli re kukuth !

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).