A ka cip ndershmerie politika Shqiptare ?

Do te ishte mire te kishte cip,faqe te bardhe!.

9 Komente

Nncuq..nuk ka.As cip,as turp,as nder,as estetik. Me ben cudi se si zgjedhim ne per te na udhehequr,kete cilesi njerezish! Apo mos ndoshta i meritojme?

të kërkosh cipë në politikë (dhe jo vetëm atë shqiptare) është si ti kërkosh cipën një

Nga nje popull i pandreqshem nuk ka si te dalin politikane me cipe.

cipa u ka plasur njerezve te thjeshte, jo mo politikaneve!

....Per cilen cipe e ke fjalen, a se kemi shqiperine 1 euro? a do me lire...?

Per t'ju pergjgiur kesaj pyejte duhet te bejme se pari nje analize te vogel te ndergjegjes tone:

 

"Sikur une te isha ne politike, a do te isha i ndershem?" Apo...

"Cili eshte kontributi im i vogel ne berjen e te perditshmes me me cipe?"

 

Klasen politike, nuk na e kane sjelle nga ndonje planet i panjohur.

Nqs. jane te tille eshte edhe sepse mungon presioni nga poshte per ta ndryshuar.

Per t'ju pergjgiur kesaj pyejte duhet te bejme se pari nje analize te vogel te ndergjegjes tone:

 

 

Pyetja "Sikur une te isha ne politike, a do te isha i ndershem?" nuk eshte e sakte,kurse"analiza e ndergjegjes tone"eshte e sakte,analizat  me ndergjegjen tone ,me duken se kane dale me kohe,njerzit jane te pakenaqur me  Qeveria Berisha,dhe me Berishen, plus jane shume skandale,si Fazllici,Gerdeci,Pango,projektet e rruges Durres-Kukes,Kakomeja dhe zona e bregdetit, etj .etj Kush eshte i kenaqur me qeverine? Sigurisht qeveria dhe familjaret e tyre,bisneset dhe bisnesmenet e tyre,sojet dhe sorrollopet e qeveritareve deputeteve..

 ...Populli analizen e ka bere,faktet flasin,Hyrja ne Nato nuk e mbulon dote varferine, dhe morine e shume problemeve te pa zgjidhura akoma,dhe kjo perben dhe cipen e ndeshmerise se politikes shqiptare.

Cipa e cpuar e politikes shqiptare,eshte Ceshtja e Bashes,Ceshtja e Gerdecit,Fazzlicit,Bregut te Detit,Pronave private,korrupsionit te dyfishuar....

...cipa e cpuar eshte komunikimi me gjuhen e rruges, te kryeministrit ne parlament,te Kryetares se Parlamentit,ndryshimet ne qendrimet e Kryeministrit per Prokurorine,dhe prokuroren Ina Rama,...

 

Politik me cipe?!  Kur te gjindet na e vini tek seksioni "mos humbisni" i pellgut tone smiley

PS: Ndersa per "cipen" e kesaj tones, nje peshk do e quante "palavi" smiley

Politika eshte arti i te drejtuarit te nje shteti,dhe shteti drejton ekonomine e nje vendi ne baze te politikes qe ben ,atehere pegjigjia del vete sa me e mire te jete ekonomia e nje vendi aq me e regullt eshte  edhe politika.por ne anen tjeter politikanet genjejne dhe japin shifra neper koferenca te cilat nuk i mbajne mend as vete me pas perfundimit te koferences.Njerezve nuk i intereson shume politika se sa puna qe kane, pagesa dhe siguria e cila per momentin eshte ne shtresen me te ulet te te gjitha vendeve ballkanike dhe europiane perderisa nje shqiptar kerkon akoma te iki te punoj jashte ketu duhet te punojne politikanet dhe do e shohin qe populli do i doje dhe do i fali edhe te kaluaren e zeze qe ata mund te kene. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).