Pagat e references

Partia Socialiste .... i siguron fasonistët dhe gjithë sipërmarrjen shqiptarë se ....do të c’instalojë sistemin e pagave dhe cmimeve të       referencës

Ilir Beqja

2 Komente

Shpresoj qe nga PS te kete me shume te dhena ne lidhje me kete premtim. Mbi te gjitha ja vlen te sqarohet nese:

1) PS e premton kete vetem si mase kunder krizes, apo si heqje te perhereshme.

2) Sa ndikim do te kishte nje veprim i ketille ne te ardhurat publike, sidomos duke marre parasysh edhe uljen e kontributeve te shpallur nga qeveria qe hyn ne fuqi neser.

 

"hakshe hakshe" pagat e references nuk jane dhe aq jashte realitetit.

Problem me i madh ishte vendosja e numrit te punetoreve me reference por kjo u zbut nga nje vendim i bodes qe parashikon verifikim te procesit ne terren ne rast ankese.

 

Une sinqerisht do te preferoja ne teper nje ulje te pergjithshme dhe te gjithe te detyrohen te paguajne. Perndryshe krijohet pabarazi ne konkurence (me "perndryshe" nenkuptoj rritjen e nivelit te zakonshem te tolerances ndaj shkeljeve).

Ulja e pageses se sigurimeve eshte nga 30 ne 25% llukan?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).