Mendje, mendje, kjo dynja

Ato yjet që përdorni për të vlerësuar postimet tek Peshku tani do ju ndjekin nga mbrapa. Sot kemi shtuar një karakteristikë të re në faqen e profilit të çdo përdoruesi të regjistruar që quhet "Mendje të ngjashme".

 

Në këtë bllok të vogël mund të shikoni se cilët përdorues të faqes kanë votuar si ju. Po ashtu, mund edhe të spiunoni të tjerët e të shikoni se si ngjajnë përdoruesit e tjerë të Peshkut me njëri-tjetrin përsa i përket votimeve ndaj artikujve.

Ja fillojeni këtu sondën investigative, duke parë se me kë ngjajnë votimet e: blete, ll, monda.

139 Komente

pranaj s'mdilkan mo pesat mu

hmm...qekan prish pesat. do shof mos i rregulloj.

penar, s'ta kisha borxh, t'ma nxjerresh emrin ne mejdan smiley Dhe po te ishim pak a shume ne nje mendje ne te dy, (sic thote ky grafiku) s'do ma kishe bere.  Po me Idrisin nga dola ne nje mendje? Une e ti bashke.  Pervec te pasurit nje damar nga Vlora, vallai, po mejtohem, por s'po ia gje dot anen ketij muhabeti smiley.

S'di gje une tha, kompjutri. Dhe kompjutri as nuk genjen, dhe as nuk eshte i korruptuar! smiley

ka gabim metoda Monde sepse nuk mund te vleresohet keshtu por eshte gallate smiley se qet pislliqe ne drite, si dhe shume emra qe vetem votokan por nuk komentokan ndonjehere.

thats funny smiley

Tushe, une nuk komentoj dhe aq shpesh nga letersia pershembull, por shperndaj ca yje ne dalje. 

Po tani per inat e per qejf ose s'shperndaj, ose do i jap yjet kodra pas bregut te trulloset fare kompjuteri (me theks te i-ja) smiley

PS: c'pislleqe mi gru? smiley

po pra, prandaj metoda ka KABIM smiley

edhe une votoj pak, dhe ne pergjithesi ke letersia, sepse tek te tjerat ska shume sens sepse sdi kujt tja japesh voten, autorit, gazetes, pruresit, fotografit etj etj. Tek leterisa keto behen njish ndaj ben sens me votu smiley

metoda do ishte mire te pembante idene e pro rata smiley sepse me ket stil eshte e pasakte per ata qe votojne pak smiley

megjithate eshte goxha funny !

pu, pu na qitet bojën, ku t'mçifna ne tashi...

hiihihihi tashi u 10 fare muhabeti smiley

P.S. Perdoruesit e paregjistruar, nuk kane te drejta t'i shofin keto detaje "te mrençme".

Si i pa rregjistruar , si e rregjistruar njesoj jane!   smiley

Adminat e kane zakon qe nga nje here hedhin nga nje  therime  peshqeve qe te mos "thahen" nga thashethemet! 

P.s. sidoqofte nuk kam Policin, MATI, Leftin apo Tushen 100% ! Ka edhe me keqe!    smiley 

 

 

Une , Tushja dhe J. 100%??? Na hapet loje smiley

penar, si funksionon kjo: votat e nje jave, nje muaji...dhe meqe e fillove, mbaroje: po mendjet krejt te kunderta ku ti gjej?. I modh je.

kush eshte  sogladyouremine ???? 

Te pakten ta dime me ke kemi te bejme! Se kam pare asnjehere ketu!

 

po pra penar,

na e boj transparent algoritmin please smiley

qe te mos te akuzojme kot per kabime smiley

me falni po mendjet e atyre qe nuk u funksionon dalin ketu?

jo, jo, flej rehat smiley

me falni po mendjet e atyre qe nuk u funksionon dalin ketu?

nuk u funksionon kush/cili, cila ?

fh, mendjet e kunderta i gjejme shume kollaj. shif komentet ne temat qe kane te pakten 100 cope secila. aty ke nje tufe me mendje te kunderta.

ky sistemi, ben nje llogari te tille: nese ti dhe une kemi votuar (bie fjala) ne 10 shkrime te ndryshme njesoj, dmth nqs i kemi dhene te njejten vote 10 shkrimeve te ndryshme, na quan 100% kompatibel. dhe po ta mendosh qe ke 5 yje te ndryshme, kur rastis qe dy persona i kane dhene fiks te njejtat vota 10 shkrimeve te ndryshme, atehere afrimiteti eshte i qarte.

Llogariten per votimet e gjithe kohes, dhe rillogariten vazhdimisht.

Liqen, polici ka hap nja 20 llogari, kshuqe s'ke per ta kap dot.

e qarte...falemnderit.

....ja hudha do fejohem me Akvll-najen (100%) smiley ....kisha frik mos ngelesha pa burre por tani qe e di qe do perfundoj me grua, ndihem shume me mire smiley ....tjetra ne liste eshte Monda smiley ...bohuni gati o gra se erdha smiley 

hahahahahahahahaha smiley

Une s'paskam soul mate te peshku (100%) ehhhhhh na late pa feju smiley

smileysmiley

@ ujk, llokume me arra jane po ne forme sallami.  Per nga germezimi, nuk e di nese m-ja ndan shapin nga sheqeri, dmth suxhuk vs sunxhuk lol.  Gjithesesi, jane te lepish gishtat.  Ime me dergon me ke te gjej te aeroporti sunxhuqe te porositura smiley Dy muaj t'i mbash e prape jane te buta.  

..ta paska qefi eh?!! ...spashe te thoje JO, turp, çjane keto propozime te paftyra  smiley
ok, u kry smiley

Po kerkoj 100% (my soul mate) pastaj do propozoj paftyrisht smiley

Kshu qe shpetove smiley

Te pakten te hame ndonje llokume me arra si i thone Su - nxhu- kaaaa dhe ciftet te jene prej shqiperie, qe kur te bejne dasmen te na cojne krushq, sa qejf do jete sikur........

Sunxhuk eshte llokume? Une kujtoja se ishte lloj sallami.

jo jo eshte lloj i kumes, nuk ke faj nqs nuk i ke provuar se ujkut vetem sallami i shijon

Monda & Ketlina,

faleminderit per pergjigjet. Si mishnngrenes nuk i njoh keto llokume, prandaj i paskam ngaterruar.

Monda, mund te na dergoje jot eme ca ketu tek une? Sa te medha jane keto llokume? Po vjen vera dhe ne plazh nuk mund ta mbaj frymen per shume kohe qe te dukem sa me dobet, prandaj duhet te kujdesem per kalorite.

ujk, mbaj linjat te lutna shume, dhe leni llokumet per ata/ato qe s'kane halle kalorish smiley

PS: Ime me eshte doreshtrengume, vetem per te bijen mendon smiley

Oh yeah baby. Shif sa te mbyllura i paskam kartat une. Imaterial.

hej me ke do te fejohem une se nuk na le kapitalisti skllavopronar me e pa fatin e jetes.

 

Blete, sipas mbleserise peshkmatch.com emon paske per hise smiley

Shpernda llokume tani, suxhuke per ujkun smiley

xhibi i pari tek lista ime (24% smiley )

Monda ne vend te dyte me pike me 10% smiley

 lum si ti!!!! smiley mu mdoli qe qekam e ngjashme me Kothin smiley  amon, thote poplli, n'gur e n'dru.

hahahaha shume argetuese kjo gjetja.dhe me pelqen dhe qe peshqit se mcifkan se i pelqeka me bo thashethemesmiley

hehehehe me pelqejne dhe ata qe jane ne nje menje me musmiley

hehehehe me pelqejne dhe ata qe jane ne nje menje me musmiley

ua

paskam harruar kolonën zanore  smiley

Po me habit fakti qe t_red qenka gati-gati nje mendje me mua!  Te qesh a te qash i thone kesaj ???  Ne dy shkrime te saj per pak e shava.. por per pakes ama..     smiley

P.s. sweed1 what the fuck??   shocking!!

 

 

Si përfundim? Për se shërbente kjo?

Nëse unë vlerësoj me 5 yje 10 shkrime të majta dhe Polici vlerson me 5 yje 10 shkrimet e djathta, atëhere i bije që të jemi me nji menie?

Pash nerin mos na i ngadalsoni faqen me budallalliqe... nëse donit të shtonit, shtonit se KUSH ka votuar (sepse vërtet që mund të mos ketë lënë koment, por vlerësimi lë të kuptojë se si e mendon dhe nuk ka pse të merret keq vota... ashtu siç është e flliqur mënyra e dreitanishme e vlerësimit, sepse nuk merret vesh se nëse është vlerësuar artikulli, autori, mënyra e trajtimit të argumenteve në artikull apo thjesht vetëm votim për gallatë.

Nëse do që të bësh një gjë më pak të komplikuar: Shto, siç e kanë të gjitha sitet e tjera, se sa herë është lexuar artikulli... kjo ndoshta do të ishte mënyra më e mirë për të klasifikuar artikujt "më të nxehtë" të faqes.

Ed,

"Nëse unë vlerësoj me 5 yje 10 shkrime të majta dhe Polici vlerson me 5 yje 10 shkrimet e djathta, atëhere i bije që të jemi me nji menie?"

Absolutisht po...dmth qe as njeri as tjetri nuk hapni rruge smiley

Mor thuj shyqyr që kisha afinitet me Idrizin, Emigrantin dhe Melardin ... dhe shyqyr që ishte kompiuteri që ma tha smiley

mu mra çento per çento me Emigrantin. Dhe u gzush për faktin se si ai që është laburant kimio-statisticien-matematiko-galaktikash-inteorganike, edhe unë që bohem euforik kur mendoj se e gjej sa bo treçereku i bukës 50-she (61-lek!?), i kemi vu gjylet njisoj n'kandar smiley

Sa me inot qe e merr kete pune dhe ti...

Kjo sa here eshte lexuar eshte thike me 2.5 presa. Sepse s'ka sistem qe te masi a e lexon me te vertete, apo thjesht i fut nje te klikuar robi shkrimit. Dhe shkrimet me te klikuara nuk jane ato me te lexuara. Nga ana tjeter, vleresimi nuk ka te beje me sasine, por me cilesine.

Une te kuptoj qe nuk vleresojne te gjithe per permbajtjen, po ne krahasim me c'kishim me perpara, ajo lista e shkrimeve me te vleresuara eshte bajaki e vlefshme.

Pse, cili sistem të garanton që ai që voton 1 apo 5 e ka lexuar shkrimin???

Nëse dikush i rikthehet 10 herë një shkrimi, do të thotë që shkrimi i ka interesuar... dhe gjithsesi, këto klikime do të rezultojnë gjithnjë si "më shumë" se klikimet e vetme të lexuesve okazionalë (dmth që klikojnë vetëm për të parë se ç'thotë artikulli)... dikush rinfreskon atë artikull edhe 100 herë për të parë se ç'kanë shkruajtur të tjerët... ashtu siç nuk hap asnjëherë një shkrim tjetër që mund të jetë mjaft interesant, por që ATIJ lexuesi nuk i intereson argumenti...

Nëse shumë lexues riklikojnë tek një artikull, do të thotë se atë trafik nuk e ka sepse është pa interes ai artikull (ose debati që bëhet rreth tij)... prandaj, gjithsesi është një mënyrë vlerësimi.

P.s: Nuk është se e shpika unë këtë. Të gjitha sitet e gazetave dhe të informacionit e kanë: "hints...666herë" smiley

Monda, above 50 is OK, if the law of large numbers applies, of course smiley

une e kisha shpresen te aklli ...ene ke tushja. me emigrantin jam "rraf" nja dy here se i kom sha Rabijen. smiley

 

u bon klanet*

* apo celulat...  smiley

Po t'kisha vu edhe unë vetëm 5*, do të kishim qenë me nji grup bashkë smiley

Po edhe pse nuk jena me nji menie, duhena fort... apo jo?

 

P.s: Po hiki t'haj, se e kam frikë përgjigjen... edhe s'du që të më kalojë keq smiley

deri tani dal ok, 100% me Ll. Penaro, elaqim m'qit nai dit ky sistemi jot 100% me i menje me noi k**e, ta leshova nai mikrob te faqja smiley

paske 60% t'menjes si t'ksanpithit swed smiley

hehehehe, kush o ksanpithi mer se nuk e njifkam fare smiley

Sistem i pacipe. Na cudite Penar : P

Kushdo qe te jete, ta tregon me figura o Swed smiley

E theve tre oreshin nga kurioziteti i madh ti? S'te mbajti vendi hic, e? smiley

arrita n'shpi, ene menova me pa iher peshkun para se ti hudh i sy withersit te top story smiley

Mund te shikosh edhe nje dokumentar interesant tek Klani nqs. ke stomak te forte! "Shqiperia 1979" - prodhim i RAI-t

po pra, se ke keq, ne fund te fundit ky withersi m'duket se po ja fut kot, tjeter thote polici ketu te peshku, tjeter thote ky toci te top kanali smiley

hej ku votohen shkrimet se ngela beqar me duket.

ndihme!

ndihme!

une kujtoja se ato yjet siper ishin si zbukurimet e bredhit te krishtlindjeve,kujt ja merte mendja se te  ppu  do hapej agjensi martesash.

o ca po thoni se spo mar vesh gje, jam trashur me duket. si funksionon kjo ta mar vesh dhe une.

Nga Big Brother u kthye loja ne agjensi martesore?? :o

Une  nuk kam vlersuar asnjeher prurjet.

Pse kam grafik?

LD,

Qenka bere si puna e zgjedhjeve ne Shqiperi, dikush ka votuar ne emer tend smiley

Ll.

Ndoshta sistemi të ka bashkuar me ata që s'votojnë si puna jote smiley

pese 100% - sha smiley 

as teri as veri!

vetem zero te rrumbullakosme smiley

e mir e mir!

 

 

qeke kosistent smiley

duket qe votoni ne grup smiley

konsistente tushe smiley

fh, sheh ti, e zbulova grupin tim smiley

dicka me thoshte qe aty vertiteshin, vetem se nuk i kisha identifiku smiley

shiiiiiiiiiiiiiii dreqi,

qeke ne femer, ne kosistente  smiley

allall smiley

modestisht kalamoja, modestisht smiley

 

Vallai si bicim grup diversantesh po na doket vetja smiley

Aurelie, e pac grupin me jete t'gjate smiley

te lumte dora monda smiley

mos me thuaj qe ke edhe ti ndonje pesce vagante ne profil smiley

Nice smiley si zakonisht zbuloj se e shoh boten shume ndryshe  nuk kalohen lehte 50% shat  loooooooooooooooool

Hmm, shumë mirë Penar, tani po kohë na bëj një hartë të gjejmë Krishtin e Peshkut smiley 

Ideja tjetër: Six Degrees of PPU

Po komentin tim pse e keni hequr? Çudi, çudi me ju adminat...

Lulke e bukur, mos dil nga tema, cupke.  Thuj: mendje, mendje keta adminat smiley
Dhe pastaj cuditesh pse te fshihen postimet smiley

@ aurelie, ajo 5-cja ime eshte qe mos qofte, jam keq nga plani i 100% lol. C'na shkoi jeta kooperative dhe kuota .... smileyd

Mondkë, po ku dola moj që dalça e marrça malet smiley

Ja do e provoj me sugjerimin që më dhe tinë "mëndje, mëndje këta adminat" smiley  smiley

une mund te shoh vetem me ke ngjaj une

po tek profili i nje tjeter anetari ku mund ta gjej une se me ke ngjan, nuk di ta gjej...

smiley  ngjakam me mendjet e admineve smiley

tani e pash me vemendje une

boo sa rob i pangjashem qe qenkam!!! vetem me nje anetar paskerrkam ngjashmeri 40% me te tjeret nga 10% smiley

do ma thoni se ku shikohen mendjet e ngjashme te te tjereve ju mua, se dhe pak dhe do dal

ju hengert dreqi admine se na late pa pune smiley

Po une qe s'ngjakam me asnjeri, vetem 10% me Blendin, Enken dhe Bellen... c'domethene kjo? Qe jam koke me vete?! smiley

Perkthyesit/et dihet qe  jane "koka me vete", aida smiley

 

Ose njerez noprane, qe gricen dhe plackat e trupit... smiley

Une me sa pash vetem me Alisat arrije 75% njemendesi, ndersa me te tre te tjere arrij deri tek 10%.
Admine, dua t'ju  pyes se si e nxirrni kete rezultat? smiley 

po sigurisht ,

dhe pa shaka, kjo ishte e futme keq.

kshu eshte kur adminet jane kalamaj me qurra ose femra smiley

tani ngelet te nxjerrin dhe ato info te tjera qe kane ne bodrum si psh sa here logohemi, nga logohemi, kush logohet ne te njejten ore, nga i njejti provider, kush logohet nga shpija, kush nga puna, etj etj dhe mbarojme pune.

po me mire ta bejme dhe biem rehat smiley

statistikat jane funny ore, goxha funny.

 

Po me edhe me na pyte njerezit e ''dashtun'' pastaj,

Kam pa se ke logu nga komshia, nuk te pelqen ky provideri im??

Po ti per cigare ike ene ja fute nje te logume keshti shpejt e shpejt!!

Haram provideri qe te kam ofru ,tash shko e logohu me celular si dikur se ta kam heke linjen nji here e mire smiley 

smiley

smiley

yep !

po une me ke ngjah mo.

voto qe te ngjash !

smiley

ngjah me mu ti.

 voto ke te duash, por mendo se me ke do ngjash!!

Jam shume i lumtur qe mendimet e mija jane te ngjashme vetem me mendjen time.

Shyqyr o Zot! smiley

Pse kaq ne siklet paske qene ti mi.

Une mo?! Hic fare...Mjafton qe s'ishe ne nje mendje me mua! smiley E paske sjelle koken ne atdhe, he? Apo te valevitet flamuri gjerman ketej nga ne?!

Jo, mor jo... Sipas sistemit te peshkut apo te mjaltit? Se sipas sistemit tim, puthu me Milon! smiley

Paske sistem te vjeter,lidhu me penarin se ai i instalon ato sistemet e reja.

Shume e vertete! Te kundertat terhiqen dhe plotesojne njera-tjetren!

Urime ciftit! smiley

Olso rrofsh daje po nuk kam ardh me gjet nuse,pastaj me Aiden............. pu ..pu..pu...,jo se eshte e keqe dreqi po nuk bo asi pune shpie se rri gjithe diten siper kompjuterit.

po cift nuk dmth domosdo "cift i martum" mer mjalte smiley

olsi tha cift, jo nuse smiley

 

Mire e ke ti mi Tushe po ketu tek ne dashnorja te nxjerr te arat e tares,te bo lyme, hajt te gjesh leke borxh me pre bileten e kthimit masnej.

hihihihi

smiley

 

Vetem nje jave ne Tirane dhe e ke kuptu se si funksionojne punet!

smiley

Po me vika keq per ty.... se s'paske qelluar asnjehere ne shenje, a lumemadh... te paskan rrjep te gjitha! Po kaq budallenj ju djemte e fisit tone, mo?! smiley

Une ne shenje? asnjehere,kurse ato qellojne gjithmone ne shenje,e kam zemren e bute nuk kam ca te bej.hajt mi mo se su be qameti, me ne fitojne te gjithe.

Desdemona... te ka marre malli per duart e Otellos? smiley Une du t'kthehet Tushja! 

Po, mjalte, jam kokrra e demeles... dhe ti sado i omel me qene, prape zeher me dukesh... smiley

Nuk me intereson shume se si te dukem ty,nuk kam ndermend ta nderroj dashnoren dhe keto tre muaj,pas kesaj shohim e bejme,po prape shanset i ke te pakta.

"Mire e ke ti mi Tushe po ketu tek ne dashnorja te nxjerr te arat e tares,te bo lyme, hajt te gjesh leke borxh me pre bileten e kthimit masnej."

Sipas fjales tende te mesiperme... "secili meriton, dashnoren qe ka"! 

Ols, po ti na dole dhe fizikant tani?! hajt, rri urte aty! smiley

olsi osht biolog mi smiley

 

Ish fizikant dhe biolog!

Tani po provoj se mos me ecen me agjensi martesash!

Hej, po bej shaka! Nqs. ju duket si humor kinez, ma thoni!

smiley

 

Nuk mendohem fare vetem me polon me ecen muhabeti ketu.

Kam nje pytje : Nese une kam 100% me J. dhe J. ka 100% me Aurelie, a i bie qe une dhe Aurelie te kemi 100% mendje te ngjashme?

ua? iris po ti ku mi pe perqindjet?

ashu i bi me qen xhanem.... 100% per 100% smiley

benvenuta nel club smiley

 

Jo domosdoshmerisht. Sepse mund te jesh 100% me J per nje grup artikujsh te ndryshem nga ato qe J ka njesoj me Aurelie. smiley

Jo Iris i bie qe ti ke menje te ngjashme me Idrisin.Keshtu funksionon formula.

Honig ti  mos e lodh trurin me formula, vazhdo telenovelen smiley

tushe mi tushe, 98% me ty une, te kam te paren ne liste.

e ca ti bosh smiley

hajt mos u merzit smiley

dhe unë të kam të parën trapizma.

U mendove shume per kete batuten?!

Shume keq ET mos i shaj shoqet.

e ka bo per shaka praaaa, se meqe mendojme njesoj normale qe nuk do shante veten. une te kam te dytin, mesje.

rajt TROPIZMA.

ps: gjithsesi ishte ë type    

aida neve na bie pak perqindej se votojme pak, une ne fakt shuume pak

Ka të drejtë Desdemona kur thotë se të dalin të palamet në shesh smiley

Dy nickname (të të njëjtit person) rezultojnë të përafërt (por JO të njëjtë... mungesë inkoherence edhe me vetvehten ndoshta smiley ).

Kjo për të bindur Penarin se sa objektive janë votimet me yje (meqë nick-et kanë kaq afinitet, do të thotë që kanë votuar të njëjtat artikuj )... imagjinoni se ç'votime bëjnë ata me nga 10 regjistrime smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).