Gripi i derrit paralizon Mexico City-n

Mexico City sot ka ndaluar restorantet dhe kafetë të shërbejnë ushqime nëpër ambientet e tyre, vendim që synon të kufizojë shpërndarjen e virusit të derrit. Shkollat janë mbyllur në të gjithë vendin dhe tubimet publike janë kufizuar. Rreth 150 mendohet të kenë vdekur në Meksikë si rezultat i virusit. Më shumë tek BBC (anglisht).

Fotoja, nga Hora Cero, tregon ushtarë meksikanë që shpërndajnë maska për publikun.

5 Komente

Kam nje pyetje: Ky gripi i derrave a i kap derrat?

jo, jo. rri

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).