Gezuar Pashkët!

Uroj gëzuar Pashkët të gjithe shqipëtarve në Shqipëri dhe jashtë saj. GËZUAR!

Në këtë kohë pashkësh le të na forcohet forca për të kapërcyer ato që duken të pamundura, të na ringjallet besimi që tek njëri tjetri, mirësiai...

Në këtë stinë pashke, paqe.

 

19 Komente

gezuar te gjitheve! qofte dite e zgjimit te shpreses dhe na mesofte te bejme sakrifice! gezuar

Gezuar te gjithe besimtareve.

Gezuar Pashken.

Krishti u ngjall. Vertet u ngjall.

Kater familje ne Shkoder ne diten e Pashkeve falin gjakun.

Hallall!

Gezuar te gjitheve.

Gezuar Pashken te gjithe  bashkatdhetareve tane katolik.

Krishti u ngjall.

 Honig; "...Kater familje ne Shkoder ne diten e Pashkeve falin gjakun.."

Kjo gjeja me e mire dhe fisnike ne ate vend. 

Gezuar Peshach-in per popullin hebraiko-shqiptarsmiley Vitin tjeter ne Jerushalajm

Gezuar Pashken , por vetem ato qe e festojne .....

Gezuar e per shume vjet Pashken!

Shendet, mbaresi dhe paqe smiley

ore po specifikoni per cilat Pashke behet fjale(ortodokse ne ket rast) se i ngatarruat njerezit

 

Urime pashket gjithe besimtareve shqiptare orthodokse

Krishti u Ngjall

 

ore po specifikoni per cilat Pashke behet fjale(ortodokse ne ket rast) se i ngatarruat njerezit

He he riciklim i mesazhit per Pashket

Jeni ne moshem e reciklimeve. Sic duket nen ndjenjen e riciklimit si proces qe do te na shpetoj planetin tani po riciklojme edhe mesazhet smiley

Toko, nuk e di per ty, po une i preferoj me mire te riciklume se sa te segregume.

Ki pak durim xhan, se tre vjet bonet keshtu, vitin e katert i kena tok smiley

PS: Gezuar smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).