70 vjetori i Vaçe Zelës

Sot kengetarja e madhe Vace Zela mbush 70 vjec.

25 Komente

Urimet ma te perzemerta per 70-vjetorin zonjes se madhe te kanges Shqiptare ,edhe 100 te tjera.

ps.urime edhe per Francis Ford Coppola ne 70 vjetorin e tij.

hapni peshkun se na terbut. po detyrohena te punojme nga halli.

Problem teknik. Drejtoria i kerkon falje perdoruesve te IE6, se nuk punonte faqja sot dhe u detyrua populli te beje pune sot.

Per te ardhmen, merrni Firefox (se IE6 ia hengri shpirtin drejtorise).

tushe kush osht qo blerta me? m'ke ngatrru m'duket.

ja gezuar dhe ditelindjen e Vaces.

bleta desha me thone,

kabim teknik. t'lutna , na fal. E ndreqa ne vend. smiley

penar mos e rregullo fare, boji ner miletit dhe leji te mos e perdorin mo IE6

Penar, une jam me firefox, dhe komentet ne kete faqe dalin allasoj, dmth vetem te tema e Vaces, se ne te tjerat eshte ne rregull. 

Hidhi nje sy smiley

dale ta shohim njehere kete dhelpren e zjarrit.

se neve vetem explorerin na le perendiu qe na jep buken

 

shife se pa leke e ke smiley

Shyqyr qe u perballua me sukses edhe ky problem teknik smiley

Vaces pleqeri te bardhe e juve komente te bukura.

Naten vone eshte kenga ime e preferuar prej saj (por edhe rikendimi i saj nga Anjeza Shahini eshte po ashtu shume i arrire).

eh,

kollaj me fol kur ke flamur me yje te BE smiley

Ne knej po vdesim per i cike antarsim. Hajt antarsim te shpejte pra smiley Paste NATO komen e mbare smiley

Vacja u bofte 100 edhe ca ti doje zemra.  Kurse popullit i uroj te pjelle artiste te tjere, se ngelem vec me Vacen akoma ne 2009 !!!!

(Perjashto Ciljeten kuptohet smiley )

E dashur Vace - t'u plotesofshin tere ato qe te do zemra. Ashtu sic mbushe ti zemrat tona me kenaqesine qe dhuruan kenget e tua ashtu u mbushte edhe pleqeria e juaj me mbaresi e te mira. Emri juaj do te mbetet i paharruar ne historine e muzikes Shqiptare. Gjithe te miratsmiley

 

Pershendetje- Rudina- Worcester, MA 

Vacja u boft edhe 100 te tjera ishalla,  ...po 70 vjetori i atyre qe dhane jeten duke luftu zbarkimin e Italianve ne Shqiperi, s'meriton te permendet?

Eh mor gjergj. Hyra ne peshk, asgje. Ti ma more nga gishtat ket postimin.

Hapa ca gazeta, ketu p.sh. ishin zene.

Po mendje eshte kjo e shkreta. Ky fillim prilli qe pak i vecante. Na kane hutu mor, s'e ke idene!

Po do thone disa: c't'i kujtosh asaj dite. Mujoja me shoke bene gabim se s'e kishin llogarit qe pas 70 vitesh do beheshin aleate me ata qe po i aneksonin. Ehh...

Gezuar Vaces! I kendofte zemra!

Lavdi heronjve! Ju ndritte shpirti!

Mos i qani hallin Mujos se aty ku eshte busti i tij akoma s'kane arritur te bejne ndonje kioske. Hidhini syte nga busti i Vojo Kushit e kenaquni me kiosken llotari/byrektore ngjitur me te.

 

Mire e ke! Pavaresisht se Mujon (rahmet paste) e kapi lapsi i Partise t'a benin hero ndermjet jo pak deshmoreve te tjere qe, nen komanden e "tradhtarit" Abaz Kupi (qe luftonte edhe vete ne Durres ate dite), i bene rezistence Italjaneve.

Po, po ...aq lemsh e kane bere historianet e komunizmit ate dite, saqe veshtire te konstatosh kush ka qene, kush ka luftuar e cfare roli kane luajtur.  Mujon e bene hero, kurse nen-komandantin e Mujos (dhe bashk-organizatorin) e rezistences ne Durres, Stefan Malikon ha hoqen fare emrin nga lufta per rezistence (pavarsisht se mbajti ne krah gjithe jeten plumbin qe i mori krahun) -- deri ne 97ten e dekoruan me Urdherin e Arte te Shqiponjes.

tefan-maliko-heroizmi-dhe-drama-e-nje-luftetari-te-paharruar-&catid=43:intervista&Itemid=57">http://www.sot.com.al/index.php?option=com_content&view=article&id=8085smileytefan-maliko-heroizmi-dhe-drama-e-nje-luftetari-te-paharruar-&catid=43:intervista&Itemid=57

Erdhi Peshku! YAY!

Vace Zeles edhe 100 tani me plot gojen

Edhe 100 moj VACE dhe sherim sa me te shpejte.

Urime Vaçe Zeles ,ikones se muzikes shqiptare.A ju kujtohet valsi i lumturise?

edhe  100 e dashur  Vace! sherim sa me te shpejte!

Te njejten gje do thoja edhe une!

Zj. Zela edhe 100 vjet!

Respekt nga Zvicra! Edhe pse Zurich-u është pak larg nga Basel-i respekt......

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).