Tirana në pritje të ndeshjes Shqipëri-Hungari

Shqipëria luan sot me Hungarinë për eleminatorët e Kampionatit Botëror. Ndeshja e shumëpritur do të organizohet nën masa të forta sigurie, si kontroll i tifozëve gjatë hyrjes në stadium dhe ndalim të qarkullimit të automjeteve në sheshet dhe rrugët pranë stadiumit 'Qemal Stafa'.

Atmosferë shumë festime konstatohet sot në kryeqytet, ku flamujt kuqezi, falëviten kudo. Me ngjyrat e flamurit si dhe me fanellat e kombëtares janë veshur të rinjtë që kanë dalë disa orë para ndeshjes, entuziast nëpër rrugët e Tiranës. Ndeshja fillon në orën 20.30' në stadiumin Kombëtar "Qemal Stafa " në Tiranë.

Ndërsa pritet pjesëmarrje e madhe në 'Qemal Stafa' për këtë event sportiv, policia njofton edhe masat e rrepta të sigurisë që konsistojnë në: Ndalimin e parkimit i të gjitha automjeteve përreth stadiumit Kombëtar "Qemal Stafa" duke filluar nga ora 12.30' e ditës së sotme deri në orën 22.30'. Do të ndalohet qarkullimi i automjeteve duke filluar nga ora 16.00' deri në përfundim të aktivitetit sportiv përgjatë shesheve "Italia" dhe "Nënë Tereza". Po ashtu, do të ndalohet qarkullimi i automjeteve në rrugët që të dërgojnë në stadium ashtu dhe përreth tij, si: "Lek Dukagjini" dhe "Dervish Hima".

Ndërkohë, gjatë hyrjes së sportëdashësve në stadium, nga ana e policisë do të ushtrohet kontroll i imtësishëm në drejtim të parandalimit të futjes në stadium nga tifozët, të sendeve të ndaluara si, mjete e sende të forta, fishëkzjarre, shishe të ndryshme, kapsolla, flamuj me shkopinj, parrulla me mbishkrime jo të përshtatshme.

38 Komente

SHQIPR!! SHQIPRI !!! SHQIPRI !!!.....Mmmmm....do fitojmè??

tè paktèn tè kishim marrè 1 pikè....mè vjen vèrtet keq pasi dèshira nuk mungoi por fatkeqsisht niveli i kombètares sonè ai èshtè,megjithse lojtarèt dhanè mè tè mirèn e tyre..nejse tè shkuara tè haruara,tè shohim kujt do i prishim punè kèsaj radhe se pèr atè jemi tè vetmit..ndoshta danimarkès??

Ore, nuk ka ndonjeri ndonje Link tjeter, sespe ky i ATDHE me bllokohet çdo 2 sekonda ...

nuk ka ndonjeri ndonje link Shqip ?  Se ça ishin ca stacione Online qe jepnin ndeshjet e kombetares para ca kohesh 

shiko tek Vitrinat.com

Duhet perdorur internet explorer dhe nqs nuk del figura  me here te pare , i duhet bere refresh faqes

kjo e atdhe mua me del mir, car goli iu falem atyre mer boooo... pertok fare mbrojtja

1-0 per Hungarin deri tani. Ekipit tone i mungon zelli per te luajtur dhe shpirti luftarak. Nuk besoj se kane per te fituar sot.

 ndeshja shikohet tek  ROJADIRECTA.COM aty jam duke e pare 

shqiperi hungari 0-1

asist perfect i Vangjelit

shqiperia po luan peribret te zotit

Peshkarexhe,

 

Rrofsh ti, se ketyu e gjeta (me ne fund)!

Keq me vjen qe po humbasim dhe po lozim BLOZ, por shpresojme te marim te pakten barazimin ...

 

Linku per ata qe nuk e gjejne dot eshte :

 

http://www.rojadirecta.com/justin/anya74

 

...e hongren 1 gol qe tregon se shqiperia eshte shume dobet..shenjat u duken me malten!

Se cfare na mungon sdi c` te them!

 na mungon TRUNI, ajo qe mungon edhe tek shkrimet e ketij blogu e kudo tjeter tek 'bota shqiptare'. 

 

 na mungon TRUNI, ajo qe mungon edhe tek shkrimet e ketij blogu e kudo tjeter tek 'bota shqiptare'.

Te pakten kemi bukurine. Huh Bukurosh?

nuk e di as vete se pse u zhgenjeva, pasi isha i sigurte qe do humbnim.

si perfundim per te pasur sukses me kombetaren duhet te heqim Duken, Ari Han dhe 70% te kombetares aktuale.....

kjo ishte hera e fundit qe shkoj te shoh shqiperine (pasi mund te shkoj te shoh Ronaldon kur te vije ne Tirane, por jo kombetaren tone) dhe me vinte keq per tifozet kuq e zi qe kishin ardhur qe nga kosova per te pare nje ekip te denje per kategorine e dyte te luksenburgut

Si ne cdo fushe tjeter dhe ne futboll, shqiptaret shpresojne se nga te fundit "me frymen e shenjte" do shkojne ne te paret.

Po pse nuk shtroni bythen e ngjisni shkallet o popull idiot

Po pse nuk shtroni bythen e ngjisni shkallet o popull idiot

Uer ar ju from?!

kishim 70 raste morr burr si nuk futen nje gol, un ve bast qe ato kishin hedhur ca lek bast per veten, shance per t'fituar skan hec daj

Erendesishme eshte qe kemi humbur ne menyre "dinjitoze" si gjithmone!!

Merhumet...

moj po merhum e shkuar merhumesh,te dekur fare na ben rezil edepsezet qafirat :& :-&

dhe une se luaj menderen ti shoh te merkuren,do sho irland-itali

fajin e ka duka ai eshte matrapaz futbolli. kombetarja luan mire 2-3 ndeshjet e para dhe pastaj duka me dy - tre lojtare te vjeter e shet ndeshjen dhe pa heq duken dhe gjysen e federates qe eshte mbush me mafioza kombetarja nuk ben hajr

E ndoqa ndeshjen bashke me Lucianon ne Dhermi dje. Here pas here telekomanda shkonte padashje tek thashethemet e Bigut se ndeshja... gjuuu...meee...!

1-0 me duket e ndershme.

Interesante rastesia qe dy trajnerat dhe arbitri ishin hollandeze.

Interesante gjithashtu qe futbollistet e kombetares edhe kete here m'u duken si te vegjel, te vobekte e te kequshqyer ne krahasim me ata te skuadres kundershtare.

More une nuk do i shoh as te merkuren e as te enjten..Ca kuaj ngordhalaqe qe iu mbrrijne b....et deri ne toke...As vuxhut e as shpirt..Me vjen keq se njerezit shkojne e shikojne e gjithmone dalin te zhgenjyer....

Pashe nje artikull tek nje gazete sporti, qe thoshte ; Kur do largohet Haan, tranjeri i kombetares.

 

E po kjo pune thashe, sikur e kish fajin tranieri. Fajin e ka mos pregatitja si duhet e atij brezi qysh kur ishin te vegjel, sepse nese do futbollista klasi, duhet qe tranierin e mire ta cosh tek brezi i njome 8-9-10-11-12-13-14 vjec. Kjo eshte mosha ideale qe mund te pregatiten futbollista te shkelqyer.

Une as nuk u lodha me i pa e as me pyet per rezultatin se behem shume me nerva per kurgje ...pse nuk duan/dine te luajne futboll nderkomtarja jone!

Cfare bene keta tanet, more?! Ia dhuruan ndeshjen hungarezeve. Mbrojtja bloze e shkuar blozes.  Besoj se iu mungon perkushtimi dhe perqendrimi ne fushe, apo e kishin shitur vertet ndeshjen.  Si gjithmone, i vetmi person i perkushtuar ishte...komentatori. Me gjithe ato te berrtitura do te kishim shenuar gol. Kush e komentonte kete here? Per te mos folur per trajnerin: c'taktike kishte zgjedhur? TE perfshinte ne skuader nje lojtar te demtuar qe ende nuk ishte gati te luante. Turp. turp, si te dalesh e te perfaqesosh vendion ne kete fare feje, vetem keta te kombetares mund te pergjigjen.

Pak jashte teme: e keni vene re sesi komentohen ndeshjet e futbollit nga komentatoret tane: "dhe vjen goditja" (nuk na e thone se e kujt); "futbollisti filan fisteku" (sa vdesin per te na thene emrat, mbiemrat, pseudonimet, te dashurat, e hollesi te tjera te jetes personale te futbollisteve qe s'kane asnje lidhje me ndeshjen); "nje kros i rrezikshem" (me ze shume te larte, nderkohe qe topi ende nuk ka hyre ne zone te rreptesise). Me deshperojne smiley

Ujku i humbur komentuesit tane kujtojne se po komentojne ndeshjet e seria A ndaj ulerasin ashtu, se me te vertet jane latinet por ata e kane traditen ashtu ke qejfe me te vertet kur ulerasin ndesa komentuesit tane nganje here te duket sikur jane katraula te c'kurdisur nen xhirot e gazit.

Kombetaria jone vetem per publikun e zjarrte qe ka duhejk qe te pakten per nje here te vetme tu dhuroj gezim, nje pjezmarrje ne kampjonatin Europjan ose formativishte edhe ne Boteror nuk do na binte keq, vetem per publikun  e zjarrte....  smiley

 

zanf,

paske ardhe prape tu bofsha kurban smiley

sa na kish more malli smiley

ndeshja ka mbi 5 gola dhe neser Han jep doreheqjen.

Ketu ne Bari Italia 1 e Irlanda 0,deri tashti.Italia me 10 lojtare qe nga minuta e trete...Trjner i Irlandes eshte Trapatoni me Tardeli-n.çka, nuk eshte keq si ritem.Stdiumi e fishkelleu keqas Lipi-n sepse nuk ka thirrur Cassano-n....Te shohim ç'ndodh...Ju axhornoj me vone.

Tushe ,po ti ku ke qene??Nuk te kam pare??çeti si i ka punet?? smiley

çeti e hangu kulloten e vet mi zane.

e kam heq qafe me kohe smiley

ktu kam qene, por skam pas nai gje te hajrit per te thane smiley

Shthurje totale. Duan te hane gola dhe danezet po i meshirojne.

<a href="http://av1.twyes.com/">AV影音娛樂網-情色視訊區</a>.<a href="http://av2.twyes.com/">av女優-成人交友網站</a><a href="http://av3.twyes.com/">日本av-色情視訊娛樂網</a>.<a href="http://av4.twyes.com/">日本av女優-美女視訊區</a>.<a href="http://av5.twyes.com/">色情av-情色視訊聊天室</a>.<a href="http://av6.twyes.com/">av下載-成人視訊聊天室</a>.<a href="http://av7.twyes.com/">免費av-情色視訊成人網</a>.<a href="http://av8.twyes.com/">成人av-色情交友聊天室</a>.<a href="http://av9.twyes.com/">情色av-愛情公寓成人交友網</a>.<a href="http://av10.twyes.com/">av383成人-視訊成人網站</a>.<a href="http://av11.twyes.com/">av美女-正妹視訊區</a>.<a href="http://av12.twyes.com/">av片-情色影音娛樂論壇</a>.<a href="http://av13.twyes.com/">av女郎-成人交友網</a>.<a href="http://av14.twyes.com/">巨乳av-情色視訊娛樂區</a>.<a href="http://av15.twyes.com/">av巨乳-情色視訊成人網站</a>.<a href="http://av16.twyes.com/">av成人-愛情公寓情色交友站</a>.<a href="http://bf1.twyes.com/">美女-成人交友情色聊天室</a>.<a href="http://bf2.twyes.com/">av美女-情色視訊成人網站</a>.<a href="http://bf3.twyes.com/">美女交友-情色成人網站</a>.<a href="http://bf4.twyes.com/">美女視訊-成人交友區</a>.<a href="http://bf5.twyes.com/">情色美女-視訊聊天室</a>.<a href="http://bf6.twyes.com/">視訊美女-情色娛樂站</a>.<a href="http://bf7.twyes.com/">美女寫真-AV成人視訊網</a>.<a href="http://bf8.twyes.com/">美女遊戲-色情視訊區</a>.<a href="http://bf9.twyes.com/">美女圖片-A片視訊影音站</a>.<a href="http://bf10.twyes.com/">美女照片-SEX視訊娛樂區</a>.<a href="http://bf11.twyes.com/">美女牆-成人交友網站</a>.<a href="http://bf12.twyes.com/">正妹牆-情色視訊聊天室</a>.<a href="http://bf13.twyes.com/">無名正妹-視訊成人網站</a>

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).