Te rinj?

Në Shqipëri nuk ka të rinj, por disa që kanë lindur më parë dhe disa që kanë lindur më prapa.

Faik Konica

13 Komente

Postues: Intelektualizmën mënjanë, nuk e kuptoj ku do me dalë kte...

              (se gjashtat sikur jane mbyll, thone kto qi lujn domino ktu..)

Edhe pak na ndan nga: Ne Shqiperi nuk ka njerez por gjitare qe barisin mbi kembet e pasme.

Not sooo!

Qënke ambjentuar tamËm nashti smiley

O e, c'me kujtove me kete tamem! smiley

Kane nje kenge dasme keta Presparet qe jane njerez shume te mire, dhe shume te bute!

Kur kendojne ne dasma per mos me ofendu njeri , nuk thone:

O moj vajze me belin e holle, por thone:

O moj vajze me belin tamam! smiley

Erdhi dita e Lubonjës. Na kishte mungu mer...

Rrofshi që na kujtoni se jeton dhe ai shpirt njeriu.

 

Pse i bie Lubonjes dhe s'i bie Konices apo akoma me mire, alisat qe e vuri ne tabele nderi? smiley

Se mëzit të mirë, i bën dëm samari i keq.

Samarxhiut nuk i biem dot se sdo e lëmë pa punë. nuk bëhemi dot të gjithë hajdutë. smiley

 

Eran 300, eran giovani e forti, e son tutti morti...

sdi gjo vallai, ne ka te rinj a jo

une per vete jam plak smiley

urime postuesit te kesaj thenie.Sipas meje eshte shume aktuale edhe sot.Nuk e njoh rrjedhen e rrokullisjes se opinionit ne shqiperi,por shoh ate qe nuk  ndodh.

ja nje fjale e urte kineze per temen e javes te peshku....

Dobbiamo cambiare direzione altrimenti andremo la dove siamo diretti

Duhet te nderrojme drejtim, perndryshe do shkojme atje ku jemi drejtuar...

Cen durim madhi te siguroj se me shume se 99% e peshkut,por edhe ne shqiperi, nje fraze te thjeshte nga italishja dine ta pekthejne!

Il popolo albanese e molto vicino con il popolo italiano, e allora, siamo come fratelli,da venti anni adesso,mi capishe.,,come lingua parla fratell?

Shaka,pa te keq! Ajo thenia eshte shume e bukur!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).