Ndryshme demografike në Facebook

Gratë mbi 55 vjeç janë grupi demografik me rritje më të shpejtë në anëtarësimin tek Facebook gjatë 6 muajve të fundit. Prindërit e mi s'kanë hapur llogari akoma, po jam i sigurtë që ditët i kanë të numëruara. Goxha rritje trafiku ka pasur dhe tek Twitter, rrjeti social që për 2-3 vjet ka qenë lodër për geeks (në mungesë të një fjale shqip).

 

3 Komente

Geek = përdorues i fiksuar pas kompjuterit (obsessive computer user ).

Pse nuk bene dhe Peshku pa uje nje "Faqe" si "Facebook"

...Nuk eshte edhe aq e habiteshme ne fakt...sepse te ashtequajturit "senior" jane ata qe kane kohen me te lire, kurjozitetin me te larte, dhe deshiren per te testuar me te theksuar....(dhe fuqine blerese me te madhe) ....fakti qe jane femrat dhe jo meshkujt perdoruesit me te medhenje shpjegohet thjeshte sepse femrat jane me llafazone edhe thashethemexhie se sa meshkujt te cilet preferojne te merren me peshkim, me kopshtin apo me thyerje dhe ndertime muresh ne shtepi....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).