Mbyllet Hetimi i Withers, Akuzat e Pabaza

Është mbyllur hetimi mbi z. Withers me përfundimin se akuzat ndaj tij ishin të pabaza. Major Larry D. Harrison II pati dëshmuar se z. Withers kishte rënë dakord me ish-Ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu për fshehjen e origjinës së armatimeve kineze që do i shiteshin Pentagonit nëpërmjet firmës AEY Inc. Sipas zëdhënësit të Ispektori të Përgjithshëm, Robert A. Wood, hetimi është mbyllur pasi nuk kishte baza mbi akuzat ndaj punonjësve të Departamentit të Shtetit. Woods ka shtuar se ambasadori Withers dhe grupi i tij kanë "kanë vepruar pikërisht siç i pritnim të veproni".

Informacioni i bazuar në artikullin nga New York Times.

1 Komente

mbyllen hetimet per mediun. i pafajshem.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).