Ylli Pango ka tradhtu moralin e Partise! Kush ta jep moralin, Partia?

U nisa nga fjala e Kryetares se Parlamentit kur nga ajo foltore ajo tha:

"Ylli Pango ka tradhtu moralin e Partise ,dhe kerkoj me shume se ju,heqjen e mandatit,po,po ai nuk e meriton"Por a eshte Partia ajo qe te meson moralin ?...dhe me moral perfshihen shume gjera edhe karakteri,edhe personaliteti,dhe kur hyn ne Parti,keto cilesi antari i partise ose i ka ose nuk i ka.Kjo fjale ma vrau veshin ,se Partia nuk te dhuron moral!Perkundrazi antaret e Partise i dhurojne moralin e tyre Partise dhe nga ky moral percaktohet edhe morali i Partise!

3 Komente

Edhe mua me beri pershtypje shprehja e Jozit qe ju permendni. Por une e ndjeva ne nje konteks tjeter. Ne gjuhen e perditeshme politikes i themi "kurve" dhe meqe partite politike jane bartesit e saj legjitim, atehere me regull treshi i bie qe Ylli te kete tradhetuar moralin e "kurves". Po te kishim qene ne kohen e monizmit, sigurisht qe ai pa nje e pa dy do te kishte shkelur moralin e PPSH-se. Mos eshte kjo e fundit ajo qe ka dashur te thote Jozi?  smiley

sot u kujtuat per pangon qe mbaroi mandatin ai ka tere jeten  qe e ben kete pune  edhe kur ishte petagog ne fakultet keshtu u jepte provimet  studenteve.

 Jozi ka problem me formimin e hershem te saj,(si gjithe brezi saj), librat e propaganda e perditshme kudo e ne cdo ore, prandaj i rreshkiti kjo shprehja...se po ta marrim sic duhet Partia(ose Partite) kane cdo gje vetem moral jo...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).