Tarifat me te uleta ne bote per VOIP me Shqiperine/Tiranen

Kam dy ore qe bej kerkim per tarifat absolute me te ulta me Tiranen/residenciale 355 4

Nga kerkimi kane dale:

0.0783 - Poivy
0.0766 - Tpad
0.062 - Voipgate
0.0744 - mytcom
------------
0.0881 - voipstunt

Te gjitha keto tarifat jane ne Canadian Dollar me taksa te perfshira. Une nga keto kam vite qe perdor Voipstunt por duket qe paska dhe me te ulta. A di ndonjeri ndonje tjeter qe perdorni zakonisht?

Per te konvertuar euro/dollar/cad perdorni

http://finance.yahoo.com/currency-converter#from=USD;to=EUR;amt=1

 

Pershendetje,

3 Komente

Ta kishe hap kete pyetje nja dy vjet me pare do me kishe kursyer ca para se Skype qe perdor kryesisht e ka 26 US cent me Shqiperine smiley

Une perdor Skype, por me shpesh me marrin nga Shqiperia, sesa i marr. Eshte nja 2 cent per minute po te marresh me Skype nga Tirana nje numer celulari ne Kanada, dhe pothuajse dhjetefish po t'i marr une.

Skype to Albania - 0.2 USD minuti

Skype to US, Canada - 0.02 USD minuti

Lista e plote e tarifave te Skype.

Ju cuna paskeni pagu shume. VoipStunt eshte falas ne US dhe Canada me te vetmin kusht qe telefonatat te jene nen 60 minuta. Kurse me Shqiperine eshte 0.09 cad kuptohet qe ne telefon shtepie. Ne celular eshte ke 26 cent minuti.

Mua dhe keto me duken shume. Duhet me testuar 0.062 - Voipgate, se ka ardh kohe e keqe. Duhet me shtrengu rripin. smiley

Hajt te fala cuna!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).